Kat lidumil Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Kat lidumil Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Kat lidumil


Nový historický román našeho oblíbeného autora vypráví pravdivý příběh obdivuhodné osobnosti a význačné postavy dějin – Karla Hussa z Chebu, který se dokázal vzepřít svému životnímu údělu i předsudkům a názorům své doby. Tento samouk, na svou dobu mimořádný vzdělanec, se z kata stal uznávaným léčitelem, znalcem mineralogie a významným sběratelem. Obdiv k tak mimořádnému člověku cítil také i sám J. W. Goethe. I zásluhou tohoto přátelství se Karel Huss stal nakonec správcem sbírek kancléře Metternicha na zámku Kynžvart.Kniha v českém jazyce!


Stažení Kat lidumil zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Kat lidumil (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Kat lidumil zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Kat lidumil.pdf (EUR-0.00)

  Kat lidumil.epub (EUR-0.00)

  Kat lidumil.doc (EUR-0.00)

  Kat lidumil.txt (EUR-0.00)

  Kat lidumil.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Kat lidumil.PDF – (EUR 0.00);

  Kat lidumil.MOBI – (EUR 0.00);

  Kat lidumil.EPUB – (EUR 0.00);

  Kat lidumil.DOC – (EUR 0.00);

  Kat lidumil.TXT – (EUR 0.00);

  Žánr:
  Romány, Literatura česká, Historie
  Vydáno: , Knižní klub
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (15)

  Přidat komentář

  takana

  25. ledna

  Kniha se mi líbila.

  Sheemas

  10.09.2017

  Zajimavý příběh kata Karla Hussa, který musel bojovat nejen se svým nechtěně zděděným povoláním, ale i s předsudky lidí ve svém okolí. Kniha se velmi dobře čte, i když více připomíná životopis, než román.

  MichelleS

  20.10.2016

  Přiznávám, že neobyčejný kat Karel Huss byl pro mne úplně neznámou osobou. Ty hvězdy jsou právě a pouze poděkováním za seznámení s tímto výjimečným člověkem. Jinak byla pro mne kniha dost velkým zklamáním. K částem, které se drží faktů známých o Karlově životě, nemám výhrad. To "navíc", je kostrbaté, nevěrohodné, neživotné, …. Postavy jsou černobílé nebo nijaké. Měla jsem dojem, že jednají, mluví a myslí jako lidé současní (s výjimkou donekonečna omílaných předsudků proti katovskému řemeslu a důvěřivosti k šarlatánům). Že by vážený šedesátiletý chebský měšťan řekl své čtyřicetileté dceři : "Mazej do svého pokoje!" ? Při seznámení Karla se Sofií (bylo to nutné namísto Žofie?) jsem nabyla dojmu, že se jedná o upřímnou lásku z obou stran, ke konci je vše zpochybněno, jakoby jeden druhým vzali za vděk jen, že nebylo nic lepšího. Chvíli jsem si lámala hlavu, co to všechno Karel stihl, mezi zkouškami na gymnázium (1770) a svatbou (1772), než jsem dohledala, že se autor s datem svatby sekl o deset let. Tolik momentů by si zasloužilo rozebrat víc do hloubky – vztah s otcem, vyrovnání se s katovskou profesí, manželství se starší ženou, proč zůstali bezdětní, přátelství s Goethem…. Všechno je jen povrchně naťuknuté, bohužel.

  DominaCZ

  15.05.2016

  Skvělá knížka. Ovšem nesrovnávat s Mydlářem.
  Pro ty, kteří čekali rozsáhlé psycho prokreslovačky postav:Protože je o JEDNOM člověku, zaměřuje se autor zcela logicky na něj, ne na ženy v jeho okolí žejo.
  Neměla jsem o tomto muži tušení, a tahle kniha ho krásně vykresluje. Čte se mi to líp, než rozsáhlého Mydláře, ten mě nezaujal.
  Jeho dětství bylo asi nejlepší, protože skvěle ukázalo, že vždycky stačilo málo a díky předsudkům se házely klacky pod nohy byť sebelepším lidem… hlavně těm, kterým lezli lidi za tmy, kdy je nikdo neviděl, do zadku.
  Hlavně aby to nikdo neviděl – co by na to řekli stejně omezený, zaslepený lidi žejo…

  Blíženec

  29.03.2016

  Kniha velice pěkně a poutavě popisuje životní pouť Karla Hussa. Člověk,který se z okraje společnosti pro svůj původ z katovské rodiny dokázal vypracovat až na váženého člověka. Ta cesta nebyla vůbec jednoduchá a musel překonat hlavně lidskou závist a zlobu. V mnohém předčil dobu v které žil a jeho léčitelské schopnosti byly známé i za hranicemi.
  Děkuji za seznámení s tím to vzácným člověkem.

  jarrmilla

  12.03.2016

  Dobře se četla, poněkud čítankové, přesně jak píše orinka3, ale se zaujetím jsem četla o bylinkách, mastech a minerálech, o člověku, o kterém jsem vůbec netušila že žil, natož "jak žil".

  orinka3

  13.02.2016

  Poctivě napsaná kniha o zajímavé postavě z chebska. Autorovi jsem vděčná za to, že jsem se dověděla o člověku, o němž jsem dosud vůbec neslyšela. Zpracování knihy se mi ale jeví trochu čítankové. Ženské postavy jsou podle mého názoru literárně ploché, jen hlavní postava je dobře zpracovaná. Dobře se to čte, ale poněkud to šustí papírem.

  čef

  12.02.2016

  Je to kniha jako psaná přímo pro mne – mosteckého rodáka žijícího blízko Chebu. Úžasné úsilí člověka vyloučeného ze společnosti, které je nakonec korunované neuvěřitelným úspěchem, je nanejvýš inspirující. Bohužel, ti, kdo by si to asi měli přečíst nejvíce, o žádnou knihu pravděpodobně v životě nezavadili a jistě ani nezavadí. Pro ostatní alespoň trochu optimismu do života a spousta velmi zajímavých historických detailů doby ze severu a západu Čech.

  monte

  08.08.2015

  Pane Hanibale, děkuji, že jste napsal knihu o tomto zajímavém vzdělanci, který žil v mém rodném městě. Moc hezky se mi to četlo.

  Marika Vanova

  24.03.2015

  Po této knize jsem sáhla velmi ráda a potěšila mě. S postavou kata Karla Hussa jsem se setkala při pobytu na Seebergu, takže jsem trochu tušila o koho jde a ráda jsem si početla, autor mě nadchl, jeho styl psaní mi vyhovuje.

  vincek1

  22.02.2015

  Knihu jsem objevil v knihovně náhodou. Od p. Hanibala jsem dosud nic nečetl a byl jsem mile překvapen. Také se mi zdálo, že místy byl příběh stručný, ale jsem asi stále ovlivňován knihou p. Svátka "Paměti katovské rodiny Mydlářů", kterou považuji za jednu z nejhezčích historických knih, kterou jsem četl a která mě přitáhla k historii jako takové.

  kuky921

  13.02.2015

  Knížka se velmi dobře čte a musím se přiznat, že jsem o existenci Karla Hussa neměla ani nejmenší.

  Antoaneta

  11.12.2014

  Tento historický román se mi četl velice dobře .Karel Huss si mně získal hned od počátku jeho snaha vzepřít se osudu je obdivuhodná.Na to jaké měl povolání a jak se proto k němu okolí chovalo, byl mimořádně vzdělaný i přes to že vše musel nastudovat sám jeho znalosti byly úžasné.Byl také skvělý léčitel,někteří ho obdivovali a jiní nenáviděli,opravdu zajímavá sonda do života kata.Za sebe knihu doporučuji stojí za přečtení.

  ladyfromskye

  04.12.2014

  Dlouho jsem rozvažovala, jestli dát 3* nebo 4*. Nakonec jsem se rozhodla přidat.
  Postava Karla Hussa mi byla neznámá a ačkoliv se mi některé životopisné fakty příliš nezamlouvají, nelze pochybovat o tom, že to byla velice zajímavá postava. Proto bych uvítala, kdyby byla knížka delší, 200 stránek mi na popis větší části života takového člověka připadá málo. Ostatně, alespoň jedna kapitola navíc o posledních létech Karla, strávených na Kynžvartu, by nebyla od věci, ačkoliv chápu, že Jiří Hanibal chtěl v knize zdůraznit hlavně to, že se nakonec splnil sen Karlových rodičů a on se stal ctěným občanem.
  Některé faktické chyby (posunutí smrti Karlovy matky zhruba o jeden rok) mi sice vadily, ale dají se omluvit, přeci jen se nejedná o literaturu faktu, ale o historický román. To s jazykovými chybami to bylo horší. A nakonec… Po těch letech, kdy se autor psaní věnuje, bych očekávala, že jeho styl bude o trošku vytříbenější.
  To ale nic nemění na tom, že knížku bych k přečtení doporučila. Vždycky uvítám, když na mě z historie vykoukne nějaká zajímavá postava či událost, která mi potom zůstane zapsaná v paměti.

  Ranuncul

  25.10.2014

  Celkem pěkná kniha,ale prvních 30-40 stránek popisující jeho dětství a čas strávený na
  gymnáziu bylo fakt dost nudných.Kdo nemá trpělivost,necht je přeskočí.  TAGS:

  Online Kat lidumil ebook, Kniha Kat lidumil FB2, Download Kat lidumil PDF , Download Kat lidumil MOBI, Online Kat lidumil kniha, Zdarma Stažení Kat lidumil IPhone, Online kniha Kat lidumil PDF, Zdarma Kat lidumil DJVU, Zdarma Stažení Kat lidumil TXT, Stažení Kat lidumil RTF, Online Kat lidumil FB2 , e-kniha Kat lidumil stažení TXT, Zdarma Kat lidumil stažení kniha, e-kniha Kat lidumil download MOBI, Stažení Kat lidumil IPad, Číst Kat lidumil MOBI, Číst Kat lidumil DOC, Zdarma Kat lidumil AWZ, Download e-kniha Kat lidumil iPad , Zdarma Kat lidumil DJVU, Download Kat lidumil e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Kat lidumil DVD, Číst Kat lidumil TXT, Book Kat lidumil stažení DJVU, Kat lidumil stažení kniha zdarma, Kat lidumil stažení kniha pdf zdarma, Kat lidumil pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Kat lidumil pdf zdarma, Kat lidumil stažení kniha epub zdarma, Kat lidumil ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply