Anděl Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Anděl Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Anděl


Druhý román Jáchyma Topola – Anděl – vychází pro velký zájem čtenářů již ve čtvrtém vydání. Jedna z klíčových próz české literatury 90. let, která se dočkala i filmového zpracování, vychází s původními linoryty Michala Cihláře a v grafické úpravě Juraje Horvátha, kterou čtenáři znají z Topolova románu Kloktat dehet. V Horváthově úpravě vydá nakladatelství Torst postupně celé Topolovo literární dílo.Kniha v českém jazyce!


Stažení Anděl zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Anděl (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Anděl zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Anděl.pdf (EUR-0.00)

  Anděl.epub (EUR-0.00)

  Anděl.doc (EUR-0.00)

  Anděl.txt (EUR-0.00)

  Anděl.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Anděl.PDF – (EUR 0.00);

  Anděl.MOBI – (EUR 0.00);

  Anděl.EPUB – (EUR 0.00);

  Anděl.DOC – (EUR 0.00);

  Anděl.TXT – (EUR 0.00);

  Žánr:
  Romány, Literatura česká
  Vydáno: , Torst
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (27)

  Přidat komentář

  Mišima

  18.10.2017

  Každopádně lepší než Citlivý člověk. I ve filmové podobě to bylo zajímavé! Ale Topolův antikomunismus, který je přítomen ve všech jeho knihách, na mne příliš nezabírá, ač jsem ke starému režimu velmi kritický.

  Pablo7

  29.06.2017

  Zajímavá kniha o 90.létech odehrávající se převážně v Praze. Tématem jsou drogy a zajímavý nápad, co je přísadou tý nejlepší drogy. Jinak je to poměrně temná kniha. Psáno typickým Topolovským jazykem. Přesto na mě větší dojem udělala Sestra.

  stellapotapecka

  19.03.2017

  "Kluci chodili ověšení řetězy, vlasy měli nabarvené na žluto a holky byly dohola. Tihle snobové kouřili jen zelený pákistánský haš. Místní dělnická mládež je mlátila na potkání. Dlouho nevydrželi. Dorostu už nestačily karty, kostky, konečně svobodný tisk a pivo. V parku začal běhat muž obarvený na růžovo. Temnou zelení se mihla šafránová sárí buddhistů. Přišli lovit duše. Feťáci se smáli. Nanejvýš tak šestnáctiletý kluk tvrdil, že je veteránem války v Zálivu. Omlazuje ho prý znalost bojových umění. Začal verbovat. Tvrdil, že je Korejec. Měl úspěch. Používal kombinovanou techniku: drogy a filmy. Cizí slova, která se tu používala, heroin a pervitin, začala být vytlačována výrazy z asijské kung fu produkce."

  holkaslebkou

  04.03.2017

  když jsem knihu rozečetla, tak "bylo vysoko ve vzdálenym nebi, padalo v cárech, pak v jednolitý vrstvě, ta neuvěřitelně pevná bílá opona sekla spodkem do města, zhltla ho, zakryla vesmíru, padla náhle, sjela jak roleta přes výlohu krámu".

  četlo se to samo, plynulo jako voda, jako když se přelévají vlny, akorát tady místo vody tekla slova. úplnej gejzír slov. tohle šílenství mne baví, baví!

  rybabezkosti

  23.09.2016

  Jen občas mohli skrovným gestem připomenout ostatním lidem, pojídačům zvířat, mrzkým a zvráceným stvořením, ženoucím se za penězi a orgasmem, že čas se naplňuje.

  timelady

  05.08.2016

  Nevím, nevím, nevím… Prostě nevím. Vím akorát to, že se mi to líbilo. Ale co? To už nevím. Občas se mi zvedal žaludek (musím uznat, že Jáchym Topol navodit atmosféru opravdu umí), občas jsem se ztrácela, občas jsem nevěděla, že vůbec něco čtu… Nejspíš do autorova stylu budu muset "dozrát".

  memphisz

  24.07.2016

  Těžká deprese. Drogy, halucinace, krvavý nebe a hledání cesty ven. První polovina devadesátých let, Anděl, město, krev.

  "Lidé čpící dnem už žádná předsevzetí neměli anebo je tajili hluboko v sobě v jámě bolesti, v oceánu sebou naslzené soli, tu a tam zčeřeném vlnkami či zmítaném hurikánem hysterie. Lidé žijící v zoufalství tlumeném léky. Vycítil je."

  Miru

  11.07.2016

  Za mě hodně zvláštní kniha. Když jsem ji začala číst, pomyslela jsem si, že to nedam. Až tak mě autorův specifický jazyk vyděsil. Žádný oddychový čtení. Musela jsem svoji koncentraci vyšroubovat v podstatě na maximum. Ale dala jsem to. A nelituju toho.

  hladko

  13.04.2016

  Začalo to na střední škole. Člověk nutně musí mít štěstí na lidi, nebo je musí umět hledat. My měli ve třídě Mikšu, jenž měl předčasně silně vyvinutý hudební vkus. A tak nás potkali špinaví Psí vojáci. Jsem rád, že jsem Filipa zažil, potkal, slyšel. Ale člověk jde životem dál a zjišťuje, že nějací Topolové jsou dva…tři… Prohlubuje kontexty a emoce s nimi spojené. A může prohlubovat donekonečna. Záleží jen, jestli v něm autorův počin rezonuje. Jsem si vědom toho, že jsem byl ve správnou chvíli na správném místě a tenhle příběh tak mohl začít.
  Osobně mám velmi rád literární autory, kteří produkují nejen díla prozaická, ale i poezii. Na jejich prozaickém textu to jde poznat, jejich básnický styl prosvítá textem souvislým. V Andělovi Jáchyma Topola je ale básník ještě více maskován nánosy špíny a marasmem slov, které prostředí románu definují. Když se podaří, aby na čtenáři zbytečně neulpívala krev, smrtelná křeč, zápach nebo bolest příběhu, objeví, že stylisticky je text románu krásný, bohatý a živý. V jednu chvíli jsme s přítelkyní večer v posteli četli já Anděla Jáchyma Topola, ona A uzřela oslice anděla Nicka Cavea. Uvědomil jsem si fantastickou paralelu obou dvou tvůrců silně spojených s jistým druhem undergroundu, který do krásy špiní veškerou hudbu, texty nebo literární počiny, které z těchto osobností vzejdou. Děkuju všem Topolům a Caveům za jejich poetické stoky, ve kterých se můžu po kolena brodit ve všem tom zajímavém, co jimi proteče.

  honZic

  02.04.2016

  Zajímavý experiment. Kniha, která před svým vydáním byla v českých končinách tabu. Proto bylo všechno jiné, jinak psané… Ale v podstatě skvělé.

  Janek

  01.10.2015

  …"Pak se pohnul, už jde, je čas…pohnul se, ohnul se, dotkl se té dlažby."
  Vítejte ve sklepení města, vítejte v Praze 21. století.
  Přečtěte si tuto "halucinogenní knihu", ale opatrně! Ať se nepředávkujete…

  BiiZet

  21.09.2015

  Docela zajímavá zkušenost s Jáchymem Topolem. Zaujala mě originalita jazyka i stylu, jakým je kniha napsána. Ze začátku jsem měla trochu problém se do příběhu začíst, ale po pár stránkách jsem se potopila do děsivého podtextu, který poměrně expresivní jazyk pořádně okoření. Nedořečené věty dokázaly udržet napjatost a pozornost až do konce knihy. Musím přiznat, že ke konci už jsem se docela bála. Dojem ve mně Anděl určitě zanechal a doporučuji všem. 🙂

  aamis

  20.12.2014

  Knihu jsem četla k maturitě. Věděla jsem, že autorův styl psaní je velmi odlišný od autorů tradičních maturitních knih, a proto jsem si svoje čtení chtěla něčím oživit. Ze začátku mi toto netradiční zpracování textu poměrně vadilo, ale potom jsem se do toho nějakým způsobem dostala.
  Samotné téma bylo na první pohled zajímavé. Hledají se složky velmi účinné drogy a nakonec se zjistí, že poslední složkou je lidská krev. To mě docela zaujalo, tak jsem knihu začala číst. Ale musím říct, že mě bavilo spíše až to závěrečné vyústění, kde se pojednávalo právě o poslední přísadě a bylo tam trošku více prapodivné až nechutné akce.
  Celkově mě ale kniha nezaujala na tolik, ale myslím, že k maturitě je to docela dobrá volba. Dá se moc pěkně rozebrat. Pro příklad uvádím mnoho vulgarismů, metafor a to, že text je zcela bez uvozovek, což dodává knize takovou obyčejnost dialogu.

  Blanice

  23.11.2014

  Kniha se mi líbila moc, báseň v próze. Vylíčení toho, jak se toxikomanie může zvrtnout do psychózy (snadno), anebo jak se duševně nemocný člověk dostane do feťáckého prostředí, každý si může vybrat, jak to bylo. Prostředí ponuré, život trudný a hlavní hrdina Jatek se se vším vyrovnává poměrně se ctí.

  Luxiee Axony

  30.07.2014

  Chvilku mi trvalo zvyknout si na ten odlišný styl psaní. Ovšem potom se mi dostalo skvělého čtenářského zážitku – i když o poněkud pochmurném a temném tématu.
  Doporučuji všem, kteří si libuji v postmoderní literatuře nebo literatuře zaměřené na tematiku narkomanie a sociálně patologických jevů.

  Ladys

  05.02.2014

  Můj oblíbený Topol. Klasika. Anděl. Kdo tam bydlel, jako já poblíž, ví, o čem to bylo. A Topolova forma. Perfektní. Jasných 5/5

  m.ART.y

  16.10.2013

  Pokud hledáte knihu s vidinou, že vám pouze zpříjemní cestu vlakem nebo dlouhé čekání, tak hledejte dále. Anděl si nezaslouží nic víc, než všímavého – emoce produkujícího – čtenáře zavřeného v tmavé místnosti s malým přísunem světla.

  Toda

  13.06.2013

  "Těžká" kniha od které jsem čekala víc, než jsem dostala…

  Kituna

  09.05.2013

  v celku zajímavá kniha

  Willandra

  20.03.2013

  Anděl není vůbec jednoduchá kniha, ale ohodnotit ji jako odpad? Každá kniha nám něco říká.
  Anděl je příběh odehrávající se převážně na Smíchově, na křižovatce jménem Anděl, propojuje se zde více dějových linek, ty se však ke konci spojí.

  "Na jedné pražské křižovatce se mu totiž v textu sešly signifikantní porevoluční středoevropské fenomény: tradice (synagoga, kostel), konzum (Mac Donald), drogy, mafie a „multi-kulti“ po česku: cikáni, vietnamci a mnoho dalších s rozmanitými životními osudy… A aby Topol podpořil mytickou atmosféru křižovatky Anděl, zahalil vyprávění krvavým oparem a vybraný topos nadto obohatil o jámu, v níž mizí lidé… " (Eva Marková, článek na http://www.litenky.cz/ )

  "Blaho zabíjelo bolest. Chtěli ho všichni."
  Jak píše Anilka13, rozhodně je tato próza zajímavá a vybízí k zamyšlení. Nehledáme i my takové blaho?

  Moares

  25.02.2013

  Kniha mě vůbec ničím nezaujala. Po 30 stránkách se pořád jakoby nic nedělo,zvláštně napsáno,proto do knihovny okamžitě vráceno:-)

  knedlik

  30.10.2012

  Výborná! Ohromně silný příběh psaný stylem, ze kterého vnější atmosféra i niterné pocity přímo čiší. Je pravdou, že v některých nevyřčených momentech kniha může působit matoucně, ale v tom si snad každý najde a domyslí své. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Ano, ano.

  oolinkaa

  14.06.2012

  nedočteno. vůbec se mi to nelíbilo.. Zvláštně napsané,a kniha mi nic nepřinesla

  WEIL

  20.08.2011

  Není to obraz doby, je to spíše taková zvláštní fantazie o lidském jedinci uprostřed dění.

  jasmína

  29.06.2011

  Když jsem měla náladu na nějakou úleťárnu, vybrala jsem si tuto knihu a za den přečetla. Náhodou zajímavé. Ale dnes sáhnu v knihovně po jiné 🙂

  antragus

  01.02.2011

  Slušný příběh zabíjí autorův jazyk. I když současná, často i oceňovaná, literatura volá po autenticitě, zvláště pak autenticitě jazyka, takovou hatmatilkou nežvatlají ani Pražáci, to mi nikdo nenakecá. Ani v podsvětí…

  Pájuš

  03.12.2010

  vůbec mě nezaujala, je fakt, že je to nějaký ten rok, co jsem jí četla. Možná bych na ní teď pohlížela jinak.Jsou knihy, ke kterým by se člověk měl vrátit a možná i dospět t. Snad si jí někdy přečtu znova a pochopím to co se mi zdálo složité, nudné a nezáživné.  TAGS:

  Online Anděl ebook, Kniha Anděl FB2, Download Anděl PDF , Download Anděl MOBI, Online Anděl kniha, Zdarma Stažení Anděl IPhone, Online kniha Anděl PDF, Zdarma Anděl DJVU, Zdarma Stažení Anděl TXT, Stažení Anděl RTF, Online Anděl FB2 , e-kniha Anděl stažení TXT, Zdarma Anděl stažení kniha, e-kniha Anděl download MOBI, Stažení Anděl IPad, Číst Anděl MOBI, Číst Anděl DOC, Zdarma Anděl AWZ, Download e-kniha Anděl iPad , Zdarma Anděl DJVU, Download Anděl e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Anděl DVD, Číst Anděl TXT, Book Anděl stažení DJVU, Anděl stažení kniha zdarma, Anděl stažení kniha pdf zdarma, Anděl pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Anděl pdf zdarma, Anděl stažení kniha epub zdarma, Anděl ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply