Děti půlnoci Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Děti půlnoci Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Děti půlnoci


Salím Sináí, vypravěč a hlavní hrdina nejznámějšího románu Salmana Rushdieho, je jedním z 1001 dětí zrozených v první hodině indické nezávislosti a obdařených zázračnými schopnostmi, zároveň však bolestně spojených s historií a osudem své země. Jeho fascinující vyprávění, postupně se odvíjející mezi řadou indických a pákistánských měst, provede čtenáře ságou tří generací Salímovy rodiny, více než šesti desítkami let moderní indické historie i hrdinovou strastiplnou poutí za smyslem osudu vlastní existence, který jako by ztělesňoval rozporuplnou a stěží postižitelnou identitu samotné Indie.

Rushdieho barvitá a podmanivá próza, mistrně mísící realitu s imaginací a kroniku politického vývoje s fantastickým příběhem, byla r. 1993 jmenována nejlepším z děl oceněných v předchozích pětadvaceti letech prestižní britskou literární cenou Booker Prize, r. 2008 zvítězila ve čtenářské anketě ke čtyřicátému výročí této ceny a dnes je řazena mezi stěžejní díla moderní světové literatury.Kniha v českém jazyce!


Stažení Děti půlnoci zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Děti půlnoci (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Děti půlnoci zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Děti půlnoci.pdf (EUR-0.00)

  Děti půlnoci.epub (EUR-0.00)

  Děti půlnoci.doc (EUR-0.00)

  Děti půlnoci.txt (EUR-0.00)

  Děti půlnoci.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Děti půlnoci.PDF – (EUR 0.00);

  Děti půlnoci.MOBI – (EUR 0.00);

  Děti půlnoci.EPUB – (EUR 0.00);

  Děti půlnoci.DOC – (EUR 0.00);

  Děti půlnoci.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  Midnight´s Children (1981)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány
  Vydáno: , Paseka
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (18)

  Přidat komentář

  Damato

  07.09.2017odpad!

  Taky nebudu hodnotit. Prostě není to můj šálek kávy a zbytečně bych se u čtení trápila.A čemu nerozumím, nemohu hodnotit.

  smazenaryba

  23.12.2016

  História samostatnej Indie odvyprávaná pomocou horkosladkej spleti udalostí a postáv, pripomínajúca príbehy ako Veľká ryba, Forest gump, či Storočný starček. S tým rozdielom, že humor, podobne ako v spomínaných príbehoch všadeprítomný, s pribúdajúcimi stránkami oveľa viac do úzadia zatláča mrazivá realita. Rushdieho forma je magická a odzbrojujúca tak ako samotný príbeh a núti čitatela napredovať v obsahovo i objemovo hutnej knihe už len koli kráse jeho slova. Na môj vkus však autor až príliš často a v nevhodných momentoch odbieha a narušuje tak tok deja a postupnú dejovú gradáciu, čím mi trochu kazil inak nádherný literárny zážitok.

  Lori_S

  14.09.2016

  Nehodnotím. Knihu jsem po dvou letech velmi bolestného čtení zaklapla a už ji nikdy nechci otevřít.

  bondula

  14.09.2015

  Súkromné dejny indického subkontinentu od Salíma Sinaího. Prejde všetky dôležité historické momenty, ktoré sa tam udiali od nezávislosti až do 70.tych rokov. Nadýchne sa kozmopolitnej atmosféry postkoloniálneho Bombaja či smradu Starého Dilí, na motorke sa popreháňa rýchlorastúcim pakistanským Karáčí a stratí sa na člnku v močiaroch bangladéšskeho Sundarbanu. Zmes histórie, geografie a mágie, kde práve posledná zložka je tá najpodstatnejšia.
  Deti polnoci mali zvláštnu vlastnosť. Len ťažko som sa vedel prinútiť pustiť sa do čítania každej ďalšej kapitoly, ale akonáhle som už čítať začal, nebolo ľahké prestať. No predsa len na mňa trocha moc postmodernizmu. Množstvo odbočiek od hlavného rozprávania, no práve tie boli často veľmi zaujímavé. A tak… Ešte som asi na takúto literatúru nedozrel.

  zimela

  08.09.2015

  Tok Rushdieho románu připomíná mnohaúrovňový, dálniční sjezd, po kterém se, i s korálky lidí, zvolna sunou dějiny. A byť často mluví o věcech neveselých, je celý s typicky britskou lehkostí prohnut v blazeovaném úsměvu onoho na boku ležícího budhy. Nakonec jsem téhle zvláštní směsici přičich, do příběhu se pohodlně zachumlal, uvelebil a prostě se jím těšil, smutnil i nad ním rozjímal. Celé si to tak nějak podivněznepokojivěvtipně doplulo vstříc cíli a mě nezbývá, než Děti šoupnout zpět do knihovní police, hezky pod R, jako Rushdie, zvažovat případnou koupi a udělit 5 slušných ***** Jo a dejte pozor na, jaksemenuje, paví vějíře!

  PS: Možný spoiler. Kniha mi ve svém vyznění fatalistická nepřijde (trochu narážím na cessy), naopak, spíš naznačuje, že i když dětmi půlnoci zrovna nejsme, nepřímým taháním za nitky jejich vlasů jsme prostřednictvím jejich osob propojeni s osudem země stejnou tajemnou mocí, jako oni sami. Takže bacha na to – vlnky se šíří oběma směry, prázdná zavařovačka budoucích historíí čeká a, protože tohohle varování nebude nikdy dost: Paví vějíře ani v nejhorším dusnu!

  Zorka

  20.11.2014

  Na tuto knížku člověk musí mít klid a náladu. Je to jedna z mála knih, které jsem nedokázala číst v obýváku, když se rodina dívala na televizi. Knížka není čistě dějová, nečekejte chronologii, spíš jakési sbírání střípků, náznaků, kousků vypravování, částí dějin … to vše poskládáno a doplněno bohatým jazykem a slovními hříčkami.

  Pett

  25.08.2014

  Jsem absolutně uchvácená…ta hra se slovy a slovíčky je fantastická…tolik let jsem se jí vyhýbala a bála jsem se "těžkosti"…pořád na mě jen zírala ze seznamu, co bych ještě měla přečíst a teď si říkám…na co jsi proboha čekala?!? Jelikož je dokonalá… vždy, když jsem jí vzala do ruky, tak se čas zastavil a já JEN byla… v Indii se Salímem… je úžasná!

  Saharka

  17.03.2014

  Fascinující, mnohovrstevnatý a stále překvapující román. Magie, historie, politika, fantastický příběh hlavního hrdiny se chytře prolínají – co si vychutnat, co objevovat dřív?

  Narissa

  09.12.2013

  Co říci k tak rozsáhlé knize? Úžasné postmodernistciké vyprávěcí postupy, kterým se nedá vytknout prakticky nic. první polovina knihy čtenáře nádherně navnadí, je plný očekávání, co se s dětmi půlnoci bude dít, dokonce si i zvykne, že vypravěč stále utíká do tématy, ale problém je, že je čtenář ve výsledku zklamán, téměř žádné očekávání není naplněno.
  Přesto je kniha velice zajímavá a určitě stojí za přečtení!

  Ronin Roujin

  03.07.2013

  velká sága o čertvě narozené Indii a jejich "dětech", šířka hřbetu knihy vyvolává uctivý respekt ale po začtení se přestane vadit, i když na Kindlu by to bylo pohodlnější xD

  Skjaninka

  08.06.2013

  "Abyste pochopili jenom jeden život, musíte spolknout celý svět."

  Vyvstáva mi otázka, či je táto kniha knihou, ktorú treba čítať po kúskoch, alebo ju zhltnúť čo najrýchlejšie? V mojom prípade sa jedná o to druhé. Stačilo len pár dní a ja som do seba "nahustila" celú knihu. A to z jediného dôvodu. Aby som nestratila niť príbehu, pretože čítanie tejto knihy nie je ani zďaleko niečo jednoduché, práve naopak. Na druhú stránku, po prečítaní, uvažujem o tom, či som sa nejak neunáhlila a neprišla o to "vychutnanie si" až na maximum. Každopádne je to zaujímavé dielko, či už obsahom, alebo formou a ja mu dávam 4,5/5.

  cessy

  14.05.2013

  Po nie práve vydarenom literárnom stretnutí s Besom som na Salmana Rushdieho takmer zanevrela, no románom Deti polnoci sa u mňa Rushdie naplno rehabilitoval. Dať druhú šancu sa niekedy oplatí… Kniha na prasknutie nabitá magickým realizmom silno zapôsobí na každého, kto rád číta fiktívne príbehy vystavané na podklade reálnych historických udalostí, resp. nepohrdne pohľadom autorov reagujúcich na prevratné spoločenské zmeny dejúce sa v ich rodnej krajine a významné osobnosti, ktoré o nich rozhodujú. Motív, ktorý sa často vyskytuje v mnohých iných knihách (zmes súkromných dejín niekoľkých generácií jednej rodiny a verejných dejín štátu, rozpor medzi tradičnými hodnotami a túžbou po výdobytkoch moderného sveta) Rushdie podáva vďaka prvkom magického realizmu ako rozprávku pre dospelých, kde proti sebe bojujú dobro a zlo a posledné slovo má aj tak vždy osud…

  audrey

  04.04.2013

  dlouhé čtení,… zpočátku mě příběh zaujal, ale četl se mi čím dál hůř. Ale určitě má svou atmosféru, člověk může přímo cítit autenticitu prostředí i událostí.

  Kareha

  17.02.2013

  Kniha mě doprovázela na cestách po Indii, takže se mi některé obrazy denně zpřítomňovaly… Děsivě autentické a (bohužel?!) stále aktuální. Úžasná forma.

  Snow-White

  17.07.2012

  Ačkoliv obsah se mi pomalu ale jistě zamlžuje, ten pocit ze čtení této knihy se zapomenout nedá. Nádherné, pestré, inspirativní. Řadím ji k tomu nejlepšímu, co jsem kdy přečetla a rozhodně se k ní chci jednou vrátit.

  Vojta

  24.05.2012

  Měsíc a půl trvalo než jsem Děti půlnoci přečetl. Ukusoval jsem z této indické(ale přece jenom trochu poevropštěné) pochutiny jen po malých částech, byla totiž na mě příliš sytá. Na každé stránce tisíc (a jeden) podnětů k přemýšlení, to zkrátka nešlo jen tak zhltnout! Rozežral jsem se teprve až na konci a stejnak to nebyla žádná velká hostina. Ostatní knihy v mé knihovně už propadaly depresím, že se na ně nikdy nedostane. A to ještě nevěděly tu nejhorší věc – že si hodlám Děti půlnoci přečíst znovu.
  Je to text, který má hvězdné parametry. Forma je nevšední a důmyslná, o obsahu se dá říci to samé, už dlouho jsem nečetl tak hutnou, inspirativní a literárními prostředky naplněnou knihu. Kdyby to nebyl naprosto nevhodný výraz, řekl bych, že Děti půlnoci jsou cool. Objektivní hodnocení dopadlo dobře a to subjektivní (a ne tolik racionální) snad ještě líp, neboť Salímův příběh je mi z jistých důvod blízký. Nikdy jsem neměl telepatické schopnosti, nikdy jsem se nezamiloval do nevlastní sestry(respektive nikdy jsem neměl nevlastní sestru), nikdy jsem se nepodíval do kouzelného pralesa Sundarbanu a můj počet prstů je už bezmála dvacet let konstantní. Přesto je mi hlavní hrdina sympatický, líbí se mi jeho nadhled, se kterým hodnotí absurdity, které ho v životě potkaly. Všechno ponížení už ignoruje, život s ním smýkal jak se mu zachtělo a dělal si z něj dobrý den, proč ho teda brát přehnaně vážně?
  Ale už dost řečí… V Dětech půlnoci je toho mnohem víc, mnohem víc, než je schopný jakýkoliv komentáříček pojmout, než jsem já schopen pojmout. Pokud chcete znát opravdovou pravdu musíte si román přečíst a najít si v tom orientálním mišmaši to své.

  zuzulique

  12.03.2012

  Chcem čítať znovu! Rusdie a jeho indický magický realizmus ma úplne dostal. Len zďaleka Vám môže pripomínať Marquezov román Sto rokov samoty. Taktiež ide o príbehy rodiny troch generácií, no Rusdie mu dal vlastnú pečať a rozvinul príbehy Salíma a detí polnoci so zázračnými schopnosťami na pozadí historických udalostí v Indii. Kniha pozostáva z troch „kníh,“ no najviac sa mi páčili prvé dve, kde bol magický realizmus „najkoncentrovanejší,“ dokonca niektoré kapitoly si budem dlho pamätať, napr. Pohroma v koši na špinavú bielizeň alebo Rádio India. Môže sa Vám stať, že vás začiatok knihy trochu zmätie, pretože hrdina chce toho porozprávať strašne veľa naraz a nevie, kde by začal, no postupne Vás kniha úplne pohltí a každú stranu si užijete. Veľmi pôsobivý je i záver knihy, autor má celý čas na zreteli svojho čitateľa a prihovára sa mu. Viac neprezradím, no ak máte radi magický realizmus a výnimočné knihy, táto by nemala chýbať v zozname prečítaných. V tom mojom už je 🙂

  sataras

  31.10.2011

  Pro mou osobu zde popsaný obsah i literární cena plně odpovídá kvalitě knihy.  TAGS:

  Online Děti půlnoci ebook, Kniha Děti půlnoci FB2, Download Děti půlnoci PDF , Download Děti půlnoci MOBI, Online Děti půlnoci kniha, Zdarma Stažení Děti půlnoci IPhone, Online kniha Děti půlnoci PDF, Zdarma Děti půlnoci DJVU, Zdarma Stažení Děti půlnoci TXT, Stažení Děti půlnoci RTF, Online Děti půlnoci FB2 , e-kniha Děti půlnoci stažení TXT, Zdarma Děti půlnoci stažení kniha, e-kniha Děti půlnoci download MOBI, Stažení Děti půlnoci IPad, Číst Děti půlnoci MOBI, Číst Děti půlnoci DOC, Zdarma Děti půlnoci AWZ, Download e-kniha Děti půlnoci iPad , Zdarma Děti půlnoci DJVU, Download Děti půlnoci e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Děti půlnoci DVD, Číst Děti půlnoci TXT, Book Děti půlnoci stažení DJVU, Děti půlnoci stažení kniha zdarma, Děti půlnoci stažení kniha pdf zdarma, Děti půlnoci pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Děti půlnoci pdf zdarma, Děti půlnoci stažení kniha epub zdarma, Děti půlnoci ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply