Konec dějin a poslední člověk Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Konec dějin a poslední člověk Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Konec dějin a poslední člověk


Provokativní dílo, považované za jednu ze stěžejních politicko-filozofických a historických prací devadesátých let, hledá odpověď na základní otázky historického vývoje.
Fukuyama, jenž rozvíjí zdánlivě neaktuální hegelovskou filozofii dějin, se zamýšlí nad otázkou, zda lidstvo dospěje jednou ke stabilnímu stavu, v němž dojde konečného uspokojení, nebo se v historickém vývoji vždy znovu a znovu prosadí něco, co zvrátí tuto konečnou rovnováhu a navrátí lidstvo zpět do dějin, tak jak je pojímá klasická historiografie. Kniha hledá odpověď na základní otázky historického vývoje: Mají dějiny konec? A pokud ano, kde se nacházíme nyní, poté, co se socialismus, monarchie a fašismus zdiskreditovaly? Rozšíří se model liberální demokracie postupně po celém světě?Kniha v českém jazyce!


Stažení Konec dějin a poslední člověk zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Konec dějin a poslední člověk (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Konec dějin a poslední člověk zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Konec dějin a poslední člověk.pdf (EUR-0.00)

  Konec dějin a poslední člověk.epub (EUR-0.00)

  Konec dějin a poslední člověk.doc (EUR-0.00)

  Konec dějin a poslední člověk.txt (EUR-0.00)

  Konec dějin a poslední člověk.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Konec dějin a poslední člověk.PDF – (EUR 0.00);

  Konec dějin a poslední člověk.MOBI – (EUR 0.00);

  Konec dějin a poslední člověk.EPUB – (EUR 0.00);

  Konec dějin a poslední člověk.DOC – (EUR 0.00);

  Konec dějin a poslední člověk.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  The End of History and The Last Man (1993)

  Žánr:
  Literatura naučná, Filozofie, Politologie, mezinárodní vztahy
  Vydáno: , Rybka Publishers
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (7)

  Přidat komentář

  roso.mak

  26.10.2017odpad!

  Pozor, toto je filozofická kniha (lze také vyslovit jako s*čka, jsem si jistá, že každý porozumí).

  Autor na 400 stránkách onanuje nad vlastnoručně vymyšleným naprosto nelogicky pojmenovaným termínem, aby z něj nakonec vypadla myšlenka velká jak zlatý exkrement: Lidstvo spěje do ráje zvaném liberální demokracie a až tam dospěje, tak nastane konec dějin (myšleno historiografie, ale autor si zřejmě myslel, že tohle zní víc cool – hodinky nebo holinky, že?), protože pak budou všichni žít tak šťastně a spokojeně, že se přestanou vyvíjet a nebude o co zaznamenávat.

  Lidi nečtěte to, akorát se rozčílíte, že si vás tato kniha dovolila připravit o čas.

  hanak_v_exilu

  22.08.2017

  Na koneci devadesátých let stála tato kniha a Střet civilizací Samuela Huntingtona v názorové opozici. V době publikování se zdálo že pravdu má Fukuyama. 9.11.2001 se svět změnil a liberální demokracie získala mocného nepřítele. Huntington náhle působil jako vizionář, naopak bájný konec dějin se odložil na neurčito. Přiznám se, že tehdy na mě víc zapůsobila idea zápasu různých civilizačních okruhů. Ovšem jakkoliv se zdá, že ji praxe posledních patnácti let potvrzuje, moje dřívější nadšení z Huntingtonových myšlenek se postupně vytratilo. Pravdu mají nejspíše částečně oba, svým vlastním způsobem. Fukuyama ve filosofické rovině, Huntington v zahraničně-politické. Za přečtení každopádně stojí obě knihy. Pokud ovšem máte čas jen na jednu, přečtěte si Střet civilizací.

  Eldar80

  10.08.2016

  Před čtením jsem vůbec nevěděl do čeho jdu. Nečetl jsem komentáře ani recenze a dokonce ani anotaci. Pouze jsem věděl, že kniha je známá a často jsem na ni narážel při čtení jiných knih. Myslel jsem, že kniha bude politologickou studií konce vývoje společnosti na úrovni státního zřízení a posledního stavu vývoje společenské osobnosti člověka.
  A tak první velké zklamání přišlo, když jsem zjistil, že Fukuyama těží hlavně z filozofie. Prakticky se neopíral o žádný konkrétní sociologický nebo psychologický výzkum. Mě bohužel filozofie příliš nezajímá, protože ji vnímám spíš jako umění myšlenek a idejí a tak filozofická díla prakticky nečtu a ani je většinou nedokážu ocenit. Jako autisticky racionálního člověka mě zajímají spíš myšlenky a koncepty, které lze prakticky použít v životě a nebo které vedou k praktickým výsledkům. Na začátku knihy jsem s velkou částí myšlenek nesouhlasil, ale to jsem nevnímal jako problém, protože jsem předložené myšlenky chápal spíš jako názory k diskusi. Prvních 100 stran tak bylo docela zajímavých, protože vzhledem k častému nesouhlasu, byl člověk nucen hledat vlastní postoje. Bohužel dál se pro mě text stával příliš nezáživným, protože se mi zdálo, že některé samozřejmé věci autor zbytečně rozebírá. Dále nemám důvěru v samotné filozofické myšlenky, na kterých je kniha založená. Zmínění slovutní filozofové na mě nedělají žádný dojem a nevnímám je jako autority, ale jako intelektuály. Za autoritou chci vidět výsledky práce a ne knihy, které se pouze čtou, ale nikdo se jimi neřídí v životě, protože je nelze prakticky využít. Velmi často jsem měl pocit, že sám Fukuyama má víc rozumu než autoři, které cituje. V průběhu čtení jsem se pořád s autorem míjel a bohužel ani nesouhlasím s celkovým postojem knihy. Nízké hodnocení však knize nedávám kvůli jiným názorům, ale kvůli zklamání z příliš rozmělněného textu. Možná je to taky tím, že je dnes kniha zastaralá a některá uváděná fakta se stala samozřejmostí. Stejně suchopárně jako kniha začala, tak i skončila. Pointy jsem si nevšiml.
  Osobně nesouhlasím s představou, že liberální demokracie je nutně posledním výhodným státním zřízením a vzhledem k tomu, že jsem se vůbec neztotožnil ani s představou boje o uznání, nevěřím na posledního člověka. Musím říct, že kniha byla dobře vyargumentovaná, ale pouze ve svém vlastním filozofickém prostoru. Kdyby se některé základní filozofické myšlenky ukázaly jako velmi nepřesné, spousta názorů ztratí platnost. Na druhou stranu musím velmi uznat, že v mnoha věcech, které Fukuyama predikoval se skutečně trefil naprosto přesně. Ať už to byl nenásilný rozpad Československa nebo nynější útok levicového extremismu, který se v dnešní době projevuje jako multikulturalismus, LGBT, politická korektnost a někdy je celý tento směr onálepkován pejorativně jako neomarxismus. Marxistické ideje, kterých se tak Fukuyama obával před 23 lety, se vlastně vrátily v mnohem zákeřnější formě kulturního marxismu. Také se trefil v úpadku a dekadenci EU, která nyní pod pláštíkem pseudohumanismu ani nedokáže obránit vlastní hranice, protože iracionální touha po rovnosti neodpovídá tradici liberální demokracie. Myslím, že filozoficky založení lidé budou z knihy naprosto nadšení a takovým lidem určitě knihu doporučuju. Pro čtenáře, které zajímají hlavně historická fakta a z nich plynoucí politologické nebo sociologické skutečnosti, bude kniha možná zklamáním. 65%

  Lesní_chodec

  19.05.2016

  Přestože stojím v naprosté názorové opozici s autorem knihy, vřele jí doporučuji. Z myšlenek a postojů, které autor brilantně a metodologicky shrnuje totiž vychází značná část současné politické elity (a to i přesto, že většina z nich tvrdí, že kniha je názorově překonána). Jako povinnost se jeví, přečíst druhou stranu problematiky nesoucí název Střet civilizací.

  bulat

  20.10.2015

  Priznám sa, že túto knihu som začal čítať skôr za domácu úlohu potom, čo na mňa urobil dojem Huntingtonov Stret civilizácii. Pristupoval som k nej s určitým dešpektom, bral som to ako dielo poznamenané duchom doby, v ktorej vzniklo- tesne po páde komunizmu. Už ten zdanlivo naivný názov musí vyvolať mierne ironický úsmev na tvári. Ako už veľakrát som sa mýlil a presvedčil sa o tom, že predsudky sú nanič.
  Kniha to je veľmi dobrá a vôbec z nej necítiť žiadnu naivitu. Autor vychádza z hlbokej psychológie človeka- v prvej tretine postaví konštrukciu ľudskej "duše" čiže našich pohnútok a motivácii na základe ktorých vedome či nevedome konáme- a to od Sókrata až po Hegela. A na tejto základni potom odhaľuje a vysvetľuje konanie človeka v priebehu dejín. Nakoniec si kladie zásadnú otázku o onom "konci dejín", za ktorý považuje univerzálny a homogenny štát.
  Čo sa týka častého porovnania s Huntingtonom, ktorého knihu taktiež nemožno považovať za povrchnú, Fukuyama ide ešte o dve- tri poschodia hlbšie a svoj koncept buduje na samej podstate človeka. Preto tieto dve zásadné knihy nie sú podľa mňa v priamom protiklade – každá má pravdu na svojej úrovni a vo svojom čase. Huntingtonova vízia je možno aktuálnejšia dnes, tá Fukuyamova sa možno naplní v budúcnosti – ak sa ľudstvo bude snažiť. Nádej i predpoklady nato máme…

  achilles

  29.09.2015

  Velkolepé dílo, autor si zaslouží alespoň za snahu 4*, ale…příliš moc rozvláčné, filosofické a "užvaněné". Zdaleka to nedosahuje kvalit Huntingtonova Střetu civilizací. Ačkoliv to pro dílo možná bylo důležité, tak příklady z Hegela, Hobbese, Nietzscheho ad. na poutavosti moc nepřidalo. A nic nového jsem se nedověděl.

  tool

  25.12.2014

  Fukuyama je vědec, který si dává záležet na srozumitelnosti a přehlednosti. S hlavní myšlenkou knihy nemusíte souhlasit, ale pravděpodobně uznáte, že Fukuyamova argumentace je brilantní. Pro vyváženost podnětů k přemýšlení doporučuji číst také Huntingtonův Střet civilizací.  TAGS:

  Online Konec dějin a poslední člověk ebook, Kniha Konec dějin a poslední člověk FB2, Download Konec dějin a poslední člověk PDF , Download Konec dějin a poslední člověk MOBI, Online Konec dějin a poslední člověk kniha, Zdarma Stažení Konec dějin a poslední člověk IPhone, Online kniha Konec dějin a poslední člověk PDF, Zdarma Konec dějin a poslední člověk DJVU, Zdarma Stažení Konec dějin a poslední člověk TXT, Stažení Konec dějin a poslední člověk RTF, Online Konec dějin a poslední člověk FB2 , e-kniha Konec dějin a poslední člověk stažení TXT, Zdarma Konec dějin a poslední člověk stažení kniha, e-kniha Konec dějin a poslední člověk download MOBI, Stažení Konec dějin a poslední člověk IPad, Číst Konec dějin a poslední člověk MOBI, Číst Konec dějin a poslední člověk DOC, Zdarma Konec dějin a poslední člověk AWZ, Download e-kniha Konec dějin a poslední člověk iPad , Zdarma Konec dějin a poslední člověk DJVU, Download Konec dějin a poslední člověk e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Konec dějin a poslední člověk DVD, Číst Konec dějin a poslední člověk TXT, Book Konec dějin a poslední člověk stažení DJVU, Konec dějin a poslední člověk stažení kniha zdarma, Konec dějin a poslední člověk stažení kniha pdf zdarma, Konec dějin a poslední člověk pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Konec dějin a poslední člověk pdf zdarma, Konec dějin a poslední člověk stažení kniha epub zdarma, Konec dějin a poslední člověk ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply