Knoflíková válka Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Knoflíková válka Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Knoflíková válka


Urputný letitý souboj mezi partami kluků ze dvou znepřátelených vesnic je popisován vesele i vážně a v lecčems připomíná pokřivený svět dospělých jen s tím rozdílem, že tahle válka naštěstí končí jen utrhanými knoflíky a pořádnou ostudou.
"A když si tak člověk pomyslí, že až budeme dospělí, budeme možná taky tak hloupí jako oni …" Těmito "hlubokomyslnými" slovy, pronesenými dorůstajícím školákem na adresu dospělých, na adresu rodičů, končí klukovský román,nejvýznamnější dílo francouzského spisovatele a básníka, který r. 1910 obdržel Goncourtovu cenu a v prvé světové válce ve věku třiatřiceti let zahynul. Úsměvný příběh o půtkách, taškařicích, veselých i smutných příhodách dvouklukovských part, vyřizujících si své účty klukovsky válečným způsobem, při němž válečnou kořistí a pokladem se stávaly nepřítelovy knoflíky. Film natočený podle tohoto románu obdržel v r. 1962 cenu J. Viga.Kniha v českém jazyce!


Stažení Knoflíková válka zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Knoflíková válka (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Knoflíková válka zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Knoflíková válka.pdf (EUR-0.00)

  Knoflíková válka.epub (EUR-0.00)

  Knoflíková válka.doc (EUR-0.00)

  Knoflíková válka.txt (EUR-0.00)

  Knoflíková válka.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Knoflíková válka.PDF – (EUR 0.00);

  Knoflíková válka.MOBI – (EUR 0.00);

  Knoflíková válka.EPUB – (EUR 0.00);

  Knoflíková válka.DOC – (EUR 0.00);

  Knoflíková válka.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  Guerre des boutons (1953)

  Žánr:
  Dobrodružné, Pro děti a mládež
  Vydáno: , Mladá fronta
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (15)

  Přidat komentář

  kap66

  14.12.2017

  Nejen klukovský román! V 70. letech jsem byla malá holka a tuhle knížku jsem milovala: byla dobrodružná a napínavá, legrační a trošičku přisprostlá :-). Od jejího napsání tehdy uplynulo pár desítek let, ale mně vůbec nepřišlo divné, že knoflíky byly ceněné zboží a o jednu krabičku sardinek se dělila spousta kluků; na jednoho už nic nezbylo, ale jemu to nevadilo, protože mu stačil olej z těch rybiček (mňam). A ten působivý konec… Byla to knížka, která se mi dostala do ruky přesně v tom období, kdy jsem preferovala téma klukovských part, soupeření, ale hlavně kamarádství. V mém žebříčku knih z dětství zaujímá místo hodně nahoře.

  jiri0728

  16.07.2017

  Kniha u mě zůstala kdesi na půli cesty. Výborný a nápaditý jazyk autorův, kde vulgarity nejsou samoúčelné, ale dotváří skvělou atmosféru vzájemné nevraživosti na život a na smrt mezi dvěma klukovskými partami. Problém vidím v opravdu velké repetitivnosti, která mi kazila celkový zážitek z některých "epických" momentů. Proto nemohu hodnotit výše, i když bych hrozně rád.

  BaS1972

  04.05.2017

  Příjemné čtení pro celou rodinu. Autor udělal jedinou chybu – zemřel mlád.

  VladimirTetur

  26.04.2017

  Moje nejoblíbenější francouzská kniha, Mikulášovy patálie, byla tímto "chef-d’oeuvre" téměř nahrazena na piedestalu klukovské literatury. Mít tohle dílo vtipné Sempého ilustrace, je to tutová jednička. Krása! A to jsem ji četl až minulý rok.

  PanTomina

  09.01.2017

  Kniha, která roste s člověkem. Pergaud je skvělý autor

  Michal_ctenar

  10.12.2015

  Tahle kniha opravdu není jen klukovské čtení…
  Poprvé jsem ji četl někdy na ZŠ, řekl mi o ní můj taťka. Knížku jsme měli doma v knihovně, ale já do té doby nevěděl o čem je.
  Dnes je mě třikrát víc, ale i tak se k ní vždy s chutí vrátím. Má pro mě už i trochu smutný nádech- uvnitř je věnování, které napsala teta, když taťkovi kdysi tuhle knihu dala k narozeninám. A taťka už tady nějaký rok není…

  kamibe

  11.01.2015

  Vychutnala jsem si tuto knihu opět, i když jsem v to příliš nedoufala. Říkala jsem si, že co mě bavilo tenkrát, kdoví jestli mě bude bavit dnes. Ale ano, bavilo. Velmi. Děkuji. Kdybych tehdy žila, určitě bych byla ta holka, která loverňákům dokáže rychle přišít knoflíky.
  Četla jsem ji opakovaně s cílem zjistit, zda může bavit současného desetiletého kluka, kterému bych ji ráda dala. Uznávám, že je tam docela dost slov, na která by se musel doptat. Možná radši ještě rok počkám.

  Ika6

  02.01.2015

  Tuhle knížku bych doporučila spíše klukům,ale mě taky bavila.

  Sandik

  15.11.2014

  Skvělá kniha, o níž si v rozporu ze všeobecným míněním (alespoň zdejším) troufám tvrdit, že si ji ve třiceti nebo čtyřiceti člověk užije ještě o poznání víc než ve dvanácti. On to totiž rozhodně není jen popis bojů dvou klukovských part, ale dá se to velmi úspěšně číst i jako pacifistický román (sice není vůbec jasné, proč se válčí, ale válčí se nemilosrdně a krutě, nepřátelé jsou nejen cizí, ale i "zlí, podlí a proradní", vítězové svým vítězství reálně nic nezískávají, agresí se pouze stupňuje agrese protivníka), jako sociální sonda do tehdejší francouzské vesnice (i v lépe situovaných rodinách dosti citelná bída) i jako sžíravá kritika tehdejších výchovných metod (nesmyslně trestající učitel, naprosto nechápaví rodiče, kteří si vůbec nejsou vědomi toho, co děti celé dny dělají a prožívají). Pokud jde o film, kniha je opět rozhodně o poznání lepší. Mnohé tam chybí nebo je potlačena o překvapivě jiný je i závěr filmu. Celkový dojem: 90%

  hanapek

  21.01.2014

  Více se mi líbil film, verze z roku 1962 je úžasná.

  b7a7r7u7s7k7a

  24.02.2013

  Kniha je napínavá, čtivá – ale neměla bych knihu správně ani hodnotit, protože dívky knihu asi neocenily tak, jako kluci. Klukovský román

  Kefidlo

  02.12.2012

  hej vzpomeň si, jak ti tvoje matka napš…kala do polívky ….:D

  kristeen

  11.09.2012

  Měla jsem v oblibě filmovou podobu, ale ta knižní je snad ještě lepší. Na jednu stranu vlastně úsměvná a na druhou stranu už jakoby v tom byl cítit trochu Pán much. A i přestože je zápletka i rozuzlení známé, nepostrádá to napětí.

  Bránolog

  06.02.2012

  Na základce klasika. Teď nevím…ale jak se znám, tak asi jo.

  Zajda

  13.07.2011

  Typický klukovský román. Ve 12ti se vám bude hrozně líbit. Ale nejsem si jistý, že by vás zaujal i ve 20ti. Každopádně je tam plno vtipných výstupů a scén, nad kterými jsem se dokonale bavil (a později pobavil i třídu, když jsem si na tuto knihu vzal referát 😀 asi 5 lidí pak za mnou přišlo, jestli bych jim to nepučil :D)  TAGS:

  Online Knoflíková válka ebook, Kniha Knoflíková válka FB2, Download Knoflíková válka PDF , Download Knoflíková válka MOBI, Online Knoflíková válka kniha, Zdarma Stažení Knoflíková válka IPhone, Online kniha Knoflíková válka PDF, Zdarma Knoflíková válka DJVU, Zdarma Stažení Knoflíková válka TXT, Stažení Knoflíková válka RTF, Online Knoflíková válka FB2 , e-kniha Knoflíková válka stažení TXT, Zdarma Knoflíková válka stažení kniha, e-kniha Knoflíková válka download MOBI, Stažení Knoflíková válka IPad, Číst Knoflíková válka MOBI, Číst Knoflíková válka DOC, Zdarma Knoflíková válka AWZ, Download e-kniha Knoflíková válka iPad , Zdarma Knoflíková válka DJVU, Download Knoflíková válka e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Knoflíková válka DVD, Číst Knoflíková válka TXT, Book Knoflíková válka stažení DJVU, Knoflíková válka stažení kniha zdarma, Knoflíková válka stažení kniha pdf zdarma, Knoflíková válka pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Knoflíková válka pdf zdarma, Knoflíková válka stažení kniha epub zdarma, Knoflíková válka ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply