Jak se zbavit Castra – Kuba, Spojené státy a Československo ve studené válce Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Jak se zbavit Castra – Kuba, Spojené státy a Československo ve studené válce Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Jak se zbavit Castra - Kuba, Spojené státy a Československo ve studené válce


Kniha Jak se zbavit Castra pojednává o jedné z nej­dramatičtějších kapitol moderních dějin a před­sta­vu­je unikátní sondu do velmocenské politiky a průběhu „karibské studené války“, v níž nikoli nevýznamnou roli sehrálo i Českoslo­ven­sko. Faktograficky hutná, a přitom čtenářsky přitažlivá práce českého politologa, historika a publicisty Jaroslava Fialy nejen přináší nová nebo zapomenutá fakta, ale vyniká rovněž vyváženým, nečernobílým a nepřed­pojatým pohledem na nedávnou historii.

Spojené státy americké zkoušely po mnoho let různými způsoby svrhnout nebo oslabit vládu bratří Castrů na Kubě. S pomocí tajných služeb organizovaly atentáty na Fidela Castra, teroristické útoky, invazi, uvalily na Kubu hospodářské embar­go a snažily se ostrov uvrhnout do mezinárodní izolace. A i když se američtí politici často oháněli podporou demokracie, současně neváhali spolupracovat s řadou spřátelených diktátorů a nezdráhali se spojit dokonce i s mafií.
Svár mezi Washingtonem a Havanou se následně stal katalyzátorem konfliktu mezi USA a SSSR, jenž vyústil v karibskou krizi v říjnu 1962, kdy se svět ocitl na prahu jaderné války.

Kniha líčí desítky let nepřátelství mezi USA a Kubou, dramatické peripetie a okolnosti střetu, který skončil smírem teprve v druhém desetiletí jednadvacátého století, její tematický záběr je ale daleko širší. Jaroslav Fiala mapuje, jakou úlohu v době rostoucího americko-kubánského napětí sehrálo Československo, a to především ve vojenské, zpravodajské a ekonomické oblasti. Připomíná také Che Guevarův utajovaný pobyt v Praze nebo třeba okolnosti operace Manuel, jejímž cílem bylo zajištění tranzitu kubánských partyzánů do zemí třetího světa. Zároveň ukazuje, jaký měla kubánská revoluce dopad na československou inteligenci v šedesátých letech 20. století. Kubánská revoluce totiž kdysi pro mnoho lidí na několika kontinentech, například v bývalých koloniích či sovětském bloku, představovala zrcadlo, do něhož si projektovali jiné světy. Často ztělesňovala naději na lepší budoucnost, nezávislost či sociální spravedlnost. Jak dokládají vzpomín­ky, po­stře­hy a dojmy osobností, jakými byli například Antonín J. Liehm, Adolf Hof­fmeister či František Krie­gel, v očích mnoha Čecho­slováků byla Kuba inspirativním příkladem země, kde se rodí nový typ socialismu – socialis­mu oproštěného od rigid­ní­ho byro­kratismu. Nakonec se ale většina z těch, kdo věřili, že z karibského ostrova vzejde alternativa
k oběma systémům, které stály v pozadí studené války, dočkala zklamání. Co bylo důvodem, že tyto ideály selhaly?
Fialova kniha se tedy zabývá také přitažlivostí kubánské revoluce v době, kdy se lidstvo ještě nebálo snít o jiných, lepších světech, zkoumá její emancipační potenciál i její úpadek. Hledá rovněž odpověd’ na otázku, kam dnes Kuba směřuje. Změ­ní se od základu stejně tak jako někdejší socialis­tické země východní Evropy? A pokud ano, je to dobrá, anebo špatná zpráva?Kniha v českém jazyce!


Stažení Jak se zbavit Castra – Kuba, Spojené státy a Československo ve studené válce zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Jak se zbavit Castra – Kuba, Spojené státy a Československo ve studené válce (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Jak se zbavit Castra – Kuba, Spojené státy a Československo ve studené válce zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Jak se zbavit Castra – Kuba, Spojené státy a Československo ve studené válce.pdf (EUR-0.00)

  Jak se zbavit Castra – Kuba, Spojené státy a Československo ve studené válce.epub (EUR-0.00)

  Jak se zbavit Castra – Kuba, Spojené státy a Československo ve studené válce.doc (EUR-0.00)

  Jak se zbavit Castra – Kuba, Spojené státy a Československo ve studené válce.txt (EUR-0.00)

  Jak se zbavit Castra – Kuba, Spojené státy a Československo ve studené válce.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Jak se zbavit Castra – Kuba, Spojené státy a Československo ve studené válce.PDF – (EUR 0.00);

  Jak se zbavit Castra – Kuba, Spojené státy a Československo ve studené válce.MOBI – (EUR 0.00);

  Jak se zbavit Castra – Kuba, Spojené státy a Československo ve studené válce.EPUB – (EUR 0.00);

  Jak se zbavit Castra – Kuba, Spojené státy a Československo ve studené válce.DOC – (EUR 0.00);

  Jak se zbavit Castra – Kuba, Spojené státy a Československo ve studené válce.TXT – (EUR 0.00);

  Žánr:
  Politologie, mezinárodní vztahy
  Vydáno: , Rybka Publishers
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (1)

  Jodgo

  20.02.2017

  V niektorych castiach som mal pocit, ze si autor tie ktore skutocnosti vyklada "po svojom" a osobne si myslim, ze niektorym historickym okolnostiam priklada zbytocne velku vahu a ine naopak bagatelizuje alebo prehliada. Vcelku vsak ide o kvalitnu publikaciu a dozvedel som sa z nej aj nejake nove-malo zname veci.  TAGS:

  Online Jak se zbavit Castra – Kuba, Spojené státy a Československo ve studené válce ebook, Kniha Jak se zbavit Castra – Kuba, Spojené státy a Československo ve studené válce FB2, Download Jak se zbavit Castra – Kuba, Spojené státy a Československo ve studené válce PDF , Download Jak se zbavit Castra – Kuba, Spojené státy a Československo ve studené válce MOBI, Online Jak se zbavit Castra – Kuba, Spojené státy a Československo ve studené válce kniha, Zdarma Stažení Jak se zbavit Castra – Kuba, Spojené státy a Československo ve studené válce IPhone, Online kniha Jak se zbavit Castra – Kuba, Spojené státy a Československo ve studené válce PDF, Zdarma Jak se zbavit Castra – Kuba, Spojené státy a Československo ve studené válce DJVU, Zdarma Stažení Jak se zbavit Castra – Kuba, Spojené státy a Československo ve studené válce TXT, Stažení Jak se zbavit Castra – Kuba, Spojené státy a Československo ve studené válce RTF, Online Jak se zbavit Castra – Kuba, Spojené státy a Československo ve studené válce FB2 , e-kniha Jak se zbavit Castra – Kuba, Spojené státy a Československo ve studené válce stažení TXT, Zdarma Jak se zbavit Castra – Kuba, Spojené státy a Československo ve studené válce stažení kniha, e-kniha Jak se zbavit Castra – Kuba, Spojené státy a Československo ve studené válce download MOBI, Stažení Jak se zbavit Castra – Kuba, Spojené státy a Československo ve studené válce IPad, Číst Jak se zbavit Castra – Kuba, Spojené státy a Československo ve studené válce MOBI, Číst Jak se zbavit Castra – Kuba, Spojené státy a Československo ve studené válce DOC, Zdarma Jak se zbavit Castra – Kuba, Spojené státy a Československo ve studené válce AWZ, Download e-kniha Jak se zbavit Castra – Kuba, Spojené státy a Československo ve studené válce iPad , Zdarma Jak se zbavit Castra – Kuba, Spojené státy a Československo ve studené válce DJVU, Download Jak se zbavit Castra – Kuba, Spojené státy a Československo ve studené válce e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Jak se zbavit Castra – Kuba, Spojené státy a Československo ve studené válce DVD, Číst Jak se zbavit Castra – Kuba, Spojené státy a Československo ve studené válce TXT, Book Jak se zbavit Castra – Kuba, Spojené státy a Československo ve studené válce stažení DJVU, Jak se zbavit Castra – Kuba, Spojené státy a Československo ve studené válce stažení kniha zdarma, Jak se zbavit Castra – Kuba, Spojené státy a Československo ve studené válce stažení kniha pdf zdarma, Jak se zbavit Castra – Kuba, Spojené státy a Československo ve studené válce pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Jak se zbavit Castra – Kuba, Spojené státy a Československo ve studené válce pdf zdarma, Jak se zbavit Castra – Kuba, Spojené státy a Československo ve studené válce stažení kniha epub zdarma, Jak se zbavit Castra – Kuba, Spojené státy a Československo ve studené válce ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply