Dárek na rozloučenou Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Dárek na rozloučenou Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Dárek na rozloučenou


Melissa dostane v den svých pětadvacátých narozenin nezvyklý dárek – deník, který si její matka psala, když umírala na rakovinu. Kniha je plná receptů, vyprávění a rad, ale také nepříjemných faktů, o nichž Melissa doposud neměla ani potuchy. A tak zatímco se včera ještě nemohla rozhodnout, zda přijme místo v bulvárních novinách a zda se rozejde s přítelem, dnes její mysl zaměstnává vědomí, že po matce možná zdědila smrtelnou genetickou chorobu a že její otec jejím biologickým otcem vlastně být nemusí…

Melancholický, ale zároveň nesmírně optimistický román, který otevřeně pojednává stejně tak o rakovině jako o lásce mezi matkou a dcerou, jež nedostaly příležitost říct si vše, co chtěly a který je vyprávěn nejen z pohledu Melissy, ale i její matky a ovdovělého otce.Kniha v českém jazyce!


Stažení Dárek na rozloučenou zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Dárek na rozloučenou (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Dárek na rozloučenou zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Dárek na rozloučenou.pdf (EUR-0.00)

  Dárek na rozloučenou.epub (EUR-0.00)

  Dárek na rozloučenou.doc (EUR-0.00)

  Dárek na rozloučenou.txt (EUR-0.00)

  Dárek na rozloučenou.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Dárek na rozloučenou.PDF – (EUR 0.00);

  Dárek na rozloučenou.MOBI – (EUR 0.00);

  Dárek na rozloučenou.EPUB – (EUR 0.00);

  Dárek na rozloučenou.DOC – (EUR 0.00);

  Dárek na rozloučenou.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  Recipes for Melissa (2015)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány, Pro ženy
  Vydáno: , Ikar (ČR)
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (21)

  Přidat komentář

  KatulakT

  27.10.2017

  Po smrti milované osoby je neskutečně těžké smířit se s faktem, že "to je opravdu vše a nic jiného už nepřijde". Mnozí pozůstalí si přejí, aby přišlo "ještě něco" – nějaké rozloučení, rozhřešení a až poté konec. Přesně to získala Melissa (ale s nesmyslným časovým odstupem) v podobě deníku a kuchařky, který jí matka psala těsně před smrtí. Díky němu v sobě objevila vášeň, kterou zdědila po své matce, ale odhalila i tajemství, která by si přála nikdy nevědět.
  Osobně jsem s knihou měla menší problém – vůbec mi nesedla hlavní hrdinka a její problémy mi přišly ze začátku (kdy ani ona sama neměla racionální odůvodnění) naprosto nesmyslné a banální. Více mě zajímal příběh jejího otce, kterému nebyl dáván takový prostor. Celkově autorka nešla příliš do hloubky; držela se na povrchu a vše se pokoušela držet v melancholii a nejlépe i lyrice. Příběh a zápletka nebyly nějak nosné nebo strhující, hlavní byla jemnost a jednoduchost.
  Konec byl uspěchaný, cítila jsem se trochu ošizeně. Epilog byl příjemný, dokonce i dojemný.
  Ale já z knihy moc nadšená nebyla. Možná to bylo cynikem ukrytým ve mně, ale asi nejsem cílová skupina. Rozněžní mě hodně věcí, ale tohle ne. Nebyla to ztráta času, člověk si i leccos uvědomil.

  Čtivost 70 % (za nepřehlednost a zmatečnost střídání postav)
  Zápletka 50 %
  Humor 10 %
  Napětí 10 %
  Celkový dojem 40 %

  parvitas

  17.10.2017

  Dojímavé. Umierajúca mama píše knihu receptov a rád svojej dcérke, momentálne 8-ročnej, ale má ich dostať až dlho po jej smrti, čiže keď dcéra dovŕši 25. rokov. Otec o tom nevie. A aj pre dievčinu je to potom riadny šok, keď takto po rokoch dostane od maminy odkaz. Hlavne keď sa ukáže, že je tu možnosť, že zdedila chorobu, prípadne, že jej otcom je niekto úplne iný.
  Knihu mi požičala kamarátka, no odkladala som ju, lebo takéto smutné knihy nevyhľadávam. Ale recepty sú fajn, minimálne ten s džemom sa mi páči. A aj spojenie opísaných fotografií, spoločne pripravovaných jedál a spomienok sprítomnili mamu tak intenzívne… no, pekné to bolo.
  Samotná hlavná hrdinka nebola nesympatická, ale ani napriek všetkému mi k srdcu neprirástla, takže hodnotím len za 3 hviezdy. No, možno 3,5.

  Always a reader

  18.09.2017

  Určitě je to zajímavá knížka, která je neobyčejně napsaná. Moc se mi líbí jak jsou do knížky zakomponované recepty, je to skvělý nápad.
  Ovšem nemůžu říct, že knížka byla úžasná, protože popravdě mě hlavní postava po čase začala trošku otravovat..ale to patřilo k její osobnosti nejspíše.

  jaja10

  24.08.2017

  Ani nevím,co bych o knize napsala. Snad jen bylo to pěkné.
  Nevím,jak bych se zachovala já, být v Mellisině situaci,ale snad bych to hned ze začátku řešila jinak. Ale o čem by ta kniha byla,kdyby to tak autorka nenapsala.
  Konec byl ale naopak moc pěkný.

  Aleh

  02.07.2017

  Eleanor a Mellisa. Matka a dcera. Osud jim dopřál na tomto světě jen 8 společných let. A tak Eleanor v předtuše blízké smrti píše své dceři deník. Je to jako dárek na rozloučenou pro dceru k jejím 25. narozeninám. To, co si nestačily spolu říct, to na co byla Melissa ještě příliš malá, to Eleanor své dceři napsala. Vyprávění matky, která bojuje s časem a neúprosně se hlásící nemocí, se v knize střídá i s pohledem otce a také Melissinina přítele. Dojemný příběh plný emocí doplněný i rodinnými recepty, fotografiemi, vzpomínkami a také přiznáním…

  SelenaDemi428

  01.07.2017

  Krásná kniha, kterou jsem přečetla během chvilky. Jen mě mrzelo, že v anotaci je už prozrazen jeden z hlavních bodů, kterého se bála matka Melissy (zda je otec Melissy doopravdy jejím otcem), v knize jsem postrádala nějaké překvapení. I tak se mi ale kniha moc líbila, byla to příjemná oddechovka.

  veronika3072

  10.06.2017

  je to velice emotivní kniha která vás rozhodně zasáhne. četla jsem ji jedním dechem, a klidně bych si ji přečetla znovu. Rozhodně doporučuji, je to poněkoud smutný příběh, ale svým způsobem se do něj každý vžije a vnímá emoce daleko více než jste zvyklí.

  hruskovalucie93

  06.06.2017

  Krásný, dojemný příběh. Po dlouhé době kniha, která mě opravdu zaujala a na kterou jsem se těšila. Líbilo se mi, jak je příběh vyprávěn z několika pohledů.

  kaca

  27.05.2017

  Pokud si vás knížka najde ve správný čas, tak jak to ostatně většinou knížky dělají, určitě vás dostane. Je to smutné, ale i nadějné. Často jsem se zlobila na jednání jednotlivých hrdinů, ale právě to mi dávala podnět zamyslet se a uvědomit si, že oni nemají ten nadhled, jako já – čtenář, oni se každý sám potýkají se svými osudy a pocity, hlavně pocity, které zpracovávají v danou chvíli jak nejlépe umí a mohou….a to je na tom nejpodnětnější, nesoudit ale raději naslouchat…je to krásná kniha, doporučuji.

  EvikU.

  08.04.2017

  Zajímavý námět i kniha. Je to moc smutný. Doufám, že mě to nikdy nepotká. Čte se to dobře, chcete vědět jak to dopadne.

  m.valova

  29.01.2017

  Zajímavá kniha,zajímavě napsaná,smutný příběh,ale myslím si,že ten kdo se dostal do stejné situace jako Melissa,by byl určitě přešťastný že mu jeho milovaná maminka zanechala takový odkaz a vzpomínky,které už by jinak dávno vymizely.

  ivulka15

  14.01.2017

  Dlouho jsem se do knihy nemohla začíst ale námět a celkový příběh se mi docela líbily.

  Luciluc

  09.11.2016

  Dárek na rozloučenou jsem objevila náhodou v knihovně. Zaujal mě jak název a obálka, tak i anotace, proto jsem si knihu vypůjčila i když jsem chtěla původně nějaké veselejší čtení. Moc se mi líbilo vyprávění z různých úhlů pohledu. Úplně nejraději jsem měla kapitoly Eleanor, i když jsem s některými jejími rozhodnutími nesouhlasila. Na Melissu jsem si musela chvíli zvykat, něco mi na ní stále vadilo a v některých situacích jsem nechápala její chování, ale ke konci už jsem jí pronikla pod kůži a trochu víc ji pochopila. Kniha byla velmi čtivá a měla pro mě jistý druh "napětí" – chtěla jsem vědět jak se to bude dál vyvíjet a to mě nutilo číst další a další stránky. Líbila se mi i forma deníku – recepty, fotky, vyprávění, ale i přiznání. Vyskytlo se i pár překvapivých momentů, konec byl sice trochu předvídatelný a klasický happy end, ale i tak se mi kniha líbila – i přes vážnější téma to bylo "oddechové" čtení.
  P.S. Miluji Pavlova takže mě potěšilo, že Eleanor právě tenhle recept zařadila 🙂

  limetka2008

  25.10.2016

  Mne to nebavilo, námět sice je zajímavý, ale děj se pořád ne a ne rozvinout, a ani konec to nezachránil.

  kytarka

  25.07.2016

  Pěkná kniha. Zajímavě napsána.

  kalinkacz

  24.07.2016

  Tohle je kniha ve které byla anotace tím jediným záživným… Já jen četla a četla a pořád se nic nedělo.. Tím, že děj byl natolik nezáživný bylo vcelku jednoduché odhadnout závěr.. Kniha se sice četla dobře, ale naprosto mě nudila.. Bohužel..

  Peace

  20.07.2016

  "Pokud se jedná o lidi, které máš opravdu ráda, je to jednoduché. Dostaneš zpátky to, co do nich vložíš."

  Příběh byl zajímavý, děj hezky plynul. Prolínání příběhů postav bylo zajímavé, ale osobně mi byla nesympatická Melissa, takže mě její vyprávění nijak zvlášť nebavilo.
  Pokud se oprostím od těchto osobních zaujetí, tak mohu vřele doporučit ;o)

  muchomurka

  19.07.2016

  Na knížku jsem se moc těšila, ale bohužel jsem z ní celkem zklamaná. Příběh byl takový unylý, často zmatečný. Přeskakování během odstavce na různé časy příběhu či na různé osoby bylo nepříjemné. S Melissou jsem se nedokázala sžít. Na mě byla příliš laxní, apatická, nudná. Víc by se mi líbilo vyprávění o Maxovi. 🙂 Normální chlap se smutnou zkušeností, který má určitý nadhled, ironii, ale nezahořkl.
  A přišlo mi moc líto, že Eleanor, na to, že ho táááák strašně milovala, mu nenechala ani dopis, ze kterého by se mohl těšit, až tu nebude, navíc když už dceři věnovala celou knihu. A další – to Melissa tu knihu otci nemohla dát přečíst? Nebo aspoň kousek? Po tom, jak se k ní hezky choval, staral se o ni atd., to mohlo být to nejmenší, co pro něj mohla udělat.
  Za konec jsem moc ráda, ale stejně, Melissa si Sama nezasloužila. Ale zcela chápu, že láska je láska. 🙂
  Poslední poznámka na konec, která by mohla vysvětlit mé vlažné hodnocení. Před nějakou dobou jsem četla knihu Co by mé dcery měly vědět, která je tematicky podobná. Ale to byla skvělá. Čtivá, milá, láskyplná, měla spád a šmrc. To je to, co mi v tomto příběhu chybělo. Ale možná jen Deníku na rozloučenou křivdím, protože jsem ho četla ve stíhu Co by mé dcery… Nevím, ale takto to vidím.

  oolinkaa

  07.07.2016

  hezky napsané, ze života.. originální, jak je to doplněné o recepty. dokonce se podle nich chystám udělat sušenky, tak snad se povedou..:) ale některé pasáže jsou zdlouhavé, nudné – hlavně ty o maxovi. jinak pěkně se četlo..

  bookcase

  10.06.2016

  Krásné, dojemné, ze života….ty recepty mě lákají vyzkoušet :).

  evasamankova

  03.06.2016

  Moc krásně napsaný příběh. Jemný, melancholický, autorka netlačí na pilu. Ač je vlastně smutný, je plný laskavosti, mateřské lásky a víry v budoucnost.  TAGS:

  Online Dárek na rozloučenou ebook, Kniha Dárek na rozloučenou FB2, Download Dárek na rozloučenou PDF , Download Dárek na rozloučenou MOBI, Online Dárek na rozloučenou kniha, Zdarma Stažení Dárek na rozloučenou IPhone, Online kniha Dárek na rozloučenou PDF, Zdarma Dárek na rozloučenou DJVU, Zdarma Stažení Dárek na rozloučenou TXT, Stažení Dárek na rozloučenou RTF, Online Dárek na rozloučenou FB2 , e-kniha Dárek na rozloučenou stažení TXT, Zdarma Dárek na rozloučenou stažení kniha, e-kniha Dárek na rozloučenou download MOBI, Stažení Dárek na rozloučenou IPad, Číst Dárek na rozloučenou MOBI, Číst Dárek na rozloučenou DOC, Zdarma Dárek na rozloučenou AWZ, Download e-kniha Dárek na rozloučenou iPad , Zdarma Dárek na rozloučenou DJVU, Download Dárek na rozloučenou e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Dárek na rozloučenou DVD, Číst Dárek na rozloučenou TXT, Book Dárek na rozloučenou stažení DJVU, Dárek na rozloučenou stažení kniha zdarma, Dárek na rozloučenou stažení kniha pdf zdarma, Dárek na rozloučenou pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Dárek na rozloučenou pdf zdarma, Dárek na rozloučenou stažení kniha epub zdarma, Dárek na rozloučenou ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply