Finální říše Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Finální říše Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Finální říše


1. kniha série Mistborn.
Už přes tisíc let padá z oblohy popel a nekvetou květiny. Už přes tisíc let žijí skaatové v nelidských podmínkách a v trvalém strachu pod krutou absolutní vládou nesmrtelného Pána Vládce. Nadějí na únik z tohoto pekla se stává až Kelsier, který v sobě objeví schopnost allomancie, příslušející pouze mistbornům, schopnost „spalovat“ kovy a získávat tím krátkodobě mimořádné schopnosti – sílu, předvídavost, možnost ovlivňovat druhé. Obklopen elitou podsvětí chystá útok proti Pánu Vládci. Ten by však nebyl uskutečnitelný, kdyby se Kelsier náhodou nesetkal s dívkou jménem Vin, sirotkem z ulice, zvyklým nečekat od lidí nic než zradu. Odhalí u ní také mimořádné schopnosti mistbornů a naučí ji využívat je. Prostřednictvím Vin infiltruje okolí Pána Vládce. Kelsierův plán se ovšem začíná vyvíjet nečekaným směrem a míří k tragickému vyústění… Příběh je plný napětí, intrik, překážek, nečekaných zvratů i vtipu.
Přeložila Milena Poláčková.Kniha v českém jazyce!


Stažení Finální říše zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Finální říše (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Finální říše zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Finální říše.pdf (EUR-0.00)

  Finální říše.epub (EUR-0.00)

  Finální říše.doc (EUR-0.00)

  Finální říše.txt (EUR-0.00)

  Finální říše.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Finální říše.PDF – (EUR 0.00);

  Finální říše.MOBI – (EUR 0.00);

  Finální říše.EPUB – (EUR 0.00);

  Finální říše.DOC – (EUR 0.00);

  Finální říše.TXT – (EUR 0.00);

  Série:

  Mistborn (1.)

  Originální název:

  The Final Empire (2006)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány, Fantasy
  Vydáno: , Talpress
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (45)

  Přidat komentář

  Pavla79

  05. ledna

  Jsem mirne pokrocily ctenar fantsy.., plus mozna jeste trocha zenske krve 😉 a je z toho nadseni.. Opravdu me to nadchlo a predstavovala jsem si, jak by tato fanasy mohla dopadnout v rukach dobreho rezisera.. Každopádně se jdu vrhnout na dalsi dil…

  O77

  29.12.2017

  Rozhodně je to dobrá kniha, ačkoliv se obávám, že výtky k překladu jsou oprávněné. AJ originál jsem sice v ruce neměla, ale některé věty jako by nedávaly tak trochu smysl. Krom toho se mi styl autorova psaní jeví poněkud rozvláčný a mohlo by to být svižnější. Ale celkový nápad je kvalitní a postavy jsou dobře propracované.

  hanpari

  15.12.2017

  Tři hvězdy. Děsivý překlad. Už jen ten titul!

  pavel6466

  18.10.2017

  Magie dobrá, příběh vcelku zajímavý ale závěr mě až tak neuchvátil a vin mě lezla hrozně na nervy.

  SONP

  29.08.2017

  Když jsem přečetl druhý ze dvou dostupných dílů Archivu Bouřné Záře, rozhodl jsem se zkusit starší autorův cyklus Mistborn. Úmyslně jsem si o něm nic nepřečetl a tak jsem byl od počátku fascinován ponurým světem s padajícími sazemi, utlačovanými nevolníky a revolucí ve vzduchu. Dokonce mi to připomnělo zlatou dobu Chiny Mievilla. K tomu všemu se přidala velmi pěkně vymyšlená magie kovů a vypadalo to, že jsem odsouzen přečíst si cyklus celý. Jenže postupem času se přidaly plesy a krásné šaty a krásní sečtělí šlechtici a jejich intrikující snoubenky, zkrátka se to nějak nepozorovaně změnilo v Young Adult, jak má být. A tak jsem zbytek knihy už strávil s tímto pocitem a nějak jsem to doklepal sice bez počátečního nadšení, ale přeci jen s občasnou radostí ze čtení, protože Sanderson psát umí. K tomu všemu se využití magie v soubojích změnilo v dojem, že čtu několikastránkový popis cizího hraní hry na konzoli, kde tlačítko X=pálení cínu, A=zatlačení na minci a tak dále. Nějakou dobu jsem to ještě zvládl číst. ale nakonec přišlo na řadu přeskakování těchto pasáží. Ocenil jsem ovšem, že jde o sevřený příběh s koncem (dnes vzácné!). Tahle série ale asi nebude pro mě a tak si radši počkám na další díl Archivu. 70%

  Alvari

  25.07.2017

  Má první kniha od Sandersona a rozhodně ne poslední. Pan Sanderson má neskutečnou schopnost doslova přikovat si čtenáře ke svému příběhu. Kdo by to byl řekl, že budu se neukojitelným zájmem číst o dění na šlechtickém bále… Celý příběh příjemně pluje dál a dál a kniha vás drží a odmítá propustit ze svých spárů. Když se k tomu přidají zajímavé postavy, fungující svět a v neposlední řadě i alomancie (a feruchemie), není co řešit.

  hojkas

  16.07.2017

  Rčení "Nesuď knihu podle obálky" zde platí dvojnásob. I když se tato kniha tváří jako béčková fantasy, patří ve skutečnosti k vrcholu dnešní fantasy tvorby. Brandon Sanderson zde totiž, jako ostatně ve všech svých knihách, vytvořil zcela unikátní svět s do detailu propracovanou magií s funkčním logickým principem, která je jedinečná a fascinující, přitom však ne všemocná. Postavy jsou přirozené, dialogy plynou lehce a po chvíli je nemožné knihu odložit. Za mě dokonalé, už dlouho jsem nečetla tak dobrou knihu.

  Polariss

  27.06.2017

  Sanderson nezklamal a nejspíš ani nikdy nezklame. Povinná četba.

  nikolsn

  06.06.2017

  Mistr žánru Pan Sanderson opět nezklamal. Zcela nový svět a pojetí magie, obdivuhodně vylíčen charaktery postav a celá psychologie myšlení. Prostě bomba !!!

  Jm.bazar

  06.06.2017

  Jedna z nejlepších fantasy serii, už proto že závěr Vás prostě překvapí

  Teclaireddy

  15.05.2017

  Skvělá knížka. Hned ze začátku mě nadchly hlavní postavy. Vin – pozorovatelka s komplexem opuštění, docela netypická hrdinka, věrohodně napsaná (až se mi nechtělo věřit, že může muž tak dobře popsat pochody dívčí mysli) . Kelsier – nešlo si ho nezamilovat, jeho rozhovory s Vin pro mě byly vrcholem knihy, navíc oceňuji, že není černobílý. Sanderson u mě získal velké plus také tím, že zbytečně nevymýšlel moc novotvarů a vytvořil zajímavý svět, který působí tak nějak přirozeně. Méně je někdy více. Líbilo se mi téma identity, důvěry a naděje. A ač to bolelo, hodnotím kladně i nečekaný zvrat – celý příběh pak působí mnohem realističtěji.
  Paradoxně se mi nejméně líbil závěr, který tu hodně lidí vyzdvihuje. Asi si obecně více užívám ty konverzační a pocitové pasáže. Popis akčních scén pro mě vlastně představuje jedinou slabší stránku knížky – to tahání a tlačení mincí mi někdy přišlo až trochu směšné. Místy jsem se trochu zarazila i nad překladem, zvlášť slovosledem (ale zase se mi líbilo, jak překladatelka pracovala s tykáním a vykáním).

  TomTomis

  14.04.2017

  Od poloviny knihy člověk tak nějak začíná tušit, jakým směrem se kniha bude ubírat. I tak je plná akcí a peripetií. Svět zpracovaný zajímavým způsobem- od nadpřirozených schopností allomantů přes vylíčení postavení lidí ve společnosti, až k zajímavým a postupně odkrývaným skutečnostem různých národů, bytostí…
  Těším se na další díl.

  Cari

  26.12.2016

  Ještě nemám dočteno, ale musím říct, že je to vážně skvělá kniha! Úžasné postavy, spousty tajemna… a je to vážně napínavé! Jsem z příběhu nadšená, že ani nevím, co dřív napsat. Škoda jen, že Mistborn nemá lepší obálku, aby si téhle knihy všimlo víc lidí… Já jsem z lidí, kteří moc na obálku nedají, ale jak tak koukám, tak většina ano. Podle toho, co má na poli fantasy úspěch… Ty YA romantické příběhy s větší dávkou fantazie se vůbec Finální říši nemůžou rovnat. Jak říkám, sice ještě nemám dočteno, ale už ted vím, že tuhle knihu zařadím mezi své TOP čtení.

  Etule

  21.12.2016

  Po dlouhé době kniha, co mě opravdu dostala. Nápad s pálením kovů je naprosto geniální. Jak má autor vše promyšlené, určené, co který kov dělá. Žádné mávání hůlkami či jiné používání "klasické" magie.
  Jeho říše mě okouzlila, jeho postavy mě okouzlily. Chci znát jejich další příběhy.
  Jen se mi samozřejmě opět podařilo oblíbit si postavu, která nepřežila. 🙁 Za to autorovi asi ublížím.

  Janičta

  11.12.2016

  Skvělé čtení.
  Oceňuji velmi zajímavý nápad s "kovovou magií". Postavy se vyvíjely, nebyly černobílé. Vykreslení celé Finální říše její fungování se autorovi moc povedlo.
  No co dodat… snad jen to, že jsem zvědavá jak to půjde dál..

  bezzink

  23.11.2016

  Snad se musim i omluvit obdivovatelum Sandersona za sve 3 hvezdy, ale ja zkratka nemuzu jinak. No kdybych nebyla byvala precetla Archiv bourne zare v cele s Kaladinem, tuto knizku bych nedocetla. Porad jsem se do toho nutila a to i u 300ste strany. Za normalnich okolnosti bych to uz vzdala, ale kdyz ten Kaladin je tak strasne dobry! Porad jsem cekala na ten zlom, kdy se poradne zactu a knihu nepustim z ruky. Stalo se to, kdyz mi zbyvalo 50 stran do konce.
  Ja vlastne ani nevim, proc me to tak nechytlo jako vas vsechny tady. Napady tam byly opet neotrele, spisovatelsky um Andersona dokonaly, zrejme to proste nebylo tak dobre jako Kaladin. Ale do dalsiho dilu se pustim, treba to uz bude neco, co prectu jednim dechem. 🙂

  vlado0065

  01.11.2016

  Čítať čokoľvek od Sandersona je zážitok. A Mistborn, počnúc Finální říší, nie je výnimkou.

  Pre mňa najsilnejšou Sandersonou črtou sú svety, v ktorých sa jeho príbehy odvívajú. Finální říše je úžasne vykreslené prostredie. Časovo i priestorovo síce trocha vytrhnuté z kontextu, napriek tomu pre príbeh dostačne široké a najmä, vynikajúco funguje. Iskru mu dodáva systém allomancie a feruchemie, ktoré sú viac kombináciou vedy a alchýmie, ako mágiou.

  Príbehovo je Finální říše spočiatku ľahko čitateľná, ale s postupom času sa odkrývajú aj politické kľučky rôznych postáv a dej sa začína vetviť. Netreba sa ale báť, že by sa roztrieštil do chaosu, iba už nie je tak predvídateľný a začina čoraz viac pozitívne prekvapovať.

  Postavy sú prijemné a aj keď ich je dosť, nemáte pocit, že by boli nedokončené, prípadne sa nelogicky strácali, alebo z ničoho nič znova objavovali. Skvelé je, že nie sú čiernobiele a ich motívy správania vychádzajú z ich minulosti (tá našťastie nie je čitateľovi rovno chrstnutá do tváre, ale postupne dávkovaná, takže je priestor na úvahy "prečo tá, ktorá postava koná tak, ako koná"). Stále však ide o young adult, takže žiadneho filozofického bolehlavu sa netreba báť (občas sú postavy dokonca vtipne naivné).

  Finální říše je výborná kniha a som zvedavý, aké budú ostatné dva diely z pôvodnej Mistborn série.

  Archie

  29.10.2016

  Rychlý rozjezd, mírný zmatek v postavách – chvíli mi trvalo se do Finální říše naplno ponořit. Svět ale brzy získal zajímavé kontury, postavy rychle bobtnaly na dalším rozměru a já nemohl přestat listovat dál a dál. Sanderson vytvořil úžasný, ponurý, atmosférický svět – diktaturu kruté šlechty, originálně pojatý odboj, plantáže otroků, kruté inkvizitory a podmanivého arcil-záporáka Pana Vládce. Postavy pak procházejí tak akorát rychlým vývojem a je radost jejich evoluci sledovat. Na pana Kelsiera a rebelku Vin nikdy nezapomenu. Na dechberoucí finále a věžičky panství Kredik Shaw jakbysmet. Skvělá kniha.

  witko

  29.10.2016

  Sanderson se čte opravdu dobře. Opět zajímavě zpracovaná magie. Kam na to ten člověk chodí? Co se týče příběhu, pro mne pomalý rozjezd, ale postupem času a děje jsem nemohl přestat číst.

  Highlander

  25.10.2016

  Úžasná série.
  Prý by měly být tři trilogie – jedna z minulosti (tyto první tři díly), pak z přítomnosti a třetí z budoucnosti. Plus jeden díl – Poselství práva – který je tak nějak navíc…
  Mno, sice bych byl raději, kdyby Sanderson věnoval všechen čas Archivu bouřné záře (ale pak se samozřejmě dál věnoval dalším sériím), ale… sakra, stejně se těším. 🙂
  Navíc je to hodně zajímavý koncept – být s lidmi od počátků až do budoucnosti, jsem moc zvědavý, jak se vše bude vyvíjet. 🙂

  Hodně lidí tady vyzdvihuje allomancii, ale mě osobně teda víc zaujala feruchemie. 🙂 To jen tak na okraj.
  Je to jako vždy perfektně promyšlené a krásně Sandersonovsky megalomanské… prostě touto sérií se nedá nic zkazit a až se stydím, že dávám všem knihám, které jsem četl, 5 hvězdiček (nicméně zaslouženě, nebojím se dávat míň, jen prostě se mi líbí), protože Sanderson si zaslouží o dvě hvězdičky víc.
  Vždy mě pobaví, když někdo napíše u nějaké knihy, že je to ‘nejlepší kniha, kterou jsem kdy četl/a’ – a má v přečtených sotva 20 knih… ale budiž. Nicméně tentokrát i já musím říct, že Sandersonovy knihy jsou opravdu to nejlepší, co jsem kdy četl. Hlavně tedy svojí originalitou a mistrným vyprávěním.

  redma

  22.09.2016

  Skvělé počtení. První díl velmi dobré série (ale dá se dočíst samostatně). Krásně vykreslená ponurá atmosféra.

  Ričí

  21.04.2016

  Když jsem Mistborn začal číst, musím uznat, že jsem byl poměrně zklamán, především proto, že jsem očekával od začátku akci, podobně jako tomu bylo u mnou tolik oblíbené Kroniky Královraha od Patricka Rothfusse. Namísto toho jsem se však dočkal spíše stohu plánů vojenského generála. Nutno uznat, že jsem se na pár místech i nudil. Naplněn nadějí po tak úžasných recenzích jsem tyto nedostatky (tedy spíše mé výhrady ke knize ) přešel a musím uznat, že jsem udělal dobře. Zhruba od poloviny knihy totiž nastává ta zajímavější část, kterou jsem zhltl za necelé dva dny. Posledních 150 stránek naprosto vynahradilo pomalý rozjezd. Kdyby byla knížka osekána o nezajímavé úseky, bylo by to o ždibíček lepší, ale i tak se jedná o knihu, která si zaslouží vaší pozornost.

  Lory

  16.04.2016

  Finální říše má sice poměrně pozvolný začátek, ale postupně vygradovala v naprosto úchvatný fantasy skvost.

  jirincz

  01.04.2016

  Tuhle knihu jsem četl hodně dlouho. Nebylo moc času a sice byla zajímavá, ale nevtáhla mě až tak moc. Pak se blížilo odevzdání do knihovny a já byl teprve v polovině, ale motiv se mi líbil, tak jsem si říkal musím to dočíst, no a ta polovina utekla už rychleji a finále už jsem hltal:-) Nevím jestli problém byl, že první polovina nebyla moc záživná nebo to prostě bylo tím, že jsem četl jen pár stránek. Zabití jedné postavy na konci mě celkem naštvala, oblíbil jsem si ji… Hlavní záporák byl super, to napětí a mysterium kolem něj a v podstatě na scénu se dostal až ke konci příběhu… Celkově se mi líbí propracovaný svět, postavy resp. rasy. Jen mi nějak příšlo, že zmizela myšlenka zeleně a zbavení se popela, ale to asi v dalších knihách. Mám chuť se vrhnout na další díly, ale ty jsou ještě tlustší tak budou muset počkat chvíli…

  aspik83

  06.03.2016

  Tak předně chci souhlasit s Galaxy, že knihkupectví se, zvláště v žánru scifi a fantasy, brodí neuvěřitelnou břečkou snažící se vyždímat ze všeho komerčně úspěšného (Star Wars,Warcraft, Halo atd.) i poslední zbytky důstojnosti a zajímavosti. Ale dost slz, smutku a stěžování si :-). Sanderson to prostě umí. A přesto, že fantasy je pro mě spíš okrajový žánr (jsem tělem i duší scifista), knížka je ale moc dobrá, sice stereotypní, jak zde někdo poznamenal, ale napínavá, svižná, originální. A stereotyp, pokud je příjemný, nemusí být na škodu. Obdivuji spisovatele, kteří dokáží vytvořit takovýto svět se všemi nástrahami, historií a budoucností. A složitostí (při studování magie jsem musel párkrát kouknout do vysvětlivek, co který kov dělá). A při tom nebýt nudný (viz Tolkien brrr…. 🙂 ). Povedené. Zítra jdu na dvojku;-)

  Aaron Lewis

  05.03.2016

  Kniha mě dostala až tak od půlky. Ze začátku to docela dost skřípalo. Nebyl to totiž moc můj styl. Všechno bylo černobílé a takové jasně dané a postavy nic moc. Podobné jako Elantris. Od půlky se to začalo zvedat, trochu zamotávat a já začala být zvědavá, jak to dopadne. A konec to zachránil. Myslela jsem sice třikrát, že už je konec a ona byla pokaždé nová kapitola.. haha, ale konec dobrý, všechno dobrý. Nejvíc mě nakonec dostal ten Pán Vládce, to jsem nečekala, musím se přiznat, a jsem tomu ráda:).

  mitko

  21.02.2016

  Nádherný príklad toho, prečo knihy tak milujem. Človek ich začne čítať a zrazu sa ponorí do úplne nového sveta. Sveta tak zázračného, že by tak chcel byť. No nenarážam teraz na to, že Sanderson tu opísal depresívne prostredie, chudobný
  ľud je pod útlakom tyrana a len vysoká šľachta si užíva bohatého života, aj keď sú medzi nimi samé intrigy. Nie narážam na svet, ktorý je opradený starými mýtmi, žijú tu rôzne divoké zvery, ľudia sa tu môžu narodiť s darom allomancie a priateľstvo tu je silnejšie puto ako nenávisť. S allomanciou sa tu autor pohral veľmi dobre, vymyslel pre ňu rôzne pravidlá a hlavne nezabudol ani na fyziku, ktorá je pri bojoch veľmi často využívaná. Každá z postáv má odlišný charakter, Ham ako filozof, Sazed múdry učenec, Breez starý lišiak, Vin stále nedôverčivá ale nebojácna. No ale zo všetkých som mal aj tak najradšej Kelsiera, vždy optimistického hrdinu, ktorý sa nebál ísť ani cez mŕtvoly a z každej situácie sa vedel dostať. No kniha za jasných 5* kvôli prepracovaného svetu a príjemnému úniku od reality.

  Channach

  10.02.2016

  Vynikající fantasy pro milovníky tohoto žánru i pro začátečníky. Recenze v záložkách.

  Chmur

  20.11.2015

  Celkem zajímavá fantasy s originálními prvky. Postavy jsou dobře vykreslený. Jedná se sice spíše o černobílé rozložení klaďáků a záporňáků, ale není to nějak prostoduché. Postavy Kelsiera i Vin se mi líbily, přišly mi dobře napsaný. Možná to chtělo větší zapojení záporných postav. Nějakou opravdu hodně zajímavou temnou opozici. Pan Vládce je tajuplná postava, ale moc do děje nezasahuje. Konec byl lehce překombinovaný a trochu nelogický, ale zároveň byl silný a dobře vygradoval celý děj. Určitě se jedná o nadprůměrnou fantasy – 80%

  Smolda

  15.11.2015

  Velmi kvalitní fantasy sága. Netradiční alomancie a super postavy. Knihy jsem přečetl skoro hned.5z5
  TAGS:

  Online Finální říše ebook, Kniha Finální říše FB2, Download Finální říše PDF , Download Finální říše MOBI, Online Finální říše kniha, Zdarma Stažení Finální říše IPhone, Online kniha Finální říše PDF, Zdarma Finální říše DJVU, Zdarma Stažení Finální říše TXT, Stažení Finální říše RTF, Online Finální říše FB2 , e-kniha Finální říše stažení TXT, Zdarma Finální říše stažení kniha, e-kniha Finální říše download MOBI, Stažení Finální říše IPad, Číst Finální říše MOBI, Číst Finální říše DOC, Zdarma Finální říše AWZ, Download e-kniha Finální říše iPad , Zdarma Finální říše DJVU, Download Finální říše e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Finální říše DVD, Číst Finální říše TXT, Book Finální říše stažení DJVU, Finální říše stažení kniha zdarma, Finální říše stažení kniha pdf zdarma, Finální říše pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Finální říše pdf zdarma, Finální říše stažení kniha epub zdarma, Finální říše ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply