Husitská epopej VI.: 1461-1471- Za časů Jiřího z Poděbrad Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Husitská epopej VI.: 1461-1471- Za časů Jiřího z Poděbrad Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Husitská epopej VI.: 1461-1471- Za časů Jiřího z Poděbrad


Sedmidílná sága vypráví o událostech slavné i pohnuté doby 15. století v Českém království. Snad žádná jiná historická epocha našich dějin není v obecných představách tak kontroverzní, jako právě husitství. Ta doba je pro dějepisné líčení o to složitější, že obě strany, katolická i kališnická, měly svým způsobem pravdu, ale obě současně páchaly bezpráví. Snad poprvé se v naší literatuře objevuje dílo, které se odehrává v obou znepřátelených táborech, aniž by jeden upřednostňovalo před druhým. Historicky věrně popisované události tvoří kulisu čtivého a napínavého příběhu rozvětvené rodiny Prokopů, jejíž příslušníky postaví neúprosný osud proti sobě. Předposlední díl celé ságy představuje léta, kdy byl český král Jiří z Poděbrad na vrcholu své moci. Právě v té době se mu podařilo zlomit odpor vedlejších zemí Koruny české. Jenže posilování moci panovníka, který si v očích zbytku Evropy nesl cejch kacíře, znamenalo zesílení tlaku proti němu. A jako už několikrát v minulosti se papežově politice podařilo poštvat proti českým zemím uherského krále. Jenže Jiří z Poděbrad byl nejen obratný válečník, ale také mimořádně šikovný diplomat. Navíc musel stále zápasit s domácí opozicí katolicky smýšlejícího panstva a s nároky církve. Šestý díl epopeje končí smrtí Jiřího z Poděbrad. V prostředí boje a intrik postupně umírají příslušníci i druhé generace rodu Prokopů a na jejich místo nastupují děti a vnuci. Jejich svět však už není naplněn původními ideály kališnického hnutí, ale pragmatickým zápasem o majetek a postavení. V mnoha případech však také úsilím o prosté lidské štěstí. Vyprávění nás opět zavede do Prahy, Písku, Plzně a dalších měst, ale také na rožmberská a poděbradská panství, do Horních Uher, Říma a spolu s poselstvem českého krále i do dalších zemí.Kniha v českém jazyce!


Stažení Husitská epopej VI.: 1461-1471- Za časů Jiřího z Poděbrad zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Husitská epopej VI.: 1461-1471- Za časů Jiřího z Poděbrad (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Husitská epopej VI.: 1461-1471- Za časů Jiřího z Poděbrad zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Husitská epopej VI.: 1461-1471- Za časů Jiřího z Poděbrad.pdf (EUR-0.00)

  Husitská epopej VI.: 1461-1471- Za časů Jiřího z Poděbrad.epub (EUR-0.00)

  Husitská epopej VI.: 1461-1471- Za časů Jiřího z Poděbrad.doc (EUR-0.00)

  Husitská epopej VI.: 1461-1471- Za časů Jiřího z Poděbrad.txt (EUR-0.00)

  Husitská epopej VI.: 1461-1471- Za časů Jiřího z Poděbrad.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Husitská epopej VI.: 1461-1471- Za časů Jiřího z Poděbrad.PDF – (EUR 0.00);

  Husitská epopej VI.: 1461-1471- Za časů Jiřího z Poděbrad.MOBI – (EUR 0.00);

  Husitská epopej VI.: 1461-1471- Za časů Jiřího z Poděbrad.EPUB – (EUR 0.00);

  Husitská epopej VI.: 1461-1471- Za časů Jiřího z Poděbrad.DOC – (EUR 0.00);

  Husitská epopej VI.: 1461-1471- Za časů Jiřího z Poděbrad.TXT – (EUR 0.00);

  Série:

  Husitská epopej (6.)

  Žánr:
  Romány, Literatura česká, Historie
  Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (9)

  Přidat komentář

  cérka

  26. ledna

  Smekám, neboť já se skvěle bavila. Přes opět celkem velký počet stran, jak jinak u Vondruškových epopejí, přečteno velmi rychle, ale hlavně s obrovskou chutí! Až mě mrzí, že budu muset zase dlouho čekat na pokračování :-). Ta živelnost, vlastenectví, víra a obrovská energie, která sálá z postav mi dává radost do života a chuť něco změnit!

  Vyomi

  23. ledna

  Příběh mi nepřijde již tak napínavý. Děje, boje, myšlenky mezi katolíky a kališníky se často opakují. Enormní počet postav od začátku románu, rodovou linii Prokopů jsem měl stále ještě pod kontrolou. Na jednu stranu se člověk dozví vyprávěcím způsobem o dějinách českého národa, na druhou stranu se těším až budu mít kompletně všechny díly přečteny.

  mr.Zdenek

  22. ledna

  Děj, zápletky, se začínají trochu opakovat, už jsem nečetl takovým tempem, jako minulé díly. Ale opět jsem nacházel zajímavé události z let vlády Jiřího z Poděbrad. V rodokmenech postav se už dobře ztrácím.
  Jeho synové nemohli zdědit český trůn, narodili se v době, kdy Jiří z Poděbrad ještě nebyl zvolen českým králem. Možná to byl důvod proč byl vlastně zvolen, proč se shodly obě strany, katolíci i husité.

  čef

  19. ledna

  Nepochybně zajímavé období českých dějin pod taktovkou krále Jiřího z Poděbrad, které je většinou tak povrchně s brutální zkratkou popsáno v našich učebnicích dějepisu jako období relativně klidné. Obyčejní lidé nižších vrstev však samozřejmě mnoho klidu nezažili, často jim šlo o život, kterého si nikdo nevážil. Vše se podřizovalo rozdílným církevním dogmatům různých mocipánů, kteří se zoufale snažili zakrýt, že jde jako vždy jen o prachy a moc. Čtení jsem si jako vždy u této série užil, jen se mi z těch všech natěšených Barborek občas točila hlava. Každopádně si poslední díl epopeje nenechám ujít.

  Ramiel

  14. ledna

  Opět skvělý historický román z pera pana Vondrušky. Velmi se mi líbí, jak na pozadí životních příběhů hlavních hrdinů vyobrazuje nelehký život lidí všech společenských stavů v 15.století.

  kloin

  13. ledna

  Tak jsem dočetl a jsem trochu zklamaný. Příliš věcí se stále opakuje, používání klišé a ztráta touhy po vyšších myšlenkách. Zdůrazňování, že nejdůležitější je rodina, a pak vlast, a ostatní věci jsou pokrytectví. Možná je to tak psáno cíleně, aby byla ta doba zvýrazněna. Jak kdyby tento díl vznikal ve velké bolesti z psaní.

  Džerkys

  09. ledna

  Opět dobrá kniha, už se těším na zakončení celé epopeje, snad do té doby nezapomenu už tak složité příbuzenské vztahy 🙂

  Zdenda20

  07. ledna

  Opět moc pěkná kniha z doby Jiřího z Poděbrad. Nikdy mi nedošlo, jak často se v té době válčilo a ještě lidi se bránili moru. V tomto díle je víc psáno o ženách z rodu Prokopů, ale i tak je to bezva počtení. Už teď se těším na poslední díl. I na Novinkách je pěkný článek s autorem.

  nero 13

  24.12.2017

  Šestý díl Epopeje se nám poněkud feminizoval, hlavní roli zde zaujaly ženy z už hodně rozrostlého rodu Prokopů, nebýt obsáhlých rodokmenů asi bych se v těch postavách dost motal. Je škoda že Jiří z Poděbrad zemřel v ještě ne tak vysokém věku, a že po něm neusedl na český trůn jeden z jeho synů. Kdyby v Českém království vládla po Přemyslovcích druhá domácí dynastie, mohla naše historie vypadat úplně jinak.  TAGS:

  Online Husitská epopej VI.: 1461-1471- Za časů Jiřího z Poděbrad ebook, Kniha Husitská epopej VI.: 1461-1471- Za časů Jiřího z Poděbrad FB2, Download Husitská epopej VI.: 1461-1471- Za časů Jiřího z Poděbrad PDF , Download Husitská epopej VI.: 1461-1471- Za časů Jiřího z Poděbrad MOBI, Online Husitská epopej VI.: 1461-1471- Za časů Jiřího z Poděbrad kniha, Zdarma Stažení Husitská epopej VI.: 1461-1471- Za časů Jiřího z Poděbrad IPhone, Online kniha Husitská epopej VI.: 1461-1471- Za časů Jiřího z Poděbrad PDF, Zdarma Husitská epopej VI.: 1461-1471- Za časů Jiřího z Poděbrad DJVU, Zdarma Stažení Husitská epopej VI.: 1461-1471- Za časů Jiřího z Poděbrad TXT, Stažení Husitská epopej VI.: 1461-1471- Za časů Jiřího z Poděbrad RTF, Online Husitská epopej VI.: 1461-1471- Za časů Jiřího z Poděbrad FB2 , e-kniha Husitská epopej VI.: 1461-1471- Za časů Jiřího z Poděbrad stažení TXT, Zdarma Husitská epopej VI.: 1461-1471- Za časů Jiřího z Poděbrad stažení kniha, e-kniha Husitská epopej VI.: 1461-1471- Za časů Jiřího z Poděbrad download MOBI, Stažení Husitská epopej VI.: 1461-1471- Za časů Jiřího z Poděbrad IPad, Číst Husitská epopej VI.: 1461-1471- Za časů Jiřího z Poděbrad MOBI, Číst Husitská epopej VI.: 1461-1471- Za časů Jiřího z Poděbrad DOC, Zdarma Husitská epopej VI.: 1461-1471- Za časů Jiřího z Poděbrad AWZ, Download e-kniha Husitská epopej VI.: 1461-1471- Za časů Jiřího z Poděbrad iPad , Zdarma Husitská epopej VI.: 1461-1471- Za časů Jiřího z Poděbrad DJVU, Download Husitská epopej VI.: 1461-1471- Za časů Jiřího z Poděbrad e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Husitská epopej VI.: 1461-1471- Za časů Jiřího z Poděbrad DVD, Číst Husitská epopej VI.: 1461-1471- Za časů Jiřího z Poděbrad TXT, Book Husitská epopej VI.: 1461-1471- Za časů Jiřího z Poděbrad stažení DJVU, Husitská epopej VI.: 1461-1471- Za časů Jiřího z Poděbrad stažení kniha zdarma, Husitská epopej VI.: 1461-1471- Za časů Jiřího z Poděbrad stažení kniha pdf zdarma, Husitská epopej VI.: 1461-1471- Za časů Jiřího z Poděbrad pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Husitská epopej VI.: 1461-1471- Za časů Jiřího z Poděbrad pdf zdarma, Husitská epopej VI.: 1461-1471- Za časů Jiřího z Poděbrad stažení kniha epub zdarma, Husitská epopej VI.: 1461-1471- Za časů Jiřího z Poděbrad ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply