Jsou světla, která nevidíme Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Jsou světla, která nevidíme Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Jsou světla, která nevidíme


Marie-Laure prožívá s milujícím otcem spokojené dětství v Paříži. Život ji však postaví před první těžkou zkoušku, když v raném věku oslepne. Tehdy ještě netuší, že má před sebou další, mnohem obtížnější zkoušky. Němci obsazují Paříž a Marie s otcem jsou nuceni uprchnout, musejí opustit své dosavadní jistoty a vydat se za nejasnou vidinou bezpečného útočiště. Je ale možné najít takové místo v rozbouřené Evropě? Zvláště když s sebou Mariin otec nese nebezpečné tajemství?
V německé hornické kolonii vyrůstá sirotek Werner, toužící po jiném osudu, než jaký mu byl předurčen. Chce přijít na kloub všem záhadám, které jej obklopují, fascinuje jej věda, technika. Jeho přirozený talent a samozřejmost, s níž je schopen opravit každé rádio, nezůstanou nepovšimnuty. Zajistí mu místo na elitní vojenské akademii pro Hitlerjugend – stane se z něj specialista na odhalování odbojových aktivit. Werner, který si je stále více vědom nelidských důsledků své inteligence, se nakonec při pátrání po odbojářích dostává i do Saint-Malo.
Blíží se chvíle osudového setkání..Kniha v českém jazyce!


Stažení Jsou světla, která nevidíme zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Jsou světla, která nevidíme (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Jsou světla, která nevidíme zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Jsou světla, která nevidíme.pdf (EUR-0.00)

  Jsou světla, která nevidíme.epub (EUR-0.00)

  Jsou světla, která nevidíme.doc (EUR-0.00)

  Jsou světla, která nevidíme.txt (EUR-0.00)

  Jsou světla, která nevidíme.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Jsou světla, která nevidíme.PDF – (EUR 0.00);

  Jsou světla, která nevidíme.MOBI – (EUR 0.00);

  Jsou světla, která nevidíme.EPUB – (EUR 0.00);

  Jsou světla, která nevidíme.DOC – (EUR 0.00);

  Jsou světla, která nevidíme.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  All the Light We Cannot See (2014)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány, Válečné
  Formáty eknihy: EPUB, MOBI
  Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (568)

  Přidat komentář

  mi-380

  včera

  Další silný příběh z druhé světové. Autor účinně využívá metodu vyprávění příběhů tří válkou poznamenaných postav, nezávisle na sobě prožívajících krutá léta, jejichž cesty se v určitém bodu časoprostoru střetnou a v tom okamžiku nastává rozhodující zlom v jejich osudech. Všechny příběhy se čtou jako detektivka, popisují tvrdou válečnou realitu a i když několik částí působí skoro pohádkově, výsledný dojem je velice působivý, poučný a dojemný: 90% (zatím 2067 hodnotících je na podobném průměru 88%).

  Terry.89

  25. ledna

  Kniha byla jedním slovem DOKONALÁ. Příběh mě pohltil na samém začátku a stejně tak obě hlavní postavy mi okamžitě přirostly k srdci. Knihu jsem dlouho odkládala, až se mi v letošním roce v rámci vlastní knižní výzvy dostala do rukou a musím přiznat, že jsem byla opravdu veliký hlupák, když jsem tak dlouho odkládala něco tak jedinečného. Do příběhu jsem se doslova zamilovala a nemám jedinou pochybnost, že si za něj autor obdržel Pulitzerovu cenu zcela zaslouženě. Kniha je plná emocí a odhodlání a vnitřní síly, se kterou se oba protagonisté staví k uskalím, které jim do cesty staví 2. sv. válka. Rozhodně mohu knihu jen doporučit.

  Leenah

  24. ledna

  Knih o druhé světové válce už byla napsaná spousta. Nikdy mě asi toto téma neomrzí, ale potěší mě, když je tam nějaký prvek, který je pro mě nový, se kterým jsem se u podobných knih ještě nesetkala. U Světel to pro mě byl jednoznačně motiv slepé dívky – její vnímání života pro mě bylo velkým přínosem a posunulo knihu mezi ty nejzajímavější s touto tematikou. Propojení jejího života s Wernerem nebylo kýčovité ani přehnaně optimistické. Konec mě hodně bavil a celkově mi netrvalo dlouho knihu přečíst, ačkoli je poměrně rozsáhlá. Rozhodně mě obohatila a budu doporučovat dál.

  petunie1

  23. ledna

  Velice čtivá kniha s chytře napsaným příběhem, všechny dílky skládanky do sebe krásně zapadnou. Ve válce to ani nemohlo jinak dopadnout. Všem hrdinům bych však moc přála krásný konec. V životě to ale bohužel chodí jinak. A tak velice oceňuji, jak autor dokázal věrohodně převyprávět např. pohádku, kterou německý národ dětem mohl vtloukal do hlavy báchorky o těch "zkažených" obchodnících… Vlastně si ji ani přesně nevybavuji, ale vím, že mě při čtení této pasáže kniha nejvíce dostala.

  Kudrnatá

  23. ledna

  Pro mě nejlepší kniha minulého roku. Do stylu psaní tohoto autora jsem se zamilovala, líbí se mi jeho smysl pro detail, který krásně vykreslil v popisech vnímání světa slepé dívky.

  JointlieKat94

  18. ledna

  Minulý rok jsem rozečetla tuto knihu, přečetla jsem pár stránek, a knihu jsem odložila. Prostě jsem to nezvládla číst dál. Brečela jsem. Odložila jsem jí teda na pár měsíců, s tím, že až se na to budu cítit, dočtu.. ta chvíle přišla minulý týden. Kniha mě chytla a nepustila! Brečela jsem ještě 2x. Ale dočetla. Naprosto silný příběh z 2.SV, o lásce, o ztrátě a o velkých náhodách.., který mě vtáhnul do děje. Strašně nemám ráda "tlustý" knihy, vždy jsem myslela, že je budu číst věčnost. S touhle to ale tak uteklo, že si po dočtení musim odpočinout. Tak moc mě to dostalo..

  Martiiiik

  17. ledna

  Moc krásná kniha. Moc nemusím přeskakování z minulosti do budoucnosti, ale tady mě to hnalo neustále dál. Jak se jedna dějová linie, začínající těsně před válkou, postupně přibližovala k druhé, téměř na konci války, bylo naprosto fascinující.. Věděla jsem dopředu, že mě nečeká happyend, ale stejně mě to zasáhlo.. Pět hvězd je naprosto oprávněných a mohu doporučit všem.. Jen občas to chce zásobu papírových kapesníků u sebe 🙂

  knihamojalaska

  11. ledna

  Jedna z najlepších kníh, aké sa ku mne dostali…nie je to práve oddychové čítanie kvôli vojnovej tematike, ide o veľmi smutný príbeh, no zanechal vo mne veľmi silný dojem..vrelo odporúčam 🙂

  Bukina

  06. ledna

  Přečetla jsem ji opravdu jedním dechem, nedalo se přestat. Zajímavý a propracovaný příběh.

  d.a.s.a

  05. ledna

  Krásná a smutná.. Jako bych byla za války v Saint-Malo. Žila jsem ten příběh s nimi.

  Inka063

  05. ledna

  Jedna z mých nejlepších knih. Trochu náročné je sledování přeskakování mezi přítomností, minulostí a hlubší minulostí, o to je kniha zajímavější. Ale samozřejmě nejen "technicky". Kniha je o zrání, přerodu, přemýšlení o sobě. O hrdosti a síle osobnosti. O síle osudu, lásce a pomoci za cenu vlastního skonu. I o válce, manipulaci a krystalizování charakterů.
  Už mám připravenou ke čtení O dívce Grace, doufám, že po tomto skvostu nebude zklamáním.

  Monni

  02. ledna

  Tohle byla snad nejdéle čtená knžka v mém životě. Asi 3x sem ji odložila, že to nedám. Ale jelikož nesnáším rozečtené knihy, tak jsem ji přece jen dočetla. A jakmile jsem ji dočetla řekla jsem jen jediné slovo…KONEČNĚ!… Kdyby byla tak o polovinu kratší, tak bych asi řekla, že je to celkem fajn knížka, ale takto určitě nee. Kniha je úplně zbytečně roztažená a polovina věcí tam byla úplně bezpředmětná. Za mě tedy nevím kde přišla k takovým oceněním. Takže můj za mě tedy nikdy víc.

  zuzca.h

  31.12.2017

  Moje poslední a zároveň nejlepší kniha roku2017. Ze začátku mě štvalo to přeskakovaní v čase, ale pak jsem si zvykla. Příběh co Vás chytne za srdce a nepustí. S Marie-Laure jsem prožívala celý příběh, tajila dech a držela palce. Držela jsem palce i Juttě a Wenerovi aby přežili. Na Wernera jsem byla naštvaná když narozdíl od slabého Frediho se nedokázal vzepřít pro něj nesmyslným nařízením a obrečela jsem co se Fredimu potom stalo, protože společnost ho považovala za slabocha. Celou dobu jsem pro Wernera a Marie-Laure doufala ve šťastný konec, ale ty ve válce nebývají,že:( Pro mě krásně napsaný příběh o touze přežít o překonávání sám sebe a víře v lepší zítřky.

  Luucie

  30.12.2017

  Kniha mne lákala z jediného důvodu – čte ji snad každý, musí být skvělá.
  No nebyla. Alespoň ze začátku ne, ztrácela jsem se v postavách, ztrácela jsem se v letech. Zmatek se vytrácel jak jsem se prokousávala dějem a začala jsem doufat kdy a jak se Werner a Marie-Laure potkají.
  Ke konci nastal zlom a já nemohla přečíst číst. Procházela jsem ulicemi společně s Marii-Laure, žila s ní v domě, prožívala strach, když byla několik dní schovaná na půdě.
  Co velice chválím jsou krátké kapitoly.

  monushka

  30.12.2017

  Knihu jsem nasla minuly rok pod stromeckem. Tesila jsem se, az si ji prectu, ale porad na ni nejak nebyl cas. Az mi k tomu dopomohla ctenarska vyzva a splneni posledniho zbyvajiciho tematu. A jsem tomu vdecna, nebot i pres velky pocet stranek jsem mela rychle precteno. Ze zacatku mi delalo problem stridani charakteru, mista a deje, ale s rostoucim poctem prectenych stranek jsem se nemohla od pribehu odtrhnout.

  Dakarianna

  30.12.2017

  Hodně dlouho jsem se na knihu pouze chystala, nebýt čtenářské výzvy tak nevím, nevím, kdy bych se k ní dostala. Děsila mě ta tloušťka. Ale nakonec se kniha ukázala velmi čtivou, dost tomu pomáhalo více pohledů (za mě byly rozhodně nejlepší kapitoly s Wernerem) a to, že byly velmi krátké. Příběh je silný, nezapomenutelný, ale stejně si myslím, že kdyby byla kratší, vůbec by jí to neuškodilo.

  veronika0382

  29.12.2017

  Dobře. Chtěla jsem dát původně 3 hvězdy, ale jednu přidávám za ten konec. Opravdu mě dojal a zalily se mi oči. Ale! Na to, že jsem se na knihu chystala dva roky (dva roky jsem jí měla koupenou, ale stále na ní nějak nebyla nálada – moje intuice nezklamala, žádné wau se nekonalo) a byl okolo ní takový humbuk, jsem čekala prostě víc. Kniha mohla mít úplně v klidu o polovinu méně stran. Místy strašně nudné a zdlouhavé. Občas jsem i přeskakovala nudné pasáže o radiovlnách a opravách přijímačů. Děj mi přišel nedotažený a tak nějak tomu všemu něco prostě chybělo. Nejvíce zajímavých, kde děj bavil a tak nějak odcejpal, bylo posledních 100 stran. Rozhodně znám silnější a lepší příběhy. Ale za přečtení zase určitě stojí. To jů 🙂

  agatha2

  29.12.2017

  Kniha je to krásná, to jí nelze upřít. Ale nemohu říci, že by pro mě byla nezapomenutelnou a to jsem očekávala, že se nezapomenutelnou stane. Jsem ráda, že jsem si ji přečetla, ale vracet se k ní asi už nebudu.

  PetraChvílová

  28.12.2017

  Jedna z nejlepších knih, které jsem četla. Od první stránky jsem se nedokázala odpoutat.

  baru_h

  27.12.2017

  Kniha je to tlustá a někdy se příběh až příliš vlekl. I tak děj této knihy je úchvatný, ale na druhou stranu mi naskakovaly myšlenky o hrůzách, které se v té době odehrávaly. Přesto je kniha napsána hezkým jazykem bez nějakých velkých popisů hrůzostrašných událostí. Pouze popisu život lidí za války, jejich pocity. Vše je ale popsáno, až s takovou každodenností a lehkostí. Alespoň tedy mně to tak připadalo.
  Akorát jsem ubrala jednu hvězdičku za zmatek, který jsem měla při přeskakování z jedné časové linie do druhé.

  Tofinka

  24.12.2017

  Opravdu pěkná knížka. Každá z postav vnímala válku po svém, s jinými pocity, a tím to bylo ještě zajímavější. Marii-Lauru jsem si velmi oblíbila a Wernera nakonec také (spoiler! : proto mi bylo celkem líto, že spolu mohli strávit jen jeden den). A nakonec… Musím říct, že konec mi přišel takový neúplný, no, prostě mi nějak nesedl.

  Knihy odehrávající se v období války jsem nikdy neměla moc v lásce (za to může jen a jen povinná četba :D), ale najdou se u mě i případy kdy mi to nevadí (například V šedých tónech a teď i Jsou světla, která nevidíme)… Takže mi zbývá už jen říct, že knihu vřele doporučuji :).

  Andvejka

  23.12.2017

  Víc jak polovinu knihy jsem se doslova nutila, abych ji nevzdala a četla dál, protože mi ani trochu nesedělo přeskakování kapitol v letech, místech, postavách a ději, který byl jednou tady a podruhé o několik let zpět. Nicméně posledních 200 stran jsem si zvykla a přečetla s velkou chutí, konečných 150 dokonce za jedno odpoledne. Natolik mě děj pohltil, byť mě mrzí, že Marii-Laure a Wernerovi bylo věnováno málo společného času a prostoru.

  Dlouhou dobu jsem si představovala ideální konec knihy dle mého scénáře, ale ten nepřišel. Čekala jsem shledání po letech, kdy ji spatří při procházce Paříží a uvidí v ní tu slepou, pihovatou dívku, kterou kdysi dávno zachránil a nikdy na ní nezapomněl. Bohužel.

  Moc mě ani nezaujal závěr knihy, přišel mi "prázdný" a nedokončený.

  Původně jsem měla v plánu dát knize pouze 3 hvězdy, nicméně svižnější druhá půlka knihy mi nedala a vysloužila si čtvrtou hvězdu. Vyhovovaly mi krátké kapitoly, ale byla bych raději, kdyby kniha byla napsaná hezky popořadě, byť rozdělena na jednotlivá časová období.

  tlllk

  22.12.2017

  ten chlapcov príbeh začínal trochu ako jak Feinmanov životopis. O tejto vojne boli napísané mraky kníh a stovky hodín dokumentov, ale tejto knihe sa žiaden nepodobá. Určite odporúčam.

  nikola2817

  19.12.2017

  Právě jsem dočela a přemýšlím, co o této krásné knize napsat….Ještě jsem plná dojmů, doznívá ve mně tento příběh a ještě tak trochu brouzdám ulicemi Saint Malo spolu s Marií-Loure. Ač knih o válce byla napsána spousta, tato kniha je přesto neotřelá a přináší nové podněty k zamyšlení. Příběh je tak krásně napsaný, a jsou v něm dokonale vykresleny pocity, každého člověka, jak vnímá válku po svém…
  Příběh je velice poutavý, má krátké kapitoly, a to vás nutí stále a stále číst. A vy čtete a čtete, až se najednou osudy všech postav protnou, příběh skončí, a ve vás přesto stále doznívá…Jen mi bylo líto, jak dopadl Werner, i to, že se s Marií-Loure setkali pouze na tak krátkou chvíli…

  janulka1310

  14.12.2017

  Nádherný kvalitní román se vším všudy…Doporučuji!

  Owain

  14.12.2017

  Pribeh pekny, hlavni postavy si oblibite. Cekala jsem nejaky zvrat nebo vic propracovany konec. Celkove 4 hvezdy za krasny pribeh a napeti, jen ten konec nejaky moc rychly a odbity.

  DominaCZ

  12.12.2017

  Opět enormně přeceňovaná věc.
  "příběh" kluka? Téměř zbytečnej – chviličky o pobytu v HJ škole si člověk může přečíst v odborné publikaci. Okamžiky u aparátů už nejsou zajímavý.
  O holce by byla lepší malá kniha, to by bylo lepší, ale nespojovala bych to s válkou, ale život se strýčkem. Bylo to kouzelný a měla štěstíčko na skvělý lidičky, trochu sladké, ale jinak by to šlo.
  Připočtěme tunu zbytečnýho marastu a máme tu dvě star.

  Evaneva

  12.12.2017

  Tato kniha určitě stojí za přečtení! Zajímavé je prolínání různých časových i dějových rovin. Je třeba jí číst v krátkém čase, jinak se v ději i v postavách budete ztrácet. Trochu mi trvalo, než mě "chytla", ale pak už jsem četla jako divá.

  Leeonteena

  10.12.2017

  Velká očekávání plodí velká zklamání. Abych byla fér – kniha se četla dobře, oba hlavní hrdiny bylo velmi snadné si oblíbit a celkový děj se mi líbil. Tajemství, napjetí i mystično – setkání hrdinů, Moře plamenů, papá. Mělo to velký potenciál, bohužel konec byl odbytý a všechny ty věci najednou postrádaly smysl. I tak dávám čtyři hvězdy, protože se mi líbilo jak byla kniha napsaná a určitě doporučuju přečíst a udělat si vlastní názor.

  piittii

  10.12.2017

  Nadherny pribeh, krasne psany. Stoji za precteni.
  TAGS:

  Online Jsou světla, která nevidíme ebook, Kniha Jsou světla, která nevidíme FB2, Download Jsou světla, která nevidíme PDF , Download Jsou světla, která nevidíme MOBI, Online Jsou světla, která nevidíme kniha, Zdarma Stažení Jsou světla, která nevidíme IPhone, Online kniha Jsou světla, která nevidíme PDF, Zdarma Jsou světla, která nevidíme DJVU, Zdarma Stažení Jsou světla, která nevidíme TXT, Stažení Jsou světla, která nevidíme RTF, Online Jsou světla, která nevidíme FB2 , e-kniha Jsou světla, která nevidíme stažení TXT, Zdarma Jsou světla, která nevidíme stažení kniha, e-kniha Jsou světla, která nevidíme download MOBI, Stažení Jsou světla, která nevidíme IPad, Číst Jsou světla, která nevidíme MOBI, Číst Jsou světla, která nevidíme DOC, Zdarma Jsou světla, která nevidíme AWZ, Download e-kniha Jsou světla, která nevidíme iPad , Zdarma Jsou světla, která nevidíme DJVU, Download Jsou světla, která nevidíme e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Jsou světla, která nevidíme DVD, Číst Jsou světla, která nevidíme TXT, Book Jsou světla, která nevidíme stažení DJVU, Jsou světla, která nevidíme stažení kniha zdarma, Jsou světla, která nevidíme stažení kniha pdf zdarma, Jsou světla, která nevidíme pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Jsou světla, která nevidíme pdf zdarma, Jsou světla, která nevidíme stažení kniha epub zdarma, Jsou světla, která nevidíme ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply