Jez a běhej Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Jez a běhej Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Jez a běhej


Legendární běžec z bestselleru Zrozeni k běhu se vrací!

Již téměř dvě desetiletí je Scott Jurek hvězdou – a miláčkem publika – v extrémně náročném, ale stále populárnějším sportu – ultramaratonu. V roce 1999 jako naprosto neznámý závodník zvítězil v závodě Western States Endurance Run, stomílové trati vedoucí kalifornským pohořím Sierra Nevada. V tomto závodě zvítězil sedmkrát v řadě a stanovil při tom traťový rekord. Dvakrát vyhrál Badwater Ultramarathon, 217 km dlouhou cestu Údolím smrti. Nedávno vytvořil americký rekord v běhu na 24 hodin – urazil 266 km, téměř šest a půl maratonu za jediný den. A byl jedním z elitních sportovců, kteří jeli do Mexika běhat s indiánským kmenem Tarahumarů, o čemž pojednává bestseller Zrozeni k běhu. Jurek dosáhl neuvěřitelných úspěchů, a to vše pouze při veganském stravování.

Autobiografická kniha obsahuje množství fotografií a veganských receptů!Kniha v českém jazyce!


Stažení Jez a běhej zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Jez a běhej (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Jez a běhej zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Jez a běhej.pdf (EUR-0.00)

  Jez a běhej.epub (EUR-0.00)

  Jez a běhej.doc (EUR-0.00)

  Jez a běhej.txt (EUR-0.00)

  Jez a běhej.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Jez a běhej.PDF – (EUR 0.00);

  Jez a běhej.MOBI – (EUR 0.00);

  Jez a běhej.EPUB – (EUR 0.00);

  Jez a běhej.DOC – (EUR 0.00);

  Jez a běhej.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  Eat & Run: My Unlikely Journey to Ultramarathon Greatness (2012)

  Žánr:
  Literatura světová, Literatura faktu
  Vydáno: , Mladá fronta
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (40)

  Přidat komentář

  sranger

  včera

  Kniha mě vtáhla do života Scotta. Jeho oddanost běhání a to jak si jde za svým cílem. Dokáže si život uzpůsobit tak, aby mu vyhovoval a pomáhal v cestě ke svému cíli. Zalíbil se mi také nápad s přidáváním receptů na jídla, která má rád a pomáhají mu při jeho extrémních výkonech. Sám jsem jich několik vyzkoušel

  achilles

  07.01.2017

  Dobrá kniha. Ze začátku málo chytlavé, ale popis absolvovaných závodů velice poutavý. Možná zbytečně moc reklamy na veganskou stravu, ale proti gustu žádný dišputát.
  Kniha je něco na způsob McDougallova Born to run. Určitě další inspirace pro lidi bez cíle.

  mrkvivit

  23.11.2016

  Parádní kniha! Scott Jurek (a Dan Orálek, díky knížce Můj dlouhý běh) je můj hrdina a vzor 🙂 Je to napínavé a čtivé i pro neběžce – člověk prostě musí žasnout a obdivovat Jurkovu nezlomnou vůli, když dokončuje závod na vyvrknuté noze nebo kolabuje vedrem během Badwateru. Pro člověka který běhá a jednou by rád vyzkoušel i něco "ultra" je Jez a běhej něco jako písmo svaté. Musím ocenit skutečnost, že se Jurek nesnaží čtenáři nic vnucovat jak v případě tréninkových metod, tak v případě veganství a v podstatě se snaží čtenáře nasměrovat tak, aby si našel svou cestu sám. Jako milý bonus tu máme několik Jurkových oblíbených receptů. Sám jsem některé vyzkoušel a třeba kuličky z nepražených kakaových bobů, kešu, datlí a chilli jsou fakt delikatesní.

  kaca82

  19.10.2016

  Neuvěřitelně motivující, nejvíc jsem si užila druhou část a popis jednotlivých závodů, první půlka mě trochu nudila, tp asi tím, že scott je běžec a ne spisovatel a ten začátek o běhu zas tolik nebyl… A recepty z knížky, které jsem zatím vyzkoušela jsou úplně skvělé 🙂

  Merynkaw

  21.09.2016

  První půlka knihy se mi četla velmi dobře, ale pak už se v podstatě stále opakovaly závody jeden za druhým, který mi přišli pro mě jako čtenáře už skoro totožný. Velmi ale oceňuji recepty, některé určitě vyzkouším.

  BlackBlade

  06.09.2016

  Velmi čtivá kniha, která přináší příběh (autobiografii) legendárního ultramaratonce Scotta Jurka, která mě přinutila začít běhat (více než kniha "Zrozeni k běhu) a za to knize velmi děkuji. Teď už běhám přes 2 roky a je to skvělý koníček.
  Děkuji, Scotte, že jsi mi ukázal krásu dlouhých (a u mě i pomalých) běhů.

  Soda14

  16.04.2016

  Tohle je přesně ta motivační kniha, kterou bych doporučil každému, kdo potřebuje motivaci pro běh či pro jiný pohyb. Kniha je plná dobrých receptů, rad a motivačních citátů. Ale hlavně vypráví parádní příběh, který vás nadchne a vtáhne, že po dočtení každé kapitoli jsem si musel jít zaběhat. Kdo má aspoň trošku rád pohyb a běhání, určitě neváhejte přečíst 🙂

  kaccik2

  08.03.2016

  Kniha mě nadchla.. po každém čtení se mi chtělo běhat víc a víc 🙂 Je krásně napsaná.. s tou správnou láskou k běhu.. 🙂 "Někdy prostě musíš", je motto, které se určitě hodí do života. Knížka člověka donutí se i trochu zamyslet opravdu nad tím jak nejen jí, ale i žije 🙂 Velký obdiv ultra-maratóncům jako je Jurek 🙂 Určitě si jí zas někdy ráda přečtu 🙂

  tlllk

  28.12.2015

  je to ako čítať o mimozemšťanovi, miestami by mohla byť kniha použitá ako dôkaz, že nedostatok mäsa, môže mať na ľudský mozog negatívne účinky (ako bežať 70 míľ s vyvrtnutým členkom). To však neznižuje môj obdiv k takýmto podivínom. Kniha je dobrý mix príbehov, rád a kuchárskych receptov. Myslím že sa k nej ešte vrátim.

  Jerry H

  18.08.2015

  Výborná motivační kniha nejen pro běžce, ale pro toho, kdo chce po své "cestě" chce nalézt cíl. "Někdy prostě musíš" – NE – "Pořád prostě musíš".

  Eleanorra

  01.07.2015

  Přikláním se ke 4 hvězdičkám, a to hlavně díky Scottově zanícení a "obětování se" ultra dlouhým běhům, které mě nadchlo. Vlastně sama nejsem běžec (ani krátkých tratí) a je pro mě vcelku těžké porozumět, že někdo může najít zalíbení v takovém utrpení a vyčerpání na trati.
  Bavily mě recepty, kterými byla kniha proložena a líbila se mi myšlenka, že dálkový běžec může "vyžít" z veganské stravy. Příběh byl velmi prostý, chvílemi až povrchní a často se zde opakovala nosná fráze: Někdy prostě musíš".

  magnolia

  07.06.2015

  Neběhám a knihu jsem koupila a četla na doporučení. A jsem ráda, že jsem zase jednou zkusila číst něco jiného než obvykle. Životní příběh a vyprávění SJ se čtou velmi dobře, především první kapitoly z dětství byly působivé (pro mne nejzajímavější). Je to pozoruhodný muž, a to nejen kvůli mnoha dosaženým rekordům. Nejsem veganka, o ultramaratonu jsem tak nějak nic moc nevěděla a v polovině knihy jsem dokonce přestávala chápat celé to jeho nutkání a konání (a riskování). Ale vytrvala jsem – ona to opravdu není jen kniha o běhání s mnoha veganskými recepty. Přečtěte si a uvidíte sami.

  Christo

  18.04.2015

  Když jsem tuto knihu dostal, tak jsem dárci vynadal. Řekl jsem mu "Ty zas máš rád jídlo, tak Ti taky nedávám knihu od rekordmana pojídače knedlíků…". Tak nějak vnímám ultramaratony. Běhání mám rád, tak nechápu, proč číst o něčem tak nereálným a pro mě absurdním. Protože jsem měl hranice už od začátku v mysli. Přesto se mi zdá i po přečtení ultramaraton nelidský, ale mých upocených klasických 6 km časem snad budu brát jako meditační rozcvičku a ještě větší zábavu.

  Joges

  06.04.2015

  Výborná kniha, nešetřím chválou. Legendární běžec ve své knize popisuje příběhy z dětství, stravovací návyky a především nelehké osudy v cestě na vrchol ultramaratonu. Scott Jurek ( a snad i Steve Friedman) je výborný vypravěč, jeho zážitky na běžeckých trasách jsem přímo hltal. Závěrečnou kapitolu jsem si musel přečíst hned dvakrát, snad z nostalgie, že kniha končí. Maratón sice nepoběžím, přesto se ke knize budu rád vracet. Vedle popisů běhání nabízí kniha také mnoho užitečných rad a doporučení ke správnému životnímu stylu.

  Dzejkob

  02.04.2015

  Z běžeckých ta z lepších. Užitečné rady a recepty.

  Heřmis

  20.03.2015

  Scott Jurek je sympaťák a jeho výkony jsou skutečně obdivuhodné. Některé závody dokonce vyhrál s výronem kotníku popř. zlomeným malíčkem. I když je vegan, tak se s tím nikomu nevnucuje a jeho recepty jsou spíš takový bonus k jeho příběhu. Oceňuji, že v závěru knihy také ukáže odvrácenou stranu – delší čas bez výhry závodu, ztráta motivace s otázkou: "Má to vůbec cenu?" apod.

  jana.hud

  03.02.2015

  Obdivuhodné výkony, sympatický hrdina….prostě skvělá a inspirativní knížka!

  Přesně tak "Někdy prostě musíš" – i já to toto heslo zařadila do života.

  evarec

  03.02.2015

  Hezká knížka, povzbuzující, upřímná a v mnohém poučná. Kromě receptů, které jsem už začala používat, jsem si odnesla ze čtení knížky i heslo do života: "Někdy prostě musíš!"

  bukiet

  30.12.2014

  Nikdy mne ze čtení tak moc nebolely nohy.

  TeraBum

  16.11.2014

  Ano, Born to run (stejně jako tisíce dalších lidí) přimělo i mě začít běhat, ale až díky této knize se ze mě stal Běžec. Životní příběh člověka s neuvěřitelnou vůlí a skromností mi pomohl pochopit, že i když je člověk občas ztracený, nevadí to. Důležité je mít se čeho držet. Já se chytla právě běhání, a den kdy jsem dočetla tuhle knihu, budu už navždy považovat za den, který mi změnil život. Po Born to run jsem sice začala běhat, ale až po přečtení této knihy jsem věděla, že už nikdy nepřestanu.

  Koobeek

  14.10.2014

  Kniha, která mi změnila život. Díky ní jsem 4 krát dokončil Beskydskou sedmičku (jednou na druhém místě). Závod dlouhý 90 km s převýšením skoro 5 000 metrů. A další závody. Díky ní jsem se ze mne stal ten "magor" co rád překonává bolest. Kniha je napsaná hezky, inspirativně, nenásilně a hlavně motivačně. Pokaždé, když si přečtu kousek, musím vyběhnout. Ke knize se budu vracet snad pořád. Má bible. 🙂

  Čtec

  03.08.2014

  Ne tak superčtivá kniha jako Born to run, přesto však pořád velmi dobrá a inspirativní. Samozřejmě hlavně pro běžce, ale také – avšak nejen – pro vegetariány / vegany. Sympatický ultramaratonec Scott Jurek si, částečně i vlivem rodinných okolností, nevybral jednoduchou cestu životem. O to je však zajímavější.

  orson

  17.06.2014

  Moc příjemné čtení – kdo zná Zrozeni k běhu, tak by si měl tuto knihu také přečíst, vždyť ji napsala jedna z hlavních postav 🙂 recepty mě nakonec až tak moc nezaujaly, ale i přesto časem některý z nich otestuji. Mnohem zajímavější bylo číst, jak se Jurek k tomu běhání dostal, jaké měl zázemí a co všechno neskutečného dokázal.

  Mijagi

  14.05.2014

  Občas zajdu na jídlo do vegetariánského podniku, občas na kvalitně připravený steak do běžné restaurace. Jsem zastáncem toho, že strava má být pestrá, neládovat se celý týden masem, ani sójou, tofu apod., prostě to přiměřeně vyvážit. Ale nic proti Scottu Jurekovi, naopak, našel si svoji cestu a v knize ji dokázal nenuceně přiblížit čtenáři. Eat & Run považuji společně s Born to run v současnosti za nejlepší běžecké knihy na českém trhu, navíc obě stylisticky zpracované na kvalitní úrovni, což nebývá u sportovní literatury úplně běžné.
  A propos: Trénuji se psem v týdnu po večerech na dogtrekkingy a občas mě cestou z práce nahlodává „pohodlné já“, abych nikam ten den nechodil, svalil se na gauč a strávil klidný večer třeba u televize. S Eat & Run se mi to nestalo ani jednou, je to hodně do sportu motivující četba. Doporučuju číst v době příprav na důležitý závod.

  Anceroh

  11.05.2014

  Velký sympaták, poutavé čtení. Kéž by takových lidí bylo víc.

  Renava

  01.05.2014

  Ultramaratónec a vegatarián Scott Jurek rúca vôbec najväčšie dogmy na tému fyzický výkon versus strava. Nikomu nič nevnucuje, len jednoducho na sebe demonštruje, akých výkonov je ľudské telo schopné, a to i za podmienok, že je "dopované" zdanlivo nedostatočnou stravou, výlučne na vegetariánskej báze. Súčasne argumentuje, prečo je presvedčený, že tento spôsob stravovania je i v takýchto extrémnych podmienkach nielen postačujúci, ba priam prospešný.
  Nemám pocit, že knihou mal v úmysle motivovať k tomuto druhu športu, či stravovaniu, ide tu skôr o prosté zosumarizovanie svojho vlastného osobného a profesionálneho vývoja a životnej cesty (od pôvodného prívrženca fastfoodov, grilovačiek, cez športové začiatky nadšeného lyžiara, neskôr bežca na dlhé trate a vo finálnom štádiu ultramaratónca). Avšak treba povedať, že motivácia k behu a športu ako takému je automatickým „vedľajším účinkom“ – kto behá, chce ešte viac, kto nebehá, má chuť okamžite vyštartovať a zároveň sa minimálne zamyslí nad tým, či to, čím sa celý deň kŕmi, je v pohode, alebo menej v pohode.
  Za seba môžem povedať, že Scott Jurek ma v žiadnom prípade nepresvedčil, že ultramaratóny sú to pravé orechové, i keď sa dokážem vcítiť do jeho osobného presvedčenia o prospešnosti danej veci a dokonca i do jeho osobnej motivácie. Len mi skrátka príde, že behať 24 hodín vkuse, dobrovoľne zažívať halucinácie, zvracanie a iné „normálne“ sprievodné znaky (opisuje ich tu až nadmieru živo) nie je pre telo práve to, čo nutne potrebuje, aby bolo fit. Vnímam to iako stý druh extrémneho športového úletu, ktorý svojich prívržencov privádza do extázy, prináša im uspokojenie, aké inde nenachádzajú – proti gustu žiadny dišputát, nikomu netreba brať to, z čoho má dobrý pocit a o čom je presvedčený, že je správne, ale….
  Komplexne poňaté – jeho životný príbeh a životný štýl je hodný rešpektu, disciplína je obdivuhodná a inšpiratívna pre nás všetkých, ktorým sa často nechce, hľadáme výhovorky, prečo nie, prečo neskôr…Odkedy som knihu prečítala, v takýchto situáciách nastúpi Scott so svojím „Někdy skrátka musíš!“ 🙂

  petrn

  19.03.2014

  Toto není první kniha o běhání, kterou jsem již přečetl, předcházela jí kniha "Born to run: Zrozeni k běhu" a jsem pro to upřímně rád, protože mě přijde jako úžsné zasvěcení laika do problematiky běhání a také jako prolog ke knize "Jez a běhej". Teď pro mě bylo příjemné znovu číst o starých dobrých Tarahumarech a Caballu Blancu, tentokrát z druhého úhlu pohledu.
  Jez a běhej je vynikající a rozhodně inspirující kniha – neinspiruje "pouze" k běhání a k jezení kvalitní potravy, ale hlavně inspiruje k chuti žít a zdolávat zdánlivě nepřekonatelné překážky v životě. Scott Jurek má opravdu můj obdiv. A je to opravdový sympaťák, už pro to, že je jako já fyzioterapeut a že odmítá jíst maso. A recepty mám v plánu postupně všechny vyzkoušet, všechny zní opravdu lákavě! 🙂

  ivorey

  08.03.2014

  Ne tak dobré jako Zrozeni k běhu, ale inspirovala jsem se recepty.

  Kattyka

  15.02.2014

  Veľmi motivujúca kniha, ak už nie k samotnému behu, tak k čomukoľvek inému. Prečítaná jedným dychom (PN-ka je predsa len na niečo dobrá). Ako tu už niekto písal, miestami je to naozaj sci-fi a nerozumiem ľuďom, ktorí sa dobrovoľne nútia do niečoho tak šialeného ako je 246 km maratón, ale napriek tomu je to odkaz – dokážeš všetko, čo chceš. Alebo ako Scott hovorí: Někdy prostě musíš. 🙂

  HonzaBl

  05.02.2014

  Vzhledem k tomu, že běhám, i když žádné ultramaratony a jenom pro radost, byla to inspirující kniha. Nehledě na to, že koketuji s vegetariánstvím a tahle kniha mě utvrdila, že to není mimo mísu…
  TAGS:

  Online Jez a běhej ebook, Kniha Jez a běhej FB2, Download Jez a běhej PDF , Download Jez a běhej MOBI, Online Jez a běhej kniha, Zdarma Stažení Jez a běhej IPhone, Online kniha Jez a běhej PDF, Zdarma Jez a běhej DJVU, Zdarma Stažení Jez a běhej TXT, Stažení Jez a běhej RTF, Online Jez a běhej FB2 , e-kniha Jez a běhej stažení TXT, Zdarma Jez a běhej stažení kniha, e-kniha Jez a běhej download MOBI, Stažení Jez a běhej IPad, Číst Jez a běhej MOBI, Číst Jez a běhej DOC, Zdarma Jez a běhej AWZ, Download e-kniha Jez a běhej iPad , Zdarma Jez a běhej DJVU, Download Jez a běhej e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Jez a běhej DVD, Číst Jez a běhej TXT, Book Jez a běhej stažení DJVU, Jez a běhej stažení kniha zdarma, Jez a běhej stažení kniha pdf zdarma, Jez a běhej pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Jez a běhej pdf zdarma, Jez a běhej stažení kniha epub zdarma, Jez a běhej ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply