Dobronínské morytáty Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Dobronínské morytáty Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Dobronínské morytáty


Na počátku adventu přijíždí Jiří Adam z Dobronína s pomocníky bakalářem Petrem a jeho ženou Rozárkou na svůj statek na Vysočině, kde hodlá během Vánoc odpočívat. Ale ihned po příjezdu ho vyhledá stařena, která byla kdysi jeho kojnou. Prosí o pomoc, protože se ztratil její vnuk. Jiří Adam z Dobronína záhy najde jeho mrtvé tělo v opuštěném mlýně. Před očima se mu začnou odvíjet vzpomínky, jako by se vracel do doby, kdy v Dobroníně vyrůstal. I když je advent a křesťané by měli očekávat narození Páně, dojde k dalším mordům a smrt hrozí i jemu. Naštěstí má své dva oddané pomocníky.Kniha v českém jazyce!


Stažení Dobronínské morytáty zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Dobronínské morytáty (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Dobronínské morytáty zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Dobronínské morytáty.pdf (EUR-0.00)

  Dobronínské morytáty.epub (EUR-0.00)

  Dobronínské morytáty.doc (EUR-0.00)

  Dobronínské morytáty.txt (EUR-0.00)

  Dobronínské morytáty.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Dobronínské morytáty.PDF – (EUR 0.00);

  Dobronínské morytáty.MOBI – (EUR 0.00);

  Dobronínské morytáty.EPUB – (EUR 0.00);

  Dobronínské morytáty.DOC – (EUR 0.00);

  Dobronínské morytáty.TXT – (EUR 0.00);

  Série:

  Letopisy královské komory (11.)

  Žánr:
  Detektivky, Literatura česká, Historie
  Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (50)

  Přidat komentář

  kapr

  14. ledna

  Mé (snad trochu rozporuplné) hodnocení, 3,51 – tedy 4 – ****

  ***** – Autor tentokrát zabrousil do nového prostředí, navíc všechny hlavní postavy jsou daleko akčnější než v dosavadních příbězích. Téma Dobronína je pro mne zcela nové. Rozhodně pro 5 hovoří řada důležitých faktorů. V knize se také, daleko více než dříve, uplatnila ženská ruka. Připisuji to vlivu autorovy manželky. Všechny tyto skutečnosti autorovi i knize jednoznačně prospěly.

  odpad! – To snad ne. Přesto v některých chvílích knížka nepatrně vybočuje ze standardů knih, které mám opravdu rád. Týká se to jak líčení postupu zločinců, tak především na můj vkus zbytečně podrobnému popisu jimi používaných metod.

  Z knihy mám podobný pocit, jaký měla na konci příběhu i sama jeho ústřední postava. Trochu smutek a částečně snad i určité zklamání. Pana autora mám moc rád i proto, že ve většině svých knih, a u této řady zvláště, řeší spíše život a vztahy, rušivým detailům se spíše vyhýbá, a konečně i finále bývají pojata šířeji a vyznívají přeci jen poněkud optimističtěji.

  Před výstavným dvorcem zastavily saně tažené dvěma dobře krmenými koňmi. Bakalář Petr seskočil z kozlíku, zaváhal a vrhl omluvný pohled na svou ženu Rozárku. Vedle ní seděl královský písař Jiří Adam z Dobronína. Petr obešel saně, a pomohl nejprve vystoupit svému pánovi.

  "Tak tohle je mé panství," řekl Jiří Adam a ukázal širokým obloukem kolem sebe. Sněhu leželo všude tolik, že upravenou cestu k bráně tvrze lemovaly hromady vysoké jako člověk. Brána v kamenné hradbě s dřevěným podsebitím byla před nimi otevřená a skrze ni bylo vidět umetený dvůr. Prošli bránou a vešli do paláce.

  Jizba po rodičích pána z Dobronína se oběma zalíbila na první pohled. V krbu praskala buková polena a ten zvuk dával pocit klidu a domova. Co oba nadchlo, bylo místo ke spaní. Věci uložili snadno. Měli jen pár kusů oděvu, ty nezakryly ani dno rozměrné police. Vydali se pak po schodech dolů.

  Sotva se ocitli ve velkém, příjemně vyhřátém sále, překvapeně se zastavili. Jiří Adam seděl u stolu s jakousi stařenou. V očích měla slzy a jejich pán ji právě konejšivě hladil po tváři. Bakalář Petr se naklonil ke své ženě a tiše špitl. "Konec lenošení. I když jsme s ním vlastně ani nezačali. Obávám se, že nás čeká vyšetřování!"

  "Jen pojďte," kývl Jiří Adam z Dobronína na své pomocníky. "Tohle je Cecilka. Bývala mou kojnou, abyste věděli."

  [Tento text jsem vybral, výrazně zkrátil a mírně a snad i dostatečně citlivě upravil tak, abych vás uvedl na samotný začátek této knížky.]

  POZOR MOŽNÝ SPOILER !!!

  Ruce měl spoutané, tělo na několika místech sežehlé od plamenů a obličej zkrvavený, jak ho vrazi tloukli. Nebyl to hezký pohled. .. "Chudák, neměl lehkou smrt. Musel trpět jako zvíře".

  [Tento text mi trochu vadil. Myslím si, že určitá stručnost by v tomto případě knize spíše pomohla.]

  Ani po přečtení komentářů ostatních uživatelů nechci na svém hodnocení nic měnit. Aniž bych si je předem přečetl, tak jsem mnohé z jejich postřehů v podstatě krátce shrnul.

  Prapůvodně jsem si říkal, že se téma Dobronína, (samozřejmě včetně širokého okolí Českomoravské vysočiny,) stane dalším jevištěm, na kterém půjde vystavět snad celá série dalších nových nádherných příběhů. Trochu se bojím, že pojetím tohoto příběhu, si autor možná trochu přivřel vrátka k bohatým možnostem, které tato šance skýtá.

  Příběhy Jiřího Adama z Dobronína, jsem měl vždy o něco málo raději než příběhy Oldřicha z Chlumu. Mám rád samozřejmě oba dva, včetně jejich pomocníků. Jiří Adam se ale pohybuje spíše ve vyšší střední vrstvě, a je nám tím bližší, pochopitelnější a sympatičtější. Navíc se v jeho příbězích setkáváme s citlivějším, lidštějším přístupem, líčení zabloudí do drsnějších vod jen ojediněle a opatrně.

  EricNor

  15.12.2017

  jednoznačně nejnudnější Jiří Adam z Dobronína. Nechytlo mě to ani trohu. Nezajímavé prostředí, nudné postavy, směšná zápletka a rozuzlení. Příběhy z Prahy mě baví víc. Doufám, že další díl bude mnohem lepší.

  Vojslava

  26.11.2017

  Pěkná komorní adventní detektivka, samá krev na sněhu a rodinné tragédie… ale zcela jistě se pak po rozřešení případu hlavní hrdinové pěkně připravili na vánoce! Hezké čtení, přehledné a dostatečně napínavé!

  Kecallka

  21.11.2017

  Nenáročné historické čtení, dobrá dějová zápletka, která nutila číst dál a dál. Již mám připravenou další knihu od tohoto autora 🙂

  DuncanIdaho

  12.11.2017

  Jde o pohodové čtení. Je zde popsán těžký život ve středověku, ale ne tak hrůzostrašně. V reálu byl asi mnohem tvrdší, než byl v knize popsán. Jako detektivka ze středověku to má nenáročný děj, který se dobře čte. Určitě přečtu od Vondrušky ještě něco.

  NymphMaeve

  08.11.2017

  Pro mě jednoznačně nejlepší příběh ze série Letopisů. Celou knihu jsem zhltla jedním dechem, napnutá až do konce, kde mi překvapením spadla brada. Je zasazená do zimního času, což je pro mě ta nejkrásnější doba a navíc je i nynějšímu období blízká. Bohužel ukazuje na to, že nelze věřit ani lidem, které známe od dětství a i to, jak moc se mohou lidé změnit. Jiří Adam z Dobronína je zde už postarší, proto tato zjištění hůř nese a nechce se s nimi smířit. Navíc se zde dosti projevuje i inteligence Rozárky, jenž se zde více zapojí do vyšetřování a jejíž postava je mi hodně blízká. Jedna z nejpovedenějších knih od mistra Vondrušky.

  KikiZ

  08.11.2017

  Pěkné. Typický Vondruška a i když u mě osobně vždycky vede Oldřich z Chlume, Ota a Diviš i pán z Dobronína, Petr a Rozárka mají určitě něco do sebe!

  LuckaH2

  11.10.2017

  Mila historicka detektivka. Ano, take jsem tusila kdo za tim ma prsty, ano byly nektere dialogy "proste" nebo naivni. Ale to nemuze zkazit muj celkovy dojem z knizky, kde byly prekvapive momenty. Proste se mi to libilo, prostredi,kladne postavy,nekdy je takova kniha k navozeni pohodove nalady potreba. Urcite si neco dalsiho od autora prectu!

  RHorse

  02.10.2017

  Pro mě to bylo první setkání s Vondruškou. Potěšilo mě zasazení knížky do oblasti, kde právě bydlí kamarád, který mi tu knížku půjčil. Je to takové milé počtění, ale hodně mi přišlo, že konverzace mezi postavama jsou hodně nucené a vykonstruované, což ubírá na plynulosti děje. Koneckonců i ten děj je takový hodně umělý. Připomělo mi to můj školní pokus o detektivku v mých patnácti letech, takže trošce nostalgie při čtení :-). Prý to je klasický autorův styl, tak jsem zvědavá, určitě si ještě nejakou knížku přečtu. Jako Poirot to není, což jsou jediné detektivky, s kterými můžu srovnávat, hlavního záporáka jsem odhadla daleko dřív, ale určitě stojí za přečtení.

  Ramiel

  26.09.2017

  Zápletka vcelku snadno předvídatelná, chování postav v některých případech hodně naivní až nelogické. Je z mého pohledu škoda, když si jako čtenář uvědomím nějakou věc o "30 stran" dříve než ta stejná věc dojde Jiřímu Adamovi.

  bgott

  22.09.2017

  Prostě Vondruška. Ale už jsem o něj četla lepší knihy.

  Kraken84

  18.09.2017

  Zrovna jsem dočetl Nesba a tak se neubráním srovnání, ale Nesbo nemá šanci. Tato kniha se také odehrává v zimě, ale když se přiblížíte ke krbu, je to cítit. Zahřeje i krásně využitá čeština a díky ní jsem miloval knihu už od prvních řádků. Zápletka je také zamotaná( jména 16 století také nepomáhají-Jiří Adam z Dobrodína apod.) a závěr naprosto nečekaný, ani krev, mučení a pár mordů by Nesbovcům nechyběla.

  Dandulka

  27.08.2017

  Opět a zase skvělá kniha! Těším se na další knihu. Perfektně si při čtení Vondruškových knih odpočinu!!!!!

  aktijnov

  25.08.2017

  Opět příjemné, nenáročné prázdninové čtení.

  Macek58

  23.08.2017

  Klasický Vondruška. Krásný čtení na dlouhé letní večery.

  Danuše7

  19.08.2017

  I hodně blízcí lidé nás mohou překvapit. kniha se mi jako vždy líbila.

  ewi

  31.07.2017

  krátka jednohubka, ale ničím ma nezaujala, na historickú detektivku na moj vkus až příliš flirtu ( rečí o sexu)…

  vladislav6610

  30.07.2017

  Opět 5*

  grapas

  26.07.2017

  čtev se samo. bohužel takové ploché

  Iwíček

  24.07.2017

  Skvělá historická detektivka, jež mě hodně bavila. Autorův styl mě již dávno zaujal. S dalšími a dalšími knihami se vyvíjí a nijak neupadá.

  Andrea81

  07.07.2017

  Příjemná oddychovka, skvělá na letní čtení.

  Shardlake

  03.07.2017

  Opět krásné odpočinkové čtení a zajímavé rozuzlení na závěr.

  Jolina

  03.07.2017

  Tradiční Vondruška, nic překvapivého – možná až na to vyřešení, kdy jsem opravdu nečekala, že pachatelem je ten, kdo byl…oddychovka:-D

  Marthas

  24.06.2017

  I když mám knížky z této série velmi ráda, zdá se mi, že též trpí nešvarem autora z posledních dob, spousta "hříšných myšlenek", násilí ale slabší zápletky a charaktery postav, na kterých vám prostě něco nesedí.
  Tuto sérii jsem měla radši pro její výjimečnost ve tvorbě autora, nebylo tam stejně jako ve Fiorele, tolik násilí, přesto byla nápaditá a měla spád. Teď však se mi poslední dobou zdá, že pan Vondruška už nerozvažuje pro koho je kniha určena, zda pro děti nebo dospělé a do které série patří, prostě ji nějak napíše a napíše jí bohužel podle šablony Oldřicha z Chlumu.
  Jedinečnost a rozdíly v jednotlivých sériích se stírají, což rozhodně není dobře ani pro jednu sérii a brzy to pocítí i autor sám…

  Lili2

  20.06.2017

  Nelíbilo se mně to. Obal knihy nádherný, skoro až tajemný, popis obsahu knihy taky lákající, proto jsem po knize šáhla, nicméně mně to nakonec slohově ani obsahově nesedlo. Vůbec si nepřipadám jako uprostřed renesance, ale jako někde mezi něčím a dnešní dobou. Jako jednu z mála knih za můj život jsem i tuto nakonec nedočetla. Jenom posledních pár stránek, abych zjistila, kdo toho Michala nakonec zabil, ale ani z toho jsem nebyla chytrá. Myslím, že lidé v tehdejší době měli jiné starosti, než se skovávat v komíně jako ta stará kojná. Ještě že ji mám půjčenou z knihovny, jinak by to byly oknem vyhozený peníze. Škoda………………….

  astroweb

  31.05.2017

  Jednou za čas si historickou detektivku Vondruškovu dopřeji. Více se mi ale líbí jeho historické epopeje.

  Beruska18

  28.05.2017

  Má prvni kniha od tohoto autora a musim říct, že to bylo příjemné, pohodov é čtení … detektivka bez zbytečného protahování děje s překvapivým rozuzlenim.

  HCh

  21.05.2017

  Příjemná, oddechová detektivka, která se dobře čte.

  orinka3

  21.05.2017

  Příjemné oddechové čtení bez zbytečných ukrutností a nerváků. A co se rozuzlení týče? Pod svícnem je tma;)

  wooloong

  13.05.2017

  Taková chutná literární svačinka na dva večery. Podobné téma se sice objevilo v Oldřichovi z Chlumu, ale nevadilo to. Dost překvapivý až neuvěřitelný byl ovšem hlavní padouch.
  TAGS:

  Online Dobronínské morytáty ebook, Kniha Dobronínské morytáty FB2, Download Dobronínské morytáty PDF , Download Dobronínské morytáty MOBI, Online Dobronínské morytáty kniha, Zdarma Stažení Dobronínské morytáty IPhone, Online kniha Dobronínské morytáty PDF, Zdarma Dobronínské morytáty DJVU, Zdarma Stažení Dobronínské morytáty TXT, Stažení Dobronínské morytáty RTF, Online Dobronínské morytáty FB2 , e-kniha Dobronínské morytáty stažení TXT, Zdarma Dobronínské morytáty stažení kniha, e-kniha Dobronínské morytáty download MOBI, Stažení Dobronínské morytáty IPad, Číst Dobronínské morytáty MOBI, Číst Dobronínské morytáty DOC, Zdarma Dobronínské morytáty AWZ, Download e-kniha Dobronínské morytáty iPad , Zdarma Dobronínské morytáty DJVU, Download Dobronínské morytáty e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Dobronínské morytáty DVD, Číst Dobronínské morytáty TXT, Book Dobronínské morytáty stažení DJVU, Dobronínské morytáty stažení kniha zdarma, Dobronínské morytáty stažení kniha pdf zdarma, Dobronínské morytáty pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Dobronínské morytáty pdf zdarma, Dobronínské morytáty stažení kniha epub zdarma, Dobronínské morytáty ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply