Dějiny ošklivosti Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Dějiny ošklivosti Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Dějiny ošklivosti


Nejnovější kniha Umberta Eca je jakýmsi protějškem jeho Dějin krásy. Co je vlastně opakem krásy? Na tuto otázku hledá autor odpověď na stránkách výpravné ilustrované publikace, kde na příkladech děl literárních i výtvarných ukazuje, že opak krásy se neomezuje jen na ohyzdnost satyrů či Harpyjí. Protějškem krásy jsou také groteskní tvary, odpudivé, dekadentní ovzduší opiových doupat, kam vstupuje Dorian Gray, svět vampírů i podivných bytostí vylovených z moře, neovladatelných pudů i děsu, prorockých vizí i apokalypsy, banálního zla i napohled směšných příhod. To vše není krásné, je to však podmanivé. Při četbě knihy nemůžeme nedat za pravdu moudrému Římanovi, když říká, že v přírodě není ošklivosti.Kniha v českém jazyce!


Stažení Dějiny ošklivosti zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Dějiny ošklivosti (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Dějiny ošklivosti zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Dějiny ošklivosti.pdf (EUR-0.00)

  Dějiny ošklivosti.epub (EUR-0.00)

  Dějiny ošklivosti.doc (EUR-0.00)

  Dějiny ošklivosti.txt (EUR-0.00)

  Dějiny ošklivosti.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Dějiny ošklivosti.PDF – (EUR 0.00);

  Dějiny ošklivosti.MOBI – (EUR 0.00);

  Dějiny ošklivosti.EPUB – (EUR 0.00);

  Dějiny ošklivosti.DOC – (EUR 0.00);

  Dějiny ošklivosti.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  Storia della Bruttezza (2007)

  Žánr:
  Literatura naučná, Umění
  Vydáno: , Argo
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (4)

  Přidat komentář

  jelad

  12.08.2017

  Anotace na knihu Dějiny ošklivosti významně zjednodušily Ecovo pojímání ošklivosti v historii lidského světa – a to ohyzdnosti té, jejímž svědkem se stalo výtvarné umění a literatura. Ošklivost – tak, jak ji chápe Umberto Eco, zdaleka není apriorním opakem krásy – logické opozitum v lingvistice ani v nejmenším nenaplňuje složitost dějin lidského chápání estetiky. Prokletí básníci v čele s Verlainem, Rimbaudem a Baudelairem oslavují mršiny prolezlé červy, vnitřnosti roztékající se na slunci a shnilé zuby. Dekadentní nazírání pomíjivosti lidského věku a celých epoch se vysmívá přehnanému antropocentrismu a měšťáckému životu, když hledá krásu v ošklivosti. Ohyzdnost a pitvornost se stávají vrcholnou estetikou, nádhera hnusem. Pojmy se prolínají, stejně tak jako zraje vkus soudobého člověka. To, co zavrhla historie, současnost rehabilituje. To, co člověk odsuzuje jako obscénní a lascivní, po tom popravdě touží. Nechutné, sadomasichistické a kruté výjevy si jej podmaňují a po celé věky nepouští. Vyvrcholením knihy je analýza vkusu současného světa – popis kýče a stádnosti, ke které se lidé uchylují, aby nezůstali sami. Aby nevyčnívali. Výjimečnost a extravagantnost jako normalita jednadvacátého století.
  Reprodukce obrazů Lautreca, Goyi nebo Dalího jsou doplňovány básněmi proklatců, Wildovými popisy nešťastníka Graye, Vergilliovými příšerami z moře, jeho Peklem nebo strašnými pasážemi ze Sadových 120 dnů Sodomy. V tom všem se objevují odkazy na další díla Umberta Eca, jednoho z nejvýznamnější teoretiků médií, který komplexností Dějin definuje jak progres výtvarného umění, tak historii mánií, obsesí, předsudků, naivity, omylů a epidemií nezastřeného zla celého lidstva.

  barynka15

  05.11.2016

  Dějiny umění z jiného úhlu pohledu…Zajímavé!

  immortal-party

  08.07.2012

  knihy tohoto typu nelze příliš komentovat.

  houston

  22.02.2012

  Umberto Eco má hodně co nabídnout i jako autor odborné literatury. Velmi zajímavá kniha.  TAGS:

  Online Dějiny ošklivosti ebook, Kniha Dějiny ošklivosti FB2, Download Dějiny ošklivosti PDF , Download Dějiny ošklivosti MOBI, Online Dějiny ošklivosti kniha, Zdarma Stažení Dějiny ošklivosti IPhone, Online kniha Dějiny ošklivosti PDF, Zdarma Dějiny ošklivosti DJVU, Zdarma Stažení Dějiny ošklivosti TXT, Stažení Dějiny ošklivosti RTF, Online Dějiny ošklivosti FB2 , e-kniha Dějiny ošklivosti stažení TXT, Zdarma Dějiny ošklivosti stažení kniha, e-kniha Dějiny ošklivosti download MOBI, Stažení Dějiny ošklivosti IPad, Číst Dějiny ošklivosti MOBI, Číst Dějiny ošklivosti DOC, Zdarma Dějiny ošklivosti AWZ, Download e-kniha Dějiny ošklivosti iPad , Zdarma Dějiny ošklivosti DJVU, Download Dějiny ošklivosti e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Dějiny ošklivosti DVD, Číst Dějiny ošklivosti TXT, Book Dějiny ošklivosti stažení DJVU, Dějiny ošklivosti stažení kniha zdarma, Dějiny ošklivosti stažení kniha pdf zdarma, Dějiny ošklivosti pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Dějiny ošklivosti pdf zdarma, Dějiny ošklivosti stažení kniha epub zdarma, Dějiny ošklivosti ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply