Jsme přece sestry Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Jsme přece sestry Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Jsme přece sestry


Tři sestry, tři životy, tři lásky — a portrét celého století. Anne Gesthuysenová napsala strhující knihu o svých úchvatných pratetách, které se dohromady dožily 282 let.

Katty, Paula a Gertruda se setkávají na Gertrudiných stých narozeninách. Chtějí plánovat budoucnost, ale nejdříve si musí vyjasnit minulost. Gertruda má stále dobrý zrak, ale neslyší — nebo spíš nechce slyšet. Paula už skoro nevidí, ale vždycky svým sestrám ráda propůjčí sluch. A čtyřiaosmdesátiletá Katty, benjamínek rodiny, chce při každé příležitosti slavit — tak jako dřív, když bývala specialistkou na PR, přestože se to tak tehdy ještě nejmenovalo. Všechny tři se vyznačují stejnou umíněností i smyslem pro humor a všechny tři trpí vrozenými problémy oběhového systému, které si samy léčí příliš silnou kávou a dobrou kořalkou — dokonce i teď, na Tellemannově dvoře, plném dávných vzpomínek.

Anne Gesthuysenová zaujatě proplétá současnost s minulostí, její kniha je ohňostrojem příběhů, na jejichž pozadí se odehrává celé dvacáté století.Kniha v českém jazyce!


Stažení Jsme přece sestry zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Jsme přece sestry (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Jsme přece sestry zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Jsme přece sestry.pdf (EUR-0.00)

  Jsme přece sestry.epub (EUR-0.00)

  Jsme přece sestry.doc (EUR-0.00)

  Jsme přece sestry.txt (EUR-0.00)

  Jsme přece sestry.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Jsme přece sestry.PDF – (EUR 0.00);

  Jsme přece sestry.MOBI – (EUR 0.00);

  Jsme přece sestry.EPUB – (EUR 0.00);

  Jsme přece sestry.DOC – (EUR 0.00);

  Jsme přece sestry.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  Wir sind doch Schwestern (2013)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány, Pro ženy
  Vydáno: , Host
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (27)

  Přidat komentář

  Len2očka

  31.10.2017

  Čas strávený u této knížky byl pro mě příjemný.

  DádazPrahy

  07.06.2017

  Na začátku si mne knížka příliš nezískala, až jsem ji málem odložila. Ale to by byla velká škoda! Pak jsem se začetla a celý příběh mne zaujal i pobídl k zamyšlení. Na příběhu tří sester v požehnaném věku si uvědomujeme, jak moc si stále, ať chceme či nechceme, neseme s sebou na cestě životem svou minulost, jak moc nás ovlivní
  běh dějin, jakou velkou roli hraje to, kde, v které době a do jaké rodiny jsme se narodili. Knížku doporučuji.

  petra4080

  30.03.2017

  Dlouho jsem se nemohla začíst, ale nakonec mě příběh vtáhl do děje a byla jsem zvědavá jak všechno dopadne. Konečně knížka kde je opravdový konec a člověk nemusí spekulovat jak to bylo dál 🙂
  Každopádně mě překvapilo, že byla kniha napsná podle skutečného základu, to jsem netušila až do konce.

  amysa

  08.03.2017

  A další můj kostlivec:-) další knížka, u které mi chyběl komentář…
  Na druhou stranu musím říci, že hodnotit knížky s časovým odstupem má taky něco do sebe… Člověk je nucen zahloubat v mysli a zavzpomínat, jaký vlastně dojem na něj knížka udělala a někdy jsem svými vzpomínkami a pocity opravdu překvapená…

  Příběh Jsme přece sestry čekal na mé přečtení poměrně dlouhý čas… Knížku jsem měla půjčenou právě od své sestry a stále dostávaly přednost jiné tituly… No a v jednu podzimní sobotu přišla její chvíle… Opravdu si to velmi dobře pamatuji, zůstala jsem tehdy doma sama, nic jsem nemusela a tak jsem se pustila do čtení a krásně si to užívala… Zpočátku jsem byla příběhem opravdu nadšená, trio sester a jejich vtip a nadhled mě úplně okouzlil… Jenže postupem času, jak stránky přibývaly, tak nadšení pomalu ubývalo, mizelo, čtení vázlo a nakonec vše splasklo jako bublina a zbylo jen zklamání… Po slibném začátku jsem zkrátka čekala něco víc a ne jen zcela obyčejný příběh, kterých je deset do tuctu… Nicméně času stráveného s touto knížkou nelituji, mám splněno, pokochala jsem se nádhernou obálkou a s díky jí vrátila tam, kam patří…

  kilometr

  28.02.2017

  Jedno se musí autorce přiznat,postavit příběh na pratetách a jejich tak nějak skutečných životních osudech,to chce odvahu.Kniha není rozhodně strhující(těch přes 130 000 prodaných výtisků dost dobře nechápu),ale přečíst se dá.Na druhou stranu,nebýt Čtenářské výzvy pro tento rok,tak taky váhám nad jejím dočtením.40%.

  čika

  26.02.2017

  ako vidim, nie som jedina, co knihu nedocitala. nejde o to, ze by sa citala zle, ale osudy sestier su take akesi rovnomerne nezazivne, alebo mozno nezazivne podane, chyba asi gradacia, alebo aspon hlbsi ponor do psychiky, neviem. nebodujem.

  Petja

  04.02.2017

  Kniha o životě tří sester – nyní starých dam – vyprávěná retrospektivně, žádná červená knihovna, byť se lehce čte. Velmi výstižný je komentář od Lidky níže, díky za něj :-)-

  rajen

  22.06.2016

  Knihu jsem četla už před nějakým časem, tak asi nejsem schopna napsat komentář, jaký bych napsala, kdybych ji dočetla včera. Tak jsem si pročetla komentáře a ten od Lidky, je asi takový, jaký bych napsala i já, takže se pod něj podepisuji.
  Jen dodám, že obálka je naprosto úžasná!!!

  Karolína52

  25.02.2016

  Román se mi líbil, četl se dobře. Skvělá psychologie postav. Je to krásná a poutavá
  rodinná sága. Doporučuji.

  galinek

  10.02.2016

  Knižku jsem měla od kamarádky půjčenou už pár měsíců. Nějak se mi do ní nechtělo,… Ale pak jsem se začetla a opravdu ZAČETLA. Moc se mi líbilo prolínání vzpomínek a současnosti.
  Někdy v životě rozhodnou maličkosti, někdy je to běh dějin, co nás ovlivní, nasměřuje.
  ….jednoznačně silný příběh….

  Kariol

  07.02.2016

  Mám moc ráda sesterské příběhy, sama mám dvě sestry zhruba stejně věkově rozdílné jako je tomu v tomhle románu. A takovéhle rozsáhlé výpravné příběhy mě baví. 🙂

  ritz

  29.07.2015

  Přečetla jsem, ale uchvácená jsem nebyla. Zajímavé období celého století.

  tisha8409

  13.07.2015odpad!

  Nezaujala… spíš odradila.
  Hodnocení citlivých žen vám řeknou, že ta kniha je plná citu a lásky k rodinným poutům…. ale z toho, co jsem zatím četla já, cítím pouze řevnivost, nespokojenost se svými životy, příliš velký věkový rozestup.
  Hlavní roli má jedna nespokojená bába ( ano, je to ta nejstarší, které se v podstatě nic moc nedělo, přesto má pocit, že utrpěla největší ztráty) a proplítá se to s urputnou snahou sester ji násilně celý život přimět, aby taková nebyla.
  Neustálé přechody mezi minulostí a vzpomínkách ve sto letech na "párty" mi maže vnímání, kde že se to vlastně v tom ději nacházím.
  Životní osudy jsou hm jaksi…. typické, plné běžných problémů a popravdě mne kniha o umírajících ženách velmi … znervozňuje. Normálně jsem měla na chvíli pocit, že mi je taky sto let a nic už na světě nemá cenu…což by kniha asi ve čtenáři vyvolávat neměla.
  Nechápu ty mega reklamy a popravdě už budu asi vždy vysoce recenzované knihy obcházet obloukem.
  Nějak tak vše přehnaně doporučované je pak o ničem.

  milacicka

  31.05.2015

  Veliké zklamání.. Neprokousala jsem se ani do pulky ! !

  RADOST

  21.09.2014

  Dlouhý život – je požehnáním? Umí se člověk přizpůsobovat běhu doby, zbavovat se předsudků, zvolit si své místo podle své povahy a potřeb? Naučí se chápat, odpouštět, pomáhat? Co znamená pro jednotlivce rodina? Moc dobře se mi četla tato přesvědčivá kniha o konfliktech i sounáležitosti tří sester, o jejich rozdílných povahách, životních křivdách i vzájemném pochopení. Vnukla mi i myšlenku podebatovat se sestřenicemi a bratranci o životě našich matek (pěti sester) tak, jak se jevil každému z nás. Stejné rodinné události, různý pohled – bude to určitě zajímavé.

  Lidka

  13.07.2014

  Příběh tří sester, které ač žijí hodně dlouho mají spolu stále řadu nevyjasněných věcí z minulosti. Při oslavě stých narozenin jedné z nich se rozhodnou , že nastal čas to napravit. A to nelze udělat bez rekapitulace proběhlých životů. Ne, neprožily nic zcela výjimečného, ale to nevadí, takové jsou přece životy většiny z nás . Není nezajímavé nahlédnout do životů žen, které žily přes tři století. Nahlédneme do problémů , které souvisí s historických událostí, ale řeší se tu i problémy, které řešíme i my dnes. Ale v minulosti se řešily zcela jinak, třeba rozvod, politika, společenské postavení,otázka homosexuality a podobně. To, co dnes vyřešíme / pokud to vůbec řešíme/ za dny, popřípadě týdny, to se řešilo i několik let a některé problémy poznamenaly a dá se říct, že mnohdy i odepsaly lidi i na celý život.
  Autorka svůj příběh vypráví ve dvou časových rovinách a vypráví ten příběh lehce, jednoduchým způsobem , místy s laskavým humorem.
  Chcete si odpočinout? Je to totiž odpočinkové čtení u něhož nemusíte příliš přemýšlet, ale pozor, nikoliv čtení laciné či dokonce bezduché. Asi spíše zaujme ženy, ale troufnu si říct, že klidně je mohou číst tři generace a každá z nich v knize něco najde, co ji zaujme.
  Já znovu s údivem četla, jak velká a opravdová láska vydrží hodně dlouho, a co dokáže překonat a jak dokáže lidi semknou láska sourozenecká.
  Mám sice raději knížky u nichž musím více přemýšlet, ale tohle čtení nebyl promarněný čas.

  bosorka

  27.06.2014

  Odpočinková, příjemně a poklidně plynoucí kniha. Osudy tří sester sice nejsou nikterak "bombastické", nicméně zajímavost jim rozhodně nechybí. Poutavý pohled na morálku a vůbec na život obyčejných lidí v Německu první poloviny 20. století. K tomu nadhled všech tří dam, které pro vtipné glosování vlastního života nejdou daleko.

  bookcase

  25.06.2014

  Celý román plyne velmi lehce, současnost se prolíná s minulostí a přesto jsem neměla pocit, že bych se ztrácela. A taky mi vůbec nepřipadalo, že by sestry měly tolik let. I přes jejich drobné zdravotní neduhy byly bystré a čiperné, měla jsem pocit, že jim je nanejvýš čtyřicet, hlavně nezdolné Katty.
  Tento čtivý román můžu doporučit všem milovníkům rodinných příběhů.

  Janasem

  10.06.2014

  Máme období vzpomínek – století staříci rekapitulují – zajímavé osudy německých sester ze střední třídy – jak těžké je překonat některá tabu. Velmi dobře přeloženo.

  alnahu

  03.06.2014

  Mě se kniha četla dobře,příběh sester Gertrudy,Pauly a Katty se mi líbil,děj se odehrává v dnešní době ,kdy slaví nejstarší Gertruda 100 narozeniny a prolíná se s minulostí,kdy každá vzpomíná na dřívější dobu.Samozřejmě i mezi nimi bylo spousta svárů,jako mezi všemi sestrami.Román je vlastně historií jedné rodiny.

  Brambram

  01.06.2014

  Tahle kniha pro mě byla zklamáním, velká reklama, nádherná obálka, velké očekávání. Nevyplnilo se. Někdo v komentářích níže psal,že se jedná o červenou knihovnu. No nevím, moje definice červené knihovny je – velká láska, nějaké ty peripetie a happyendovský konec typu byli spolu šťastni až do smrti.Toho jsem se ani u jedné ze sester opravdu nedočkala. Chápu, že autorka, členka rodiny měla potřebu sepsat život svých příbuzných, které se dožily tak požehnaného věku. Nicméně pro mě, jako nezávislého pozorovatele tedy jejich životy nebyly až taková bomba abych si o nich musela číst. Oceňuji snad jen nijak hluboký popis života obyčejných Němců v průběhu dvacátého století.

  regi1

  21.05.2014

  Kniha mě po uvedení na trh nadchla svou anotací natolik,že jsem neváhala a rovnou si ji zakoupila. Byla jsem na ni velmi natěšená. Bohužel mě ale zklamala. Váhala jsem při hodnocení mezi dvěma a třemi hvězdami,tři hvězdy jsou pro mě ještě dobře,tedy průměr. Zde jsem nakonec tři hvězdy dát nemohla,kniha je pro mě spíše podprůměrná. Je sice pravdou ,jak píše evasamanka ,že kniha plynula příjemně a lehce vpřed a že je z ní cítit nenásilnou úctu k příbuzným, zároveň ale souhlasím s moni.ka,že se jedná o červenou knihovnu v modrém. Obal se mi líbil,možná to je povrchní,ale i obalem si mě dokáže kniha dostat nebo odradit,aniž ji ještě čtu.Zde jsem se ale netrefila,což mě moc mrzí,protože tématicky mi kniha sedí.
  Tím jak se v knize proplétá minulost se současností mi kniha nápadně připomínla Stoletého staříka od Jonassona,třeba je to náhoda…co myslíte?

  moni.ka

  09.05.2014

  Červená knihovna v modrém obalu.

  siena

  03.05.2014

  Před časem jsme slavili "půlkulatiny" nejstarší sestry. My tři jsme si dělaly legraci, že až se sejdeme na těch "celýchkulatinách", tak už nám krémy proti vráskám nepomohou, že to bude chtít spíše balsamovací oleje:) A v té době jsem objevila anotaci na knihu o třech sestrách…
  Dostalo se mi hodně emotivního vyprávění o životech tří osobitých žen, do kterých se promítly i "velké" dějiny Německa. Každá si nese svůj osobní kříž, svá trápení, provinění, své pocity ukřivděnosti. Co ale s tím vším, když už nezbývá mnoho času na smíření se s osudem, na smíření se navzájem, když další jejich setkání může být poslední? "Odpuštění je základem nejen k tomu, abychom se smířili s jinými, ale i sami se sebou"…Vždyť jsme přece sestry!

  Ale kde má tedy domov? Často se v životě stěhovala….O žádné své bydliště nikdy nebojovala, dokonce ani teď ne. Šlo ji o nezávislost, ať to bylo kdekoliv. Ale najednou si uvědomila, že i ona celý život o něco bojovala, i za těch nejnepříznivějších okolností – o své sestry! Jejím domovem jsou vlastně ony a neopustí je, dokud bude živa.
  Možná bych už měla konečně být doma, uvažovala Gertruda a všimla si, že se uklidnila. S tímto rozhodnutím se jí bude dobře spát.

  Maragad

  01.04.2014

  Kniha je psaná z pohledů sester, každá z nich má svůj prostor, kde řeší svoji současnost i návraty do minulosti. Nejspíš i právě proto se kniha tak dobře čte a děj opravdu rychle ubíhá. Ze začátku mi chvilku trvalo, než jsem se v ději zorientovala a pochopila značení současnosti a minulosti. Sestry jsem si moc oblíbila a to všechny do jedné, každá měla své zvláštní osobní kouzlo, byly vtipné, někdy nerudné a na svůj věk všechny velmi vitální. Anne Gesthuysenová se inspirovala skutečnými postavami svých tet, a i když se v rodině příběhy předávaly většinou jen ústně, působily velmi věrohodně. Byly to právě návraty do minulosti, co na mě udělalo největší dojem. Bavilo mě pročítat si o životě sester, číst o všem, co je potkalo a jak moc je to ovlivnilo do budoucna.

  zulanek

  25.03.2014

  Opravdu kouzelná kniha,ze které vyzařuje silné rodinné pouto,které nebylo nikdy rozbito ani pohnutými osudy hlavních hrdinek.
  Nedá se to popsat,to se musí číst!

  evasamankova

  19.03.2014

  Kniha Anne Gesthuysenové plynula příjemně a lehce vpřed. Byla přímočará a jednoduše kouzelná. Ze směsice humoru a dramatických situací dýchala po celou dobu laskavost a přirozená, nenásilná úcta k příbuzným. Krásná odpočinková kniha.  TAGS:

  Online Jsme přece sestry ebook, Kniha Jsme přece sestry FB2, Download Jsme přece sestry PDF , Download Jsme přece sestry MOBI, Online Jsme přece sestry kniha, Zdarma Stažení Jsme přece sestry IPhone, Online kniha Jsme přece sestry PDF, Zdarma Jsme přece sestry DJVU, Zdarma Stažení Jsme přece sestry TXT, Stažení Jsme přece sestry RTF, Online Jsme přece sestry FB2 , e-kniha Jsme přece sestry stažení TXT, Zdarma Jsme přece sestry stažení kniha, e-kniha Jsme přece sestry download MOBI, Stažení Jsme přece sestry IPad, Číst Jsme přece sestry MOBI, Číst Jsme přece sestry DOC, Zdarma Jsme přece sestry AWZ, Download e-kniha Jsme přece sestry iPad , Zdarma Jsme přece sestry DJVU, Download Jsme přece sestry e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Jsme přece sestry DVD, Číst Jsme přece sestry TXT, Book Jsme přece sestry stažení DJVU, Jsme přece sestry stažení kniha zdarma, Jsme přece sestry stažení kniha pdf zdarma, Jsme přece sestry pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Jsme přece sestry pdf zdarma, Jsme přece sestry stažení kniha epub zdarma, Jsme přece sestry ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply