Letní světlo, a pak přijde noc Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Letní světlo, a pak přijde noc Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Letní světlo, a pak přijde noc


V románu Letní světlo, a pak přijde noc nahlédneme do života lidí v malé islandské vesnici v 90. letech minulého století, za nastupující finanční expanze Islandu, následované totálním krachem. Čas plyne, my žijeme, umíráme. Ale co je život? A jak veliká je vzdálenost mezi životem a smrtí, či je mezi nimi vůbec nějaká vzdálenost a jak se potom nazývá? Měříme ji v kilometrech, nebo v myšlenkách a dostane se někdo do meziprostoru? Dopředu — a potom zpět? Plynulý proud narace se v knize odvíjí v rytmu evokující prapůvodní — ústní a rytmický způsob předávání příběhu, který svou dravostí čtenáře uhrane jako magická krajina severu, na jejíž ploše se míhají osudy obyvatel jedné zapadlé islandské vesnice. V této malované pustině žijí bytosti zasažené těžko definovatelnou melancholií či skrytým šílenstvím, jež v nich po generace toto území podněcovalo a s nímž jsou tito lidé nevratně svázáni. V bezčasém světě světla a stínů, kde život plyne tempem mraků plujících po obloze či v závislosti na sezónních pracích a pohybech moře, do hry vstupují stejně jako kdekoliv jinde zákonitosti staré jako lidstvo samo, ať už jsou jimi život, láska, manželství, mateřství, lidské vášně či smrt.Kniha v českém jazyce!


Stažení Letní světlo, a pak přijde noc zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Letní světlo, a pak přijde noc (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Letní světlo, a pak přijde noc zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Letní světlo, a pak přijde noc.pdf (EUR-0.00)

  Letní světlo, a pak přijde noc.epub (EUR-0.00)

  Letní světlo, a pak přijde noc.doc (EUR-0.00)

  Letní světlo, a pak přijde noc.txt (EUR-0.00)

  Letní světlo, a pak přijde noc.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Letní světlo, a pak přijde noc.PDF – (EUR 0.00);

  Letní světlo, a pak přijde noc.MOBI – (EUR 0.00);

  Letní světlo, a pak přijde noc.EPUB – (EUR 0.00);

  Letní světlo, a pak přijde noc.DOC – (EUR 0.00);

  Letní světlo, a pak přijde noc.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  Sumarljós, og svo kemur nóttin (2005)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány
  Vydáno: , Dybbuk
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (19)

  Přidat komentář

  mynamail

  11. ledna

  Bohužel – nic pro mě….

  zuzulique

  24.11.2017

  Táto kniha od Stefanssona sa mi čítala o niečo ľahšie ako Ryby nemajú nohy. Myšlienky v nej plynuli úplne prirodzene, nezadrhávali sa, každá mala svoje miesto. Priestor, ktorý autor vytvoril mi neraz pripomenul miesto, z ktorého pochádzam, miesto, kde každý každého pozná a kde sa nič neutají. Vedieť kde, čo, kto s kým, prečo a načo to je hlavnou záľubou obyvateľov malých dediniek. Napriek tomu, že mne viac vyhovuje anonymita mesta, knižka má úplne očarila. Výborné postrehy, písanie o bežných veciach « mojimi » myšlienkami, úvahy, ktoré nám behajú denne hlavami a nikdy neprestanú, s mnohými sa dá veľmi ľahko stotožniť. Pre mňa je to určite titul, ktorý si zaobstarám do osobnej knižnice (po vrátení knihy z knižnice :-)) a budem sa k nemu vracať.

  « Načo žijeme, dá sa taká otázka vôbec zodpovedať? Možno nie, máme nejakú úlohu, okrem bozkávania pier a tak ďalej? Avšak občas, no vždy len tesne pred tým, ako nás večer premôže spánok, keď pominie deň so všetkým svojím nepokojom, a my ležíme v posteli, načúvame tlkotu vlastného srdca a cez okná dnu preniká temnota, vtedy sa prebudí to hlboké a nepríjemné podozrenie, že sme uplynulý deň nevyužili naplno, že sme neurobili niečo, čo sme mali, hoci ani len netušíme čo. Zamyslel si sa niekedy nad tým, že ešte nikdy sme sa nemali tak dobre ako teraz, jednotlivec nikdy nemal viac možností, ako svoje okolie ovplyvniť, nikdy nebolo ľahšie niečo sa zúčastniť, no ešte nikdy nám tak nechýbala pevná voľa – ako je to možné? Odpoveď sa možno skrýva v inej otázke: Kto má z tohto stavu najväčší prospech? » (myšlienky zmyslu bytia na tomto svete patria k tým, ku ktorým sa autor neustále vracia)

  « Často vidíme len to, čo je na povrchu, a pod ním sa môžu skrývať celé svety, o ktorých nemáme ani najmenšej potuchy. » (aké ľahké je odsúdiť druhých ľudí iba preto, že chceme…také typické pre dedinčanov)

  petgona

  13.10.2017

  Necakala som, ze sa mi to bude tak pacit. Bolo to krasne, nadherne lyrizovane opisy. Ako som citala, citila som slany morsky vzduch a islandsky vietor 😀

  Szevcza

  26.07.2017

  Trochu postrádám hlavní nit…

  Emilie1906

  05.05.2017

  Kniha by se lépe četla, kdyby byla graficky odlišena přímá řeč. Celkově jsem z knihy rozpačitá, protože se mi líbila i nelíbila. Čekala jsem, že se něco více dozvím o běžném životě na Islandu, ale moje očekávání to nesplnilo. Celkový příběh je průměrný.

  Dandy1

  12.04.2017

  Tato kniha není napsaná pro mě. Nic se v neděje.

  ShalevLev

  31.01.2017

  Vybral som sa po skúškach v júni do Artfora v Žiline, kde som sa skúseného kníhpredajcu opýtal, ktorú z dvoch islandských kníh, čo som držal v ruke by mi odporučil viac. Odpoveďou bolo to, že mi doniesol chladničky tohto Jóna, posledný kúsok, čo mali na sklade. Začal som ju čítať hneď vo vlaku a čítal som dovtedy, kým som neskončil. Výborná, výborná a ešte raz výborná. Úžasný opis krajiny, ľudských pováh a hlavne s výborným prekladom. S odstupom času a pri čítaní novej knihy "Ryby nemajú nohy", mi utkvela v pamäti najmä poštárka Águsta, ktorá rada otvára listy a ľudia si už aj zvykli. Odporúčam každému, ktorý mi v rozhovore len naznačí, že ma rád sever. Aj iným, ale severnom obzvlášť. Rovnako ako Loeho Dopplera, či Naivný super.

  malpet

  13.01.2017

  První bod čtenářské výzvy 2017 a hned ten nejlepší – kniha od severského autora. Nechtěl jsem tentokrát žánou detektivku, nechal jsem se proto inspirovat zde na Databázi knih a volba padla na tuto nenápadnou knihu od mně dosud neznámého autora. Volba to byla šťastná, knihu jsem četl v každé volné chvilce a mít dvě volná odpoledne, přečetla by se jedním dechem. Určitě bych nenapsal lepší komentář než někteří čtenáři přede mnou, tak pouze tuto knihu doporučím k přečtení. Mám půjčenou ještě Ráj a peklo, jiné od Stefánssona ve zdejší knihovně nejsou. Už se moc těším na další čtení.

  taikatalvi

  01.01.2017

  Úchvatná kniha… ako život sám. Prenesiete sa na Island, čas tam beží asi úplne inak ako u nás. Odporúčam. Je to poézia napísaná v próze!

  wiix

  30.12.2015

  Veľmi jemné a zároveň pevné dielo, z ktorého nemožno odobrať ani jednu kapitolu či jedinú postavu, aby sa nenarušila línia dokonalého celku. V prvom rade absolútne súhlasím s prirovnaniami k Švantnerovej Neveste hôľ či Maľovanému vtáčaťu. Z tohto súboru poviedok srší naturalizmus, detailnosť vykreslenia postáv a poetický opis všetkého, či už prírody, povahy človeka alebo takmer nehybného deja. Kniha človeka neupúta spádom a zvratom deja, dialógmi medzi postavami či svojou tragickosťou a "wau" efektami! Celá kniha je postavená na atmosfére mini-mesta s uzavretými vzťahmi s okolím, na legendách a mýtoch o kultúre Islandu, na pútavých príbehoch o všetkom a ničom zároveň, na psychológii vzťahu (či už priateľstva, lásky alebo spoluprebývania na určitom území) aj na túžbach a snoch ľudí, ktorí žijú svoje preobyčajné životy a hľadajú v nich svoj údel a zmysel.
  Chcela by som vyzdvihnúť najmä to, čo ma upútalo na knihe najviac a čo ju podľa mňa odlišuje od iných diel a síce vykreslenie postáv, ktoré dokonale popísalo dedinu, v ktorej žij bez toho, aby autor čo i len spomenul jej rozlohu, architektúru či podnebie.
  Na záver sa lúčim s myšlienkou a pravdou zároveň, ktorá podľa mojich zažitých dojmov z Islandu dostatočne pravdivo vykresľuje charakter tejto krajiny (a možno i charakter veľa mini-dedín zároveň) – „Tma dokáže byť prívetivá, prináša nám mesiac a hviezdy na nebi, svetlá u susedov, televízny program, sex, fľašu whisky, tmu by sme nemali haniť“ (s. 70).

  cessy

  07.11.2015

  Obrázky zo života, momentky prostých okamihov, ktoré v zásade neriešia nič závažné, umiestnené do prostredia a obdobia, ktoré autor dôverne pozná. Všednosť povýšená na umenie, bez potreby zbytočne ju preceňovať, ale zase ani podceňovať. Miestami prekvapuje nadhľadom, no zároveň sa otvára priestor pre otázku či je tomu skutočne tak, lebo napriek všetkému autor píše o svojom rodisku a krajanoch nesmierne láskavo, zhovievavo, a takéto písanie so sebou vždy nesie nebezpečenstvo zľahčovania, prehliadania nedostatkov. No aj keby tomu bolo práve tak, čitateľ mu zhovievavo odpustí, lebo chápe, kdesi v ňom je predsa tiež hlboko zakorenená láska k domovine a navyše autor má úžasný dar navodiť dojem, že jeho kniha sa dostala do tých správnych rúk a že sa prihovára priamo čítajúcemu. To sa potom ľahko verí každému jeho slovu, dokonca aj vtedy, keď sa text prehupne do iracionálnej roviny, je ľahké nechať sa vtiahnuť silnou atmosférou knihy. Letné svetlo je dôkazom, že nie každý text musí nevyhnutne stavať na hlbokomyseľných myšlienkach, aby mal potenciál zaujať. Človek si občas vystačí aj s celkom prostou pointou a už samotná cesta (čítanie) pre neho môže byť cieľom, resp. jedným z cieľov. Práve takéto knihy sú ako stvorené na opätovné návraty, keď človeka prepadne chuť nechať sa pohltiť čímsi príjemným, nekomplikovaným, lahodne plynúcim a nemá chuť púšťať sa do niečoho nového, nepoznaného, alebo ak to, po čom práve siahol, nenapĺňa jeho očakávania. Pretože hrejivý pocit z prečítaného s vami zostane už navždy a vybaví sa zakaždým, keď vám padne pohľad na Stefánssonovo meno na obale jeho kníh.

  douchová

  08.08.2015

  Když se mi před lety dostala knížka do rukou, naprosto mě uchvátila. Patří mezi mé "nejlepší kousky".

  ter8588

  17.05.2015

  Mám ráda, když tempo knihy odpovídá charakteru krajiny, do které je příběh zasazen. Krásné, velmi citlivé, občas řezavé. Dodává nový rozměr tichu a samotě. Jedna z těch, které se nehltají, ale vychutnávají!

  Renava

  05.04.2015

  Odľahlej islandskej dedinky bez kostola a bez cintorína čas akoby sa nijako netýkal. Možno aj vďaka neprítomnosti cintorína ľudia akoby tu zabudli umierať (radšej ho z poverčivosti v dedine ani nechcú…). Radi zotrvávajú vo svojich vychodených koľajách, v bezpečnej náruči rokmi zabehnutého stereotypu a len veľmi nedôverčivo sa stavajú k novotám, ktoré ich atakujú zvonka (pre dokreslenie charakteru diela treba dodať, že všetko sa točí okolo priemyselnej revolúcie 90.rokov).
  Rozpačitý postoj dedinčanov voči pokroku rozprávač prezentuje s dokonalou nenútenosťou, idúcou ruka v ruke s úsmevnou sedliackou logikou, ktorá za žiadnych okolností nepustí :-). A keďže ľudstvu vyššia moc nadelila do vienka (okrem iného) i prirodzené pudy, túžby, sklony okúsiť zakázané a neobišla ani túto Bohom zabudnutú dedinu, k spoločenským zmenám sa pridávajú i konkrétne osobné intermezzá, nabaľujúce sa na ústredný príbeh, takže zdanlivá (dedinská) nuda je rozbíjaná na všetkých frontoch… často radikálne, nie vždy s idylickým koncom, občas s fatálnymi následkami. Skrátka, ako zo života.
  Nemyslím si, že bol zámer pisateľa vyvodzovať z príbehu akékoľvek ponaučenia. Vlastne tu ani o žiadny jednoliaty príbeh nejde. Dielo ako celok pôsobí skôr ako povesť – hravá, príjemná, zábavná a nadpriemerne čitateľná povesť, jemne doladená prvkami magického realizmu, komédie i tragédie, s neustále prítomným podmazom láskavého humoru. Vety na seba nadväzujú tak príjemne plynulo, ako prirodzene plynie čas – vlievajú sa jedna do druhej ako deň prechádza do noci, svetlo do tmy. Jedna z mála kníh, kde názov dokonale ladí s celkom – obsahom i podaním. A musím povedať, že mňa si jednoznačne omotala okolo prsta. Dokonca až tak, že po otočení poslednej strany som mala chuť začať čítať znova , čo sa mi naozaj až tak často nestáva.

  Andulienka

  24.03.2015

  Tak takto písanú knihu (bez priamej reči) som ešte nečítala….Zdalo sa mi to ťažko čitateľné, ale bolo to len zdanie. Naopak – čítalo sa mi to krásne, tie obyčajné, všednodenné starosti. Naozaj. Tešila som sa na poslednú kapitolu a bolo mi to ľúto ako skončila. ale práve tá mi najviac zostane v pamäti.

  senora

  20.08.2014

  Opravdu, opravdu dobré, ostatní komentáře mají pravdu, ale kdo nepřečte neuvěří. Více takovýchto knih, a to prosím bez přímé řeči 🙂 (nevídáno). Poezie v próze.

  aalexiis

  07.07.2013

  Knihu jsem četla loni v létě a naprosto mě uchvátila, čímž se opakuji, ale jinak to opravdu popsat nejde. Byla skvělá, tak prostá, banální, každodenní a přitom tak jedinečná a neopakovatelná. Vládla jí zajímavá a děsivá atmosféra a některé okamžiky mě opravdu zvedaly ze židle (spíše v duchu, jelikož jsem byla v posteli). Je to taková ta kniha, po které chvíli člověk chodí jako bez ducha a je myšlenkami někde jinde… Miluji onu severskou syrovost a surovost, která je v knize obsažená.

  Koka

  08.05.2013

  Byla jsem naprosto uchvácena, jako už dávno ne. Nejbanálnější vesnické události (nevěra, vejminek bývalého politika, krach družstevní provozovny, osvětové přednášky, porušování listovního tajemství, … ) popsány s takovou imaginací, poetičností, pochopením pro slabosti aktérů, s latentním optimismem, bez odsudků a přitom vtipně! Pár obyvatel střediskové obce, odlehlost místa, ekonomická krize, a přesto žádné zoufalství, lkaní, beznaděj. Vesnice, jejíž občan si z kontinentu nechává posílat středověké disputace a vede korespodenci v latině – ta nemůže propadnout do nicoty. Pro me to je literární objev posledních let. Dávám pět hvězd, ale v tomto případě výslovně zdůrazňuji, že nad Islandem jich svítí mnohem, mnohem více. Pořád nechápu, jak je možné, že 320-tisicový národ generuje tak objemnou literární produkci a v ní takové literární skvosty.

  hladko

  17.09.2012

  Knížku jsem začal číst na trajektu po cestě na Island a na Islandu jsem ji i dočetl. Záměr vybrat knihu, která by korespondovala s duší okolní krajiny se vydařil a prožitek obou, krajiny i knihy, se tímto zintenzivnil . Věřím, že jsem si vytvořil cestovatelsko-čtenářský precedens. Myslím si, že Islanďané jsou se svou krajinou provázáni více, než většina ostatních evropských národů a je to dáno různorodostí, drsností, izolovaností, magičností, uhrančivými prostory, ale především krásou tamější krajiny. Vzájemné silné propojení specifické krajiny a člověka se pak odráží v jejich hudbě, filmu i literatuře. Postavy malé islandské vesnice z románu Letní světlo, a pak přijde noc jsou ve své izolovanosti tlačeny klást si existenciální otázky, uvědomují si relativitu plynutí času i tenkou strunu propojení života a smrti. Román malých osudů pak nabývá na hloubce a poetičnosti. Vřele doporučuji knihu i zemi, nejlépe však kombinaci obého.  TAGS:

  Online Letní světlo, a pak přijde noc ebook, Kniha Letní světlo, a pak přijde noc FB2, Download Letní světlo, a pak přijde noc PDF , Download Letní světlo, a pak přijde noc MOBI, Online Letní světlo, a pak přijde noc kniha, Zdarma Stažení Letní světlo, a pak přijde noc IPhone, Online kniha Letní světlo, a pak přijde noc PDF, Zdarma Letní světlo, a pak přijde noc DJVU, Zdarma Stažení Letní světlo, a pak přijde noc TXT, Stažení Letní světlo, a pak přijde noc RTF, Online Letní světlo, a pak přijde noc FB2 , e-kniha Letní světlo, a pak přijde noc stažení TXT, Zdarma Letní světlo, a pak přijde noc stažení kniha, e-kniha Letní světlo, a pak přijde noc download MOBI, Stažení Letní světlo, a pak přijde noc IPad, Číst Letní světlo, a pak přijde noc MOBI, Číst Letní světlo, a pak přijde noc DOC, Zdarma Letní světlo, a pak přijde noc AWZ, Download e-kniha Letní světlo, a pak přijde noc iPad , Zdarma Letní světlo, a pak přijde noc DJVU, Download Letní světlo, a pak přijde noc e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Letní světlo, a pak přijde noc DVD, Číst Letní světlo, a pak přijde noc TXT, Book Letní světlo, a pak přijde noc stažení DJVU, Letní světlo, a pak přijde noc stažení kniha zdarma, Letní světlo, a pak přijde noc stažení kniha pdf zdarma, Letní světlo, a pak přijde noc pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Letní světlo, a pak přijde noc pdf zdarma, Letní světlo, a pak přijde noc stažení kniha epub zdarma, Letní světlo, a pak přijde noc ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply