Já, Claudius Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Já, Claudius Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Já, Claudius


Nejbližší okolí jej považovalo za neškodného blázna, slaboduchého a méněcenného. Člověk, který po prodělané dětské mozkové obrně trpěl třasem rukou i hlavy, kulhal, byl nahluchlý a v rozrušení koktal, byl tím nejnepravděpodobnějším kandidátem na císařský trůn – a přesto na něj jako poslední dospělý žijící příslušník julsko-klaudijské dynastie usedl.
Celé jeho jméno zní Tiberius Claudius Caesar Augustus Germanicus, většině smrtelníků je však znám pouze jako Claudius, a to i díky nejslavnějšímu románu britského historika a plodného romanopisce Roberta Gravese Já, Claudius.Kniha v českém jazyce!


Stažení Já, Claudius zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Já, Claudius (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Já, Claudius zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Já, Claudius.pdf (EUR-0.00)

  Já, Claudius.epub (EUR-0.00)

  Já, Claudius.doc (EUR-0.00)

  Já, Claudius.txt (EUR-0.00)

  Já, Claudius.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Já, Claudius.PDF – (EUR 0.00);

  Já, Claudius.MOBI – (EUR 0.00);

  Já, Claudius.EPUB – (EUR 0.00);

  Já, Claudius.DOC – (EUR 0.00);

  Já, Claudius.TXT – (EUR 0.00);

  Série:

  Claudius (1.)

  Originální název:

  I, Claudius

  Žánr:
  Literatura světová, Romány, Historie
  Vydáno: , Argo
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (48)

  Přidat komentář

  ferda16

  19.12.2017

  Knížka je napínavá, hezky psaná a když se zorientujete v rodokmenech, tak už si příběh jen užíváte. Knížku jsem doslova zhltla. Krásný pohled na historii, detaily doby a života. Je skvělé, jak poutavě dokáže autor psát a jaký má rozhled. Už se těším na další díl.

  Chesterton

  10.11.2017

  Lahuudka 🙂 naprostý poklad 🙂 zajímavý pohled 🙂 kvalitní historický román 🙂 . . . . .pročetla jsem komentáře a souhlasím, byť znám pouze audioknihu.
  Podle mě je mimořádná a vhodná k opakovaným schůzkám s knihou.

  angloumene

  30.07.2017

  Fiktivní historie, v rámci které nám autor předkládá svůj pohled na Římské císařství v době okolo narození Krista. Mladý Claudius, všemi odsuzovaný za svou chatrnou fyzickou skořápku, hledá svůj životní smysl v knihách a historii. Naneštěstí nezapře svůj rodokmen a tak i jeho časem dostihne povinnost veřejného života.
  Robertu Gravesovi se podařilo vykreslit působivou a uvěřitelnou atmosféru Říma, spolu s tehdejšími zvyky, způsoby i myšlením. Dílo samo je čtivé a i přes své pevně dané bariéry historického románu velice poutavé a zajímavé.

  Katranis

  03.07.2017

  Zajímavý pohled na historické události.

  Alizon

  23.02.2017

  Vyborna knizka ze zajimaveho obdobi dejin starovekeho Rima. Je pravdou ze zejmena na zacatku je trosku narocnejsi se zorientovat v poctu postav a jejich vzajemnych pribuzenskych vztazich a byla jsem tak vdecna za tabulku/rodokmen na zacatku knihy. Robert Graves naprosto uzasnym zpusobem priblizuje styl zivota, vztahy, zvyky a trenice tehdejsi doby z pohledu budouciho cisare Claudia, kteremu k preziti dopomohlo to, ze ho okoli dlouho pokladalo za naivniho hlupaka (a Claudius se tomu naprosto prozirave vube nebranil). Knizka patri mezi poklady me knihovny. Mam i druhy dil, ktery je take velice dobry, ale osobne davam prednost prvnimu, ktery postihuje cele Claudiovo detstvi a dospivani a zachycuje vladu hned nekolika jeho predchudcu – byl pro me tedy trosku zajimavejsi.

  Knihomlok2015

  03.01.2017

  Já nevím. Tuhle knížku jsem si koupila, že se stane jednou z těch "s přidanou hodnotou" – tedy že se u ní nejen dobře pobavím, ale i něco přiučím – o legiíích, o senátu, o Římu o čemkoli, co by odpovídalo té době. Ale obého se mi nedostalo ani v takové míře, abych tuhle knihu považovala za víc než jen průměrnou (pro některá místa bych dokonce neváhala i použít slovo hodně nezáživná skoroučebnice dějepisu).
  Ano Claudius byl sympatický knihomol a určitě jsem se toho dozvěděla spoustu (né však o něm, spíš bych řekla že v případě jeho osoby to všechno tak nějak klouzalo jen po povrchu – nejtypičtějším příkladem by byl jeho švagr Plautius, u jehož zjevení jsem měla pocit, že je tam vlastně jen proto, aby byl obviněn z vraždy a zabit – vlastně jako všichni ostatní), ale o travičství, o nenávisti, o vraždění i sebevraždách, o šílených mužích a ambiciózních ženách tam toho bylo až dost. A k tomu jsem se přece nemusela vracet až na přelom letopočtu do největšího města světa ne?
  A ještě ke všemu mi ani nesedl ten jazyk (o překlepech v textu nemluvě), předem se omlouvám všem obeznámeným za to, že nemám tušení, jestli se opravdu psali životopisy slavných v té době touhle formou, ale mě tam opravdu hodně chyběla ta ořezaná přímá řeč a to nemluvím o tom, že jsem celou tu dobu měla pocit, že nejen že čtu informace podávané z druhé ruky (což skutečny byly, když Claudius sám o sobě prakticky nevytáhnul paty ze Říma) ale že je čtu z druhé ruky ještě i podruhé.
  Na to jak jsem se na tuhle knihu opravdu těšila, pro mě přeci jen trochu zklamání.

  dreamhex

  23.12.2016

  Kniha se čte dobře, jde vidět, že si s ní dal autor spoustu práce. Trochu mě nudila část pod vládou Caliguly a tedy i konec a snad poprvé v životě jsem knížku odložil pár stran před koncem. Přes to všechno, bych knížku doporučil a to hlavně lidem, které baví období starověkého Říma, jelikož se zde dozvíte spoustu informací.

  Jaruš7

  18.12.2016

  Od pohádek k historii, to prostě nemůžu nemilovat, můžu se vracet za jakýmkoli formátem, kniha, CD, filmy, seriály. Klenot – obdivuhodné dílo , které otevřelo pohled do časů rozkvětu i pádu Říma na polidštění všech historických aktérů té doby a dalo náměty na úžasné příběhy, které inspirovaly skvělé filmy a seriály. Itálie je pojem pro vše co stojí za to objevovat.

  Matty

  01.12.2016

  Prvotním podmětem k přečtení Gravesova atypického pohledu na starořímské dějiny byla jiná kniha úspěšně přetavena do seriálového tvaru, Hra o trůny, jež Claudia v lecčem připomíná. Zatímco G. R. R. Martin neustále přeskakuje mezi vypravěči a tudíž nemáme jistotu, kdo se dožije další kapitoly, Graves zůstává věrný vypravěči jedinému, velmi komunikativnímu, který svou přítomnost nijak netají. Sám v souladu se svou rolí přehlíženého koktavého idiota do dění vstupuje jen zřídka, čímž od „velkých dějin“ získává potřebný odstup. Jakožto historik pokládá věrnost faktům, třebaže faktům, jaké on sám viděl a slyšel, za zásadní. A neboť nechce jenom suše vršit, kdo komu přimíchal do vína jed, zabývá se také pozadím klíčových historických událostí.

  Pro Gravese/Claudia jsou dějepisná fakta pilíři strhujícího rodinného thrilleru. Po počátečním bloudění, zapříčiněným dílem zatuchlostí mých vzpomínek na hodiny školního dějepisu, dílem velmi prudkým spádem událostí, jsem se chytil a až do konce si vychutnával autorovo suverénní vypravěčství. Mistrné skloubení zábavy a poučení.

  Dakarianna

  07.10.2016

  Naprostý poklad! Můžete to přečíst kolikrát chcete, pořád vás to bude bavit. Vtipy jsou výborné a téma zajímavé.

  mulderka

  07.09.2016

  Na rozdíl od skvělého seriálu mě knížka zoufale nebavila.

  boxas

  29.05.2016

  Kvalitní historický román, napsaný se znalostí dobových reálií a věnovaný bezesporu hodně zajímavému období dějin.

  BLeeCraleek

  26.05.2016

  Zajímavé dílo, vypráví životní osudy Claudia. Jak se z kulhavého, koktavého a slintavého chlapce stane římský císař. Přerod od zastánce republiky k imperátorovi. Zaujala mě jedna část, kdy si Claudius s Herodem dopisují. Kdy Herodes píše, že v Judeji očekávají mesiáše, a že se sem tam najdou lidi co si na něj hrají. Pamatuje se prý na jednoho Ješuu, kteého Pontský Pilát odsoudil k trestu smrti, za pobuřování lidu a že on sám se musel vypořádat s nějakým Jakubem a Šimonem.

  Jinak celkem hezký popis poměrů na císařském dvoře(hlavně co se manželek a různých milenek a milenců, konkubín a kdečeho týká).

  Boby17

  27.03.2016

  Kniha se mi četla dobře, bohužel jsem se poměrně záhy začal ztrácet v podobných jménech a nepřehledné změti příbuzenských vztahů.

  Note

  14.03.2016

  Kvôli množstvu postáv a skákaniu medzi rokmi pomerne zložité čítanie, pri ktorom chvíľu trvá dostať sa do obrazu. Napriek tomu v danom žánre jedna z najlepších kníh akú som čítal. Rozhodne odporúčam všetkým, ktorých zaujíma dejepis a myslím, že aj pre ostatných kniha za prečítanie stojí.

  domi88

  06.05.2015

  Opravdu jsem při čtení měla pocit, jako bych tam žila a vše viděla a prožila. Čtivé a strhující 🙂

  akdar72

  25.04.2015

  Až se ke konci knihy téměř všichni povraždili, otrávili či jiným způsobem navzájem zlikvidovali, konečně jsem se začala orientovat v tom kdo je kdo.. Jinak krásně napsaná kniha.

  jaryn

  07.04.2015

  Kniha má hutný a vskutku výživný děj, není v něm žádná zbytečná vata, a autorovi není třeba ani jakýchkoli stylistických či kompozičních extempore.

  wooloong

  22.03.2015

  Četla jsem ji několikrát. Skvělá knížka.

  ininka

  19.03.2015

  Očekávala jsem, že tato knížka bude trochu lepší, podle recenzí ale byla jsem docela spokojena.

  Veggi

  15.03.2015

  Knihu jsem přečetla již před mnoha lety a dokonce jsem viděla i seriál, který byl natočen britskou BBC v 70.letech (mimochodem velice povedený).
  Kniha mě úplně pohltila a přečetla jsem jí během pár dní. Příběh je krásně propracovaný a splňuje všechny mé podmínky na zajímavou knihu. Děkuji prozřetelnosti autora za umístění rodinného stromu, protože mi ze začátku dělalo velký problém se orientovat v jednotlivých postavách.

  Farisss

  17.01.2015

  Spolu s druhým dílem nejlepší a nejpropracovanější kniha z období vlád římských císařů Tiberia, Caliguly, Nera a Claudia. Trochu komplikované co se týče počtu postav a jejich vztahů, ale s pomocným rejstříkem osob se to dá zvládnout a naopak to považuji nakonec za velké plus těchto knih.

  I.Zi…

  10.01.2015

  Snad bych dala i plný počet, ale po všem tom travičství a šílených nespravedlnostech jsem se z toho všeho začala cítit poněkud rozhořčeně a otráveně 🙁

  Selinute

  16.10.2014

  Je to kniha, která opravdu stoji za přečtení. Do své knihovny jsem si ji koupila na aukru a jsem ráda, že ji mám.

  Marbo

  07.10.2014

  Dočetl jsem nedávno a můžu doporučit, vynikající historický román. Sex, války, intriky = starý Řím jak ho známe a milujeme

  Pawlisman

  05.09.2014

  trošku náročnější historický román se skutečně spousty a spousty postav. Je však napsán tak přesvědčivě a zároveň poutavě s tak kouzelným jazykem, že se čtenář skutečně plně propadne do římské doby. Některé pasáže člověka nadchnou méně až se ztratí, ale pokud se člověk na tu správnou linii dostane, jede po ní a především geniální jazyk knihy ho popadne a prožívá pravou slast z historického románu.

  braunerova

  05.07.2014

  Dějiny Říma za císařů Augusta, Tiberia a Caliguly mistrně převyprávěné, ostatně jako všechny knihy Roberta Gravese. Občas mi tedy připadalo, že autor při objasňování doložených událostí příliš popustil uzdu své fantazii, například když Julii, proslavenou svými orgiemi, popisuje jako v podstatě slušné děvče, které z lásky k Tiberiovi začalo pít nápoj lásky. Ale kdoví jak to bylo. Řečeno slovy Tacita "Někteří považují za svatou pravdu úplně nepodložené povídačky, jiní zase ze skutečnosti dělají lež; a věky budoucí zveličí jedno i druhé".

  rasputin

  26.06.2014

  Úplně mě neoslovil styl vyprávění. Trochu mi vadí takové to "a o tom budu vyprávět později" ……….Jinak je to zajímavé čtení.

  Boggy

  24.05.2014

  Znovu jsem se po letech vrátil k tomuto skvělému historickému románu, podle kterého byl natočen BBC stejně skvělý seriál.

  Ladys

  23.03.2014

  Četl jsem v učení a do dnes ovlivněn touto knihou mě baví číst o starověkých zemích a hrdinech.
  TAGS:

  Online Já, Claudius ebook, Kniha Já, Claudius FB2, Download Já, Claudius PDF , Download Já, Claudius MOBI, Online Já, Claudius kniha, Zdarma Stažení Já, Claudius IPhone, Online kniha Já, Claudius PDF, Zdarma Já, Claudius DJVU, Zdarma Stažení Já, Claudius TXT, Stažení Já, Claudius RTF, Online Já, Claudius FB2 , e-kniha Já, Claudius stažení TXT, Zdarma Já, Claudius stažení kniha, e-kniha Já, Claudius download MOBI, Stažení Já, Claudius IPad, Číst Já, Claudius MOBI, Číst Já, Claudius DOC, Zdarma Já, Claudius AWZ, Download e-kniha Já, Claudius iPad , Zdarma Já, Claudius DJVU, Download Já, Claudius e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Já, Claudius DVD, Číst Já, Claudius TXT, Book Já, Claudius stažení DJVU, Já, Claudius stažení kniha zdarma, Já, Claudius stažení kniha pdf zdarma, Já, Claudius pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Já, Claudius pdf zdarma, Já, Claudius stažení kniha epub zdarma, Já, Claudius ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply