Autobus sebevrahů Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Autobus sebevrahů Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Autobus sebevrahů


Novinka oblíbeného finského spisovatele vypráví o skupině nešťastných Finů a Finek, kteří už od života nic dobrého nečekají a rozhodnou se spáchat hromadnou sebevraždu. Luxusním autobusem se vydají až na nejsevernější mys Evropy, kde se chtějí vrhnout do vln Ledového oceánu. V rozhodujícím okamžiku se ale ukáže, že mnoha sebevrahům se vlastně umřít nechce. Neustále sebevraždu odkládají a po mnoha dobrodružstvích nakonec doputují až na nejjižnější mys Evropy. Paasilinnovi hrdinové a jejich osudy jsou humorné i dojemné: chovatel sobů Uula Lismanki prchá před spravedlností, protože okradl americké filmaře při stavbě sovětského koncentráku v Laponsku o statisíce dolarů, kožešinový farmář Sakari Piippo chtěl předvádět cvičené norky, oblékl svou ženu do sexy prádla z norkových kožešin, ale přišel o norky i o manželku… Ve vážnější rovině můžeme Paasilinnovu knihu číst jako svéráznou oslavu života – se smrtí si zahrávat můžeme, ale se životem ne.Kniha v českém jazyce!


Stažení Autobus sebevrahů zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Autobus sebevrahů (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Autobus sebevrahů zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Autobus sebevrahů.pdf (EUR-0.00)

  Autobus sebevrahů.epub (EUR-0.00)

  Autobus sebevrahů.doc (EUR-0.00)

  Autobus sebevrahů.txt (EUR-0.00)

  Autobus sebevrahů.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Autobus sebevrahů.PDF – (EUR 0.00);

  Autobus sebevrahů.MOBI – (EUR 0.00);

  Autobus sebevrahů.EPUB – (EUR 0.00);

  Autobus sebevrahů.DOC – (EUR 0.00);

  Autobus sebevrahů.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  Hurmaava joukkoitsemurha (1997)

  Žánr:
  Literatura světová, Humor
  Vydáno: , Hejkal
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (62)

  Přidat komentář

  orson

  26. ledna

  Nápad skvělý, zpracování horší. Taková road movie, celý děj by se dal shrnout na dvě stránky, postavy mi přišly málo propracované (však jich taky byl celý autobus). Žádné velké překvapení (pointa) se nekonalo.

  Sandalkar

  13. ledna

  Paasilinna se svým černým humorem a bláznivými nápady je můj oblíbenec, takže i nyní jsem byla celkem spokojená. Knížka ubíhala, nabídla spoustu ztřeštěných situací a gagů. Autobus sebevrahů u mě sice nedosáhl subjektivní kvality "Lesu oběšených lišek", ale dokazuje, že i depresivní seveřani mají smysl pro humor. A jaký! 🙂

  Danca196

  20.11.2017

  Humoristická kniha s opravdu povedenou partičkou, která se chystá spáchat hromadnou sebevraždu. Celý příběh ovšem skončí úplně jinak. Knihu doporučuji všem, kteří mají rádi severský styl humoru.

  PetrT40

  04.11.2017

  Jsem za polovinou knihy a přemýšlím, že jí odložím. Kde je onen zmíněný humor? Ať je černý nebo nikoliv. Nepohrdnu žádným.
  Stále se dokola opakující scény jen s pozměněným prostředím. Tato kniha (ačkoliv jí nemám dočtenou) mě vážně nesedla.
  edit: nakonec dočteno, ale dojem stejný jak píšu výše

  Makropulos

  27.09.2017

  Vážné téma a Paasilinniho lehký styl je dobrá kombinace. V tomto příběhu není nouze o absurdní a bláznivé situace, které prožívá partička depresivních lidí odhodlaných k sebevraždě. Postavy jsou vlastně jen tak načrtnuty, jejich složité osudy jen krátce zmíněny, a přitom má člověk pocit, že s nimi v tom autobuse sedí. Příjemná oddechová četba, i když na závažné téma.

  alfinha2321

  15.09.2017

  Tak já nevím, trochu mi to připomnělo Staříka, ale ty situace zde mi rozhodně nepřipadaly tak groteskní a vtipné. Téma sebevraždy-nesebevraždy bych pojala úplně jinak, tady se nějak nešlo rozhodnout, jestli to má být legrační a ironické, nebo vážné. Je pravda, že Finové mají větší sklon k sebevraždám (když už i v učebnici finštiny pro samouky naleznete historku o sedlákovi, který se po několika nešťastných událostech se slovy: "21 zbytečných let…" oběsil), ale jak říkám, moc ač jsem knihu dočetla, tak mě příliš nezaujala.

  Barisek007

  24.08.2017

  Nedočteno. Velké těšení někdy prostě bývá velké zklamání. Nějak mi ty džouky vždycky proběhly mezi prsty, jako by tam ani nebyly, a to mě pěkně štve, No nic, třeba to spolu zkusíme někdy jindy… 😉

  MOu598

  19.07.2017

  Četla jsem v únoru 2011. Podle mých poznámek:
  Parodie, satira, ironie. Vše o finském člověku, který je asi víc náchylný k sebevraždě. Legrační?!
  Čtivé. Asi nejlepší ze všech knih autora.

  Fondis

  24.04.2017

  Moje první kniha od tohoto autora. Parádní oddychovka. Krasne se čte. Krásný humor…To byla banda:D

  viva71

  07.04.2017

  Na knihu jsem narazila náhodou díky čtenářské výzvě a jsem za to nesmírně ráda! Nevážně o vážných věcech, velmi lehce a čtivou formou. Za tenhle počin tleskám a určitě zkusím další knížku tohoto autora.

  L_Into

  16.03.2017

  První kniha, kterou jsem od Paasilinny četla, a asi nejlepší. Můj upřímný údiv nad stupněm grotesknosti a šíleností absurdních situací, jaké dokázal autor pro své hrdiny vymyslet, už žádná jeho kniha nepřekonala, a takové salvy smíchu už žádná nikdy nevyvolala. Dokonalé antidepresivum.

  GreenMagritte

  05.03.2017

  Autobus sebevrahů je čtivou a zábavnou knihou. I přesto, že není výslovně humoristická, je odlehčená a pozbývá sentimentu, který by s tématem, o němž hlavně pojednává, mohl souviset. I přesto, že je Paasilinna označován za „mužského“ spisovatele, na mě tento román díkybohu nijak „mužsky“ nepůsobil. Naopak oceňuji jeho vypravěčský styl, z něhož s radostí pociťuji sklony k absurditě, což ale soudím jenom dle obsahu jeho dalších románů. Postavy jeho románů jsou nám blízké a často řeší úplně stejné problémy jako my, nemluvě o tom, že velmi často nejsou spokojeni v zemi, v níž žijí, čímž se překvapivě nabourává obraz severní Evropy jako společenského a státnického ideálu.

  ibrahimgilbert

  18.01.2017

  Prvních pár stránek jsem se neustále ptala, co to proboha čtu? (Jedná se o mé první setkání s autorem.) Ale potom se to tak nějak rozjelo a naprosto mě to chytlo. Originální, vtipné, severské, bláznivé…

  parxel

  12.11.2016

  Toto je mé druhé setkání s tímto autorem a přišlo mi to o špetku lepší, než "Komu není shůry dáno, dlouho duchem nebude".

  Obecně u tohoto spisovatele oceňuji originalitu jeho napádů. Nicméně pokud jde o zpracování, tak tam mám pocit, že to občas trochu pokulhává. Kniha místy ztrácí tempo a například linie s detektivem Rankkalou zůstala prakticky nevyužitá. Přitom mohla velmi dobře oživit děj.

  Naopak velmi dobře jsem se pobavil u dvou scén. První se týkala toho jak sebevrazi paří na chatě u jezera a na závěr zapálí altán. A druhá, kterou zmiňoval v komentáři Garik, jak se sebevrazi v motelu utkali s partou skinheadů.

  Shrnutí: průměrná odychovka, která u mne na pár místech vykouzlila úsměv.

  Phér

  04.09.2016

  Super od začátku až do konce.

  marhasx

  21.08.2016

  Skvělá knížka na odreagování

  mot33

  07.05.2016

  Opět mě tato kniha nezklamala,ale zajímalo by mě jak by Arto napsal kdyby Tempobus opravdu s částí sjel .

  LordSnape

  30.04.2016

  Můj druhý Paasilinna. Kniha opět šoupe s postavama jak při promenádě. Tentokráte jsem však šel tak trochu na jistotu, páč se mě dotýká a zajímá téma celé knížky. Jinak je to prostě takový autorův standard. Moc jsem se nesmál, ale četlo se to dobře. Za zmíněné téma přihazuji jednu hvězdu navíc.

  LucillaPeters

  26.04.2016

  Možná jsem čekala trošku něco jiného, ale kniha mě určitě nezklamala. Svým způsobem je i zábavná, pokud máte rádi černý humor a umíte brát věci s nadhledem.

  Darleen

  14.03.2016

  Knížku bych pomyslně rozdělila na tři části – v první se potkává zakládající trojice budoucího spolku sebevrahů, a ta je vážně brilantní. Přesně můj šálek černého a absurdního humoru. Ve druhé části se seznamujeme s osudy ostatních sebevrahů, což je spíš lehce skličující než humorné čtení. Ve třetí části se celá smrti chtivá partička vydává na cestu po Evropě, takže opět není nouze o ztřeštěné situace. Kdyby se býval styl udržel po celou dobu jako v první části, uvažovala bych o pěti hvězdičkách, takhle dávám „jen“ čtyři.

  de_baques

  12.01.2016

  opět povedené dílo, není to ale nic nového ani neočekávaného – autor sází na obdobné vypravěčské postupy a tragikomické postavy jako v jiných románech

  chlo0opek

  09.01.2016

  Tak nějak mi tato kniha nesedla. Autobus plný sebevrahů/nesebevrahů, celý příběh se nese v duchu užívání si cesty (flákání se), ani humor mi moc nepřirostl k srdci. Ze začátku jsem knihu chtěl dokonce odložit kvůli tomu, že mě čtení o tomto tématu vůbec nebavilo, pak se to sice trošku rozjelo, ale celkový dojem z knihy to již nespravilo.

  3nitka

  02.01.2016

  Môj prvý Paasilinna a dojem výborný. Netradičný štýl, humor asi nie pre každého. Už mám v pláne ďalšiu od neho.

  Temný snílek

  29.08.2015

  Autobus sebevrahů se čte jedním dechem a čtenář si užije mnohé naprosto nečekané situace plné humoru a satiry. Kniha se sice zabývá pochmurným tématem sebevraždy, přesto působí až bláznivě a čtená vás bude bavit.
  Vynikající oddychová četba pro všechny věkové kategorie. Skvělé počtení!

  Halila

  26.08.2015

  "Zatímco on se o sebevraždu nikdy nepokusil, jeho kamarád je zkušený harcovník, před nímž je třeba za jeho vytrvalost smeknout."
  Sebevrazi mi byli sympatičtí.. Jsem ráda, že jsem na knížku narazila a určitě si přečtu další.

  anibeni

  04.06.2015

  Docela příjemná kniha s velmi specifickým humorem… Musím říct, že jsem si knihu náramně užívala, prožívala jsem s hrdiny jejich cestu přes půl Evropy až k samému závěru..

  Kiť Kať

  02.04.2015

  I smrt může být někdy důvodem pro život. Smíchy se po zemi asi válet nebudete, ale pobavený výraz na tváři tato kniha přivede nejednomu pokušiteli, který se vrhne do ne zas až tak spletitého, ale přesto poutavého osudu výletního autobusu a jeho velmi ojedinělé posádky.

  Garik

  28.02.2015

  Keď som čítal opis bitky o motel, z očí mi tiekli slzy smiechu. Ale ak začnete túto knihu čítať iba v očakávaní zábavy, možno skončíte sklamaní. Iste, nájde sa tam dosť humoru a akcie. Je to však predovšetkým príbeh o tom, že sa nikdy netreba vzdávať, že nádej si treba uchovať až do konca. Pretože človek nikdy nevie…

  Wulfwaera

  26.01.2015

  Černý, ale svým způsobem roztomilý humor Finů v jejich postoji ke štěstí a neštěstí, životu a smrti. Překrásný a vtipný vhled do hlubin finské duše.

  kloin

  17.01.2015

  V mnoha místech mi to až tak humoristické nepřipadlo. Možná myšlenky na smrt trápí více lidi tam, kde je více tma a více chladno. Ohromná touha po smrti ale i po životě, a mnoho absurností, které tím vznikají. Neměl jsem pocit, že se vše opakuje, ale spíše mrazení, že jakákoliv pozitivní změna tu jejich touhu po smrti zastíní jen na chvíli, dočasně.
  TAGS:

  Online Autobus sebevrahů ebook, Kniha Autobus sebevrahů FB2, Download Autobus sebevrahů PDF , Download Autobus sebevrahů MOBI, Online Autobus sebevrahů kniha, Zdarma Stažení Autobus sebevrahů IPhone, Online kniha Autobus sebevrahů PDF, Zdarma Autobus sebevrahů DJVU, Zdarma Stažení Autobus sebevrahů TXT, Stažení Autobus sebevrahů RTF, Online Autobus sebevrahů FB2 , e-kniha Autobus sebevrahů stažení TXT, Zdarma Autobus sebevrahů stažení kniha, e-kniha Autobus sebevrahů download MOBI, Stažení Autobus sebevrahů IPad, Číst Autobus sebevrahů MOBI, Číst Autobus sebevrahů DOC, Zdarma Autobus sebevrahů AWZ, Download e-kniha Autobus sebevrahů iPad , Zdarma Autobus sebevrahů DJVU, Download Autobus sebevrahů e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Autobus sebevrahů DVD, Číst Autobus sebevrahů TXT, Book Autobus sebevrahů stažení DJVU, Autobus sebevrahů stažení kniha zdarma, Autobus sebevrahů stažení kniha pdf zdarma, Autobus sebevrahů pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Autobus sebevrahů pdf zdarma, Autobus sebevrahů stažení kniha epub zdarma, Autobus sebevrahů ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply