Čtvrtý králův pes Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Čtvrtý králův pes Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Čtvrtý králův pes


Podtitul: Historický román z doby Václava IV.

Děj románu zavádí čtenáře na přelom 14. a 15. století do doby vlády Václava IV. Do království, kde každý bojuje s každým, se po mnoha letech vrací z Itálie Hynek Tas z Boru, tvrdě vycvičený středověký osobní strážce. Po konfliktu s královským městem Berounem má velmi blízko k oprátce, ale nakonec skončí v králových službách. Hlavní hrdina jako by byl člověk bez citu a emocí, který dokáže bez mrknutí oka pozorovat, jak z jeho protivníka uniká život, ale zároveň kvůli ztrátě svého psa vyhlásí králi Zikmundovi nepřátelství a tak rozpoutá jednu z největších štvanic té doby. Děj se odehrává převážně na území Čech, ale zavede čtenáře i daleko za jejich hranice. Čtenář se rovněž bude moci setkat s představitelem Panské jednoty Jindřichem z Rožmberka a všemocným podkomořím Zikmundem Hulerem, éterickou, čistou a milující Blankou z Lazce nebo smyslnou, vášnivou a záhadnou Sofií Mafredonni.Kniha v českém jazyce!


Stažení Čtvrtý králův pes zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Čtvrtý králův pes (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Čtvrtý králův pes zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Čtvrtý králův pes.pdf (EUR-0.00)

  Čtvrtý králův pes.epub (EUR-0.00)

  Čtvrtý králův pes.doc (EUR-0.00)

  Čtvrtý králův pes.txt (EUR-0.00)

  Čtvrtý králův pes.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Čtvrtý králův pes.PDF – (EUR 0.00);

  Čtvrtý králův pes.MOBI – (EUR 0.00);

  Čtvrtý králův pes.EPUB – (EUR 0.00);

  Čtvrtý králův pes.DOC – (EUR 0.00);

  Čtvrtý králův pes.TXT – (EUR 0.00);

  Série:

  Hynek Tas z Boru (1.)

  Žánr:
  Romány, Literatura česká, Historie
  Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (64)

  Přidat komentář

  KAREL6725

  22. ledna

  Historické romány moc nečtu, čteno na doporučení kamaráda. Moje první kniha od Františka Niedla , nelituji příběh Hynka Tase z Boru mě uchvátil ,celou sérii jsem přečetl v rekordním čase a zpětně posháněl všechny knihy od autora. Doporučuji stojí za přečtení plný počet hvězd .

  Aerine

  21. ledna

  V porovnání s Platnéřem mi chyběla ta lehce detektivní zápletka. Čte se ale také dobře. Jsem zvědavá na další osudy Hynka.

  Don-Leo

  13. ledna

  Opět vynikající příběh z pera Mistra Niedla. Nenudil jsem se ani chvilku. Ale doba to tedy byla šílená. Zlatej Zeman.

  minek

  04. ledna

  Velmi čtivá kniha (přečetl jsem ji na jeden zátah), která podává, v rámci možností a nenásilných odchylek od historických skutečností, obraz tehdejší doby – začátek církevních reformací, víceméně bezvládí Václava IV., boj o moc v Evropě a v neposlední řadě i život obyčejných lidí, sužovaných na jedné straně vrchností a na druhé straně loupeživými tlupami.

  Jaruš7

  24.12.2017

  I. ze série Hynek Tas z Boru, načtená silně sugestivním stylem.
  Autor vylíčil postavu krále Václava IV. natolik té době pravděpodobně, že to až děsí. Vladař může cokoli, jen poklesek v citech si nedovolí, neboť ten s bratrem, se mu bolestně nevyplatil.
  Kdekdo se nestačí divit, kam se poděly dobrotivé geny po Karlu IV.
  Hynek Tas je osobitá postava, bez které, by tato doba v knižních dějinách byla příliš ponurá.
  Naturální styl pohledu do dějin.

  prochyn

  26.11.2017

  Historické knihy dělím na dva druhy: nudné a zábavné. Čtvrtý králův pes nepatří ani do jedné kategorie. Není zábavná, je prostě skvělá.

  eva-lupen

  16.10.2017

  Pěkná, čtivá knížka, leč – místy trochu divný sloh, čárky kde být nemají, krátké věty místo souvětí… to mi ze začátku vadilo a rušilo mne to ve čtení. Jinak se mi ale tenhle styl líbí. Žádná přeslazená romantika a děj pěkně ubíhá.

  Ramiel

  25.09.2017

  Pro mě zřejmě nejlepší kniha od pana Niedla. Vykreslení postav i atmosféry doby panování Václava IV. se mu velice povedlo.

  Jack Bauer

  22.09.2017

  V tomto úžasném románu z doby Václava IV se mě nejvíce líbila Tasova prostořekost a vše co si ke králi dovolil, čímž ho zpočátku vytáčel k nepříčetnosti. Na druhé straně mě scházela pořádná dávka napětí a intrik jak je u historických románů zvykem. Velice krásně se to čte a už se těším na další pokračování této série. Jako bych se v té době přímo ocitnul, jak je to barvitě popsáno.

  starejĎurda

  19.09.2017

  Jak mě nebaví historické romány, tak tohle mě donutilo přečíst celou tetralogii o Hynkovi Tasovi z Boru…

  midji

  05.08.2017

  Pěkná knizka. Ctivy pribeh, i když série Platner se mi asi líbila víc. I tak Niedl nezklamal 🙂

  Bolomsson

  06.07.2017

  Smekám nad tímto dílem pana Niedla! Vytvořit tak poutavý a zábavný historický příběh, jehož hlavním hrdinou je sice postava fiktivní, avšak vždy plná důvtipu, prostořekosti a místy až neomalené drzosti…to je zkrátka náš chrabrý Hynek Tas z Boru ve službách krále Václava IV. :-). Styl psaní mi hrozně sedl a opravdu je třeba vyzdvihnout u autora především to, jak dokáže čtenáře zábavnou formou obohatit celou řadou historických faktů a vtisknout i méně významným pasážím knihy osobité kouzlo, že se to čte zkrátka samo. Vřele doporučuji!

  Gari89

  12.06.2017

  Další perfektní kniha, hurá na pokračování

  Peleus

  04.06.2017

  Jde o jednu z těch vzácných knih, jejíchž ději jste ochotní uvěřit.

  František Niedl líčí poměrně atraktivní období předposledního Lucemburka na českém trůnu aniž by se příliš vzdaloval obecnému vnímání Václava IV. a způsobu jeho vlády (tj. pijan, sukničkář s komplikovaným vztahem k církvi, šlechtě a bohužel nepříliš úspěšný diplomat). Zároveň se autorovi daří umně přidávat další vrstvy panovníkovy složité osobnosti, abychom si ve výsledku uvědomili, že tehdejší vztahy nebyly tak černobílé, jak se podávají v hodinách dějepisu. Při tom je chvályhodné, že postavy ožívající na stránkách Čtvrtého králova psa nepůsobí zkostnatělým dojmem starých vykopávek. Jsou překvapivě "živé" a jejich úvahy či pohnutky působí čistě lidsky a uvěřitelně, jedno že pocházejí z 15. století.

  Vytknout se musí některé zbytečné odbočky (např. cesta do Itálie), které natahují vcelku svižně psaný text. Jinak se dá bez uzardění prohlásit, že před sebou máme zástupce "toho lepšího", co je k mání v rámci české historické beletrie.

  Belatris

  22.05.2017

  Poslouchala jsem ji jako audioknihu a byl to velmi příjemný audiočtenářský zážitek. Postava Hynka Tase z Boru je úžasná, atmosféra doby a dialogy jsou velmi dobře napsané. Nesrovnávala bych Niedlův přístup např. s Vondruškou – oba mám ráda a podle nálady a chuti sahám po jednom, či po druhém. Rozhodně doufám, že budou namluveny i další díly, ale do té doby asi sáhnu po papírové podobě.

  Titi

  15.05.2017

  Báječná kniha! František Niedl napsal naprosto uvěřitelný příběh z doby Václava IV., i když je Hynek Tas z Boru postava vymyšlená. Už dlouho jsem neprožívala děj tak silně, jako tady. Hlavně krále jsem měla chuť několikrát pořádně proplesknout 🙂
  Co nejdřív si musím pořídit další díly. Vřele doporučuji.

  DuncanIdaho

  23.04.2017

  Čtivý popis doby krále Václava IV. Kniha popisuje jak běžný život na dvoře tak i akčnější části středověkého života. Popisuje intriky, změny spojenců na nepřátele i opačně. Děj knihy sice popisuje akce, ale akčnost není přehnaná. Příběh nenudí zároveň je uvěřitelný.

  martina1199

  17.03.2017

  Kniha mě nalákala především svou anotací. Ráda si občas přečtu historický román a tento lákal na velmi zajímavou postavu p. Hynka Tase z Boru. Ten splnil má očekávání, byl to opravdu pozoruhodný chlapík a scény s ním mě opravdu bavily. Bohužel mu na můj vkus autor věnoval v knize mnohem méně místa, než by si zasloužil. Místo toho ji zaplnil poměrně podrobným popisem historického dění v království Českém i celé Svaté říši římské. Chápu, že vykreslení historického pozadí bylo pro autora důležité. Zvlášť, když Hynek slouží přímo českému králi Václavu IV. Ale mohlo být předestřeno podle mě stručněji a splnilo by to svůj účel stejně. Příběh by tak měl lepší spád a byl čtivější.

  astroweb

  27.02.2017

  Musím říct, že poněkud současnější autorovy romány jsou mi bližší, z nich jsem četl zatím Poslední batalion a především Útěk do pekel se mi líbil hodně moc. Historické nejsou špatné, ale přece jen….

  martas79

  18.02.2017

  Slovo! Na počátku všeho bylo právě slovo! Čtvrtý králův pes ale slova jakoby hned taví v obrazy. Ty obrazy jsou napsány mezi řádky.
  Je to mistrovský kus!
  Pan Niedl je tím malířem, bohem, který vdechnul život mému příteli Hynkovi!
  100%

  MKrat

  01.02.2017

  Opět krásná kniha zásluhou autora, psaná velmi poutavě.. jako audio kniha zbývá jen poděkovat za umělecký přednes Dušanu Sítkovi který byl rovněž zážitkem..Doporučuji *****

  likaf

  11.01.2017

  Čtivé a poutavé. Pan Hynek Tas z Boru je velký sympaťák.

  achilles

  04.01.2017

  Historicky hodnověrná kniha, ale nemohu si pomoci, je to opět příběh alá Vondruška. Absolutně zbytečné věci kolem, které nejsou ani záživné a zbytečně natahují knihu. Dva díly by mohly býti v jedné knize s vynecháním zbytečných "okras" a bavilo by mě to.

  smile1

  03.01.2017

  Kniha je fantastická… Nádherně se čte a začítá do románu. Už v půlce knihy mi přišlo že se vše vyřeší, a že nic jiného se v ní snad stát už nemůže…Ale autor umí příjemně napínat…Od knihy jsem se nemohla odtrhnout.. a kdo má rád historické knihy se smyšleným příběhem na základě pravdy tak Vám ji doporučuji, protože tato kniha je ta pravá a nesmí Vám chybět v knihovně

  hankapimi

  26.12.2016

  Po Platnéřovi, který se mi líbil velmi, jsem se pustila nedočkavě do všech 4 dílů Hynka Tase z Boru a náležitě si vychutnala každičkou stránku. Vyloženě mi sedí věrohodný autorův styl psaní, čtenáře obohatí o dobové reálie středověku a představy, jak se žilo v Čechách za vlády krále Václava IV. Náramně jsem si smlsla na obdivuhodně vykreslených charakterech mužských potomků Otce vlasti Karla IV., jeho synů Zikmunda (Lišky ryšavé) a Václava s jeho vlažným přístupem k vladařským povinnostem. A také se mi líbily skutečné historické postavy, např. setkání a debata s Janem z Husy a jeho představě o spravedlivém království nebeském na zemi. Každému musí přirůst k srdci pevný a zásadový postoj Hynka Tase, Čtvrtého králova psa a královského vrahouna, v dobách bezvládí, pletichaření a intrik, vraždění a vypalování. Určitě si přečtu všechny zbývající díla, co Fr. Niedl napsal, jen mám obavy, že budu já rychleji číst, než on bude psát… Dávám netradičně dvakrát pět bodů !

  francouz

  27.11.2016

  Musím říci, že způsob jakým pan Niedl popisuje historické události, to jak je nechává plout spíše na pozadí, a hlavní na co se soustředí jsou postavy, které rozehrávají velmi zajímavý a dramatický příběh. Děj utíká takovým způsobem, že si ani neuvědomíte a jste na konci. Hlavní postava je ve svých postojích naprosto neústupná. To jak se staví k pomstě svých jediných příbuzných, které si nemohl pamatovat, jak vyhlásil válku Zikmundovi, jak neustupuje od své linie, i když by již několikrát mohl, je opravdu něco…
  Když to vezmeme pohledem dnešní doby, tak musím říci, že takových Hynků, kteří stojí za svým, nedávají na odiv co rekovného udělali, by mohlo být více, ale opak je bohužel pravdou. Nicméně tuto knihu mohu jenom doporučit a už otvírám její pokračování.

  blesecka

  24.08.2016

  Vynikajicí.

  palec

  30.07.2016

  Parádní počtení,František putuje do mých oblíbených.

  Brutální_Nikita

  24.07.2016

  Knížku jsem koupila na základě zdejších chválících komentářů; ze začátku jsem však očekávala něco trochu … plastičtějšího. Původně jsem si říkala, že po dočtení se ke knize nevrátím, ale na konci jsem si uvědomila, že se nemůžu dočkat pokračování. A to kvůli hlavní postavě – Hynka Tase z Boru je nemožné si nezamilovat.
  Popis doby byl pro mne značně věrohodný, myslím, že autor vystihl jednoduché myšlení tehdejších lidí a nepodsouvá jim nějaké motivace současnosti. Líčení historie bez příkras a bez kudrlinek se liší od ostatních historických románů, které jsem četla, dokonce ve mně vzbudilo zájem si o tehdejší době a osobnostech v knize zmíněných něco nastudovat (což se mi jinak nestává). Také jsem si uvědomila, jak krutá to byla doba a že bych v ní žít nechtěla. Za klad také považuji, že autor nerozvíjí nějaké romantické eskapády zakončené happy-endem, jak bývá obvyklé.

  RaSu

  03.07.2016

  Tak jsem si odvezl knihu na chatu s tím, že občas když to vyjde časově, do ní nahlédnu. Přece jenom práce bylo víc než dost. No a pak jsem udělal tu chybu – knihu jsem otevřel(varování – pokud máte rozdělanou nějakou práci, nečtěte tohoto autora) a k práci na chatě jsem se musel nutit násilím. I přes to jsem při pracovní činnosti pošilhával po stole, kde kniha ležela a provokativně se na mne hřbetila. Zkrátka, za víkend jsem se prokousal asi sedmdesáti procenty obsahu. V tuto chvíli co píšu tyto řádky už jsem za polovinou druhé části z trilogie a je to snad ještě lepší. Dal byl hvězdiček šest. Díky autorovi za nevšední pohled do historie a rád bych ho přivítal na své chatě,(Aby za mne dodělal tu práci) neb on může za to, že pracovní aktivity nějak váznou.
  TAGS:

  Online Čtvrtý králův pes ebook, Kniha Čtvrtý králův pes FB2, Download Čtvrtý králův pes PDF , Download Čtvrtý králův pes MOBI, Online Čtvrtý králův pes kniha, Zdarma Stažení Čtvrtý králův pes IPhone, Online kniha Čtvrtý králův pes PDF, Zdarma Čtvrtý králův pes DJVU, Zdarma Stažení Čtvrtý králův pes TXT, Stažení Čtvrtý králův pes RTF, Online Čtvrtý králův pes FB2 , e-kniha Čtvrtý králův pes stažení TXT, Zdarma Čtvrtý králův pes stažení kniha, e-kniha Čtvrtý králův pes download MOBI, Stažení Čtvrtý králův pes IPad, Číst Čtvrtý králův pes MOBI, Číst Čtvrtý králův pes DOC, Zdarma Čtvrtý králův pes AWZ, Download e-kniha Čtvrtý králův pes iPad , Zdarma Čtvrtý králův pes DJVU, Download Čtvrtý králův pes e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Čtvrtý králův pes DVD, Číst Čtvrtý králův pes TXT, Book Čtvrtý králův pes stažení DJVU, Čtvrtý králův pes stažení kniha zdarma, Čtvrtý králův pes stažení kniha pdf zdarma, Čtvrtý králův pes pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Čtvrtý králův pes pdf zdarma, Čtvrtý králův pes stažení kniha epub zdarma, Čtvrtý králův pes ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply