Jidiš pro radost Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Jidiš pro radost Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Jidiš pro radost


Autor u nás známý především svými humornými knížkami o panu Kaplanovi vtipnou formou přibližuje výrazy svého rodného jazyka, které jsou esencí židovského života se svou moudrostí, zvyky a anekdotami.

Jidiš pro radost – to jsou příběhy, lidová moudrost, hořké glosy o životě, zhuštěné umění sebeironie a samozřejmě také anekdoty čili vtipy, patrně nejpřirozenější a nejtypičtější forma vyjadřování těch, kdož jazyk jidiš do dnešních dnů užívají.Kniha v českém jazyce!


Stažení Jidiš pro radost zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Jidiš pro radost (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Jidiš pro radost zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Jidiš pro radost.pdf (EUR-0.00)

  Jidiš pro radost.epub (EUR-0.00)

  Jidiš pro radost.doc (EUR-0.00)

  Jidiš pro radost.txt (EUR-0.00)

  Jidiš pro radost.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Jidiš pro radost.PDF – (EUR 0.00);

  Jidiš pro radost.MOBI – (EUR 0.00);

  Jidiš pro radost.EPUB – (EUR 0.00);

  Jidiš pro radost.DOC – (EUR 0.00);

  Jidiš pro radost.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  The Joys of Yiddish / People I Have Loved, Known or Admired (1968)

  Žánr:
  Literatura světová, Humor
  Vydáno: , Academia
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (9)

  Přidat komentář

  Hana H.

  17. ledna

  Trocha humoru se hodí vždy

  Chesterton

  28.11.2017

  Radostná záležitost plná životní moudrosti.

  meluzena

  13.10.2017

  Knížka je vlastně výkladový jidiš slovník, kde autor k dokreslení významu jednotlivých pojmů používá židovské vtipy a humorné historky.

  Janasem

  10.02.2017

  Udělala jsem si radostný víkend a zpestřila ho touhle krásnou knížkou – skvělý obsah, skvělý překlad a člověku je hned hej!

  SonaH

  16.02.2016

  "Máš-li hlad, zpívej; máš-li bolest, směj se."

  Peti

  17.12.2015

  Výborně pojatá kniha, ty anekdoty prostě zbožňuji. A i když jsem ji pročetla celou, vím, že s k ní budu vracet.

  Vojslava

  20.06.2014

  Krásná a vtipná knížka, která mi objasnila mnoho pojmů z knížek jiných – navíc jsem se naučila pár nových anekdot a dost se přitom nasmála. Doporučuju!

  dva.v.1

  07.03.2014

  mám rád židovské anekdoty,jenže toto jen laciné vtípky. Je v nich velké moudro. A snad se neprohřeším proti autorskému zákonu když tady napíšu jednu anekdotu.

  Za carského Ruska spadl Koplinsky z mostu a začal se topit -mlátil sebou ve vodě a křičel o pomoc. Uslyšel ho carský policista a spěchal mu na pomoc,ale když zjistil že se topí Žid zůstal stát,rozesmál se a nehnutě stál.
  " pomoc utopím se ! " volal Koplinsky.
  " pche,tak se utop Žide " řekl policista.
  Když už Koplinsky potřetí zmizel pod vodou dostal spásný nápad.
  " Smrt carovi " zařval z plných sil.
  Policista neváhal,skočil do řeky Koplinského vtáhl a zavřel jej za pobuřování.

  Není to slovo od slova jen tak jak si tu anekdotu pamatuju

  HTO

  29.09.2012

  Skvělá, skvělá kniha! Moudrá, vtipná i smutná. Mimochodem pro milovníky pana Kaplana: potkáte tu pár povědomých příjmení…

  Charakteristický (a pro mne hodně důležitý) výpisek: „Pokládám historku, anekdotu a vtip za pedagogický nástroj jedinečné účinnosti. Vtip je vnitřně uspořádaná kompaktní výpověď, jejíž význam, pointa, se dostaví s mohutnou silou, většinou jako překvapení; a na dobrou historku je velice nesnadné zapomenout. Mají tudíž značný výchovný dopad. Ti, kdož nepoužívají historku, když chtějí něco vysvětlit, nebo prosté jenom komunikovat, jsou buď naprosto neschopni si ji vymyslet, anebo tento užitečný nástroj slepě zavrhují.

  Svůj speciální buket má anekdota židovská. Velká část židovského humoru je intelektuální povahy, je to, podle Šoloma Alejchema, „darebný rozum", anebo podle Groucho Marxe „rozum, který se zbláznil". První hádanku v mém životě mi dal můj otec; je to hádanka, s níž se každé židovské dítě dříve či později seznámí:

  „Co je to? Visí to na stěně, je to zelené a mokré a hvízdá to!"
  Lámal jsem si hlavu a nakonec jsem se poddal.
  „Je to slaneček," řekl otec.
  „Slaneček?" opakoval jsem nedůvěřivě. „Slaneček přece nevisí na stěně!"
  „Tak ho tam pověsíš."
  „Ale slaneček není zelený."
  „Natřeš ho na zeleno.“
  „Ale slaneček není mokrý!"
  „Když bude čerstvé natřený, bude mokrý."
  „Ale," vyprskl jsem zuřivě, „SLANEČEK NEHVÍZDÁ!"
  „Máš pravdu," usmíval se můj otec, „to jsem tam přidal, aby ta hádanka nebyla tak lehká."

  Asi nás nepřekvapí, když zjistíme, že bezpočet židovských vtipů zesměšňuje Židy samé. Vlastní analýza vede k sebepoznání. A humor slouží mimo jiné jako kompenzace za utrpení; je vítězstvím mozku nad strachem. Židovský aforismus praví: „Máš-li hlad, zpívej; máš-li bolest, směj se." Dánský spisovatel Isak Dinesen napsal: „Všechny útrapy lze snést, když z nich uděláš historku."  TAGS:

  Online Jidiš pro radost ebook, Kniha Jidiš pro radost FB2, Download Jidiš pro radost PDF , Download Jidiš pro radost MOBI, Online Jidiš pro radost kniha, Zdarma Stažení Jidiš pro radost IPhone, Online kniha Jidiš pro radost PDF, Zdarma Jidiš pro radost DJVU, Zdarma Stažení Jidiš pro radost TXT, Stažení Jidiš pro radost RTF, Online Jidiš pro radost FB2 , e-kniha Jidiš pro radost stažení TXT, Zdarma Jidiš pro radost stažení kniha, e-kniha Jidiš pro radost download MOBI, Stažení Jidiš pro radost IPad, Číst Jidiš pro radost MOBI, Číst Jidiš pro radost DOC, Zdarma Jidiš pro radost AWZ, Download e-kniha Jidiš pro radost iPad , Zdarma Jidiš pro radost DJVU, Download Jidiš pro radost e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Jidiš pro radost DVD, Číst Jidiš pro radost TXT, Book Jidiš pro radost stažení DJVU, Jidiš pro radost stažení kniha zdarma, Jidiš pro radost stažení kniha pdf zdarma, Jidiš pro radost pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Jidiš pro radost pdf zdarma, Jidiš pro radost stažení kniha epub zdarma, Jidiš pro radost ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply