Don Juan Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Don Juan Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Don Juan


Kniha v českém jazyce!


Stažení Don Juan zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Don Juan (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Don Juan zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Don Juan.pdf (EUR-0.00)

  Don Juan.epub (EUR-0.00)

  Don Juan.doc (EUR-0.00)

  Don Juan.txt (EUR-0.00)

  Don Juan.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Don Juan.PDF – (EUR 0.00);

  Don Juan.MOBI – (EUR 0.00);

  Don Juan.EPUB – (EUR 0.00);

  Don Juan.DOC – (EUR 0.00);

  Don Juan.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  Dom Juan (1682)

  Žánr:
  Literatura světová, Humor
  Vydáno: , Artur
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (9)

  Přidat komentář

  Ketesh

  20.04.2017

  Kniha pobavila, ale nemyslím si, že bych se k ní někdy vrátila.

  jewarix

  09.03.2016

  Úžasný příběh jak v divadelním tak v knižním podání 🙂

  maca5449

  11.01.2015

  Ani jsem nečekala, že to bude tak čtivé, svižné, dramaticky naplněné, humorné, napínavé a snad i ironické (sarkatické? cynické?). Každopádně se mi dílo velmi líbilo a všem ho vřele doporučuji!

  Ayllu

  11.09.2014

  Vřele doporučuji pak shlédnout záznam z Divadla na zábradlí s Bartoškou, Pavelkou (ten je kromobyčejně výborný), Preissovou, Zedníčkem a Bydžovskou.

  Docela jsem zírala, jak se dají některé dialogy číst jako fraška, nebo komicky nebo dramaticky. Velký potenciál, s každým novým nastudováním by se dalo pracovat s textem odlišně.

  Kituna

  05.08.2013

  sice to v povinne cetbe nemám ale moliere dokáze dost pobavit 😀

  Kvothe

  07.03.2013

  Molierův Don Juan je i přes své relativní stáří stále velmi živý text. Verzí Dona Juana jsou desítky (ne-li více), ale Molierova verze patří k vrcholům. Možná i proto je tak často inscenován – u nás je nejznámější asi Grossmanova režie z Divadla na Zábradlí ze začátku 90.let. Tento Don Juan není čistá komedie, jeho tón je vážnější. Obsahuje mnoho až metafyzických úvah. Velkou důležitost nabývá jeho sluha Sganarello, který hodnotí jeho činy, komentuje jeho počínání a občas se dostává téměř na stejnou rovinu jako sám jeho pán. Moliere sestavil děj svého Dona Juana natolik dobře, že ještě nebyl ve své podstatě překonán, zatím se nenašlo lepší řešení jak plně Dona Juana charakterizovat, zde vystupuje jako plnohodnotná postava, ne pouze jako typ (viz. např. původní verze Tirsa de Moliny). Velké důležitosti nabírá Juanův vztah k Bohu a ke světu, který vrcholí scénou s žebrákem – to už ale ocení pouze ti, kteří budou hru číst, nebo ji uvidí. Zkracení pro divadelní verzi ji neuškodí, ale v každém případě se jedná o velmi dobře napsanou hru.

  Jen malé vyjádření ke vtipnému komentáři – zaznělo zde, že předvídatelný konec a málo dramatičnosti se muselo podepsat na hodnocení. Je mi vskutku do smíchu. Předvídatelný konec? Vždyť se jedná o zpracování určitého Don Juanského mýtu či archetypu, jehož autor je primárně Tirso de Molina (autor španělského zlatého věku). Ten napsal první příběh a všechny ostatní verze jsou jen jeho parafrází a většinou se snaží najít novou cestu jak vysvětlit co se s Donem Juanem děje. Není to tedy chyba, je to úmysl! Skoro každý Don Juan takto končí, protože tak končit musí. Jen důvod může mít každý trochu jiný. Ještě přirovnání – je to totiž asi jako kdyby někdo řekl, že je hrozně nudné a předvídatelné, že Faidra miluje Hyppolita a že nakonec zemře. (Také existuje několik verzí a vždy se to stane – je to zkrátka jen různé uchopení téhož příběhu a zásadní body se tak nemohou měnit!!! )

  A pak ještě ohledně dramatičnosti. Cože? Není dramatický? Je to výborně napsaná divadelní hra a podmínkou divadelní hry je dramatičnost, (dramatický děj) tedy jednání osob vespolek (Zich). Tedy dramatické dílo vzniká jednáním osob mezi sebou – Don Juan se všemi ostatními jedná a to velmi hojně. Kdybychom si vzali k ruce hru, tak lze jmenovat jednu dramatickou situaci (situace, která ze své podstaty nedovoluje nejednat) za druhou…(jen pro ukázku – Příjezd Elvíry, který Juan nečekal – nějak musí jednat, Filip, který hájí svou nevěstu před Juanem – musí nějak jednat, Klárka, které se nabízí sňatek – musí nějak jednat, Markéta a Klárka, kterým byl sňatek oboum slíben – musí nějak jednat – Juan, který jim sňatek slíbil musí nějak jednat, aby situaci vyřešil atd….a to jmenuji jen, co jsem si hned vybavil a ze začátku). Sled dramatických situací vytváří dramatický děj a z toho tedy dramatičnost díla. Jak lze tedy o Moliérově Donu Juanovi říci, že je málo dramatický, když je zde jedna dramatická situace za druhou, to vážně nevím.

  Andrejz

  14.02.2013

  Asi jsem si od toho slibovala víc. Ale ráda bych někdy viděla divadelní zpracování.

  Lady_Ef

  22.08.2012

  Světoznámý milovník žen mě bavil od začátku až do svého konce, dokonce mě několikrát donutil zasmát se nahlas (což se mnoha knihám nepodaří).

  Addie

  06.06.2011

  Po tomto dramatu jsem sáhla ve snaze přiblížit si onoho slavného muže. V zásadě mi nic nevadilo, ale předvídatelný konec a málo dramatičnosti se na mém hodnocení zkrátka nutně muselo odrazit…  TAGS:

  Online Don Juan ebook, Kniha Don Juan FB2, Download Don Juan PDF , Download Don Juan MOBI, Online Don Juan kniha, Zdarma Stažení Don Juan IPhone, Online kniha Don Juan PDF, Zdarma Don Juan DJVU, Zdarma Stažení Don Juan TXT, Stažení Don Juan RTF, Online Don Juan FB2 , e-kniha Don Juan stažení TXT, Zdarma Don Juan stažení kniha, e-kniha Don Juan download MOBI, Stažení Don Juan IPad, Číst Don Juan MOBI, Číst Don Juan DOC, Zdarma Don Juan AWZ, Download e-kniha Don Juan iPad , Zdarma Don Juan DJVU, Download Don Juan e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Don Juan DVD, Číst Don Juan TXT, Book Don Juan stažení DJVU, Don Juan stažení kniha zdarma, Don Juan stažení kniha pdf zdarma, Don Juan pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Don Juan pdf zdarma, Don Juan stažení kniha epub zdarma, Don Juan ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply