Čaj s nápadníkem Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Čaj s nápadníkem Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Čaj s nápadníkem


Mína, která právě oslavila pětadvacáté narozeniny, strávila dětství v Íránu, než její rodina v roce 1979 emigrovala po islámské revoluci do New Yorku. O kulturních rozdílech mezi Východem a Západem by tedy něco mohla vědět. Jenomže co je to proti tomu, co dennodenně zažívá doma s matkou? Zatímco ona, ač je rodinou nucená studovat něco „praktického“ – tedy ekonomii –, tíhne k výtvarnému umění, její matka je matematička, jež se svému oboru oddává s až fanatickým zápalem, jen aby zaplašila stesk po Teheránu. A stejným způsobem přistupuje i ke svému nejoblíbenějšímu koníčku, jemuž se soustavně věnuje už několik let a kterým je hledání vhodného ženicha pro svou dceru – kvality jednotlivých mužů systematicky zpracovává do různých grafů a tabulek. Když se obě ženy, byť každá z jiných pohnutek, rozhodnou společně navštívit rodnou zemi, ani zdaleka netuší, jaký to na jejich život bude mít dopad…
Autobiograficky laděný románový debut Marjan Kamaliové, vyprávěný střídavě z pohledu obou ženských hrdinek, je poutavou historií jedné íránské rodiny na pozadí nástupu fundamentalismu a celospolečenských proměn , ale i ohromně barvitým exkurzem do íránských tradic či zdejší kuchyně.Kniha v českém jazyce!


Stažení Čaj s nápadníkem zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Čaj s nápadníkem (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Čaj s nápadníkem zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Čaj s nápadníkem.pdf (EUR-0.00)

  Čaj s nápadníkem.epub (EUR-0.00)

  Čaj s nápadníkem.doc (EUR-0.00)

  Čaj s nápadníkem.txt (EUR-0.00)

  Čaj s nápadníkem.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Čaj s nápadníkem.PDF – (EUR 0.00);

  Čaj s nápadníkem.MOBI – (EUR 0.00);

  Čaj s nápadníkem.EPUB – (EUR 0.00);

  Čaj s nápadníkem.DOC – (EUR 0.00);

  Čaj s nápadníkem.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  Together Tea (2013)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány, Pro ženy
  Vydáno: , Ikar (ČR), Euromedia
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (18)

  Přidat komentář

  ypres.bass

  předevčírem

  Kniha o tom, co se děje v hlavách dvou žen. Dvou žen, které se narodily v Íránu a žií v Americe. Rozdíl je jenom v tom, jak moc změna adresy změnila jejich myšlení. Matka a dcera. Obě "Američanky íránského púvodu" žijí v té mezeře mezi slovy. Ale je v tom rozdíl. Je v paradigmatu.

  Kniha za pár kaček z Levných knih o hodně překonala moje očekávání. Nevím čím to je, ale fakt se to čte samo.

  Sandalkar

  13. ledna

  V posledním roce jsem přečetla několik knih s tématem života v islámských zemích. Tahle zakoupená za pár šupů v Levných knihách byla překvapivě zajímavá a umožnila jako jedna z mála pohled zamilované islámské ženy. Je překvapivě stejný jako náš evropský. 🙂

  SuperSojka

  28.10.2017

  Kniha je zajímavá prostředím, vhledem do íránské kultury a života íránských rodin. Bez toho by se však jednalo o běžnou romantickou literaturu. Průměr okořeněný exotikou, což je jeho přidaná hodnota. Autorka píše čtivě, má milý styl.

  Atanone

  16.08.2017

  Neromanticko-romantický příběh,který voní po kurkumě,mátě a šafránu a je osvěžující jako chuť granátových jablek (které mám moc ráda). Příběh o hledání svobody a vlastních kořenů, o lidech,kteří jako by pořád pili čaj a rodinná soudržnost pro ně je to hlavní na světě.
  Příběh,který postrádá erotické scény a přesto je naplněný láskou – matek a dcer,otců a synů,manželů ,manželek a přátel.
  Přinutil mě přemýšlet nad tím,kolik věcí mě dnes popuzuje aniž bych si kolikrát uvědomila,že před 30 lety jsem o nich mohla jen snít… A než si půjdu udělat čaj-protože po přečtení této knihy na něj mám permanentní chuť- ještě se chci podělit o dvě věty,které mě v knize zaujaly svou jednoduchostí a hloubkou:

  "Bůh není fanatik"

  "Matky neumírají"…… ( a já dodávám,že ani otcové)

  Aracely

  22.07.2017

  Toto byla opravdu Krásná kniha, i když místy drsná… Moc romantiky a humoru tady nečekejte, ale i tak se mi to moc líbilo. Příběh je vyprávěn z pohledu matky Darjy a dcery Míny o jejich íránském životě v Íránu a po emigraci v roli přistěhovalců v Americe…
  Nevyhneme se zde střetu kultur mezi Východem a Západem. O snaze zapadnout a zároveň o touze vrátit se domů, kde museli opustit svou rodnou zemi, rodinu a přátele…

  Musela jsem se smát, když si Darja poprvé dala v Americe čaj, jakousi vlažnou vodu s pytlíkem čaje :-D.
  U nich je pití čaje velkým rituálem, připravují ho v samovaru vždy čerstvý s lístky čaje a pijí přes kostku cukru v ústech… Při čtení se dozvíte Velmi zajímavé informace o íránské kultuře a kuchyni… To se mi taktéž líbilo.
  Rozhodně bych tam ale žít nechtěla! Neumím si vůbec představit nosit na hlavě šátek a nesmět nikdy vystavit své vlasy slunci, být hlídaná gardou a za přestupky být tvrdě potrestána, byť bych jen chytla partnera za ruku apod…
  Spousta zákazů a žádná svoboda…

  Teď ale něco veselejšího, i přes odlišné jazyky, kulturu a život jako takový, je rodina vždycky rodina a matky jsou si všechny ,,podobné". Každá chce pro svou dceru jen to nejlepší a je to tak i v případě Darjy a Míny. Darja se snaží najít dceři ženicha za každou cenu a používá k tomu různé grafy a tabulky a každého nápadníka zve na jejich ,,obřadní" čaj :-).

  A zároveň se nám matky ,,pletou" do života, ale jen pro naše dobro, abysme se měly dobře :-)…

  A jak to všechno dopadne? To už si musíte přečíst samy…

  Doporučuji k přečtení!

  P. S. Nenechte se odradit obálkou, vůbec nic nevypovídá o knize, která je báječná!

  Mátová

  13.06.2017

  Příjemná oddychovka, byť podtext knihy až tak oddychový není – život imigrantů v cizí zemi, těžkosti se kterými se musejí vyrovnávat a život v Íránu po islámské revoluci. Velmi sympatický náhled do nejen do perské kultury, ale i do toho, co se skrývá pod šátky a hábity žen a za nepřístupnými výrazy mužů.

  spring777

  02.12.2016

  Vynikající knížka, četla se jedním dechem. Rozhodně doporučuji.

  DádazPrahy

  11.10.2016

  Kniha předčila mé očekávání (nenechte se odradit nepříliš povedenou obálkou) -knížku určitě doporučuji.

  Karolína52

  09.03.2016

  Čekala jsem odpočinkový románek, ale kniha mé očekávání překonala.
  Je zábavná, vážná, dovíte se hodně věcí o íránské kultuře. Doporučuji.

  Elisa.Beth

  20.02.2016

  Velmi milé, klidné čtení, při kterém má čtenář možnost nahlédnout pod pokličku íránské kuchyně, ale nejen tam, leccos mu kniha prozradí i o uvažování a zvycích člověka z této oblasti, mnoho rysů této kultury pak v průběhu čtení vykrystalizuje díky kontrastu východní kultury s tou západní.

  Co na knize velmi oceňuji je, že nám dává možnost trochu se vžít do role někoho, kdo pochází z poněkud problematičtější oblasti jakou je Írán. Jaké to asi je, přestěhovat se do nové země (třeba Ameriky), mít domov vlastně tam i tam, všude a nikde, nosit si v sobě dva tak odlišné prostory, umět jednat s lidmi na obou stranách, psát si na svůj obchod v Americe v angličtině: "Potraviny z Persie" a pod to dotat už jen v perštině "Íránský obchod", protože to už zní mnoha uším hůř, že…

  OCHUTNÁVKA
  „Nedívejte se mužům do očí. Dívky nezvyšují hlas. Není důvod se zbytečně usmívat. Správné dívky neprovokují. Nedovolte, aby někdo slyšel váš smích.“

  „To nejsme my. Totiž to, co ukazovali ve zprávách. Nemohou nám odepřít vše, čeho jsme dosáhli. Historii nelze vymazat. Televize nás démonizuje a ukazuje jenom extremisty. O obyčejné lidi se nezajímá.“

  Alma-Nacida

  14.01.2016

  Kniha by se možná mohla jmenovat jinak, takhle čekáte něco trochu humorného a trochu zamilovaného, ale o tom kniha vůbec není. Nejvíc je o pocitech přistěhovalce, byť úspěšného a asimilovaného ve svém novém domově. O tom, že se nelze vrátit, vrátíte se někam jinam. A o tom, že je dobré říct lidem, že je máte rádi, dokud je čas.

  jluky

  31.12.2015

  Obdarovala som sa knihou na Vianoce a očakávala som podľa názvu romantiku, nebola som však vôbec sklamaná: kniha bola skôr o rôznych kultúrach , o dvoch rozličných svetoch, o tradíciach….o zemi, o ktorej tak málo a skreslene vieme. Tak, teraz už viem o trošku viacej a som za to vďačná pani Kamali…a jej hlavným ženským postavám, ktoré ma milou knižkou sprevádzali.

  eiramka

  30.11.2015

  Velmi aktuální čtení. Pojednává o rodině iránských vystěhovalců do Ameriky a myslím, že velmi doře vykresluje změny, které přiměly mnohé Iránce opustit svou zemi a hledat štěstí jinde. Ačkoliv rodina v Americe dobře zakotví, přeci jen to hlavně matku a dceru pořád táhne domů – a tak podniknou byť jen krátkou cestu zpět. Pro Evropana je v knize spousta zajímavých postřehů jak z života v Iránu, tak v Americe.

  babyboar

  07.10.2015

  Po této knize jsem sáhla náhodou a udělala jsem dobře. Přidávám se ke kladným recenzím. Pokud vás zajímá něco z historie Íránu, něco o tom, jaké to je emigrovat do USA, jaké to je přemýšlet o tom, kam patříte a zda-li vůbec někam, jaké to je, když vám matka mluví do života a taky toužíte po trošce napětí i závěrečné romantiky s hlučnou a kořením provoněnou íránskou svatbou, hledáte právě tuto knihu!

  jasmína

  05.06.2015

  Kniha stojí za přečtení, souhlasím s komentářemi ostatních.

  RADOST

  21.03.2015

  Pocity z knihy dobře vyjádřila ve svém komentáři Morsie, já jen přidávám: Je to kniha i o nutnosti volit mezi svobodou a domovem. Žít spoutaná nesmyslnými zákony není možné. Ale je možné žít bez domova, bez přátel, bez širší rodiny, bez míst a zvyků, které nás utvářely? Nutnost volit menší zlo. Ale jak zvážit, které zlo je vlastně to menší?

  MakiV

  03.03.2015

  Mile napsaná kniha, oddechová, rozhodně doporučiji přečíst.

  Morsie

  24.11.2014

  Původně jsem čekala, že to bude nějaká obyčejná oddechová komedie. Která to nakonec je, ovšem s mnoha dalšími kvalitami. Jinými slovy, byla jsem moc mile překvapená a tuhle Blízkým východem provoněnou knihu jsem si náramně užila.
  Nejen že jsem si rozšířila obzory, co se Íránu týká – moje dosavadní znalosti končí tím, že je tam hodně prachu a tepla – ale taky jsem pochopila, že s matkami to chodí po celém světě stejně. Vždycky vám budou kafrat do života a cpát vás do chomoutu s nějakým panem Úžasným.

  Jde sice o debutový román, ale kvality výrazně převyšují nedostatky – které pokud nejste hnidopich ani nenajdete. Prostě fajn čtení, které útočí jak na vaše city, morálku, ale taky na vaše smysly.

  K odpolednímu čaji jako dělané!  TAGS:

  Online Čaj s nápadníkem ebook, Kniha Čaj s nápadníkem FB2, Download Čaj s nápadníkem PDF , Download Čaj s nápadníkem MOBI, Online Čaj s nápadníkem kniha, Zdarma Stažení Čaj s nápadníkem IPhone, Online kniha Čaj s nápadníkem PDF, Zdarma Čaj s nápadníkem DJVU, Zdarma Stažení Čaj s nápadníkem TXT, Stažení Čaj s nápadníkem RTF, Online Čaj s nápadníkem FB2 , e-kniha Čaj s nápadníkem stažení TXT, Zdarma Čaj s nápadníkem stažení kniha, e-kniha Čaj s nápadníkem download MOBI, Stažení Čaj s nápadníkem IPad, Číst Čaj s nápadníkem MOBI, Číst Čaj s nápadníkem DOC, Zdarma Čaj s nápadníkem AWZ, Download e-kniha Čaj s nápadníkem iPad , Zdarma Čaj s nápadníkem DJVU, Download Čaj s nápadníkem e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Čaj s nápadníkem DVD, Číst Čaj s nápadníkem TXT, Book Čaj s nápadníkem stažení DJVU, Čaj s nápadníkem stažení kniha zdarma, Čaj s nápadníkem stažení kniha pdf zdarma, Čaj s nápadníkem pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Čaj s nápadníkem pdf zdarma, Čaj s nápadníkem stažení kniha epub zdarma, Čaj s nápadníkem ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply