Kolapsy složitých společností Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Kolapsy složitých společností Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Kolapsy složitých společností


Americký archeolog, antropolog a historik Joseph A. Tainter se ve své nejznámější práci zabývá otázkou, proč se v minulosti zhroutily mnohé říše, státní útvary či jiné složité organizační formy lidské společnosti. Nejprve uvádí téměř dvě desítky případů kolapsu a podává přehled teorií, jejichž prostřednictvím se během uplynulých dvou tisíc let kolapsy vysvětlovaly. Poté vytváří vlastní, široce aplikovatelnou teorii kolapsů (kolapsy jsou v ní vysvětleny poklesem mezních výnosů investic do složitosti). Prostřednictvím detailních studií kolapsu římské a mayské říše a americké kultury Chaco pak ověřuje platnost svého modelu a objasňuje fungování dezintegračních procesů. V závěrečné kapitole se zamýšlí nad tím, zdali kolaps nehrozí také současné společnosti, což je jedna z otázek, které člověka jedenadvacátého století znepokojují.Kniha v českém jazyce!


Stažení Kolapsy složitých společností zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Kolapsy složitých společností (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Kolapsy složitých společností zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Kolapsy složitých společností.pdf (EUR-0.00)

  Kolapsy složitých společností.epub (EUR-0.00)

  Kolapsy složitých společností.doc (EUR-0.00)

  Kolapsy složitých společností.txt (EUR-0.00)

  Kolapsy složitých společností.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Kolapsy složitých společností.PDF – (EUR 0.00);

  Kolapsy složitých společností.MOBI – (EUR 0.00);

  Kolapsy složitých společností.EPUB – (EUR 0.00);

  Kolapsy složitých společností.DOC – (EUR 0.00);

  Kolapsy složitých společností.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  The Collapse of Complex Societies (1988)

  Žánr:
  Literatura naučná, Historie
  Vydáno: , Dokořán
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (8)

  Přidat komentář

  thorir

  28.10.2017

  Než jsem si přečetl tuhle knihu, byl jsem přesvědčen o tom, že západní civilizace končí. To, že končí jsem přesvědčen i nadále, ale již si nemyslím, že její konec bude bouřlivý a násilný. Výnosy plynoucí ze složitosti již zdaleka nestačí pokrývat náklady nutné k jejímu dlouhodobému udržení. Bohužel volání po všemožných reformách zatím vyznívají spíš do prázdna … (to je samozřejmě můj osobní názor). Souhlasím s komentáři níže, i v dněšní době (nebo lépe – zvlášť v dnešní době) jde o zcela zásadní knihu.

  bulat

  06.03.2017

  Zásadná kniha, ktorá nestratila ani po takmer 30 rokoch nič zo svojej platnosti a aktuálnosti. Brilantné zovšeobecnenie historických kolapsov tak rozdielnych civilizačných entít ako je napríklad Rímska ríša a mayská civilizácia. Kniha o nevyhnutnom ekonomickom smerovaní každej civilizácie k narastajúcej zložitosti, pričom náklady na túto zložitosť postupne rastú ďaleko viac, ako narastajú dividendy a výnosy tejto zložitosti. Prečo tomu tak je? Každá spoločnosť totiž najprv využije zdroje, ktoré sú najľahšie dostupné- oseje najlepšiu a najúrodnejšiu pôdu, vyťaží najľahšie dostupné suroviny, ovládne najbližšie a najbohatšie územia atď. Štát sa zväčší a obyvateľstvo sa vplyvom blahobytu rozmnoží. Keď sa tieto najdostupnejšie zdroje nutne minú, siahne civilizácia po menej lukratívnych alternatívach, z ktorých sú pri vyšších nákladoch menšie výnosy. A tak sa to opakuje, až dospeje rozvinutá spoločnosť do bodu, keď sa investície do zložitosti (rozvoja) spoločnosti už proste nevyplatia. Zisky z komplexity sú príliš nízke a náklady neznesiteľne vysoké. V tomto bode sa stávajú civilizácie výrazne náchylné ku kolapsu a je iba otázkou času, kedy k nemu dôjde. Spúšťacím faktorom môžu byť rôzne vonkajšie či vnútorné tlaky ako invázia barbarov, domáce vzbury, prírodné katastrofy, neúroda atď. Navyše celý proces civilizačného vzostupu je ako rozbehnutý vlak- ak doňho raz spoločnosť nastúpi, nemôže ho opustiť. Nemôže dokonca ani uháňať stálou rýchlosťou. Môže iba neustále šliapať na plyn a zrýchľovať. To ale samozrejme nejde donekonečna. Ako ten vlak raz nevyhnutne skončí, nie je ťažké si domyslieť. Knihe dávam 100 % !

  Flexi

  09.08.2016

  Náročné čtivo. Běžnému čtenáři jako jsem já jsou nejpřístupnější pasáže o kolapsech konkrétních společností. Ale jakmile autor zobecňuje a zabrousí do otázek teoretických, zvláště ekonomických, … V tom je ale přínos knihy nejcennější.
  Dnes je módní hovořit o kolapsu naší společnosti. Složitá je až až. Avšak po přečtení této knihy jsem se jednak přestala kolapsu obávat – je to jen přerod v něco jiného, a též je celkem pravděpodobné, pokud tedy nepřijde kolaps ve formě drsného zániku (např. kometa nebo jaderná válka), bude to "jen" pohlcení jinou společností. Osudy jednotlivců mohou být smutné, ale jako lidstvo si jen zvykneme na jiné poměry 🙂 Je to optimistické?

  puml

  14.07.2016

  Dnes již klasická kniha, která je v mnohém stále aktuální. Osobně se mi nejvíc líbily kapitoly o kolapsu Římské říše a Mayské říše. Doporučuji.

  tester

  17.02.2016

  Prolétnuto v čítárně. Kolaps naší společnosti je naprosto jistý. Začínají se hroutit zahraniční trhy, ropa jde nahoru a všichni se perou. Jsou popsané kolapsy různých společností a situace, které po kolapsech nastaly. Je to zábavné a poučné čtení. Pracuje to na principu-žádný strom neroste do nebe. Nejsou to žádné fantazie ani scifi-je to historická realita, která na nás v nějaké pokročilé formě čeká a která nás nemine. Kapitalizmus je nezničitelný je blábol.
  Je to doporučená literatura o tom jak všechny dosavadní společnosti zkolabovaly. A teď je na řadě naše společnost. Je to zábavné a poučné čtení o dosavadních kolapsech.
  Kolapsu se nevyhne žádná společnost až dosáhne takového stupně složitosti, že se zasmyčkuje, udusí ve vlastní šťávě a nakonec se rozpadne. Zoufalé kličkování kolem současných krizí bez reálného řešení je počítek kolapsu. Stále se kecá a každý se bojí do krize šlápnout, protože cítí, že by to mohl být poslední krok na prohnilém mostě s následným pádem do propasti. A k tomu dnes stačí už velmi málo. Pak to krachne a začne se znovu. V knize je popsáno jak to při minulých kolapsech vypadalo, jak lidé kolaps přežívali a vůbec vše kolem je v knize

  mi-380

  13.11.2013

  Fundovaná a přesvědčivá vědecká práce, s jejímž výsledkem musím souhlasit. Bohužel, protože i kolaps naší společnosti se nevyhnutelně blíží (a to se považuji za optimistu). Tady však nejde o bláboly mystiků neznalých fyzikálních zákonů nebo konspirační teorie chorých mozků. Fakta jsou poskládána naprosto jasně, a to hlavně z pozic archeologů, antropologů a historiků. 90%.

  Jonny

  26.08.2013

  Pěkný úvod a obecná teorie. Jsou zde dobře popsané již zkolabované civilizace. Nicméně je to odborný text, a tak můj laický zájem zasytil úvod a prvních pár kapitol.

  Flipper

  18.07.2013

  Svieži vietor do práchnivých názorov na zániky rôznych zložitých spoločností ako – Západorímska ríša, Mayská ríša a podobne. Tainer má preštudované snaď asi všetko čo vyšlo v oblasti archeológie (len použitá literatúra tvorí 1/4 knihy 😛 ) a dedukciou odhaľuje kolapsy až do tej miery, že na konci vyvodí celkom novú definíciu kolapsu. Osobne ma nadchýnala miera takejto logickej dedukcie, vedeckého prístupu a syntézy. Model vysvetlený v tejto knihe možno potom ľahko použiť na dnešnú spoločnosť. A verte že história sa bude opakovať.  TAGS:

  Online Kolapsy složitých společností ebook, Kniha Kolapsy složitých společností FB2, Download Kolapsy složitých společností PDF , Download Kolapsy složitých společností MOBI, Online Kolapsy složitých společností kniha, Zdarma Stažení Kolapsy složitých společností IPhone, Online kniha Kolapsy složitých společností PDF, Zdarma Kolapsy složitých společností DJVU, Zdarma Stažení Kolapsy složitých společností TXT, Stažení Kolapsy složitých společností RTF, Online Kolapsy složitých společností FB2 , e-kniha Kolapsy složitých společností stažení TXT, Zdarma Kolapsy složitých společností stažení kniha, e-kniha Kolapsy složitých společností download MOBI, Stažení Kolapsy složitých společností IPad, Číst Kolapsy složitých společností MOBI, Číst Kolapsy složitých společností DOC, Zdarma Kolapsy složitých společností AWZ, Download e-kniha Kolapsy složitých společností iPad , Zdarma Kolapsy složitých společností DJVU, Download Kolapsy složitých společností e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Kolapsy složitých společností DVD, Číst Kolapsy složitých společností TXT, Book Kolapsy složitých společností stažení DJVU, Kolapsy složitých společností stažení kniha zdarma, Kolapsy složitých společností stažení kniha pdf zdarma, Kolapsy složitých společností pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Kolapsy složitých společností pdf zdarma, Kolapsy složitých společností stažení kniha epub zdarma, Kolapsy složitých společností ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply