Kouř Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Kouř Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Kouř


Temný i čarovný román z „trochu jiné“ viktoriánské éry. Anglie je zahalena dýmem a sazemi, ty ale nepocházejí ze začouzených továren a komínů, ale z lidí. Je obecně známo, že hřích, vášeň a další nízké pudy se projevují dýmem, který stoupá z těl těch, kteří se nedovedou ovládat, pouze vyšší třída, trénovaná v sebekontrole, je schopná žít v čistotě. A vládnout těm ostatním. Thomas a Charlie vyrůstají v elitní škole, kde z nich Kouř dostanou po dobrém nebo po zlém. Co se však stane, když chlapci zjistí, že vše, čemu je učili, je lež?Kniha v českém jazyce!


Stažení Kouř zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Kouř (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Kouř zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Kouř.pdf (EUR-0.00)

  Kouř.epub (EUR-0.00)

  Kouř.doc (EUR-0.00)

  Kouř.txt (EUR-0.00)

  Kouř.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Kouř.PDF – (EUR 0.00);

  Kouř.MOBI – (EUR 0.00);

  Kouř.EPUB – (EUR 0.00);

  Kouř.DOC – (EUR 0.00);

  Kouř.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  Smoke (2016)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány, Fantasy
  Vydáno: , Knižní klub
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (25)

  Přidat komentář

  koumes731

  21. ledna

  Hmmm…co k této knize napsat? Překvapila mne, to je to správné hodnocení. Určitě splnila svůj účel. Po přečtení recenzí jsem nečekal, že by to byl napínavý a poutavý historický a fantasy příběh, ale lákala mne ta zajímavá myšlenka "kouře". To byl zajímavý nápad a v průběhu čtení jsem pochopil, že to není to hlavní co má kniha nabídnout. A utvrdilo mne v tom i poděkování autora na konci knihy. Ta kniha má hlubší smysl. Četla se dobře, střídání formy vyprávění mi vůbec nevadilo, spíše naopak.

  chodícírohožka

  09. ledna

  Podle mě dobrá kniha, nápaditá, poutavá. Těžko jsem se odtrhávala, těšila se na každou další kapitolu a když jsem zrovna nečetla, přemýšlela jsem o tom, co se odehrálo a co asi bude následovat. Bohužel zakončení příběh trochu shodilo. Jakkoli může být závěr otevřený, pro mě poslední kapitolou kniha nadobro skončila – nedoznívají ve mě žádné nakousnuté myšlenky, obrazy. Můžu se pustit do dalšího čtení bez toho, abych na "Kouř" myslela, aby se mi vzpomínal. (Čímž netvrdím, že si jej už nikdy nepřečtu.) Přestože měl velký potenciál zařadit se mezi mnou vychvalované knihy, zůstává nakonec jen dobrou, zajímavou knihou, která mi připomíná oblíbenou literaturu mé někdejší puberty.

  missana

  08. ledna

  Nevyužitý potenciál…dál nevím co k tomu napsat. Ani mi neseděl způsob vyprávění. Škoda. Celou dobu se straaašně pátrá po pravdě, až se ji nakonec ani nedozvíme… Jsem celkem ráda, že už jsem to dočetla, i když nedokážu přesně definovat co mi vadilo 😀

  vevu.

  29.11.2017

  Na knihu jsem se moc těšila, anotace mě velmi zaujala. Ale… Začátek byl dobrý, brala jsem ho jako rozjezd, čím dál jsem ale do příběhu prostupovala, tím víc mě nudil, ač námět byl opravdu skvělý.

  Tirisa

  06.11.2017

  Ach jo, po přečtení obsahu jsem byla opravdu nadšená a natěšená. Jsem na 162. straně a končím. Možná bych jindy vydržela a dala knize šanci, ale celou dobu četby, kdy se neustále musím vracet zpět, protože každou chvíli myšlenkami utíkám někam jinam, většinou ke knihám, které na mě čekají v knihovně, nejsem prostě schopná se do děje aspoň trochu ponořit. Je to opravdu škoda, téma mě upoutalo a určitě se z něj dalo vyrazit mnohem víc…

  Durancie

  04.11.2017

  Zmatená kniha, ze které jsem rovněž zmatená.
  Hlavní myšlenka, viditelnost hříchů prostřednictvím kouře, je nesporně originální a hodně jsem si od ní slibovala. Příjemně mě překvapil barvitý vypravěčský styl. A líbilo se mi i silné přátelství dvou hlavních hrdinů.
  Ale jak se příběh postupně zaplétal, začalo to být zdlouhavé a nudné. Nezdá se mi, že bych plně pochopila princip, podle kterého z lidí kouří nebo nekouří. Autor vkládal kapitoly o nepodstatných postavách, které mě nijak nezajímaly. Na deseti stranách se zabýval něčím, co se dalo vyjádřit ve třech odstavcích. Takto zbytečně natahovaný příběh navíc skončil (zřejmě vlivem autorovy nerozhodnosti) myšlenkou sexuální revoluce.
  Něco mi říká, že Dan Vyleta se mým oblíbeným autorem nestane.

  PS. Od určitého okamžiku jsem měla podezření, že celá zakouřená Anglie je zapouzdřený svět, ve kterém je rok 1888, zatímco v okolním světě je dnešní současnost. Kouř by tak byl jakýmsi symbolem skryté totality a označením pro ty, kteří jsou v jejím područí. Bohužel se podezření nepotvrdilo.

  ondras666

  01.11.2017

  Docela se mi líbilo to téma a všudypřítomný kouř. Ale po delší době to fakt začne být otravné.
  Autor si zvláštním způsobem pohrál s prostředím viktoriánského Londýna a celé Anglie. Ale trochu mi vadil ten elitářský systém a "nesmrtelnost" Thomase a Juliana.
  A ten závěr pro mě osobně byl dost velké zklamání, asi jsem čekal něco víc.

  parvitas

  17.10.2017

  Toto ma prudko baví – alternatívna realita. Predstavte si svet, kde každý vidí, či sa hneváte, či ste smutní, alebo či vás ovládajú vášne. Ide z vás dym, smrad a sadze. Nie ste slobodní, lebo všetko, čo intenzívne prežívate, sa prejaví na pokožke a vaše oblečenie sčernie. Deti šľachticov sa v internátnej škole v Oxforde učia, ako potlačiť svoje city a tým aj hriešny dym. Dym = zločin a prekliatie. Anglicko je ale v tomto období riadne izolované, k jeho obyvateľom sa nedostali v podstate žiadne nové vynálezy (telefón, či fotografia, lepšie zbrane).
  Na začiatku som mala pocit, že to bude niečo brutálne, lebo prvá scéna je zo spomínanej školy pre šľachticov a pokračuje to ich výletom do skazeného Londýna. Ale tempo sa síce nezmiernilo, ale ostala som v akomsi napätí – netrpezlivo čakám na voľnú chvíľku, aby som si mohla zase čítať! Sledujem priateľstvo dvoch chlapcov, z ktorých jeden veľmi trpí, lebo si myslí, že na ňom uľpel smrteľný hriech jeho otca a učitelia mu v tom príliš nepomáhajú.
  Je to fascinujúce, ako sa postupne odhaľujú tajomstvá (čo je dym, či tu bol odjakživa a ako to robia tí, čo konajú zlo, že nedymia a tak podobne).
  Skvelá myšlienka, okolo ktorej je vystavaná celá história ľudstva, akési alternatívne dejiny… bavia ma takéto SCI-FI knihy, ktoré hovoria o "čo by bolo, keby…" pretože keď sa nad tým dnes zamyslíme, tak áno, Londýn v 19. storočí období bol veľmi zadymený, čierny, žltý a sivý a nečistý… a prečo by to nemohlo byť aj takto, ako to vidí Dan Vyleta… 😀
  Čo sa týka ľúbostného vzťahu, zatial som knihu nedočítala, tak nehodnotím, ale nie je to príliš podstatné. Oveľa zaujímavejšie sú pikošky, kto vládne, kto je vo väzení, čo si myslia jednotlivé frakcie, postavy, ako sa snažia ovládnuť dymenie, ako sa trápia deti a jediní, kto sú ako-tak slobodní, slobodní nie sú…

  CHezunka

  07.10.2017

  kniha mě zaujala svojí myšlenkou, a první cca polovinu mi to přislo zajímavé, ale potom už nic moc

  lucie.8

  03.08.2017

  Trochu váhám jak tuto knihu hodnotit. Na jednu stranu se mi líbilo prostředí (viktoriánská Anglie je prostě sázka na jistotu) a ten nápad s kouřem byl úžasný. Ale … děj se docela vlekl a chvílemi jsem se musela nutit číst dál.

  qydko

  10.07.2017

  Kouř se mi moc líbil. Mám ráda temné příběhy ze staré dobré Anglie, žánrovým zařazením si nejsem moc jistá, ale kdo potřebuje nějaké škatulky, že?

  Lokina

  08.07.2017

  Na obálce je mnoha přívlastky popsáno, jak je kniha skvělá. Já osobně bych knihu tak neotitulovala, ale budiž.
  Velice se mi líbilo prostředí viktoriánské Anglie. Dále musím vyzdvihnout autorův květnatý, libý styl psaní, byl čtivý a neustále mě něco popohánělo, vydržet s hrdiny až do konce. Příběh má něco do sebe a najde se i zde mnoho myšlenek, nad kterými by se lidé v dnešním světě, měli zamyslet.

  leny.wood

  08.07.2017

  Velice zajímavý námět, rozhodně žádné lehké čtení. Mnohdy jsem si musela některé pasáže přečíst vícekrát, aby mi nic neuniklo a pochopila jsem správně danou situaci (popis). Za sebe doporučuji, protože není nad to přečíst si knížku, u které je potřeba více zapojit hlavu a o to víc se ponořit do děje.

  knofela

  02.07.2017

  Velice nevšední námět a zasazení děje plus výborné nápady a vynálezy z prostředí alternativní viktoriánské Anglie. Nejsilnější pro mě byl začátek knihy, poté přišlo několik dějových kotrmelců, kterým jsem moc na chuť nepřišla. Přesto bych knihu doporučila, už jen pro to skvěle zkonstruované prostředí.

  Adush

  27.06.2017

  Bohužel mám z knihy rozporuplné pocity. Kniha mě nadchla zajímavou anotací a nádhernou obálkou, ale po dočtení už se vůbec netvářila zajímavě. Čekala jsem podle anotace asi něco jiného – více zapáleného, akčnějšího, dobrodružného. Někdy byl příběh rozvláčný (úkryt v dole) a někdy zase příliš rychlý.
  Po přečtení bych stále nedokázala vysvětlit, proč se z lidí kouří a proč ne. Navíc se dá předpokládat, že v Londýně se kouřilo pořád a ze všech, ale z knihy to na mě vůbec tak nepůsobilo.

  Nelmal

  20.06.2017

  Bohužel nemohu doporučit, po přečtení anotace velké očekávání, a při čtení velké zklamání. Děj vůbec neodsýpá nebo se tam snad ani nic neděje. 100 prvních stran se dozvíme, že z lidí se v určité situaci kouří a dva mladíci žijí na internátu a chystají se na vánoce.. Je to zmatené, nesmyslné. UF

  Mišu7

  19.06.2017

  Kniha je jako zjevení, naprosto něco nového, autor má úžasný barvitý jazyk, kniha určitě stojí za přečtení.

  hajrys

  08.06.2017

  Historický nebo fantasy román? Reálie jsou zachyceny opravdu věrně, až na ten kouř … Zajímavá myšlenka, která román řadí spíše do té druhé kategorie. Postavy zachycující různé společenské vrstvy a různé povahy. Prozření nebo věčná temnota? Skvělé. Určitě se k němu někdy vrátím.

  Aweridge

  04.06.2017

  Ze začátku čtení možná Kouř působil trošku rozpačitě, na Vyletův styl psaní plný složitých úvah se těžko zvyká… Ale nakonec si mě stejně získal. Dějová linie na tom měla asi menší podíl, než výborně vymyšlený svět plný dýmu a sazí ze špatných myšlenek a činů… ale co na tom vlastně záleží. Rozhodně šlo o nadprůměrné čtení.

  milunka21

  21.05.2017

  Na rozdíl od první knihy, je Kouř naprostá pecka. Je to úplně jiné kafe než Pavel a já, který se mi nelíbil. Už jen ta myšlenka, že se z lidí kouří je výborná. Rozhodně knihu doporučuji.

  myelka

  02.05.2017

  zajímavá kniha, chvíli mi trvalo, než jsem se začetla, pak nechtěla pustit. Během čtení jsem si představovala, jak by asi vypadal film… Zvláštní způsob, jak rozdělit lidi podle vrstev.

  lapagerie

  01.05.2017

  Asi nejsem ta správná cílová skupina, ale Kouř mě opravdu nezaujal. Podle anotace jsem čekala něco jiného. Celé mi to přišlo zmatené, chaotické.
  Chválím obálku.

  Hakuka00

  30.04.2017

  Co jsem celou dobu obdivovala, bylo, jako mu to všechno sedí dohromady. Ono není žádná legrace vystavět svět podobný našemu jen s jedním malým rozdílem, který ale mění úplně všechno. Autor si ale půjčuje historické postavy, vědce a literáty, klidně si je i cituje a všechno to má zapasované do světa, kde jsou zčernalé plíce v láku plícemi hříšníka, ne notorického kuřáka. Všechno je to takové hezky špinavé. Každá postava má své motivy a nikdo není zlý pro zlobu samu. Až dojdete k pochmurnému zjištění, že ono by to takhle mohlo fungovat, že to tak možná funguje i bez kouře. Je to o mravnosti, je to o lásce, je to o snaze udělat sebe a svět lepšími. Je to příběh o volbě ze dvou zel. Nebo tří?

  atevi4

  21.04.2017

  Ano, zvláštní kniha. Podmanivá. Jako číst nějakého "současného Dickense". "Krásně" se četla. Vrátím se k ní.

  Babouš

  15.03.2017

  Hrozně zvláštní kniha. Dobře napsaná. Chytrá – autor dělá narážky na Kanta, Hegela a řadu dalších filozofů. Z hlavy se vám jen tak nevykouří. Ale svým způsobem je to kniha hrozně specifická. Pokud se vám líbil Jonathan Strange a pan Norrell, pak po Kouři určitě sáhněte. Ale jinak nevím, komu tuhle knihu doporučit – navzdory jejím kvalitám. (víc v recenzi v záložkách)  TAGS:

  Online Kouř ebook, Kniha Kouř FB2, Download Kouř PDF , Download Kouř MOBI, Online Kouř kniha, Zdarma Stažení Kouř IPhone, Online kniha Kouř PDF, Zdarma Kouř DJVU, Zdarma Stažení Kouř TXT, Stažení Kouř RTF, Online Kouř FB2 , e-kniha Kouř stažení TXT, Zdarma Kouř stažení kniha, e-kniha Kouř download MOBI, Stažení Kouř IPad, Číst Kouř MOBI, Číst Kouř DOC, Zdarma Kouř AWZ, Download e-kniha Kouř iPad , Zdarma Kouř DJVU, Download Kouř e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Kouř DVD, Číst Kouř TXT, Book Kouř stažení DJVU, Kouř stažení kniha zdarma, Kouř stažení kniha pdf zdarma, Kouř pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Kouř pdf zdarma, Kouř stažení kniha epub zdarma, Kouř ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply