Dialogy o matematice Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Dialogy o matematice Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Dialogy o matematice


Kniha v českém jazyce!


Stažení Dialogy o matematice zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Dialogy o matematice (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Dialogy o matematice zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Dialogy o matematice.pdf (EUR-0.00)

  Dialogy o matematice.epub (EUR-0.00)

  Dialogy o matematice.doc (EUR-0.00)

  Dialogy o matematice.txt (EUR-0.00)

  Dialogy o matematice.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Dialogy o matematice.PDF – (EUR 0.00);

  Dialogy o matematice.MOBI – (EUR 0.00);

  Dialogy o matematice.EPUB – (EUR 0.00);

  Dialogy o matematice.DOC – (EUR 0.00);

  Dialogy o matematice.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  Dialógusok a matematikárol (1965)

  Žánr:
  Věda, Matematika a logika
  Vydáno: , Mladá fronta
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (6)

  Přidat komentář

  alef

  dnes

  „Velká kniha přírody je psaná jazykem matematiky, proto v ní může číst jen ten, kdo se s tímto jazykem seznámil“
  Galileo Galilei

  Přesvědčivé tvrzení, … platí stále … přesvědčuje nás o tom, že matematika hraje ve světě, v kterém žijeme zcela zásadní roli … je vetkána do spletité sítě našich životů … provází nás odjakživa … a mě mrzí že v současném vzdělávacím systému se na něj poněkud rezignuje … z matematiky se ve školách poněkud vytrácí motivace … a možná by jen stačilo vrátit do matematiky hru … možná by jen stačil ten pocit radosti, když je hra zakončená úspěchem … prostě podpořit kreativitu :-).

  Máte před sebou rozhodně zajímavé čtení … pardon … dialog … Sokratovský, který Vás zavede zpátky … k podstatě matematiky … a taky Archimédovský, který Vám připomene, k čemu všemu je matematika pro nás dobrá, můžete diskutovat o aplikacích matematiky, … a pak samozřejmě Galileovský, který Vám připomene pravidla, jazyka té veliké knihy přírody, … a dostanete ještě mnohem víc, taky si popovídáte s panem Pascalem, o pravděpodobnosti … a to vše pak psané lehkým perem a s autorovým filozofickým nadhledem 🙂 … bavilo mě to … tak moc, že tuhle knihu chci mít doma … už jen kvůli těm vážně skvělým Renčínovým ilustracím :-).

  dedliipf

  30.11.2017

  Roztomilá popularizační kniha o matematice, která by měla přistát na lavici každého, kdo zrovna ve třídě zahlásí "A k čemu mi to bude?" … zde je totiž vysvětleno, co to matematika je, k čemu je, vlastně i kde naráží s politikou a ‘realitou’ a jaké vznešené ideje hájí.

  Dialogy jsou v souladu se svojí tradicí, ostatně tento styl měl i ve vědě kdysi své čestné místo a Rényi má silnou úctu k osobnostem, které v jeho díle promlouvají, takže nakonec není knížečka není jen o matematice, ale také historii a filosofii.

  V ruce jsem měla vydání Mladé Fronty z roku 1980 s ilustracemi Vladimíra Renčína – složitější části byli srozumitelně rozkresleny jeho klasickým stylem, takže hodnocení ani nelze snížit.

  peří

  30.12.2016

  Jádrem knihy je první dialog, o podstatě matematiky. Na 40ti stranách, formou dialogu mezi Sokratem a Hippokratem, se ukazuje jedinečnost, zvláštnosti a podstatné rysy matematiky jako oboru vědy a poznání. Dialog začíná pohledem laika (Hippokratés), který hledá "pevné, jisté a nezvratné poznání" a neví, jestli mu jej může dát studium matematiky. Sókrates jej pomocí příkladů a srovnání vede od jednodušších odpovědí ke stále složitějším, aniž by se zapletl do podrobností nebo se omezil na jediný obor matematiky.
  Konec dialogu však Rényi buď nepromyslel, anebo si neuvědomil odlišnost filosofického způsobu uvažování. Věřím, že Sókratés by na otázku proč není matematikem odpověděl jinak.

  teltri

  19.11.2016

  Geniálna kniha. Jedna z najlepších kníh o matematike.

  JiříŠkorpík

  14.11.2014

  Geniální kniha nejen svým námětem, ale i hloubkou myšlenek, když dialog o matematice prozrazuje něco i charakteru postav.

  PMR

  15.11.2011

  I když se na první pohled kniha netváří jako příliš závažná, některé postřehy jsou pozoruhodné a svědčí o ujasněné praktické zkušenosti s aplikací matematiky – což není v řadě publikací, které se dotýkají filosofie matematiky, bohužel, standard.  TAGS:

  Online Dialogy o matematice ebook, Kniha Dialogy o matematice FB2, Download Dialogy o matematice PDF , Download Dialogy o matematice MOBI, Online Dialogy o matematice kniha, Zdarma Stažení Dialogy o matematice IPhone, Online kniha Dialogy o matematice PDF, Zdarma Dialogy o matematice DJVU, Zdarma Stažení Dialogy o matematice TXT, Stažení Dialogy o matematice RTF, Online Dialogy o matematice FB2 , e-kniha Dialogy o matematice stažení TXT, Zdarma Dialogy o matematice stažení kniha, e-kniha Dialogy o matematice download MOBI, Stažení Dialogy o matematice IPad, Číst Dialogy o matematice MOBI, Číst Dialogy o matematice DOC, Zdarma Dialogy o matematice AWZ, Download e-kniha Dialogy o matematice iPad , Zdarma Dialogy o matematice DJVU, Download Dialogy o matematice e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Dialogy o matematice DVD, Číst Dialogy o matematice TXT, Book Dialogy o matematice stažení DJVU, Dialogy o matematice stažení kniha zdarma, Dialogy o matematice stažení kniha pdf zdarma, Dialogy o matematice pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Dialogy o matematice pdf zdarma, Dialogy o matematice stažení kniha epub zdarma, Dialogy o matematice ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply