Bomby pod Řípem Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Bomby pod Řípem Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Bomby pod Řípem


Bájná hora Říp přitahuje pozornost lidí od počátku věků. Až příliš nadneseně by znělo, že za druhé světové války jako magnet lákala i letce. Během zářijové mobilizace v roce 1938 působila z polních letišť v okolí Kralup nad Vltavou jedna stíhací a jedna bombardovací peruť česko-slovenského letectva. Nad Podřipskem se ve stíhačkách a bombardérech proháněli zejména letci němečtí, britští, američtí a sovětští. Širšího okolí Podřipska se dotkl již velký letecký souboj mezi americkými a německými stíhači 16. října 1944. První bomby na oblast spadly v prosinci 1944 při nouzových odhozech. První cílený nálet americké 15. letecké armády přišel 28. prosince 1944. Jeho cílem měla být kralupská Petrolejka a obří podzemní skladiště pohonných hmot v Hněvicích u Roudnice nad Labem. Ovšem nejvíce tento nezdařený nálet odnesly Veltrusy. Dodnes nebylo známé, že v noci ze 13. na 14. února 1945 bombardoval jeden stroj britské Royal Air Force Mělník. Další letecké souboje mezi americkými a německými letadly mohli obyvatelé Kralup nad Vltavou a Nelahozevsi pozorovat 2. a 31. března 1945. Černým písmem se do kronik i myslí lidí zapsal nálet na Kralupy nad Vltavou a Neratovice 22. března 1945. Zkázu pro německou Luftwaffe přinesl 16. duben 1945, kdy na kralupském letišti Američané zničili skoro padesát letadel. Soutok Labe s Vltavou si brali za orientační bod také piloti proudových Messerschmittů Me 262. Poslední nálety na Mělník, Byšice a Roudnici nad Labem přineslo letectvo Rudé armády 9. května 1945, po skončení války.Kniha v českém jazyce!


Stažení Bomby pod Řípem zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Bomby pod Řípem (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Bomby pod Řípem zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Bomby pod Řípem.pdf (EUR-0.00)

  Bomby pod Řípem.epub (EUR-0.00)

  Bomby pod Řípem.doc (EUR-0.00)

  Bomby pod Řípem.txt (EUR-0.00)

  Bomby pod Řípem.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Bomby pod Řípem.PDF – (EUR 0.00);

  Bomby pod Řípem.MOBI – (EUR 0.00);

  Bomby pod Řípem.EPUB – (EUR 0.00);

  Bomby pod Řípem.DOC – (EUR 0.00);

  Bomby pod Řípem.TXT – (EUR 0.00);

  Žánr:
  Válečné, Literatura naučná, Historie
  Vydáno: , Svět křídel
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (0)  TAGS:

  Online Bomby pod Řípem ebook, Kniha Bomby pod Řípem FB2, Download Bomby pod Řípem PDF , Download Bomby pod Řípem MOBI, Online Bomby pod Řípem kniha, Zdarma Stažení Bomby pod Řípem IPhone, Online kniha Bomby pod Řípem PDF, Zdarma Bomby pod Řípem DJVU, Zdarma Stažení Bomby pod Řípem TXT, Stažení Bomby pod Řípem RTF, Online Bomby pod Řípem FB2 , e-kniha Bomby pod Řípem stažení TXT, Zdarma Bomby pod Řípem stažení kniha, e-kniha Bomby pod Řípem download MOBI, Stažení Bomby pod Řípem IPad, Číst Bomby pod Řípem MOBI, Číst Bomby pod Řípem DOC, Zdarma Bomby pod Řípem AWZ, Download e-kniha Bomby pod Řípem iPad , Zdarma Bomby pod Řípem DJVU, Download Bomby pod Řípem e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Bomby pod Řípem DVD, Číst Bomby pod Řípem TXT, Book Bomby pod Řípem stažení DJVU, Bomby pod Řípem stažení kniha zdarma, Bomby pod Řípem stažení kniha pdf zdarma, Bomby pod Řípem pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Bomby pod Řípem pdf zdarma, Bomby pod Řípem stažení kniha epub zdarma, Bomby pod Řípem ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply