Anglické listy Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Anglické listy Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Anglické listy


Kdo miluje Čapkovy fejetony, nesmí pominout toto sebrání Čapkových cestopisných sloupků, které před pětaosmdesáti lety za svého dvouměsíčního pobytu v Británii psal a navíc skvěle kreslil pro Lidové noviny. Čapka tehdy pozvali na zasedání nově vzniklého spisovatelského klubu PEN, ale Čapek si svůj pobyt v Británii protáhl a projel ji křížem krážem. Jeho nadání vnímat každou drobnost, v tomto případě vše, co mu připadlo jako příznačné pro tuto ostrovní říši, a zároveň jeho schopnost vnímat všechny obecné tendence zase příznačné pro naši civilizaci vydaly pozoruhodný výsledek: tento cestopis ani po letech neztratil nic ze své svěžesti nebo dokonce aktuálnosti.Kniha v českém jazyce!


Stažení Anglické listy zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Anglické listy (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Anglické listy zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Anglické listy.pdf (EUR-0.00)

  Anglické listy.epub (EUR-0.00)

  Anglické listy.doc (EUR-0.00)

  Anglické listy.txt (EUR-0.00)

  Anglické listy.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Anglické listy.PDF – (EUR 0.00);

  Anglické listy.MOBI – (EUR 0.00);

  Anglické listy.EPUB – (EUR 0.00);

  Anglické listy.DOC – (EUR 0.00);

  Anglické listy.TXT – (EUR 0.00);

  Žánr:
  Literatura naučná, Cestopisy a místopisy
  Vydáno: , Leda, Rozmluvy
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (38)

  Přidat komentář

  hanka0308

  01.11.2017

  Čapka začínám mít hodně ráda. Anglické listy jsem zvolila, jelikož miluji Anglii a jeho popis mě na určitá místa, kde jsem byla, vrací. Plus miluji jeho krásnou češtinu a styl psaní.

  Teresita

  31.10.2017

  Nejprve mi trvalo, než jsem se začetla, přece jen to není román s napínavým dějem, ale brzy jsem si na to zvykla. Čapek má nádherný jazyk. Projel téměř celou Anglii, Skotsko a Wales, do Irska se nedostal. Zajímavé je, jak popisuje zemi téměř před sto lety. Snažil se popsat o Velké Británii vše: přírodu, města, lidi, zmiňuje si o několika svých kolezích spisovatelích, se kterými se v Anglii setkal.

  Mercatino

  18.10.2017

  Nejlepší anglický průvodce jaký asi kdy vyšel. Líbí se mi zaměření na ty nejpodstatnější věci, které tkví v malličkostech. Ta atmosféra, ti lidé, ty stromy a panebože v těch lenoškách, v těch se musí sedět…

  VladiKlaisner

  28.08.2017

  Knihu jsem zvolila do Čtenářské výzvy hlavně proto, že Karla Čapka znám jen z filmu nebo divadla, ale zatím jsem od něj nic nečetla.
  Začátek byl skvělý, ale čím víc jsem se do knížky nořila, měla jsem pocit, že mě autor někam žene. Zjistila jsem, že je to hlavně předlouhými větami. A jelikož se i přes náš krásný a bohatý jazyk časem jednotlivé popisky začnou opalovat, začala mě kniha asi v půlce nudit. Konec už byl zase svěží a měl celkem spád.
  Nicméně to mě od Čapka neodradilo, jen příště výběru jiný žánr.

  Karolina90

  29.05.2017

  Ta krásná čeština!:)

  Michalka98

  03.05.2017

  Miluju Anglii a Čapka, a proto jsem si tuto knihu musela přečíst. Moc se mi líbily postřehy autora, který dokázal vykreslit to pozitivní i negativní na této krásné zemi, která dala světu dle mého názoru nejlepší literaturu. Četla jsem se zaujetím, mohu jen doporučit.

  Melanka

  27.02.2017

  Doporučuji poslechnout si knihu jako audio na stránkách rozhlasu. Čapek byl mistr slova.

  kacimilek

  31.01.2017

  Jestli někdo po přečtení nedostane chuť jet podobně jako Čapek objevovat cizí krajiny (zejména Británii), pak už nevím, co by ho k tomu mělo přimět. Knížka je nádherně literárně napsaná, i když sám autor tvrdí, že není žádný básník, na mě to jako poezie působilo.

  laepus

  14.11.2016

  Úžasné počtení na kterýkoli čas – ať už se do Anglie chystáte, nebo jste odtama přijeli anebo o Anglii netušíte vůbec nic, tak je to přesně pro vás. Zábavné pak je, jak skvěle trefil anglickou příjemnou povahu a s lehkou ironií autor hodnotí anglické počasí i místní zvyky. A znát některá ta místa v současnosti a porovnávat s minulostí – paráda. Po téhle knížce bude chtít navštívit Anglii každý.

  Ceit

  23.10.2016

  Brilantní humor,nadčasové postřehy a popis reálií.Doporučuji dávat po kouskách jako drahou bonbonieru.Pro mě je to skvost.

  veronika97

  25.09.2016

  Čapkova jemnost a hravost s jakou dokáže líčit obyčejné věci lahodí mé dušičce.
  Jednoduše krásné.

  anntine

  07.08.2016

  Od Čapka jsem dřív četla jen divadelní hry a moc se mi líbily. Anglické listy jsou psané docela jiným způsobem, a přesto jsem se ani chvilku nenudila. Čapek používá nádherný květnatý jazyk, tudíž jeho popisy a charakteristiky skvěle vykreslují všechno, co viděl a zažil. Trošku mě jen mrzí, že při své cestě vynechal Irsko a Wales docela odbyl. Myslím, že by i v těchto částech Británie získal dobré náměty ke psaní.

  Jessica007

  14.07.2016

  Nádherná kniha, poetická. Skvělé popisy a postřehy. Krásně napsáno. Nechybí ani příjemný humor. Moc se mi tato kniha líbí.

  "Hovornější lidé se dávají na politiku… nebo na spisovatelství, anglická kniha totiž musí mít aspoň 400 stránek."

  Bumeso

  27.05.2016

  Tentokrát mě moc Čapek nenadchl

  Stolda

  01.04.2016

  Pocity ze čtení jsou famózní – já jsem v Anglii nikdy nebyl, přesto mi připadá, že jsem se právě vrátil z cest a to o čem Čapek píše jsem na vlastní oči viděl. Proč mám chuť jít vybalit kufry? Celou dobu jsem přece seděl v křesle a přesto jsem z té cesty nějak utahaný. Prostě úžasná kniha. Jen mě mrzí, že ji už mám dočtenou…A co takhle Výlet do Španěl ?

  Holden

  22.03.2016

  Čapek vás vezme napříč celou Británii s vyjímkou Irska, kde to za jeho časů nebylo zrovna bezpečný a v Anglii či Skotsku byste nesehnali jedinou mapu nebo průvodce po zelené zemi proslulé dobrou whisky. Každopádně vám dá nahlídnout do zvyků, chování a vzhledu břitkých a suchých Angličanů a vyjádří se k výhodám a nevýhodám života v Británii, ke které si vybudoval značně ambivalentní vztah, protože jak trefně podotýká, sama tahle země je na první pohled v mnoha věcech protichůdná. Je to země komínů, továren, přístavů a obrovské strojírenské síly na jedné straně, ale taky země nádherné přírody, stromů, hor a jezer na straně druhé. Nutno dodat, že právě technikou nepolíbený kousky země byly Čapkovi mnohem bližší, než megalomanský města typu Liverpool či Manchester. Abych to shrnul, jestli hledáte výstižný a krásným jazykem napsaný dojmy z Británie, Karel Čapek vám to rád zprostředkuje a já jen garantuju, že se u toho budete velmi dobře bavit.

  borsalino_csfd

  05.03.2016

  Poetický cestopis Karla Čapka po anglickém venkově i městech, člověka, který si všímal úplně všedních věcí a dokázal je plasticky a současně humorně popsat. Právě díky této knize se v Anglii Karel Čapek hodně proslavil.

  Dudu

  22.09.2015

  Karel Čapek a Lukáš Hlavica-tomu se říká ukázková kombinace pro krásné audio, které svým ladným podáním dokáže zpříjemnit večer.

  martin4563

  22.07.2015

  Má oblíbená kniha,
  nechybí humor, velmi výstižně popsána anglická povaha, způsob života.

  studienka

  29.05.2015

  Tak toto bolo poctenicko, to bola radost citat, tak krasne rozvinute vety, malobnost jazyka, to p. Karel Capek je majster slova. Skoda, ze som k jeho kniham nenadobudla vztah ked som k nim mala pristup ako -nast rocna, ale nevadi. Nikdy nie je pozde. Zijem v Anglii uz 10 rokov a na mnohych miestach, ktore opisuje som bola, nic ine neviem povedat len ze je to uzasne a vtipne napisana kniha. Vrelo odporucam.

  Seteh

  19.02.2015

  Skvěle napsáno. Čapkův styl mám ráda, ale když jsem si tuhle knížku půjčovala, netušila jsem, že mě bude tolik bavit. Nečekala jsem totiž, že se dá cestopis takhle pěkně čtivě a poutavě napsat. Kombinace poučení a vtipu je skvělá a vtipné úseky jako např. – "angličtí psi nejsou nic jiného než směšné balíky čupřin" nebo "nosorožec zdál se vězet v kůži, která byla šita na hovado ještě větší" – mi asi ještě dlouho zůstanou ležet v hlavě. 🙂

  dreamyn

  11.02.2015

  Prostý jazyk a přitom účinný. Čapek používá jednoduchá slova, jednoduché obraty, skoro na mě působí, jako by seděl na trávníku v Hyde Parku, na koleně blok a škrábal myšlenky, které ho napadly, pak prostě šel a vydal je. Některé části možná působily příliš rozvlekle, ale kniha jako celek je skvělá. Anglie, parky, doutníky, elegantní gentlemani s panákem bourbonu v salonku.

  wooloong

  22.11.2014

  Výborné postřehy, většina z nich je aktuální i dnes.

  Marbo

  07.10.2014

  Nejsem zrovna cestovatel, ale Albion jsem navštívil. A kdybych před cestou četl Čapka, nemohlo by mne snad nic překvapit. Poutavý popis staré dobré Anglie, která pomalu mizí…

  Pl2899

  28.09.2014

  Tato kniha se mi opravdu líbila. Nejlepší jsou ony Čapkovy popisy a postřehy.

  kamise

  04.07.2014

  Čapek je kouzelník se slovy, mistr přívlastků a zároveň upřímný a laskavý vypravěč. Jeho postřehy jsou pozoruhodné a jeho vypravěčský styl ještě více. Doporučuji všem anglofilům k přečtení pro pobavení i poučení…..

  m.gena

  12.06.2014

  nedávno jsem Anglii navštívil a když jsem se vrátil, tak shodou náhod jsem narazil na tuto knihu a musím říct, že mě to opravdu pobavilo pač je neuvěřitelné jak dokázal zachytit vše podstatné a tak charakteristické pro tuto zemi. A opravdu i po těch letech je to stále aktuální 🙂

  Barbastelle

  04.03.2014

  To je jak pohádka! A ty postřehy. Jsem Čapkem vždy unešená!

  Slávka 1970

  07.12.2013

  Mám ráda cestopisy, Anglii i anglické neděle…..to vše po přečtení Anglických listů ještě více! I když Čapek, alespoň to třetí, zcela naopak 🙂 Krásný literární styl podtržen vlastními ilustracemi. Čapek psal tyto cestopisy v roce 1924 a i dnes je to čtivé, záživné, humorné a poučné zároveň. Smekám a doporučuji! Knihu jsem zařadila mezi mých TOP TEN.

  Gooverka

  26.04.2013

  Anglii miluju a tak pro mě bylo potěšením číst tuto knihu plnou pravdy. Nikdo nikdy anglickou mentalitu a vše okolo nevystihl lépe než Čapek. Všímá si opravdu drobností, které jsou ale právě tím nejkrásnějším a nejpozoruhodnějším anglickým jevem.
  TAGS:

  Online Anglické listy ebook, Kniha Anglické listy FB2, Download Anglické listy PDF , Download Anglické listy MOBI, Online Anglické listy kniha, Zdarma Stažení Anglické listy IPhone, Online kniha Anglické listy PDF, Zdarma Anglické listy DJVU, Zdarma Stažení Anglické listy TXT, Stažení Anglické listy RTF, Online Anglické listy FB2 , e-kniha Anglické listy stažení TXT, Zdarma Anglické listy stažení kniha, e-kniha Anglické listy download MOBI, Stažení Anglické listy IPad, Číst Anglické listy MOBI, Číst Anglické listy DOC, Zdarma Anglické listy AWZ, Download e-kniha Anglické listy iPad , Zdarma Anglické listy DJVU, Download Anglické listy e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Anglické listy DVD, Číst Anglické listy TXT, Book Anglické listy stažení DJVU, Anglické listy stažení kniha zdarma, Anglické listy stažení kniha pdf zdarma, Anglické listy pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Anglické listy pdf zdarma, Anglické listy stažení kniha epub zdarma, Anglické listy ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply