Baby Jane Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Baby Jane Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Baby Jane


Vypravěčkou románu je lesbička – ten typ, co nosí vysoké podpatky a lakuje si nehty na nohou. Piki, její přítelkyně, patří do té druhé kategorie, jejíž příslušnice mají vyholené hlavy, oblékají se do kapsáčů a obouvají do kanad. Piki se o svou dívku stará, jak se sluší a patří: platí jí taxík, kupuje drinky, otevírá dveře a obléká kabát. Nad ránem, když se spolu vrátí z tahu po „homobarech“, jí šeptá do ucha romantická slůvka… Piki je nejvíc cool lesba v celém městě, všichni ji uznávají a všechny po ní touží… Román Sofi Oksanen pojímá hned tři velká témata. Nejenže čtenáři přibližuje strasti mladých lidí, kteří trpí psychickými problémy od deprese k panické poruše, a poodhaluje společnosti uzavřený svět homosexuálů – je to především netradiční milostné drama, které nemá šťastný konec.Kniha v českém jazyce!


Stažení Baby Jane zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Baby Jane (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Baby Jane zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Baby Jane.pdf (EUR-0.00)

  Baby Jane.epub (EUR-0.00)

  Baby Jane.doc (EUR-0.00)

  Baby Jane.txt (EUR-0.00)

  Baby Jane.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Baby Jane.PDF – (EUR 0.00);

  Baby Jane.MOBI – (EUR 0.00);

  Baby Jane.EPUB – (EUR 0.00);

  Baby Jane.DOC – (EUR 0.00);

  Baby Jane.TXT – (EUR 0.00);

  Žánr:
  Literatura světová, Romány
  Vydáno: , Odeon
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (24)

  Přidat komentář

  Tereza299

  07. ledna

  Kniha se hezky četla, měla jsem ji přečtenou během jednoho dne, takže mě trošku zamrzelo že jsem o ději nemohla více přemýšlet. Líbí se mi, že se do literatury dneška dostávají díla jednající o depresích a lesbách. Na knihu budu vzpomínat s úsměvěm i proto, že nekončila happyendem :).

  kjezinka1494

  18.11.2017

  Komplikovaná, ale úžasná…

  Disease

  24.07.2017

  Zručně odvyprávěný vcelku banální příběh, který ocení asi spíš lidé se zkušenostmi s depresí. Na druhou stranu asi nejčtivější věc od Sofi Oksanen.

  TheMelorry

  15.04.2017

  Zvláštní kniha se zvláštním tématem. Knihu jsem objevila v podstatě náhodou a úplně jsem nevěděla, o čem přesně je. Když jsem začala se čtením, myslela jsem, že půjde o milý, trochu zvláštní romantický příběh… opak je ale pravdou. Kniha je plná silných myšlenek o přostředí homosexuálů ve Finsku, ale i o životě člověka s depresemi. U knihy je třeba proniknout hlouběji a pochopit kontext. Rozhodně nejde jen o oddechové čtení, ale o těžkou literaturu na přemýšlení.
  Kniha má mo hezkou obálku, tak jako většina knih z této edice.

  Magriva

  17.02.2017

  Dobře odvyprávěný příběh, ale téma banální. Tato kniha autorky mě neoslovila.

  Nathanee

  04.02.2017

  Tato kniha mě donutila přemýšlet. Jak o životě,tak o sobě samé.
  Vím,že každý na tuto knihu bude mít jiný názor. Ale můj názor je takový,že kniha hodně dává. Ale jen těm,co si z toho chtějí něco vzít a ne jen číst.. Ale vnímat.
  I když to už zde v komentářích padlo.
  Každopádně,tahle kniha je pro mě momentálně srdcová událost. A jen tak mi z hlavy nevypadne.
  Tolik napětí,zhnusení,nadšení… Jsem nezažila u každé knihy. I když se to zdá,jako normální proces při čtení.
  Tahle kniha na mě silně působila a já díky ní nebudu dnes spát. Ona mi totiž privodila tolik myšlenek,že nezvládám zavřít oči aniž bych přemýšlela nad Piki nebo nad pytlíkem na hlavě,Zoo,gay barech, nemocemi a dalším,co se v knize odehrávalo. Přečtu si jí ještě spousty krát.. Ale smiřuji se s tím,že to nikdy nepochopím. Stejně,jako dvě postavy v příběhu,který je popsán v knize.
  Tato kniha se furt otevírá. I když je zavřená.

  Přeji krásné čtení všem!

  FemmeFragile

  31.12.2016

  Jak jsem zpozorovala, této knize spousta jejích čtenářů vytkla, že není "chronologická" ani příliš srozumitelná, a dali jí možná až příliš příkré hodnocení… Já to ale vidím přesně obráceně. To, jak je kniha sepsána a koncipována, nutí čtenáře k přemýšlení, vlastní vizualizaci a podání děje, musí si dohromady sám dávat souvislosti. Jistě, tohle není nic pro "líné" (bez pejorativního nádechu) čtenáře, kteří knihy konzumují asi jako polévku z piksly – chtějí se k ději dostat snadno a rychle, chtějí ho pochopit hned. Pro takové bych samozřejmě knihu nedoporučila. Ale pokud je někdo fajnšmekr a nevadí mu si na dobré ("literární") jídlo počkat a ocenit ho až zpětně, pak je Baby Jane pro něj to pravé.

  V Baby Jane se vždycky musíte tak trochu dívat za roh… Nebrat to, co vidíte, co čtete, jako hotovou, celou, jednotnou informaci. Každý řádek v ději má za sebou ukryt ještě jeden řádek, který pozornému čtenáři po přečtení knihy a po vložení do kontextu dalších takových skrytých řádků poskytne komplexní náhled na to, o co celou dobu šlo… Ne o to, že Piki je cool lesba, ne o to, jaký má Piki se svou nepojmenovanou přítelkyní krásný vztah, vlastně možná ani ne o duševní chorobu, ale o to, že život není snadný. Není vždy růžový a už vůbec ne krásný. I v těch nejšťastnějších chvílích si s sebou lidé nesou těžká břemena, která někdy nemohou unést sami. A někdy je nemohou unést vůbec…

  Yorika

  27.10.2016

  Úplně jiná kniha než Očista, přesto však neméně zajímavá.Pro někoho možná šokující pohled do života dvou mladých žen, které propojuje nejen milostný vztah ale především psychická nemoc.
  Oksanen píše drsným syrovým stylem bez zbytečných příkras a s otevřeností jež je mi sympatická i když po dočtení jejích knih zůstává pachuť v ústech.Nejinak je to i u tohoto příběhu.

  Ben Nevis

  04.08.2016

  Nejde tu v první řadě o homosexuály, i když na začátku se popisuje krásný románek mezi dvěma ženami. Hlavní roli v románu hraje psychická nemoc. Bylo mi hrdinek líto, protože člověk si nedokáže představit, jaké to je být otrokem kriplovatého mozku.

  Je to spíš román o lidech na okraji společnosti, kteří se živí všelijak (a ne vždy legálně), aby měli na chlast a kluby, které jím suplují běžnou radost ze života. Právě proto se kniha čtenářům spíše nelíbí – protagonistky víc lezou na nervy než vzbuzují soucit. Vztah dvou nemocných lidí nemůže fungovat, protože jedna potřebuje péči, kterou ji druhá neumí poskytnout. Knížka má šokovat (homosexualita, deprese), ale samotný příběh je spíš o ničem s očekávaným vyústěním.

  LittleNightOwl

  12.07.2016

  Je to poprvé, co jsem se s autorkou setkala. Bohužel se mi její styl moc nezalíbil. Chyběla mi chronologičnost, často mi to přišlo takové osekané. Chápu, ale že to bylo v zájmu popsání psychického stavu hlavních postav a jejich nemocí. Děj mi přišel slabý a závěr nejasný. Nevím, jestli se k autorčině tvorbě ještě vrátím.

  bejan

  17.06.2016

  Styl dobrý, ovšem téma mě nezaujalo.

  mySaints

  24.05.2016

  Miluju Sofi Oksanen od té doby, co jsem četla Očistu. Její knihy mají vždy takovou specifickou atmosféru, tak severskou, temnou, smutnou, špinavou, zkrátka to, na co nejsem moc v reálném životě zvyklá, a proto se k téhle spisovatelce stále ráda vracím. Baby Jane je (hlavně ze začátku) hrozně otevřená a šokující kniha. Je psána stručně a úsporně, ale i přesto dokáže člověka vtáhnout. Ne jako detektivka nebo historický román, které nemůžete přestat číst kvůli strhujícímu ději, ale spíše jako když se díváte na člověka na kraji společnosti a nemůžete od něho odtrhnout zrak. Říkáte si – jaký je jeho příběh? Chcete ho slyšet, ale vlastně nechcete. Všechen ten smutek, osamění, nemoce, hnus, nelidské a lidské potřeby. Ten příběh ve vás nechá pálivou díru. Není to pro každého, ale já už se těším na další propalující příběh od Sofi!

  tob1

  08.02.2016

  Z této knihy mám trochu rozporuplný názor. Je zvláštní číst o tom, jaké to je žít s depresí i v mladém věku. Spisovatelka má zvláštní styl psaní, na který jsem si po chvíli zvykla. Škoda toho smutného konce, ale kdyby jej nebylo, bylo by to vytržené z reálného života. Život není totiž pohádka.

  MissBlack

  09.07.2015

  Baby Jane pro mě byla naléhavá. Naléhavá, abych otáčela stránky, abych konečně všechno zjistila. Přesto nemohu říct, že by mě nějak nadchla. Líbila se mi, to ano, bylo zajímavé si přečíst tematicky zase něco jiného, ale takový ten moment, kdy člověka v knize "něco dostane", nepřišel.
  Přesto jsem ji ohodnotila nadprůměrně (to kvůli srovnání s knihami, které jsem tou dobou četla souběžně), kdyby to bylo možné, tak 3,5 hvězdičky.

  dark.ma93

  01.07.2015

  čekala jsem trochu víc… Určtě ten děj byl naturalistický a drsný, hlavně nečekaný konec, ale úplně mi nesedl styl psaní. Jinak ale též hodně dobrá kniha.

  Giný

  04.06.2015

  Trochu depresivní ale zajímavé čtení.

  květáček

  01.03.2015

  Kniha mě neoslovila, příliš provokativní! Znechuceně jsem ji dočetla. Jedna hvězdička je pouze za to, že jde o známou autorku. Nevím, neznám nic dalšího od autorky. Stalinovy krávy asi zařadím do seznamu knih, které chci přečíst…, ale tato mi fakt připadala dost ujetá. Možná, kdybych byla mladší a více v obraze…, ale i tak, nic zajímavého pro mě.

  Verrrunka

  17.02.2015

  Moje první kniha od této autorky. Vůbec jsem nepřemýšlela nad tím, co mě čeká, po knížce jsem sáhla jednoduše proto, že mám ráda tuhle edici. Pak jsem si přečetla, že to bude něco o lesbičkách a tím moje příprava skončila. Po prvních stránkách jsem si myslela, že budu číst milostný příběh s hezkým průběhem, ale během pár dalších stránek jsem byla vyvedena z omylu. Moc se mi líbí styl psaní, celé to tak hezky plyne a i když je to vlastně celou dobu neuvěřitelně smutné, nemohla jsem přestat číst. Nechci napsat nějaký spoiler, ale moc se mi líbilo, jak se vyvíjela postava Bossy. Další příklad toho, že kniha může být dobrá, i když mi hlavní hrdinka leze celou dobu neuvěřitelně na nervy.

  Mikka_M

  14.01.2015

  Tak trochu jiná Sofi Oksanen, avšak stále šokující, provokující a nepředvídatelné

  Honzeecheck

  09.01.2015

  Mám rád takovýdle knihy. Krátký, úderný, trefný. Tedy přesnej opak toho klišovitýho blábolu, kterej někde dole pode mnou napsala uživatelka Nemesis (sorry). Dal jsem to svý přítelkyni prakticky poslepu jako vánoční dárek a když jsem se pak sám dal do čtení, docela jsem se zhrozil. Sofia se s tim moc nepárá a po krátkym romantickym úvodu skočí v čase, kdy je s idylkou utrum a člověk se zpětně dozvídá jak se to celý podělalo. Z lásky je nenávist, kdy si lidi ubližujou, jak si můžou ublížit jen ty, co se strašně milovali, a pak ještě hůř – lhostejnost. Jakožto muž jsem občas vyloženě trpěl, protože podle knihy bych měl dojem, že neni nic směšnějšího a ubožejšího než nadrženej chlap. Hlavní hrdinka má moc, je si jí vědomá a neštítí se jí zcela chaldně a účelově využívat. Kromě toho kniha obsahuje asi nejlepší popis psychický nemoci, jakej jsem kdy četl (no možná mladej Vonnegut, ale to už je dávno). Stejně jako u Stalinovejch krav (který jsou objektivně lepší kniha) se nejedná o žádný literární veledílo, spíš má člověk pocit, že se celou dobu brodí sračkama, ale stojí to za to. Citace z Cure a Joy Division už jsou ale na hraně kýče… EDIT: Tady ty moudra v komentářích jsou fakt epesní: "Jedna hvězdička je pouze za to, že jde o známou autorku. "

  petaSk

  04.01.2015

  Knihy Sofi Oksanen jsou otevřené, bezútěšné a skvělé. Věci popisuje sekaným způsobem, který působí krutě a nevyhnutelně, přitom je plný emocí. Hrdinky autorčina světa jsou tak reálné, jak jen fiktivní postavy můžou být a mně nedělá problém se s nimi identifikovat. Vždy vidím studený svět Finska a Estonska a osamělost postav. Baby Jane není výjimkou. Oksanen popisuje lesbičky, jejichž láska bledne a zbývá jen hořkost. Přesto k sobě přes vlastní psychickou labilitu najdou ještě jednou cestu.

  evasamankova

  19.12.2014

  Smutný, nostalgický a provokativní příběh lesbické lásky. Napsané čtivě, úsporným stylem a s otevřeností. Povedená kniha.

  Recenze: http://samankova.blog.idnes.cz/clanok.asp?cl=440419&bk=5688

  Nemesis

  07.12.2014

  Baby Jane – mé první seznámení s autorkou Sofi Oksanen a (po dlouhé době) homosexuálně laděný román.
  Kniha, která provokuje již první větou. Kniha, která začíná krásnou pohádkou o vysněném vztahu s dokonalou polovičkou, snu a víře, že nic není nemožné.

  "A já věřila, že to všechno je možné, neměla jsem žádný důvod nevěřit. Nesnily jsme o ničem, co bych nepovažovala za možné; jen o drobných ohromných krásných věcech, ke kterým nebylo třeba nic víc než milovanou osobu a dostatek lásky, a té jsme měly habaděj…"

  Ale je to tak? Opravdu není nic nemožné?
  Po počátečních pasážích pravé lesbické lásky a vášně přichází první náznaky, které zanechají ve čtenáři pocit hořkosti až do konce (a dlouho po konci). A snad ani ne horkost, jako spíš úzkost. Silnou úzkost, do které znějí tóny písně Dying od Courtney Love. Úzkost, kdy si snad každý musí znepokojeně klást otázky ohledně vlastní lásky, ohledně vlastních vztahů, ohledně vlastního přijímání druhých a vlastně i přijímání sebe samého. Úzkost, při které si člověk uvědomí, že nikdy už nic nebude stejné.

  Baby Jane v srdci vrtá jako červ. Ustavičně a stále hlouběji. A zbývají jen otázky, na které si sami nemůžeme upřímně odpovědět, dokud neodhodíme svou vlastní sebestřednost, ješitnost, své ego. Dokud k sobě opravdu nebudeme upřímní. Dokud snad neodhodíme sami sebe.
  Jsme k sobě s partnerem upřímní? Umím ve svém partnerovi číst? Dělám vše pro to, aby se má polovička cítila dobře? Dávám své polovičce dost lásky, a dávám jí svou lásku dostatečně najevo? Mohu něco změnit? Mohu vůbec něco udělat? Existuje v dnešní době vůbec ona věčná pohádka? Existuje ještě fráze "žili/y spolu šťastně až do smrti"? Jsme vlastně v dnešní svobodě svobodní?

  "…Možná brzy pochopím, možná ti budu blíž než kdykoli předtím."

  Pro ty všechny otázky, které v člověku hlodají, pro všechny ty krásné popisy lesbické lásky (která je opravdu tak vášnivá, tak hluboká, tak něžná, tak ženská, tak jiná, tak spalující, tak krásná, tak jedinečná), pro všechnu tu pachuť, která zůstane po přečtení… pro to všechno stojí za to Baby Jane přečíst. A to ne jednou.

  Babouš

  17.11.2014

  Kniha, která ukazuje, že severská literatura nejsou jen detektivky. Sofi Oksanen v Baby Jane rozehrává příběh dvou žen, které se milují, ale nemohou spolu žít, protože by se zničily. Autorka vypráví bez obalu až syrově, ale přesto má její styl určitou poetiku. Není to můj obvyklý žánr, ale přesto mě kniha oslovila. Atmosféra divokých 90. let je naprosto výborná.  TAGS:

  Online Baby Jane ebook, Kniha Baby Jane FB2, Download Baby Jane PDF , Download Baby Jane MOBI, Online Baby Jane kniha, Zdarma Stažení Baby Jane IPhone, Online kniha Baby Jane PDF, Zdarma Baby Jane DJVU, Zdarma Stažení Baby Jane TXT, Stažení Baby Jane RTF, Online Baby Jane FB2 , e-kniha Baby Jane stažení TXT, Zdarma Baby Jane stažení kniha, e-kniha Baby Jane download MOBI, Stažení Baby Jane IPad, Číst Baby Jane MOBI, Číst Baby Jane DOC, Zdarma Baby Jane AWZ, Download e-kniha Baby Jane iPad , Zdarma Baby Jane DJVU, Download Baby Jane e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Baby Jane DVD, Číst Baby Jane TXT, Book Baby Jane stažení DJVU, Baby Jane stažení kniha zdarma, Baby Jane stažení kniha pdf zdarma, Baby Jane pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Baby Jane pdf zdarma, Baby Jane stažení kniha epub zdarma, Baby Jane ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply