Bellman & Black Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Bellman & Black Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Bellman & Black


Do života desetiletého Williama Bellmana právě vstoupila smrt. Nezanechalo to na něm ale hlubší stopy, vždyť umřel jen obyčejný havran – a to ostatně nic neznamená. Jenomže jak roky plynou, stíhá Williama jedna tragédie za druhou, až ho vlastní zoufalství jednoho dne přivede na hřbitov, kde hodlá skoncovat se životem. Cestu mu však zastoupí tajemný muž v černém, který se představí jako pan Black, a opilý William s ním uzavře zvláštní dohodu. Na důkaz, že na neznámého společníka nezapomněl, otevře v centru Londýna obchodní dům „Bellman & Black“, který nabízí veškeré „smuteční zboží“, od rakví po černé deštníky – prostě cokoliv, co se může při pohřbech hodit.
A protože si viktoriánská Anglie zakládá na velmi pompézních rozloučeních, zástupy pozůstalých se sem jen hrnou a obchod vzkvétá. Nadání a podnikavý duch dláždí Williamovi cestu k úspěchu a on věří, že minulost nechal konečně za sebou. Jenomže havrani nikdy nezapomínají…Kniha v českém jazyce!


Stažení Bellman & Black zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Bellman & Black (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Bellman & Black zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Bellman & Black.pdf (EUR-0.00)

  Bellman & Black.epub (EUR-0.00)

  Bellman & Black.doc (EUR-0.00)

  Bellman & Black.txt (EUR-0.00)

  Bellman & Black.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Bellman & Black.PDF – (EUR 0.00);

  Bellman & Black.MOBI – (EUR 0.00);

  Bellman & Black.EPUB – (EUR 0.00);

  Bellman & Black.DOC – (EUR 0.00);

  Bellman & Black.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  Bellman and Black (2013)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány
  Vydáno: , Ikar (ČR)
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (33)

  Přidat komentář

  menalinda

  23. ledna

  O životě a smrti, štěstí a přehlížení důležitých věcí které jsou součástí života a když je propásneme nejdou nikdy vrátit.Krásná i když hodně smutná knížka.Určitě stojí za přečtení.

  haaabi

  06.11.2017

  Také nevím co říct, snad jen to, že to jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla. Až si ji jednou přečtu znovu, jsem si jistá, že v ním objevím ještě víc. A budu si dávat sakravelký pozor, abych nikdy žádnému havranu nezkřivila ani peříčko. 😀

  Bookaholik

  12.08.2017

  Vlastne nevim, co rict… Mozna jen, ze jsem takovou knihu nikdy necetla a dost mozna uz ani nikdy cist nebudu… Je jedinecna…

  Pavlaj

  23.07.2017

  O nejistotě života a jistotě smrti, o ztrátách, smutku a jak s nimi žít. Možná. Možná to taky bylo o něčem jiném. Depresivní a znepokojivá kniha, mě osobně se těžko četla. Ale byla působivá. Možná až moc.

  Hoshi

  11.07.2017

  Bellman & Black … Kniha mne lákala velmi dlouho, ale až teď, když jsem procházela mezi policemi naší knihovny, jsem po ní sáhla. Byla jsem velmi mile překvapena příběhem o smrti a havranech. Kniha mi dala mnohem více, než jsem si myslela.

  Knihomlok2015

  30.06.2017

  Jako na začátku dobrý, prostředek pořád ještě dobrý, dvacet stran před koncem už jsem začínala mít neblahé tušení a když jsem tu knížku zavřela, zůstala jsem jen zírat před sebe. Ta knížka podle mě prostě nemá žádnou pointu.

  RiverSong

  09.06.2017

  Příběh o smrti a havranech. Tohle byla skutečně úžasná kniha co do děje a především do tématu. Možná postrádá akci a tajemno, ale myslím, že k tomuto námětu by se to prostě vůbec nehodilo a je skvělá tak, jak je. Ale není to čtení pro každého. Já si nesmírně užila její absolutní jedinečnost a neotřelost. Skutečně dobře napsané.

  sgjoli

  13.02.2017

  „Bellman and Black“ je svým dějem poněkud zvláštní kniha, ale mne to děsně bavilo. Skvělá atmosféra (taková příjemně tajemná), psychologie hlavního hrdiny skvěle napsaná a vykreslená (jeho pečlivost, pracovitost, píle, ale časem pak paranoidní stavy), skvělý nápad, co se týká děje (obchod se smutečním zbožím), zajímavě pojatá symbolika havranů. Já jsem spokojená, dostala jsem od knihy víc, než jsem čekala.

  Fantasysvet

  29.09.2016

  Román o smrti má jednoduchý dej a každá jeho časť je svedomito nalinkovaná. Naprie
  k tomu, že celý text sa delí na kapitoly, z ktorých niektoré prerušia rozprávanie a pristavia sa pri významne krkavca v priebehu časov a v slovesnom umení, aby tak vyzdvihli autorkin odkaz ukrytý priamo v texte, neoplývajú tieto kapitoly žiadnymi zbytočnými retardačnými prvkami. Príbeh sa odvíja vlastným nevtieravým tempom. Vzbudzuje vo vás túžbu stále čítať, a to aj napriek tomu, že sa niekedy mení na malú dobovú kroniku hospodárstva vo viktoriánskom Anglicku.

  Detailne podáva správu o fungovaní miestnej fabriky, ktorá sa snaží prežiť na trhu a vzdorovať konkurencii, ako aj o prvom obchodom dome so smútočným tovarom, ktorý na sklonku 19. storočia priniesol éru „kráľovských“ pohrebov. Odhaľuje kúsok z histórie v duchu anglických klasikov i velikánov romantickej literatúry, akými sú napríklad Charlotte Bronttëová či Johann Wolfgang Goethe. Radostne vás prenáša v čase a neľútostne konfrontuje s odvrátenou tvárou spoločnosti predminulého storočia, ktorú majestátne vo svojich dielach dokázal zhmotniť Ford Madox Ford.

  V duchu gotických románov, ešte pred tým, ako ľudí začal strašiť Edgar Allan Poe, rozohráva autorka pátranie po zmyslu života mladého chlapca, ktorý v jedno dopoludnie prakom zabije havrana. Je to práve smrť, ktorá tvorí jeden z dominantných prvkov rozprávania i výstavby príbehu. Smrť všetko otvára, posúva ďalej i stupňuje napätie. A je to opäť ona, čo všetko uzatvára, dáva akúsi pomyslenú bodku za životom jedného človeka z mnohých. Číha na vás zo všadiaľ, zhmotňuje sa vo vašich nočných morách, plní vám želania, no narozdiel od Joa Blacka ostáva triezva, nepodlieha emóciám, nestáva sa ľudskou, uvedomuje si, že je potrebná a že sa na ňu nikdy nezabudne. Sprevádza vás od narodenia a niekedy vám z čírej zvedavosti robí spoločnosť. Možno s vami uzavrie podobnú dohodu, akú uzavrela i s pánom Bellmanom.

  Diana Setterfieldová píše o tom, čo poznáme. A píše o tom s ľahkosťou. Možno jej štýl písania nesadne každému, ale aj toto riziko v sebe nesie povolanie spisovateľa. Ak pre vás mysteriózne romány s príjemným historickým nádychom predstavujú lákavý spôsob oddychu, čo najrýchlejšie by ste mali spoznať pána Bellmana i pána Blacka. Pán Black sa možno bude spočiatku ošívať, časom však prekoná plachosť a rád vás poctí svojou návštevou. Aj keby bola jeho posledná, rozhodne bude stáť za to!

  Turmee

  11.09.2016

  Čekala jsem něco podobného Třináctému příběhu, ale tento havraní příběh musí stát na vlastních nohou. Zápletka skoro žádná, úspěch – smrt – úspěch – smrt, to vše podbarvené psychologickými hrátkami mysli a strachem. Přiznám se, že mi ta hlavní pointa asi unikla. Přes to přese všechno se mi knížka četla sama, vtahovala mě do sebe a nutila mě vždycky přečíst ještě jednu kapitolu 🙂 Postavy jsem si oblíbila a každé z nich mi na konci bylo velmi líto.

  Vsunuté kapitolky o havranech tomu přidaly tan správný šmak.
  Styl Setterfieldové se mi prostě líbí a je jedno, že největším poselstvím je Carpe diem.

  ladyfromskye

  04.07.2016

  Anotace a název knihy jsou zavádějící, to uznávám. Ale když se od nich oprostíte, zjistíte, že tenhle příběh není zase tak úplně špatný. Jeho přečtení není třeba litovat, do knihovny si ho ovšem zařadí jen málokdo – jedno přečtení bohatě stačí.
  P. S. Havraní téma tam je: Will zabil potomka Vzpomínky (čili zabil svoje vlastní vzpomínky), čímž mu zůstaly jen myšlenky. Vzpomínka, v podobě pana Blacka, se pak vracela a nakonec Willa těsně před smrtí donutila vzpomínat, donutila ho zkompletovat si život.
  P. P. S. Ale nenutím Vás vidět to stejně jako já 🙂

  Luciluc

  07.05.2016

  Od této knihy jsem očekávala mnohem více a trvalo mi než jsem ji "přelouskala", protože pro mě byla moc popisná, děj nezajímavý, nemělo to spád. Asi v polovině jsem ji chtěla odložit, ale přeci jen jsem jí ještě chtěla dát šanci, pořád jsem čekala že se "něco zajímavého" stane, ale nic.. pro mě kniha byla zklamáním. Ideu s havrany jsem ani moc nepobrala. Ze začátku mi byl William sympatický, jak byl do práce zapálený, přicházel s novými nápady apod. Ale s postupem času mi začal lézt na nervy – všechno muselo být dokonalé, stal se z něj workoholik, který se neuměl těšit ze života a kašlal na svou dceru. Za svůj život si vydělal spoustu peněz, ale k čemu, když si je ani nedokázal užít..

  zuzi.kovar

  17.04.2016

  Po přečtení mnoha názorů jsem se prostě smířila s tím, že v knize chybí mystérium a tajemno. Ty by člověk čekal při přečtení úvodní synopse. Krásná obálka s havranem, krásné logo i úvodní popis jsou přímo geniální marketingovou vábničkou. Kniha je ale o člověku, který je posedlý prací. Zapomene se ve svém vlastním světě. Pořád chvátá, aby všechno stihl, ale vlastní život mu proplouvá mezi prsty. Vybuduje dvě velkolepé firmy – nejdříve textilku, posléze obchod se smutečním zbožím. Nechybí mu nápady, zato lidská citlivost. Zná jen čísla, měření, dedukce, ale neví, co je empatie. Podle mne jde spíše o kritiku stylu života – který se tak podobá tomu našemu modernímu. Paralela s havrany je tak trochu nadbytečná, vlastně jsem ji nepochopila. Musím však říct, že kniha na mne osobně byla příliš epická. Neposkytovala prostor pro psychologický náčrt Bellmanovy postavy – člověku byl vlastně úplně cizí. Nedokázala jsem se s ním ztotožnit.

  evickakyticka

  05.03.2016

  Oddychovka, u které moc nemusíte přemýšlet.

  Michaela01

  02.03.2016

  Je pravda,že kniha byla slabší než jsem očekávala.Čekala jsem trochu více tajemna.Kniha rozhodně není z těch,co nemůžete odložit dokud je nedočtete,ale autorka má dobrý způsob psaní a mě se proto příběh četl dobře.Hezké a klidné čtení. 🙂

  pichova.veru

  05.02.2016

  I když nejsou recenze nijak závratné, já byla s knihu spokojena. Nemohu říct že patří k mým top, ale rozhodně byla zajímavá a čtivá. V mé knihovně má místo a posílat dál ji nemám v plánu. Je skvělá na podzimní či zimní čtení. Do toho období se skvěle hodí.

  Janet11

  11.01.2016

  Z knihy jsem byla bohužel docela zklamaná. Četla se dobře, ale určitě nepatří k těm knihám, od kterých se nemůžete odtrhnout. Byla jsem hrozně zvědavá, co se skrývá za onou odplatou havranů, avšak závěr mě bohužel zklamal. Myslím, že si jej měla autorka trochu víc promyslet a dotáhnout do konce.

  Gooverka

  07.01.2016

  Knížka se četla skvěle, příběh byl zajímavý, ale to bylo asi vše. Do úplného konce jsem čekala, co se z něj vyklube, ale bohužel mě dost zklamal. Třináctému příběhu se nemůže rovnat.

  Petra de Valo

  31.12.2015

  Knihu som prečítala veľmi rýchlo, čítala sa mi dobre, autorka má svojský, pe
  kný spôsob reči, teda písania. Čo mi však v románe chýbalo, bol akýkoľvek náznak mysteriózna a tajomna, na ktorý som márne čakala až do konca. William Bellman iba pracuje a buduje, podniká a počíta. Po úmrtí rodiny sa z neho stáva iba akýsi živý stroj, a tak aj príbehu chýba život a dej. Ako by sme čítali návod, ako vybudovať úspešnú firmu, najprv to bola textilka, potom obchodný dom. Určite to nie je román, ktorý vo vás zanechá stopu, a ktorý si zatúžite prečítať ešte raz. Moje očakávania ostali nenaplnené.

  NikaMirka

  19.12.2015

  Nevím, co přesně napsat. Kniha se mi nečetla špatně, ale zároveň mě ani neokouzlila natolik, abych musela číst a nemohla ji odložit dokud neotočím poslední stranu. Je zajímavá, přesto není okouzlující a strhující. Příběh nemá spád, jen volně plyne a seznamuje nás s vytrvalostí, pílí, úsilím a disciplinovaností pana Bellmana. Jak již bylo zmíněno, autorka ovládá velmi dobrou slovní zásobou, bohužel, ale jen ta na pět hvězdiček nestačí.

  Temný snílek

  04.12.2015

  Kniha Bellman & Black je velmi zajímavé čtení, ale není příliš složité, taková lehčí oddychovka, jelikož si můžete domyslet, jak to všechno dopadne. Prostě jsem čekala něco víc tajemna, možná až nádech do hororové atmosféry, ale tohle je vážně spíše společenský román o viktoriánské době a osudech hlavního hrdiny. Ne, nejsem z knihy zklamaná, ale nadšená také ne.

  Vendelín2000

  22.11.2015

  Tohle se mi opravdu dlouho nestalo. Většinou – ano, já vím, je to trestuhodné – si vybírám knihy podle obalu. Pokud se mi nelíbí byť jediný detail obálky, knihu nečtu. A většinou mám také šťastnou ruku. Tentokrát jsem se přehmátla. Prakticky celou knihu jsem čekala na vysvětlení tajemného pana Blacka, který mne svou existencí doháněl k šílenství, a hádejte, co se stalo. Nic. Vůbec nic! Jako by autorka sama nevěděla, kdo onen muž je, jako by neznala důvody ospravedlňující činy hlavní postavy. Což mě tedy neskutečně "namíchlo". A závěr byl doslova rána pod pás. První, co mě při přečtení první věty z třetí části napadlo, bylo: On si prostě umře?!?. Hlavní hrdina umře a ostatní pozorují havrany. Skvělé. Navíc – Myšlenka a Vzpomínka. Co s nimi? Jen se vznáší celým příběhem jako přízraky, které nevědí, kam patří. Těšila jsem se. A jsem zklamaná.
  Ovšem, je možné, že jsem jen neviděla či nechtěla vidět věci, které se nám autorka přes toto prazvláštní dílo snažila sdělit.
  Hvězdička je za obálku a nápad.

  Aaliyan

  22.11.2015

  Podle mě je to dobrá kniha, oproti jiným, které se na našem knižním trhu objevují, je psána dost dobrým jazykem a má nevšední téma, neobvyklý příběh včetně celého jeho průběhu. Autorka má výbornou slovní zásobu, což se cení.
  Na druhou stranu jsem událostem nepropadla tak, jak jsem očekávala nebo jak bych si přála. Četla jsem knihu, protože jsem byla zvědavá, jak se bude děj ubírat a jak to celé skončí, četla jsem ji ráda a nikdy se mi v ní obsah neznechutil. Přesto nebyl asi dost silný, aby se k němu mé emoce upnuly nějak více. A tak to má asi hodně čtenářů. Přesto knihu doporučuji.
  Dávám čtyři hvězdičky, protože je to něco jiného, protože autorka umí psát a hlavně umí psát tak, abychom si děj dokázali dobře představit. Jen je škoda, že nedokázala vyvolat větší nadšení.

  dzucka

  02.11.2015

  jedinou hvězdičku dávám proto, protože se knížka dobře četla..žádná krkolomnost..ale jinak mě teda příběh nezaujal a konec dost zklamal..člověk nakonec moc nezjistil 🙁

  Ranuncul

  02.09.2015

  Tak jak už píší ostatní,kniha mě taky zrovna mc nenadchla.Místy nedotažené vyprávění a vůbec tomu
  něco chybělo.A ještě mi to připomínalo pana Selfridge.

  rajen

  09.08.2015

  Kniha mě moc nenadchla. Nejvíc se mi líbil popis fungování textilky a následně budování obchodního domu, to mi trochu připomínalo seriál Pan Selfridge. Osud byl k hlavnímu hrdinovi dost krutý, všichni kolem něj umírají jako mouchy, ale že by za to mohl sám tím, že v dětství zabil havrana? Byl pracovitý až příliš a to se mu stalo osudným, přestože to dotáhl vysoko a dřít se nemusel. Podle mě mu to prostě v hlavě spíš přeskočilo a trpěl bludy, jestli to autorka myslela jinak, tak jsem to asi nepochopila. To mystérium je tam nějaké nedotažené a čekala jsem ho asi trochu víc podle anotace na obálce. Ale četlo se to dobře a dočetla jsem.

  moonchild

  07.08.2015

  Kniha mě trochu zklamala.Myslela jsem že bude mnohem lepší.Nudila jsem se u ní.Téma je pěkné ale mohla to napsat trochu zajímavěji.

  LaurielStilton

  29.07.2015

  Keďže je autorkina predošlá kniha Trinásty príbeh jednou z mojich najobľúbenejších, na Bellmana a Blacka som sa veľmi tešila. A to bola chyba. Kniha je sama o sebe zaujímavá, no veľmi odlišná od prvej, z čoho pramení aj moje sklamanie. Tajomno je skôr depresívne a mysteriózny prvok je veľmi slabý.

  orinka3

  30.06.2015

  Budu asi jedna z mála, co chválí. Ale pokud přistoupím na autorčin styl a vnořím se do světa, který načrtla, pak v něm nenacházím chybu. Všechno je jak má být. Na počátku je malá, ovšem osudová chyba, zaváhání – a spustí se mašinerie, co už nejde zastavit. Jde o hodně ponuré čtení a logický konec. Všechno má člověk v hlavě, před sebou samým neuteče ani kdyby svou prací vyplnil každou vteřinu svého života, jen aby nezůstal se svými myšlenkami. Při četbě jsem si vzpomněla na Havrana E.A. Poea.

  alexis818

  17.06.2015

  Kniha mě dost zklamala.Příběh sice zajímavý,ale jaksi zdlouhavě ,roztahaně napsáno.Nevím,ale asi jsem čekala něco jiného.Musím,ale přiznat,že pokud autorčin záměr byl,vyvolat v čtenáři deprese.,tak se jí to povedlo.Já měla depku z příběhu,ale i z autorčina stylu psaní.
  TAGS:

  Online Bellman & Black ebook, Kniha Bellman & Black FB2, Download Bellman & Black PDF , Download Bellman & Black MOBI, Online Bellman & Black kniha, Zdarma Stažení Bellman & Black IPhone, Online kniha Bellman & Black PDF, Zdarma Bellman & Black DJVU, Zdarma Stažení Bellman & Black TXT, Stažení Bellman & Black RTF, Online Bellman & Black FB2 , e-kniha Bellman & Black stažení TXT, Zdarma Bellman & Black stažení kniha, e-kniha Bellman & Black download MOBI, Stažení Bellman & Black IPad, Číst Bellman & Black MOBI, Číst Bellman & Black DOC, Zdarma Bellman & Black AWZ, Download e-kniha Bellman & Black iPad , Zdarma Bellman & Black DJVU, Download Bellman & Black e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Bellman & Black DVD, Číst Bellman & Black TXT, Book Bellman & Black stažení DJVU, Bellman & Black stažení kniha zdarma, Bellman & Black stažení kniha pdf zdarma, Bellman & Black pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Bellman & Black pdf zdarma, Bellman & Black stažení kniha epub zdarma, Bellman & Black ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply