Karel IV. – Tajný deník Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Karel IV. – Tajný deník Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Karel IV. - Tajný deník


Více než šest století uplynulo od chvíle, kdy Karel IV., český král a římský císař, svěřil své myšlenky a nejhlubší pocity pergamenu. O jeho oficiálním životě bylo napsáno mnoho, ale jeho osobní zpovědí, která měla zůstat utajena veřejnosti, ale řízením osudu opět spatřila světlo světa, je Tajný deník. Jemu svěřil své vzpomínky na dětství, na milovanou matku, královnu Elišku Přemyslovnu, a na svého otce, českého krále Jana Lucemburského, se kterým měl velmi komplikovaný vztah. Jeho myšlenky patřily i jeho čtyřem ženám, jež všechny vroucně miloval, a dětem, zejména malému synkovi, pozdějšímu českému a římskému králi Václavovi IV. Poznejte život a pravou duši Otce vlasti, schopného a obratného panovníka, pravého přítele, oddaného manžela a laskavého rodiče, člověka milujícího, neúnavně budujícího, pevného v zásadách i tápajícího; muže, jenž v České zemi našel svůj pravý domov.Kniha v českém jazyce!


Stažení Karel IV. – Tajný deník zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Karel IV. – Tajný deník (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Karel IV. – Tajný deník zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Karel IV. – Tajný deník.pdf (EUR-0.00)

  Karel IV. – Tajný deník.epub (EUR-0.00)

  Karel IV. – Tajný deník.doc (EUR-0.00)

  Karel IV. – Tajný deník.txt (EUR-0.00)

  Karel IV. – Tajný deník.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Karel IV. – Tajný deník.PDF – (EUR 0.00);

  Karel IV. – Tajný deník.MOBI – (EUR 0.00);

  Karel IV. – Tajný deník.EPUB – (EUR 0.00);

  Karel IV. – Tajný deník.DOC – (EUR 0.00);

  Karel IV. – Tajný deník.TXT – (EUR 0.00);

  Série:

  Lucemburská pentalogie (1.)

  Žánr:
  Romány, Literatura česká, Historie
  Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (26)

  Přidat komentář

  Jaruš7

  06. ledna

  Další kniha s mou nálepkou Aurová.
  Nečekaně intenzivní pocit cituplného zásahu.
  Citát Jana Lucemburského :" Měl bys mě být vděčný." Jak dvojsmyslně tohle zazní a oboje je dokonale pravdivé. Útrapy mládí a odloučení od matky to jsou hořké a nevymazatelné dojmy, nucený exil na francouzském dvoře měl své kouzlo a školu, společenské styky byly bonusem pro budoucnost, charakter byl cizelován a výsledek jeho vlády stál za to. Osud tento citát postavil na váhy – a ty hrdino ukaž co dokážeš.
  Citát : ( jde o slepotu J.L.) " Když přestal vidět prohlédl."
  Načtená, Jiří Dvořák to aurově umí. Sváteční chvilka.

  5020

  30.12.2017

  výborně napsaná, rozhodně doporučuji

  lapagerie

  20.09.2017

  Čtivě napsaný "deník" Karla IV. Musím říct, že jsem k sérii přistupovala s trochou skepse, ale jsem příjemně překvapená. Líbily se mi "myšlenky" Karla IV., jeho uvažování nad událostmi, které se skutečně odehrály, které se ho osobně dotkly. Vztah k otci, matce… Představuji si, že tak nějak nad tím klidně mohl přemýšlet.

  Shardlake

  06.07.2017

  Čtivou formou zpracován život Karla IV. z pohledu jeho samotného. Určitě si přečtu další díly.

  Janadvorackova

  07.05.2017

  Hej, to je fakt neskutečné, jak se může kniha stát zároveň i hudebním zážitkem :).
  Krom skvělého příběhu a stejně perfektního výkonu Jiřího Dvořáka, který ji načetl, jsem se dočkala i dobového hudebního podkresu skupiny Řemdih.
  Moci tomu dát víc hvězd, tak to udělám :).

  HelaF

  09.03.2017

  Mám ráda dobu Lucemburků, jsem ráda, že vznikla tato kniha. Psaná je odlišně od jiných knih o Karlu VI od ostatních českých autorů. Z pohledu přímo Karla IV , který vzpomíná na své mládí, konflikty s otcem a na další události, které ovlivnili jeho život.

  Barunka.l

  26.02.2017

  Je to vlastně moje první historická kniha, obvykle čtu úplně jiný žánr. Tuhle jsem poslouchala jako audioknihu a v podání Jiřího Dvořáka velmi zábavné dílo. Vřele doporučuji, i já jako totální historický analfabet jsem se docela dobře orientovala.

  zamiokula

  25.12.2016

  Poslouchala jsem jako audioknihu,skvěle přečtenou Jiřím Dvořákem…Myslím,že svým projevem dílo povznesl ještě výš!A obdiv autorovi,nejsem fanoušek historických knih,vlastně je čtu jen opravdu výjimečně,ale tato je skvostná!!!

  Koňadra

  02.11.2016

  Milý, v podstate ľahký historický román. Mne osobne sa páčil najmä kompromis medzi moderným jazykom a jazykom, ktorý by sa dal predpokladať v pamätiach písaných Karlom IV. Veľmi príjemné čítanie, pre plné vychutnanie síce predpokladajúce určitú znalosť histórie, ale i pre horšie vedomostne vybavených dostatočne zaujímavé. Pekná kniha a určite ľahšie čitateľná, ako Vita Caroli :o))).

  michall17

  25.10.2016

  jako velký milovník historie a obdivovatel doby a osoby Karla IV. jsem si přečetl tuto knihu, která je skvěle napsaná a okamžitě vtáhne do děje. vřele doporučuji!!

  Kulhavá

  14.10.2016

  skvělá kniha, poutavé vyprávění, mnoho poučného. Takovéto knihy by měly být součástí výuky dějepisu 🙂

  claudiecarmen

  30.09.2016

  Chce se mi opsat první větu z předešlého komentáře. Nejsem historik, ale čím jsem starší, tím cítím větší potřebu se vzdělávat v historii..Velmi čtivé. Už se těším na další knihu Josefa Bernarda Prokopa.

  mistrikova

  09.07.2016

  Nejsem historik, ale čím jsem starší, tím cítím větší potřebu se vzdělávat v historii…od malička jsem ráda četla historické romány od např. Vaňkové…po dlouhé době jsem sáhla opět po tomto žánru a udělala jsem dobře…od knihy jsem nemohla odtrhnout oči…nevadily mi ani pasáže, ve kterých jsou vzpomínky na mládí Karla IV. a jeho otce Jana Lucemburského prolínající se s přítomností – dobou, kdy se Karel IV. počtvrté oženil (s mladou polskou princeznou)…

  Věřím tomu, že kdyby povinná četba zahrnovala i takto pěkně a čtivě napsaný román o našem nejvýznamnějším panovníkovi, určitě by si studenti středních škol odnesli z hodin dějepisu více než jen nabiflovaná data bitev…

  1k2a3r4e5l

  15.05.2016

  Jsem nadšená z tohoto díla,četla jsem jedním dechem a nenacházím slov,jak poděkovat p.Prokopovi za nádherně zpracované téma o našem velkém králi.Moc se těším na pátý díl a vřele doporučuji všem koho zajímá naše historie.

  eva-lupen

  08.05.2016

  Poslechnuto jako audiokniha, moc pěkně načtená Jiřím Dvořákem.
  Je to hodně reálný román, klidně bych věřila, že to takhle nějak opravdu bylo. Kdyby Jan Lucemburský nebyl takový jaký byl, byl by třeba Karel IV úplně jiný.
  Jen jsem se teda občas ztrácela v minulosti a přítomnosti. Nevím jestli to v tištěné knize není nějak oddělené, ale tady Kája 🙂 vzpomíná a další věta je, že zvednul hlavu, a je zase v současnosti. Jelikož jsem při poslechu většinou něco dělala, tak jsem v tom měla trochu zmatek. Některé kapitoly jsem si tak musela dát ještě jednou.
  Ale knížka je to pěkná a určitě ji doporučuji.

  ZuzziŠ

  23.03.2016

  Trvalo mi, než jsem se začetla, navíc se mi vlastně vůbec nelíbily ty části "ze současnosti", ale jak písmeno následovalo písemno, musím říct, že je to sakra dobrá kniha!
  (a pravda je, že kniha se nemá soudit podle své první desetiny, aspoň tak jsem to vypozorovala).

  A čeho si nejvíc cením a co mi přijde naprosto dokonalé (kromě mnoha dalších věcí, například těch drobných nadsázek, jakože Václav bude mít s církví stejně skvělé vztahy jako Karel), je to, že autor knihu ukončí tak, jako kdyby to byl jen jeden díl. Žádné napínání a umělé nucení čtenáře číst další díl. Všechno, co mu k tomu stačí, je jeho spisovatelský um, a jeho pokora! Děkuji!

  astroweb

  11.02.2016

  Všechny hvězdičky, protože po delší době je to opravdu historický román se vším všudy. Určitě si přečtu další čtyři díly.

  petr3048

  01.02.2016

  Jan Lucemburský, Eliška Přemyslovna, Karel IV. Kniha krásně popisuje problematické vztahy této trojice. Navíc je v příběhu zahrnuta i česká šlechta, která má především v mládí Jana Lucemburského v Českém království vlivnou pozici. Skvělý čtivý román stojící na historických faktech bere od začátku do konce. Je zde vidět, že dětský pobyt ve Francii ve spojení s Karlovo krkavčím otcem měli největší podíl na tom, že Karla IV. vidí většina současníků jako největšího Čecha.

  radekk33

  21.10.2015

  Člověk si připomene české dějiny nenásilnou a velice zajímavou formou. Díky knize si dokáži představit život v Čechách z pohledu Karla IV – ekonomicko-politicko-historickou situaci. Dílo se pěkně čte a pohltí Vás. Doporučuji.

  catherinee94

  28.05.2015

  Dokonalá kniha. Od začátku jsem se do knihy vžila a nedokázala se od řádku odtrhnout. 😉
  Doporučuji všem příznivcům Karla IV. a naší historie.

  bookcase

  19.02.2015

  Mám ráda deníky a tak mě zajímala i četba deníkových záznamů našeho českého panovníka. Zajímavé a poutavé čtení o dobách dávno minulých .

  bflm

  16.09.2014

  Román psaný na historických základech. Člověk opráší znalosti ze školy a ještě si je čtivou formou doplní o zajímavou zákulisní politiku, o vedlejších souvislostí a o soukromí Karla IV.. Doporučila bych i náctiletým, příjemnou formou poznají našeho nejvýznamnějšího panovníka a jeho dobu.

  Bezantina

  11.09.2014

  No já nevím, když čtu ty pozitivní komentáře ostatních čtenářů, tak se skoro stydím tady napsat ten svůj negativní.. Děj mne zpočátku zaujal a dobře se i četl, ale postupně jako kdyby "houstl a lepil se" jako nějaká kaše, byl těžkopádný a pro mne čím dál více nezajímavý. Knihu jsem sice dočetla, ale byla pro mne zklamáním.

  niknikita

  02.06.2014

  Pro mne je tohle "kniha knih" a moc bych si přála ještě další díly. Prostě tady mám málo hvězdiček 🙂

  Cartimmandua

  10.05.2014

  Knihu jsem přečetla jedním dechem…a rozhodně to nebylo naposledy. Doporučuji všem zájemcům o historii.

  niknikita

  23.04.2014

  Už ta krásná obálka a můj oblíbený Karel IV . – no a nekup to zrovna dnes, když je výhoda bez patnáctiprocentní daně :-))  TAGS:

  Online Karel IV. – Tajný deník ebook, Kniha Karel IV. – Tajný deník FB2, Download Karel IV. – Tajný deník PDF , Download Karel IV. – Tajný deník MOBI, Online Karel IV. – Tajný deník kniha, Zdarma Stažení Karel IV. – Tajný deník IPhone, Online kniha Karel IV. – Tajný deník PDF, Zdarma Karel IV. – Tajný deník DJVU, Zdarma Stažení Karel IV. – Tajný deník TXT, Stažení Karel IV. – Tajný deník RTF, Online Karel IV. – Tajný deník FB2 , e-kniha Karel IV. – Tajný deník stažení TXT, Zdarma Karel IV. – Tajný deník stažení kniha, e-kniha Karel IV. – Tajný deník download MOBI, Stažení Karel IV. – Tajný deník IPad, Číst Karel IV. – Tajný deník MOBI, Číst Karel IV. – Tajný deník DOC, Zdarma Karel IV. – Tajný deník AWZ, Download e-kniha Karel IV. – Tajný deník iPad , Zdarma Karel IV. – Tajný deník DJVU, Download Karel IV. – Tajný deník e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Karel IV. – Tajný deník DVD, Číst Karel IV. – Tajný deník TXT, Book Karel IV. – Tajný deník stažení DJVU, Karel IV. – Tajný deník stažení kniha zdarma, Karel IV. – Tajný deník stažení kniha pdf zdarma, Karel IV. – Tajný deník pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Karel IV. – Tajný deník pdf zdarma, Karel IV. – Tajný deník stažení kniha epub zdarma, Karel IV. – Tajný deník ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply