Jednooký král Václav I. Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Jednooký král Václav I. Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Jednooký král Václav I.


Druhá část čtyřdílné románové fresky o životě posledních přemyslovských králů začíná v době Václavova dětství, kdy Přemysl I. Otakar bojuje o uznání svého sňatku s Konstancií Uherskou a tím také o legalizaci nástupnických práv malého Václava. Přikloní se na stranu císaře a konečně získá definitivní potvrzení královské koruny Zlatou bulou sicilskou.

V té době se malý Václav octne po jeho boku a učí se vládnout. Po smrti svého otce je i on korunován českým králem, ale je přesvědčený, že vládnout musí jinak. Začne budovat okázalý královský dvůr, obklopí se rytíři a umělci. Jeho politickým snem je získat rakouské země, s nimiž po celé desetiletí válčí, a když své plány konečně završí sňatkem svého nejstaršího syna, jeho syn Vladislav umírá.Kniha v českém jazyce!


Stažení Jednooký král Václav I. zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Jednooký král Václav I. (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Jednooký král Václav I. zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Jednooký král Václav I..pdf (EUR-0.00)

  Jednooký král Václav I..epub (EUR-0.00)

  Jednooký král Václav I..doc (EUR-0.00)

  Jednooký král Václav I..txt (EUR-0.00)

  Jednooký král Václav I..mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Jednooký král Václav I..PDF – (EUR 0.00);

  Jednooký král Václav I..MOBI – (EUR 0.00);

  Jednooký král Václav I..EPUB – (EUR 0.00);

  Jednooký král Václav I..DOC – (EUR 0.00);

  Jednooký král Václav I..TXT – (EUR 0.00);

  Série:

  Přemyslovská epopej (2.)

  Žánr:
  Romány, Literatura česká, Historie
  Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (54)

  Přidat komentář

  radkamysli

  01. ledna

  Nezklamala. Byla dobrá!

  kara

  18.12.2017

  Pozoruhodná kniha! Poutavé přiblížení historického tématu. Podle mě by knížky Pana Vondrušky měly být zařazeny do povinné četby ve školách.

  Jaruš7

  01.12.2017

  II. díl ze série Přemyslovci.
  Pro mě jsou to sváteční chvilky, příjemný klidný přednes s hudebním doprovodem, i když dramat je zde nezměrně, není se co divit, že královna pravidelně přivádí na svět potomky v květnu, neboť po sklizních se chodívalo do bitev.
  Doba neskutečně složitá na udržení moci, vztahů, slibů, neboť jak dojednat smlouvu s někým proti někomu, vždyť příbuzenskými vztahy byla po generace politika propletená a svázaná. No, ale na to se spolehnout nedalo ani zdaleka.
  Václav I. ctil život, nikoli slávu, stavěl města, vesnice, spíš vyjednával, než se pustil do bitev, za jeho vlády dosáhla hranice až k Jaderskému moři.
  Perličkový citát, ten nemůže být opomenutelný,( šlo o křižácké tažení, do kterého se císaři vůbec nechtělo).
  Citát : "Císař Friedrich se na základě tlaku církve přece jen do Jeruzaléma vypravil, nebojoval, ale uzavřel s nevěřícími dohodu, při níž řekl, že nemá cenu bojovat o jakoukoli pochybnou víru, neboť Mojžíš, Ježíš i Mohamed byli stejně podvodníci."
  (pozdější dementování asi následovalo)
  S láskou psaná, s citem načtená, naše úžasná historie.

  eva-lupen

  07.11.2017

  Poslechnuto jako audiokniha.
  Za první díl jsem si zvykla na styl knihy, a dá se říct, že se jsem se chytla a docela mne to i baví. Poslechnu si i další díly, ač vlastně nejsem vůbec zvědavá jak to bude dál :-).

  StarX

  26.09.2017

  Úžasně zpracování tématu, od pana Vondrušky ani nic jiného nelze čekat 🙂

  neproniknu

  19.08.2017

  Co dodat. Výborné pokračování I. dílu. Vzbuzuje nenasytnost na další pokračování. Vřele doporučuji.

  lisc

  08.08.2017

  Druhý díl Přemyslovské epopeje mě rozhodně nezklamal! Ba naopak: Václav I. mi byl velice sympatický. Velký dík panu Vondruškovi, že umí tak poutavým způsobem přiblížit historii – máme minulost, na kterou můžeme být hrdí. Škoda, že totéž nemůžeme říct o naší současnosti.

  francouz

  18.02.2017

  I když se nejedná o literaturu faktur, stejně se člověk přistihne při přemýšlení, jaké by to bylo, kdyby se všechny plány Přemyslovcům podařili a my jsme byly hybnou silou Evropy. Ano naši předci a jejich věčný boj se sousedy o přežití a uznání se táhne staletími. Je pravdou, že většina lidí ani nezná Václava I, oba Otakarové jsou daleko věhlasnější, ale mě se takto pojatý václav I velmi zamlouval. Jako vladař, jako leadr svojí země a svého lidu. Za se be musím říci, že toto bylo velmi zdařilé pokračování prvního dílu, které ve mě evokuje myšlenky národní hrdosti nad takovými předky a jejich snahou zviditelnit Čechy, škoda, že takové myšlenky neovokují současní vládcové…

  ElizabethK

  29.01.2017

  Některá pokračování jsou nudná a nenabízí nic nového oproti prvnímu dílu. To však není případ Přemyslovské epopeje. Stejně jako první díl jsem i tento přečetla jedním dechem a nemám co vytknout. Autor krásně popisuje život středověkých lidí a politiku té doby. Obvykle bývám z politiky znuděná, ale (světe div se) zde mi to tak vůbec nepřipadalo.
  Vřele doporučuji všem, kteří mají rádi českou historii.

  Alaglesia

  14.12.2016

  Pokračování vyprávění o rodu Přemyslovců opět nezklamalo. Čtivou formou autor vylíčil významnou část našich dějin. Zaměřil se na osobní život panovníků i tehdejší říšskou politiku (ta mě moc nebavila). Mám vystudovanou historii a tohle dílo bych velice uvítala v době, kdy jsem se učila na zkoušku z českých dějin.

  Lector

  13.11.2016

  Druhá Vondruškova kniha mne zaujala snad ještě více než první díl přemyslovského cyklu. Vondruška píše lehkou rukou, občas si dovolí „vtípek“. Snad proto, aby čtenáři historické téma nebrali tak smrtelně vážně.
  Spisovatelů historických románů je v našem prostředí docela dost, ale Vondruškovo dílo je pozoruhodné. Jeho rozsah mu umožňuje jít do detailů, byť vlivem velkého časového odstupu je zřejmé, že mnoho napsaného je vyfabulováno. Mezi prvním a druhým dílem série je hezká provázanost, takže je lze číst krátce po sobě.
  Autorovou zásluhou je, že kromě příjemné zábavy poskytuje čtenáři i poučení o naší historii. Toho nikdy není dost. Významné historické postavy slepě neadoruje, ale představuje je jako lidi z masa a kostí. To je sympatické.

  Lolila

  04.11.2016

  Druhý diel takisto skvelý. Doba sa zmenila – menej bojov, viac politiky. Václav I. využíval viac diplomatickú cestu, aj keď bojovať vedel. Dej je od začiatku do konca zaujímavý, žiadne nudné miesta. Výborné čítanie – odporúčam.

  Karborund

  16.03.2016

  Pokračování přemyslovské ságy pokračovalo ve stopách 1.dílu.Rozhodně ubylo válek, což je historický fakt, zato intriky a prospěchářstvím se to jen hemží.Možná by i dnešní elita byla zahanbena.Oproti prvnímu dílu se zde stírají rozdíly mezi fakty a fantazií, což ukazuje na vědomostní i spisovatelské kvality pana Vondrušky.Možná by bylo dobré si od další části odpočinout ovšem já mířím směle do třetí série.

  Jonna

  02.02.2016

  Druhý díl opět skvělý a jedním dechem přečtený.

  rlupinek

  19.01.2016

  Na moje poměry kniha přečtena velice rychle. Když jsem se rozhodl, že po detektivkách s Oldřichem z Chlumu sáhnu po historii psané v Přemyslovské epopeji, udělal jsem dobře. Pamatuju se, že v hodinách dějepisu byla pro mě přemyslovská doba nezáživná, ale díky epopeji se můj pohled na tu dobu změnil… Netušil jsem, jak velký vliv v tehdejší Evropě České země měly. Zároveň je velmi zábavná představa tehdejší podoby velkých měst – Praha, Brno, Znojmo, Olomouc… Výborné čtení!

  aknel.77

  19.01.2016

  I druhý díl Přemyslovské epopeje nezklamal. Moc se mi líbilo, jak autor popisuje krále Václava. Dokonce mi byl sympatičtější, než Přemysl Otakar. Líbí se mi, jak přemýšlel a nedělal unáhlené závěry a hlavně, jak myslel na svůj lid… Z takového panovníka by si měli vzít příklad i dnešní politici.

  cérka

  04.01.2016

  Za mě plný počet bodů, bavila jsem se od začátku až do konce. Pokud máte rádi historii, ctíte tradice tak nezbývá než doporučit a pustit se do dalšího dílu.

  jaroslav2822

  25.10.2015

  Tuhle knihu a i další od pana Vondrušky mám moc rád… mohu je jen doporučit.

  jindrich7442

  18.08.2015

  Díky ne již tak chaotickým a četným zvratům je příběh možná o něco jednodušší. To však příběhu neubírá na čtivosti a napětí. Úžasné je pozorovat, jak se jednotlivé postavy mění v závislosti na politických změnách. Příkladným zvratem je například chování královny Konstancie po smrti manžela Přemysla I. Otakara a převzetí moci synem Václavem. Velice oceňuji, jak se autor drží historických faktů, která si během četby ověřuji vyhledáváním různých zdrojů. Jediné pochyby mi přináší postava Jindřicha z Hradce. Dle zdroje http://jhdat.cz/?p=clanek&id=1 žil v letech 1160-1235, Autor však v období jeho údajné smrti stále využívá jako maršálka a v poslední kapitole udává, že se po neshodě jeho rod Vítkovců opět vrací na Václavův královský dvůr, ač se již nestává zemským maršálkem (1240). Jelikož otec Jindřicha z Hradce – Vítek z Prčice – byl významným spojencem Přemysla I. Otakara a celý Vítkovický rod je významně zapleten do české historie, překvapuje mě, že se autor této postavě v příběhu tak podrobně nevěnoval a na faktech tolik neapeloval. Třeba budu ve třetím díle ještě (opět) překvapený, což je další plus autorovi. Jediné co mě ještě mrzí, jak málo je věnováno dětem Václava. Jestli se krom jejich narození v příběhu vyskytují, tak jen dcery, v rodičovských polemikách o zasnoubení (ostatně v této věci i Valadislav), ale o malém Přemyslovi od narození nic.

  ritz

  31.07.2015

  Další kniha, ze které jsem byla nadšená, četlo se krásně, velmi zajímavý obsah. Doporučuji.

  mpb1913

  15.06.2015

  Jak jsem byl zklamaný z jedničky, tak dvojka se líbila. Děj nebyl tak zběsilý a člověk víc pronikl do myšlení postav. Sem nečekal, že Václav I mi bude sympatičtější než jeho otec.

  tlllk

  15.06.2015

  myslím že prvý diel mal vďačnejšiu tému, vzostup k moci je predsa len čitateľský pútavejší, ako neustále sa opakujúci kolobeh zrád. Na druhú stranu mi príde, že v politike sa za posledných 800 rokov zas tak nezmenilo.

  Zigamviro

  01.06.2015

  Díly Přemyslovské epopeje pojednávající o králích Václavech se mi líbily více než ty o jejích otcích Přemyslech. I tak je celá čtyřdílná série podle mě výborná.

  Selinute

  03.05.2015

  Při čtení Vondruškových knih si připadám jako ryba ve vodě. Ne jinak tomu bylo i u tohoto volného pokračování Přemyslovské epopeje. Knížka byla stejně dobrá jako první díl, moc se mi líbila a opět jsem se skvěle bavila.

  NelaLa

  30.04.2015

  Kniha se mi líbila asi ještě více než první díl. Král Václav je popisován velmi sympaticky, až na jednu scénu, kdy se snaží znásilnit mladou dívku, což mě přijde nešťastné, protože zrovna tahle scéna historický základ nemá … i když je zřejmě pravděpodobné, že králové by očekávali od svých poddaných povolnost. Nejvíce se mi líbí jak obratně si vedl při jednáních s císařem, jeho vztah s manželkou Kunhutou a jeho tolerance, kterou projevoval k neposlušnému mladšímu bratrovi. Je to zřejmě jeden z našich nedoceněných panovníků.

  Hrdlička1

  16.04.2015

  Knihy tohoto typu mám ráda. Základem jsou historická fakta upravená do čtivé podoby. Kdo by ovšem čekal nějaký dramatický spád, tak ten se nekoná. Čtenář pluje knihou stejně pozvolna, jak běží život českého krále…

  SteveG

  22.03.2015

  Kniha velmi potěšila.

  MiFa

  28.02.2015

  Zajímavé, opět vynikající

  Keddie

  09.12.2014

  Další perfektní kniha. Tentokráte ne detektivka, ale čistá historie. I když občas i historická kniha může být napínavá. Doporučuji.

  tenax

  17.10.2014

  Druhá lekce dějin posledních Přemyslovců. Stále víc je vidět, jak v té době při uzavírání jakéhokoliv spojenectví byla vždy první otázka Co za to?, jak byla propojena světská politika s církevní a jak děti panovníků byly především předmětem politických obchodů. Ale taková byla doba a těžko odsuzovat z dnešního pohledu tehdejší vnímání cti a morálky. Ale ono se toho vlastně moc nezměnilo…
  TAGS:

  Online Jednooký král Václav I. ebook, Kniha Jednooký král Václav I. FB2, Download Jednooký král Václav I. PDF , Download Jednooký král Václav I. MOBI, Online Jednooký král Václav I. kniha, Zdarma Stažení Jednooký král Václav I. IPhone, Online kniha Jednooký král Václav I. PDF, Zdarma Jednooký král Václav I. DJVU, Zdarma Stažení Jednooký král Václav I. TXT, Stažení Jednooký král Václav I. RTF, Online Jednooký král Václav I. FB2 , e-kniha Jednooký král Václav I. stažení TXT, Zdarma Jednooký král Václav I. stažení kniha, e-kniha Jednooký král Václav I. download MOBI, Stažení Jednooký král Václav I. IPad, Číst Jednooký král Václav I. MOBI, Číst Jednooký král Václav I. DOC, Zdarma Jednooký král Václav I. AWZ, Download e-kniha Jednooký král Václav I. iPad , Zdarma Jednooký král Václav I. DJVU, Download Jednooký král Václav I. e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Jednooký král Václav I. DVD, Číst Jednooký král Václav I. TXT, Book Jednooký král Václav I. stažení DJVU, Jednooký král Václav I. stažení kniha zdarma, Jednooký král Václav I. stažení kniha pdf zdarma, Jednooký král Václav I. pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Jednooký král Václav I. pdf zdarma, Jednooký král Václav I. stažení kniha epub zdarma, Jednooký král Václav I. ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply