Jindřich VIII.: Král a dvůr Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Jindřich VIII.: Král a dvůr Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Jindřich VIII.: Král a dvůr


Tento skvělý životopis Jindřicha VIII. je zasazen do prostředí králova dvora – nejoslnivějšího, jaký kdy Anglie zažila – se všemi jeho kulturními, společenskými a politickými souvislostmi a do nádhery jeho četných přepychových paláců.
Čtenářsky přitažlivé vyprávění je doslova nabito barvitým líčením a množstvím drobných příběhů ze života, zároveň však jde o všeobecnou vyčerpávající studii proměn života i dvora v období, jež na několik staletí rozhodlo o dalším směřování anglických dějin. Autorka polemizuje s některými předcházejícími teoriemi a sama předkládá často třeba i sporné nové závěry, založené na dobových dokumentech, jež dosud zůstávaly nepovšimnuty. Knihu lze beze sporu nazvat skvělým triumfem dějepisné literatury.

Alison Weirová, přední autorita zabývající se dějinami anglických panovníků 16. století a všemi stránkami jejich povah i dobového prostředí, z něhož vyrůstali a které zásadním způsobem ovlivnili, se k postavě Jindřicha VIII. vrátila celkem třikrát: Na začátku své vědecké dráhy napsala knihu Šest žen Jindřicha VIII. a dvacet let nato se k látce vrátila svazkem nazvaným Pád Anne Boleynové. Nyní přichází s třetí prací, která časově stojí někde uprostřed mezi oběma jmenovanými. V knize Jindřich VIII.: Král a dvůr autorka poopravila některá tvrzení obsažená v její jindřichovské prvotině, ale hlavně se soustředila na bezprostřední okolí, v kterém žil a panoval anglický král, proslulý nejen počtem manželek, jichž se v zájmu zplození mužského potomka zbavoval s bezohledností, která neměla hned tak obdoby, ale i renesanční osobností rytíře, básníka, hudebníka, tanečníka, mecenáše umění, stavebníka nádherných paláců a zámků, původce stavby neobyčejných válečných lodí, lovce, jedlíka, pijáka, zkrátka gargantuovsky obžerného vychutnavače života, ale zároveň i náboženského hloubavce, který, ačkoli se až do smrti považoval za katolíka, v Anglii nakonec proklestil cestu k reformaci. O tom všem čtenář v knize – na rozdíl od hloupých televizních seriálů – nalezne podrobné poznatky, doložené dochovaným historickým materiálem.Kniha v českém jazyce!


Stažení Jindřich VIII.: Král a dvůr zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Jindřich VIII.: Král a dvůr (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Jindřich VIII.: Král a dvůr zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Jindřich VIII.: Král a dvůr.pdf (EUR-0.00)

  Jindřich VIII.: Král a dvůr.epub (EUR-0.00)

  Jindřich VIII.: Král a dvůr.doc (EUR-0.00)

  Jindřich VIII.: Král a dvůr.txt (EUR-0.00)

  Jindřich VIII.: Král a dvůr.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Jindřich VIII.: Král a dvůr.PDF – (EUR 0.00);

  Jindřich VIII.: Král a dvůr.MOBI – (EUR 0.00);

  Jindřich VIII.: Král a dvůr.EPUB – (EUR 0.00);

  Jindřich VIII.: Král a dvůr.DOC – (EUR 0.00);

  Jindřich VIII.: Král a dvůr.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  Henry VIII: The King And His Court (2001)

  Žánr:
  Literatura naučná, Biografie a memoáry
  Vydáno: , BB art
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (9)

  Přidat komentář

  Nazli

  17.09.2017

  Jedinečná.

  MedunováPetra

  13.02.2017

  Zdravim 🙂 nebudete někdo knížku prodávat? Mám velký zájem

  TheMelorry

  12.01.2017

  Skvělá kniha. Zajímavé informacemi z období vlády Jindřicha VIII. Mnoho věcí jsem se dozvěděla až z téhle knihy. Osobně si myslím, že je lepší knihu číst až po, alespoň lehkém obeznámení se s tudorovci a jejich dobou. Ideální na to je například autorčina minulá kniha Šest žen Jindřicha VIII. Tahle kniha je spíše informační, příběhu tam moc není, ale mě se moc moc líbila a rozhodně nelituji, že jsem si ji přečetla.

  Soofi

  01.01.2016

  Největším úskalím této rozsáhlé monografie je úporná snaha o všeobsažnost, kvůli které jsem zpočátku doslova "bojovala" s každou stranou. Obzvlášť první polovina knihy se topí v tolika podrobnostech, výčtech a popisech, že je opravdu velmi náročné udržet pozornost.
  Zhruba od poloviny knihy se dostáváme k politickým dějinám, kdy kniha znovu nabírá dech. Rovněž mi moc nevyhovoval sloučený systém poznámek a odkazů, který mě neustále nutil přeskakovat mezi oběma částmi knihy. Poznámky by byly vhodnější přímo v textu.
  Tři hvězdy dávám především za precizní práci a odbornost, ačkoli by vhodná redukce monografii zcela jistě prospěla.

  cori

  10.09.2015

  Velmi obsáhlá monografie (664 stran) o Velkém Jindrovi popisuje téměř den po dni jeho vládu a život v jeho blízkosti. Jmenovitý výčet sloužících a dvorních dam je někdy až únavný. Zaujal mě příběh Jindřichova nemanželského syna a jeho posedlost lovem a turnaji.

  mončičáček

  20.07.2015

  Alison Weir opět nezklamala !!! Moc ráda bych se někdy zúčastnila poznávacích zájezdů po bývalých tudorovských sídlech, které pořádá, slyšet její vyprávění naživo by určitě byl nezapomenutelný zážitek.

  lumydee

  08.02.2015

  Opravdu velice dobře napsaný životopis. Potěšilo mně, že jsem se z této knihy také hodně dozvěděla o tehdejším způsobu života na královském dvoře. Doporučuji přečíst každému, kdo se o toto úžasné období anglické historie zajímá.

  Wilik

  03.02.2014

  Kniha je opravdu životopisem, není to klasický román jako příběh. První polovina se může zdát zdlouhavá a je to vlastně popis vlastností Jindřicha, zvyků, jeho majetku, co rád jedl, jaci byli lidé kolem něho, jaké byly nemoci, jaké měl komnaty atd. V druhé poloviné, která je čtivější už je to příběh s šesti manželkama. Vzhledem k rozsáhlosti a obsáhlosti se nezachází přílíš do detailů, které jsem četla zase v jiných knihách. Shrnuto: výborná historická kniha.

  Lucy2211

  07.10.2013

  Opět kniha nezklamala. Jako vždy dokázala Alison Weirová dokonale přiblížit Tudorovskou Anglii a člověk, když četl knihu, měl příběh přímo před sebou. Sice je kniha velmi obsáhlá, ale ty čtenáře, které toto období zajímá a baví, by tato knížka měla zaujmout. Rozhodně bych jí doporučila všem, kteří se o Jindřicha VIII zajímají 🙂  TAGS:

  Online Jindřich VIII.: Král a dvůr ebook, Kniha Jindřich VIII.: Král a dvůr FB2, Download Jindřich VIII.: Král a dvůr PDF , Download Jindřich VIII.: Král a dvůr MOBI, Online Jindřich VIII.: Král a dvůr kniha, Zdarma Stažení Jindřich VIII.: Král a dvůr IPhone, Online kniha Jindřich VIII.: Král a dvůr PDF, Zdarma Jindřich VIII.: Král a dvůr DJVU, Zdarma Stažení Jindřich VIII.: Král a dvůr TXT, Stažení Jindřich VIII.: Král a dvůr RTF, Online Jindřich VIII.: Král a dvůr FB2 , e-kniha Jindřich VIII.: Král a dvůr stažení TXT, Zdarma Jindřich VIII.: Král a dvůr stažení kniha, e-kniha Jindřich VIII.: Král a dvůr download MOBI, Stažení Jindřich VIII.: Král a dvůr IPad, Číst Jindřich VIII.: Král a dvůr MOBI, Číst Jindřich VIII.: Král a dvůr DOC, Zdarma Jindřich VIII.: Král a dvůr AWZ, Download e-kniha Jindřich VIII.: Král a dvůr iPad , Zdarma Jindřich VIII.: Král a dvůr DJVU, Download Jindřich VIII.: Král a dvůr e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Jindřich VIII.: Král a dvůr DVD, Číst Jindřich VIII.: Král a dvůr TXT, Book Jindřich VIII.: Král a dvůr stažení DJVU, Jindřich VIII.: Král a dvůr stažení kniha zdarma, Jindřich VIII.: Král a dvůr stažení kniha pdf zdarma, Jindřich VIII.: Král a dvůr pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Jindřich VIII.: Král a dvůr pdf zdarma, Jindřich VIII.: Král a dvůr stažení kniha epub zdarma, Jindřich VIII.: Král a dvůr ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply