Anna (Jaký bude rok 2082?) Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Anna (Jaký bude rok 2082?) Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Anna (Jaký bude rok 2082?)


Anně je 16 let, baví ji přírodovědný kroužek a moc by chtěla vědět, jak bude vypadat svět v budoucnosti. To se jí vyplní – po gaarderovsku – prostřednictvím snu.

Dívka jménem Nova si 11. prosince 2082, tedy o sedmdesát let později, než je Annina přítomná chvíle, otevře počítač a najde tam dopis od prababičky z 11. prosince 2012. Svět budoucnosti vypadá docela jinak. V rodinném sadu stojí rodiče na žebříku a opylovávají štětečkem stromy, protože hmyz je vzácnost. Nova si přeje zažít svět, jak vypadal za prababiččina mládí. Kdyby se tak Nova mohla vrátit, mohla by něčemu zabránit, dělat něco jinak, vynasnažit se nějak, aby zvířata nevyhynula. (Některé vyhynulé druhy se podařilo udržet jen ve speciální zoologické zahradě.) Jako červená nit se knihou táhne téma: Každý by si měl uvědomit, že jeho odpovědností je, abychom zanechali zemi v takovém stavu, v jakém byla, když jsme na ní žili.

Autor se nevyhýbá ani politickým tématům, jako je rozšiřující se poušť a z toho plynoucí agresivita tamních národů, přílišné spoléhání na těžbu ropy, obchodování s tzv. klimatickými kvótami. V knize najdou čtenáři řadu opakujících se motivů ze Sofiina světa. Místo filosofie a dějin myšlení se román zajímá o přírodu a ekologii.Kniha v českém jazyce!


Stažení Anna (Jaký bude rok 2082?) zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Anna (Jaký bude rok 2082?) (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Anna (Jaký bude rok 2082?) zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Anna (Jaký bude rok 2082?).pdf (EUR-0.00)

  Anna (Jaký bude rok 2082?).epub (EUR-0.00)

  Anna (Jaký bude rok 2082?).doc (EUR-0.00)

  Anna (Jaký bude rok 2082?).txt (EUR-0.00)

  Anna (Jaký bude rok 2082?).mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Anna (Jaký bude rok 2082?).PDF – (EUR 0.00);

  Anna (Jaký bude rok 2082?).MOBI – (EUR 0.00);

  Anna (Jaký bude rok 2082?).EPUB – (EUR 0.00);

  Anna (Jaký bude rok 2082?).DOC – (EUR 0.00);

  Anna (Jaký bude rok 2082?).TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  Anna. En fabel om klodens klima og miljø (2013)

  Žánr:
  Pro děti a mládež
  Vydáno: , Albatros
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (19)

  Přidat komentář

  Lily-fairy

  17.12.2017

  2 hvězdy za zajímavý nápad a čtivost knihy

  Kni-Homolka

  27.11.2017

  Zajímavý nápad, poučný a povzbuzující obsah, ale tak nějak tomu chyběla jiskra. Dala bych 3,5 *.

  JIVaJaH

  16.09.2017

  Aktuální téma dneška, které autor ztvárnil v této knize je určitě zajímavé. Také tím, jak se prolíná současnost a budoucnost je kniha zajímavá.Jonasovo řešení problému sympatické a asi ne úplně nereálné.
  Zdálo se mi ale, že autor až moc tlačí na pilu a při slovu klimatické a jemu podobná slova, čtenář tak kolem strany 100 už skřípe zuby.Rozhodně nelituji přečtení knihy!

  MOu598

  31.08.2017

  Četla jsem v únoru 2016. Podle mých poznámek:
  Pro větší děti.
  Hezké, výchovné a smutné – kam se svět řítí.

  Vesmich

  01.01.2017

  Příběh začíná o silvestrovsko-novoroční noci a přišlo mi příhodné si ho přesně touto dobou přečíst. Přenést se s ním ze starého do nového roku. Ještě nevím, jestli to byl dobrý nápad. Planeta má na kahánku a Anna, která zrovna žije dny mezi patnáctým a šestnáctým rokem, tedy také na přelomu, je z toho špatnější, než ostatní. Trápí ji znečištění světa a vymírání druhů a kořistnictví lidstva a ona chce svět zachránit. Což o to, k věku to patří, jen by to mohlo probíhat nějakým snesitelnějším způsobem. Příběh se odehrává v přítomnosti i v budoucnosti zároveň a po celou dobu jsem nebyla schopná si najít k Anně/Nově/babičce nějaký vřelý vztah. Lezla mi na nervy samotná i trojjediná a kouzelný prsten Aladinův fungoval zřejmě jako zesilovač věčného otravného rozumování a každého peskování. K věku to sice také patří, ale snad šla vynechat alespoň ta psychoterapie stísněného psychiatra. Všechna místa, která působí na rozum (a není v nich Anna), jsou zajímavá a Jonasův nápad na záchranu tisíce a jednoho druhu originální a určitě může fungovat, nicméně kdyby v knize bylo ještě jednou použito slovní spojení „klimatické změny“, dovedlo by mě bývalo spolehlivě s novým rokem rovnou do cvokhausu. Touha zachránit svět se na mě z knihy nepřenesla, což může být tím, že nejsem cílová skupina, takže se žádné emoce, kromě podrážděnosti nedostavily, ovšem rozumově text fungoval.

  TerJac

  18.07.2016

  Jsem trochu zklamaná. Samozřejmě, že jsem pochopila o co autorovi šlo, ale v knize si v některých chvílích protiřečí. Velmi mi vadí protichůdné jednání. Anna velmi kritizuje řidiče "párkaře", že nechají zapnutý motor a běží si pro hot dog (kolik zplodin, že jde tím do vzduchu) ale ona sama si přála nejnovější chytrý telefon, je z něj happy a využívá super aplikace (o internetu na svém domácím PC nemluvě). Navíc se v příběhu objevují časové nesrovnalosti. Četla jsem to pozpátku, větu od věty a pokud se nad tím člověk zamyslí, tak zjistí že se v časové linii autor trochu nejednou sekl. No nic. Nápad dobrý, ale zrovna tohle by dětem moc nedoporučila. Znám na toto téma lepší knihy.

  LordSnape

  08.06.2016

  Je mi jasné o co Gaarderovi šlo, sám sdílím podobné obavy. Jen jsem se při čtení sám sebe pořád ptal, zdali je tohle zrovna nejvhodnější metoda, jak dětem situaci objasnit. Kdyby aspoň Annu dosadil do nějakého zajímavějšího příběhu. Takhle je to jen kniha psaná účelově a na efekt.

  Klamm

  01.03.2016

  Gaarder se drží svého oblíbeného vzorce, kde se protíná minulost současnost a budoucnost. Nemohu říci, že mě děj vyloženě nebavil, ale chvílemi mi přišel dost prvoplánový. Už jsem od autora četl propracovanější kousky.
  Co se týče ožehavého tématu globální ekologické krize, vzpomněl jsem na scénu ze Sedmi statečných, kde se vypráví příběh o chlápkovi co vypadl z mrakodrapu a jak padá, tak v každém patře si říká – ,, ještě pořád je to dobrý…“
  60%

  MirijamFrankl

  27.02.2016

  Moc hezká knížka k zamyšlení-5 hvězdiček jsem dala trochu kvůli tomu, aby měla kniha pozitivní hodnocení. Jinak mi vadilo časté užívání slova řekl(a).
  Jinak doporučuji pro filozofické duše, které si chtějí přečíst něco lehčího!!!

  EllieK.

  27.01.2016

  Zábavná kniha…proti Soffiinu světu úplný poklad…kniha k zamyšlení…měla jsem při její četbě až úzkostné pocity, při pomyšlení na to, co nás možná čeká… Doporučuji!!!

  ve7gr11

  05.09.2015

  Tato kniha mě zaujala, jako všechny Gaarderovy knihy tím, že je člověk nucen knihu číst s porozumněním. Věnovat se jenom té knize. 🙂 Jinak velmi propracovaná, moc se mi líbila

  rohlajda

  03.08.2015

  Kniha mě zaujala, i když zpočátku ve mě vyvolávala rozpaky (snad didaktičností), ale po přečtení knihy jako celku jsem byla nadšená. Doporučila jsem ji oběma svým dětem – jsem zvědavá na jejich pohled.

  alimrix

  07.03.2015

  Nemám slov

  Barbastelle

  14.02.2015

  Bylo pro mě tentokrát nelehké hodnotit hvězdičkami. Z určitého pohledu se mi Anna líbila – téma problémů životního prostředí mě zajímá a myslím si, že je potřeba na ně upozorňovat. S tím ale souvisí i má největší výhrada. Problémy životního prostředí nejsou jen CO2 a skleníkové plyny, s tím potažmo globální oteplování. A v první třetině knihy to na mě celé působilo jen jako velké bububu! Za sedmdesát let vymře většina druhů, nebude normální jídlo, bububu! Jak postoupil děj, moje rozhořčení nad strašením se otupilo a vystřídalo ho uspokojení ze čtení, protože například Jonasovy úvahy byly racionální a přiznávaly, že celý problém je mnohem komplexnější.

  Nakonec mi přijde, že je to dobrá kniha! Mluví o tématu, na které je potřeba upozorňovat, dělá to typicky Gaarderovským způsobem střídání dějových rovin, zahrnuje moc moudré děti a je to fajn. Jen ta první třetina a zaměření pouze na globální oteplování mě zamrzela. Kéž by začal být zájem o životní prostředí IN!

  Makrela Liška

  22.12.2014

  Tak mi přijde, že tentokrát si Gaarder postavil příběh, skrze který by mohl ventilovat své názory na současnou ekologickou situaci. Hlavní postavy jsou takové násilné přemoudřelé mělké megafony, které mu k tomu měli posloužit, ale protože jim jinak nevěnoval větší pozornost a pro mě je nikam neposouval a nevyvíjel, neměla sem chuť jejich lkaní poslouchat a ztotožňovat se s nimi. Magické kouzlo prolínajících se rovin utloukly informace. Rychle přečteno a bude i rychle zapomenuto.

  Daffodila

  03.09.2014

  Nemohu si pomoci, ale tahle kniha na mne působila jako "grínpísácký manifest". Pro mě osobně to bylo celé pojaté až příliš zfanatizovaně – nevím jak na ostatní, ale na mě nátlak a hrozivé mávání prstem před obličejem prostě neplatí a spíš mě odradí, než aby mě přimělo k zamyšlení.

  Brambram

  07.06.2014

  Je to Gaardner, za to má hvězdu navíc. Ale děj, příběh, námět mě neberou asi jsem fakt alibista,ale globální oteplování mi až tak žíly netrhá.

  simlenka

  07.05.2014

  dnes jsem začala číst a nemůžu se odtrhnout! prostě Gaarder!!!

  JanaDor

  29.04.2014

  Téma je to bez debat zajimavé a dobře napsané, ale od příběhu jsem čekala více.  TAGS:

  Online Anna (Jaký bude rok 2082?) ebook, Kniha Anna (Jaký bude rok 2082?) FB2, Download Anna (Jaký bude rok 2082?) PDF , Download Anna (Jaký bude rok 2082?) MOBI, Online Anna (Jaký bude rok 2082?) kniha, Zdarma Stažení Anna (Jaký bude rok 2082?) IPhone, Online kniha Anna (Jaký bude rok 2082?) PDF, Zdarma Anna (Jaký bude rok 2082?) DJVU, Zdarma Stažení Anna (Jaký bude rok 2082?) TXT, Stažení Anna (Jaký bude rok 2082?) RTF, Online Anna (Jaký bude rok 2082?) FB2 , e-kniha Anna (Jaký bude rok 2082?) stažení TXT, Zdarma Anna (Jaký bude rok 2082?) stažení kniha, e-kniha Anna (Jaký bude rok 2082?) download MOBI, Stažení Anna (Jaký bude rok 2082?) IPad, Číst Anna (Jaký bude rok 2082?) MOBI, Číst Anna (Jaký bude rok 2082?) DOC, Zdarma Anna (Jaký bude rok 2082?) AWZ, Download e-kniha Anna (Jaký bude rok 2082?) iPad , Zdarma Anna (Jaký bude rok 2082?) DJVU, Download Anna (Jaký bude rok 2082?) e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Anna (Jaký bude rok 2082?) DVD, Číst Anna (Jaký bude rok 2082?) TXT, Book Anna (Jaký bude rok 2082?) stažení DJVU, Anna (Jaký bude rok 2082?) stažení kniha zdarma, Anna (Jaký bude rok 2082?) stažení kniha pdf zdarma, Anna (Jaký bude rok 2082?) pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Anna (Jaký bude rok 2082?) pdf zdarma, Anna (Jaký bude rok 2082?) stažení kniha epub zdarma, Anna (Jaký bude rok 2082?) ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply