Já, François Villon Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Já, François Villon Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Já, François Villon


François Villon, bouřlivák a vagabund s univerzitním vzděláním, pohybující se často v kriminálním podsvětí je básníkem, jehož verše i přes pět století stále oslovují čtenáře a to nejen v rodné Francii, ale i u nás, kde byl překládán celou plejádou našich předních básníků. Jeho bohatý, často ale břitký až jedovatý jazyk osciluje od dvorské poezie až po básně v žargonu podsvětí. Setkáme se zde ale nejen s jeho verši, přebásněnými Otokarem Fischerem ze starofrancouzštiny. Zasvěcený pohled na jeho dílo i život přináší i úvodní studie z pera Jozefa Felixe a knihu vhodně doplňuje řada dobových dokumentů přeložených Jitkou Křesálkovou.

Kniha výborně udělaná – jako ostatně i řada dalších knih z Klubu přátel poezie – o jejíž kvalitě dost napovídá i skutečnost, že byla v prakticky nezměněné podobě vydána i o řadu let později.

1. vydáníKniha v českém jazyce!


Stažení Já, François Villon zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Já, François Villon (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Já, François Villon zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Já, François Villon.pdf (EUR-0.00)

  Já, François Villon.epub (EUR-0.00)

  Já, François Villon.doc (EUR-0.00)

  Já, François Villon.txt (EUR-0.00)

  Já, François Villon.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Já, François Villon.PDF – (EUR 0.00);

  Já, François Villon.MOBI – (EUR 0.00);

  Já, François Villon.EPUB – (EUR 0.00);

  Já, François Villon.DOC – (EUR 0.00);

  Já, François Villon.TXT – (EUR 0.00);

  Žánr:
  Poezie
  Vydáno: , Československý spisovatel
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (6)

  Přidat komentář

  TadeášFalk

  24. ledna

  Krásně vypravená kniha (1. vydání). Fischerovy překlady, které mám nejradši.

  bakjo95

  02.02.2017

  Přečteno pár balad kvůli povinné četbě a místy jsem se i docela pěkně pobavil :D. Doporučuji – 75%

  EllieK.

  26.03.2016

  Zase ta povinná četba!!! Netvrdim, že je to špatný, ale řekla bych, že na ZŠ to tak uplně nepatří… Moc jsem tomu nerozuměla…musela jsem o tom strašně moc přemýšlet…a to jsem louskala jen Závět!!! Nechápu, proč nás to nutí číst takhle brzy, akorát nám to zoškliví a my se k tomu pak ani nevrátíme!!! Třeba by mě to později bavilo, ale teď?!

  Jochwald

  25.11.2014

  Nikdy předtím jsem poezii moc nečetl, ale Villonův styl mi hodně sedl + je v knize hezky rozebrán jeho život a dílo, což mi hodně pomohlo k pochopení jeho básní. Klobouk dolů, že to napsal v 15. století. Trošku se minul dobou, kdybych ho dnes potkal, věřím, že bych si s ním někde v hospůdce u piva dobře rozuměl.

  VČJKR

  19.02.2014

  Villonova poezie je doopravdy krásná. Ačkoliv jsem se jí bála, bylo to pěkné čtení a velice mě překvapila

  nightlybird

  16.01.2011

  Každý, kdo má alespoň trochu vztah k francouzské literatuře, by neměl opomenout díla dvou středověkých Frantíků – Villona a Rabelaise. Rabelaise nechám zatím stranou, to je kapitola sama o sobě. Villon ale v naší kultuře zapustil pevné kořeny, pronikl nejen do Osvobozeného divadla ( Balada z hadrů ) a do Burianova D34 (Paříž hraje prim), ovlivnil svou formou i Vrchlického, Karáska ze Lvovic další, kteří jej překládali. Nejlépe ale snad mimo formální stránky vystihl i ducha Villonovy poezie právě Otokar Fischer a zájemce o Villona by neměl ani přehlédnout knihu Jarmily Loukotkové Navzdory básník zpívá s kompletním překladem Villonových básní včetně balad v žargonu a která je snad nejrozsáhlejší knihou o Villonovi.  TAGS:

  Online Já, François Villon ebook, Kniha Já, François Villon FB2, Download Já, François Villon PDF , Download Já, François Villon MOBI, Online Já, François Villon kniha, Zdarma Stažení Já, François Villon IPhone, Online kniha Já, François Villon PDF, Zdarma Já, François Villon DJVU, Zdarma Stažení Já, François Villon TXT, Stažení Já, François Villon RTF, Online Já, François Villon FB2 , e-kniha Já, François Villon stažení TXT, Zdarma Já, François Villon stažení kniha, e-kniha Já, François Villon download MOBI, Stažení Já, François Villon IPad, Číst Já, François Villon MOBI, Číst Já, François Villon DOC, Zdarma Já, François Villon AWZ, Download e-kniha Já, François Villon iPad , Zdarma Já, François Villon DJVU, Download Já, François Villon e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Já, François Villon DVD, Číst Já, François Villon TXT, Book Já, François Villon stažení DJVU, Já, François Villon stažení kniha zdarma, Já, François Villon stažení kniha pdf zdarma, Já, François Villon pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Já, François Villon pdf zdarma, Já, François Villon stažení kniha epub zdarma, Já, François Villon ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply