Arktický vlk – deset let se smečkou Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Arktický vlk – deset let se smečkou Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Arktický vlk - deset let se smečkou


Arktický vlk: Deset let se smečkou

Jedním z nejpodivuhodnějších stvoření obývajících polární oblasti je polární vlk (Canis lupus arctos). Polární vlk je rasou, poddruhem nebo zeměpisnou variantou druhu vlk (Canis lupus), který původně obýval celou severní polokouli severně od 15° severní šířky (v Indii od 12° severní šířky). Od ostatních poddruhů šedého vlka odlišuje tyto vlky celoroční bílá srst a trochu kratší čenich a uši. Život polárních vlků je v podstatě stejný jako život vlků kdekoli jinde.
Polární vlk žije v oblasti podél severního okraje amerického kontinentu a dále severněji až k severnímu pólu a také na východním a severním pobřeží Grónska. V oblasti mezi severním okrajem kontinentu a pólem se nachází několik velkých ostrovů. Přestože většina těchto oblastí je trvale pokryta ledem a sněhem, z některých částí těchto ostrovů se od poloviny června do poloviny srpna sníh ztrácí a objevuje se dostatek nízkého porostu, který uživí pižmoně, Pearyho karibu a polární zajíce. Tato zvířata jsou hlavními chody v jídelníčku polárních vlků, kteří v tomto kraji zvaném vysokoarktické pásmo žijí.
Některé polární vlky však lze nalézt mnohem dále na jih, např. až v Národním parku Wood Buffalo v severní Albertě v Kanadě, v zeměpisné šířce 60°. Nejméně jeden bílý vlk byl spatřen dokonce až v severní Minnesotě. Protože vlci někdy urazí přímé vzdálenosti i o více než 550 mílích, mohly být geny polárního vlka zaneseny až do Minnesoty. Na druhou stranu většina vlků na jih přibližně od 70°, který víceméně hraničí se severním okrajem kontinentu severní Ameriky, je šedá nebo černá. Vlci na sever odtamtud jsou většinou, ne-li všichni, bílí.
Barva srsti je ve skutečnosti velmi povrchním rysem k posuzování druhu. Polární vlk je prostě vlk. Má postavu jako každý jiný vlk, jedná jako každý jiný vlk, cestuje jako každý jiný vlk, rozmnožuje se s jakýmkoli jiným druhem vlka a chová se jako každý jiný vlk.
Vysokoarktické pásmo (75° až 90°severní šířky) není téměř vůbec osídleno lidmi. Nejsevernější Inuitská (dříve eskymácká) vesnice, Grise Fjord, se choulí asi v 75°. Tuto vesničku obývanou asi 50 lidmi založila v padesátých letech 20.stol. kanadská vláda a nastěhovala do ní Inuity z jižnějších poloh. Jinak jsou jedinými celoročně obývanými místy v oblasti vojenská základna a několik meteorologických stanic.
Veškeré toto osídlení je poměrně nové. To je důvodem, proč nebyli polární vlci na většině území vysokoarktického pásma nikdy loveni nebo vážněji pronásledováni, na rozdíl od jejich šedivých protějšků na zbývající rozloze severní polokoule. Proto se obvykle nebojí lidí, které náhodou potkají. Spíše, než aby utekli při prvním závanu lidského pachu, prostě stojí a zírají. V některých oblastech se dají dokonce přilákat blíž. Samozřejmě je lze potkat jen zřídka, teritorium jedné smečky pokrývá nejméně 1000 čtverečních mil.
Tato nebojácnost polárních vlků umožnila autorovi spřátelit se s jednou jejich smečkou. Poté, co objevil jejich doupě, se vědci podařilo žít s vlky každé léto v letech 1986 až 1996. Dozvěděl se tak mnoho věcí, které se mu nepodařilo zjistit při práci s vlky dále na jihu za celých 40 let. Své zážitky, včetně příhody, kdy bílý vlk přišel až k němu a rozvázal mu tkaničky, zachytil v sérii článků a publikací. V létě 2000 již byli všichni vlci, s nimiž se přátelil v minulých letech, mrtví a zbyl jen jediný prapotomek původní „Matky“ smečky z roku 1986. Autor a jeho spolupracovník však i nadále každé léto navštěvují tento kraj a zkoumají populace lovených zvířat a další vlky, kteří by případně mohli tuto oblast osídlit.
V letech 2001, 2002, a 2003 zmizel i tento poslední prapotomek a ve starém doupěti ani teritoriu již nesídlili žádní vlci. Možná to byl následek velmi nízkého výskytu pižmoňů a polárních zajíců v této oblasti. Nízké počty lovené zvěře měly zřejmě souvislost se sněhovou pokrývkou v poslední polovině léta 1997 (Mech 2000) a v roce 2000. Od té doby se povětrnostní podmínky zlepšily a počty lovených zvířat začaly opět narůstat. V roce 2003 začali prostor využívat noví vlci a páru z nich se v roce 2004 narodila čtyři vlčata, která přežila nejméně do 15.července.Kniha v českém jazyce!


Stažení Arktický vlk – deset let se smečkou zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Arktický vlk – deset let se smečkou (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Arktický vlk – deset let se smečkou zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Arktický vlk – deset let se smečkou.pdf (EUR-0.00)

  Arktický vlk – deset let se smečkou.epub (EUR-0.00)

  Arktický vlk – deset let se smečkou.doc (EUR-0.00)

  Arktický vlk – deset let se smečkou.txt (EUR-0.00)

  Arktický vlk – deset let se smečkou.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Arktický vlk – deset let se smečkou.PDF – (EUR 0.00);

  Arktický vlk – deset let se smečkou.MOBI – (EUR 0.00);

  Arktický vlk – deset let se smečkou.EPUB – (EUR 0.00);

  Arktický vlk – deset let se smečkou.DOC – (EUR 0.00);

  Arktický vlk – deset let se smečkou.TXT – (EUR 0.00);

  Žánr:
  Literatura naučná, Příroda, zvířata
  Vydáno: , Élysion
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (5)

  Přidat komentář

  colchicine

  07.02.2017

  Od knihy jsem celkově očekávala, že bude více odborně napsaná a pragmatičtější. Nicméně autorovo subjektivní vyprávění má také své kouzlo, přiznám se, že na konci mi ukápla i slzička, ačkoliv se toto pozorování odehrálo téměř před 30 lety. Dozvěděla jsem se také několik nových informací. Velké plus knihy jsou nádherné fotografie, přičemž z některých snímků mi běhal mráz po zádech jen pro jejich krásu. Pro každého milovníka vlků určitě doporučuji.

  Kozel

  04.01.2017

  Kniha je to krásná, ozdobena nádhernými snímky. Protože autor pozoroval konkrétní smečku, nejedná se o klasickou naučnou knihu o vlcích, ale spíš o vyprávění společného života, což má své pro i proti. Jen škoda, že tahle kniha je "zaseknutá" do určitých let (1986-1995) a čtenář se nedozví o pozdějších osudech smečky či o současné situaci polárních vlků v oblastech, kam mnoho lidských nohou nevkročilo. Informační hodnota je tedy slabší, čtivost a zajímavost však neztrácí. Ostatně – je to kniha o vlcích=o)

  Niky Coffee

  29.06.2015

  Kniha je výjimečná tím, že se jedná o pozorování arktických vlků z přírody. Hodně jsem proto i ocenila fotky z přírody. Některé informace, které mě zaujaly jsem si vypsala, ale bylo jich málo.

  Věřím, že autor je z vlků nadšený, ale díky jeho jazyku jsem nedokázala sdílet jeho entuziasmus.

  Dnes jsem dočetla, asi jsem měla přehnané nároky na tuto vychválenou knihu, ale tak nějak mě zklamala. Jazykem a "informacemi", které jsou lidem všeobecně známé, od takovéto publikace bych čekala prostě víc.

  Třetí hvězdu jen za fotky …

  Ellis

  07.02.2014

  Výborná kniha pro milovníky vlků. Krásné fotky a hlavně informace.

  knihovnice

  05.02.2011

  Úchvatné čtení,konec mě bolel,klidně bych uvítala,kdyby kniha měla 3x více stran.  TAGS:

  Online Arktický vlk – deset let se smečkou ebook, Kniha Arktický vlk – deset let se smečkou FB2, Download Arktický vlk – deset let se smečkou PDF , Download Arktický vlk – deset let se smečkou MOBI, Online Arktický vlk – deset let se smečkou kniha, Zdarma Stažení Arktický vlk – deset let se smečkou IPhone, Online kniha Arktický vlk – deset let se smečkou PDF, Zdarma Arktický vlk – deset let se smečkou DJVU, Zdarma Stažení Arktický vlk – deset let se smečkou TXT, Stažení Arktický vlk – deset let se smečkou RTF, Online Arktický vlk – deset let se smečkou FB2 , e-kniha Arktický vlk – deset let se smečkou stažení TXT, Zdarma Arktický vlk – deset let se smečkou stažení kniha, e-kniha Arktický vlk – deset let se smečkou download MOBI, Stažení Arktický vlk – deset let se smečkou IPad, Číst Arktický vlk – deset let se smečkou MOBI, Číst Arktický vlk – deset let se smečkou DOC, Zdarma Arktický vlk – deset let se smečkou AWZ, Download e-kniha Arktický vlk – deset let se smečkou iPad , Zdarma Arktický vlk – deset let se smečkou DJVU, Download Arktický vlk – deset let se smečkou e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Arktický vlk – deset let se smečkou DVD, Číst Arktický vlk – deset let se smečkou TXT, Book Arktický vlk – deset let se smečkou stažení DJVU, Arktický vlk – deset let se smečkou stažení kniha zdarma, Arktický vlk – deset let se smečkou stažení kniha pdf zdarma, Arktický vlk – deset let se smečkou pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Arktický vlk – deset let se smečkou pdf zdarma, Arktický vlk – deset let se smečkou stažení kniha epub zdarma, Arktický vlk – deset let se smečkou ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply