Lucerna Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Lucerna Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Lucerna


Hlavní postavou knihy je mlynář Libor, který je sice zproštěn poddanství a roboty, ale musí svítit panstvu lucernou od mlýna k starému zámečku v lese kdykoli se panstvu zachce. Lucerna je symbolem ponížení a Libor ji proto nenávidí. Jednoho dne ohlásí příjezd kněžna, která je unavena svým současným životem ve městě a touží po změně. Mlynář je požádán vrchním, aby kněžnu přivítal spolu se svou schovankou Haničkou. Mlynář je však pobouřen příkazem od vrchního porazit starou lípu v lese, a proto odmítne příkaz splnit a vrchní žaluje kněžně. Naopak muzikanti (učitelský mládenec a vesničtí šumaři) kněžnu chtějí přivívat „kasací“, ale vrchní jim to zakáže. Kněžnu překvapí, že se někdo opovážil nesouhlasit s panstvem a zatouží se s mlynářem setkat. Využije mlynářovy povinnosti a poručí mu, aby ji svítil lucernou na cestě do starého zámečku. Po cestě si hodně povídají a kněžna přesvědčuje mlynáře, aby s ní šel do města, kde by měl lepší život. To se však mlynáři nelíbí. Muzikanti se mezitím rozhodnout jít za kněžnou na zámeček. Učitelský mládenec jí chce při této příležitosti požádat o místo vesnického učitele. Mlynářova schovanka Hanička se v lese schová do kmene lípy a sama se stává její součástí. Na zámečku se mlynář dozví, že zatímco doprovázel kněžnu, vrchní připravuje posekání lípy a odvedení Haničky. Mlynář se rozzlobí na kněžnu a vyčítá jí, že měla vše v úmyslu a odvedla jej úmyslně. Spěchá rychle k lípě, kde už je vrchní připraven ke kácení. Mlynář se s vrchním pohádá, ale po chvíli dorazí kněžna, která se přidá na stranu mlynáře. Nyní vystoupila Hanička z lípy, kde se předtím ukryla. Příběh končí šťastně, kněžna rozbije lucernu jako znak poroby a učitelskému mládenci dává místo vesnického učitele.Kniha v českém jazyce!


Stažení Lucerna zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Lucerna (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Lucerna zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Lucerna.pdf (EUR-0.00)

  Lucerna.epub (EUR-0.00)

  Lucerna.doc (EUR-0.00)

  Lucerna.txt (EUR-0.00)

  Lucerna.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Lucerna.PDF – (EUR 0.00);

  Lucerna.MOBI – (EUR 0.00);

  Lucerna.EPUB – (EUR 0.00);

  Lucerna.DOC – (EUR 0.00);

  Lucerna.TXT – (EUR 0.00);

  Žánr:
  Divadelní hry, Literatura česká
  Vydáno: , Artur
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (20)

  Přidat komentář

  dancadragneel

  16.04.2017

  Svým způsobem nudné, ale lehké k přečtení… Chtěla jsem si hlavně přečíst na základě toho, že jsem hru viděla a radši zůstanu v tomto případě u té hrané verze

  PeťkaW.

  23.03.2017

  Jiráska obecně moc nemusím, i když jde o jedno z nejvěhlasnějších jmen 19. století mezi realisty. Jeho rozsáhlé x dílné romány mě prostě nijak za srdce nechytly. Ale tohle pohádkové drama, které do jeho tvorby jinak moc nezapadá, se mi líbilo. Možná právě tím, že je jiné, než jeho ostatní knihy. Jirásek-historik se v Lucerně sice nezapře, ale nehraje tu hlavní slovo. To má lidskost a vztahy mezi lidmi. To vše doplněné o hezké prostředí, trochu pohádkových motivů a zajímavý námět.

  sgjoli

  21.08.2016

  Dějově není kniha nijak komplikovaná, ale miluju to zpracování. Postavy jsou úžasně rázovité, Jirásek skvěle zpracoval motiv poddaní X vrchnost a jejich typické vlastnosti a k jakým omylům může docházet – to, když nahlížíme do myšlenek jednotlivých postav z jednotlivých společenských vrstev, kdy ty myšlenky jsou často jiné, než to, co postavy nakonec říkají. Navíc ta atmosféra je taková mystická a pohádková (čemuž částečně také trochu napomáhají postavy dvou vodníků), prostě kouzelná! Doufám, že se mi někdy poštěstí vidět Lucernu i jako divadelní představení.

  rarášek

  12.08.2016

  Vybrala jsem si Lucernu jako povinnou četbu a kupodivu se mi zalíbila. Myslím, že s výběrem mi pomohlo, že jsem viděla filmovou adaptaci. 🙂

  DenisePartridge

  29.07.2016

  Tak tato kniha mě vážně překvapila. Byla první knihou od Aloise Jiráska, u které jsem neusnula. Obrazně i doslova. Její čtení mě velmi bavilo a domnívám se, že je to snad způsobeno hlavně tím, že se jedná o divadelní hru a není tady tudíž tolik prostoru na popisné pasáže, které byly například v autorových Starých pověstech českých nejvíce zdlouhavé a pro mě také nejvíce – promiňte mi to slovo – nudné. Leč zde tomu tak nebylo, a tak mi nezbývá, než tuto hru vřele doporučit. 🙂

  milan.krimsky

  02.07.2016

  Drama je spíše sepsáno pohádkovým stylem

  TheMelorry

  28.01.2016

  Povinná četba, do které se mi moc nechtělo. Ale velice mile mě překvapila a i mě bavila. Doporučuji jako nekomplikované a zajímavé čtení…

  Cleo De Nile

  31.10.2015

  Jedna z mých nejoblíbenějších knížek z povinné četby, a co se našich autorů týče, tak jednoznačně vede 🙂 Milý, tajemný příběh, spousta sympatických postav. Moc se mi také líbilo představení v Horáckém divadle Jihlava.

  Daniel.95

  05.03.2015

  Zajímavá kniha, velmi příjemná na čtení.

  Seteh

  18.02.2015

  Toto dílo jsem si vybrala dobrovolně (ne v rámci povinné četby), protože jsem nikdy nic od Jiráska nečetla a chtěla jsem si tak vyplnit mezeru v klasice. 😀 Příběh mě velmi mile překvapil, čekala jsem, že to bude spíše nuda. Chvílemi jsem se sice trochu ztrácela v postavách, protože jednou běžela jedna skupinka tam, druhá skupinka zase sem a měla jsem trochu potíž se v tom vyznat – kdo kam jde a proč. Nejvíce se mi asi líbily části, kdy šla kněžna s mlynářem přes les – její "flirtování" Jirásek podal velice mile. 🙂 Moc ráda bych se šla někdy podívat i na divadelní představení.

  Zlajda95

  03.01.2015

  Jeden z těch nudnějších kousků k maturitě. Zbytečně roztahaná hra.

  LucyMi

  02.11.2014

  Tato kniha mě překvapila. Myslela jsemsi, že je to další nudná knížka, kde nebude žádný děj, ale je to přesný opak! Konec je docela i dramatický a také spravedlivý. Jsem ráda, že jsem si Lucernu přečetla

  amellia

  30.10.2014

  Podle mě je divadelní hra mnohem, mnohem lepší než kniha – myslím tím že, je lepší tento příběh vidět (a slyšet) než-li číst 😀

  Guepp

  17.03.2014

  Dramata se prostě NEMAJÍ číst, ale mají být viděna na jevišti! A ZROVNA Jirásek je toho důkazem. Scénář jsem přečetla, ale odnesla si jen "povinnost na maturu splněna". Doufám, že se někdy dostanu na představení, abych plně ocenila tuto hru 🙂

  Thanyss

  17.06.2013

  Milá a nevtíravá divadelní hra, která umí příjemně zpestřit nudný čas. Množství pohádkových bytostí by možná někoho mohlo odradit, ale mně v Lucerně nevadí. Dokonce jsem si oblíbila dvojici vodníků.

  Viděla jsem i přímo divadelní představení a bavila jsem se stejně dobře jako při čtení, i když to může záležet i na hereckém obsazení.

  vejik

  18.04.2013

  Typ knížky, kterou si přečtu, ale po nějaké době už si budu jen těžko vybavovat děj. Souhlasím s komentářem od Violetti, i mně se hra zdá celá taková roztahaná, zdlouhavá… Viděla jsem ukázku z představení v Národním divadle a možná kdybych měla šanci hru vidět a ne pouze číst, můj názor by byl jiný… 🙂

  Graine

  16.08.2012

  Taková milá pohádka… Viděla jsem i divadelní představení v Národním divadle a byla jsem nadšená!

  Violetti

  25.04.2012

  Tak nevím, jsem poněkud rozpačitá. Celá hra mi přijde trochu moc ukecaná a roztahaná, zápletka trochu vyznívá do ztracena. Postavy nejsou nijak extra sympatické, nejvíc se mi líbili vodníci. Zas ta jednostrannost osob byla v té době normální a běžná a aspoň vidím na některých osobách (Kněžna) snahu o více stran osobnosti.
  Jo a má to promyšlenou nádhernou výpravu!

  Alix

  23.10.2011

  Motivy červené knihovny bych tu nehledala, hlavním motivem je přece právo a spravedlnost, které by měly být pro všechny stejné.

  Lenka Kadeřáb

  17.05.2011

  Povinná četba s nádechem kýče. Motivy z červené knihovny a do toho pohádkové postavy. Vše se v dobré obrátí a všichni jsou spokojeni. Tak to má být. Je to klasika, což může někoho odrazovat, ale tahle se dá číst!!!  TAGS:

  Online Lucerna ebook, Kniha Lucerna FB2, Download Lucerna PDF , Download Lucerna MOBI, Online Lucerna kniha, Zdarma Stažení Lucerna IPhone, Online kniha Lucerna PDF, Zdarma Lucerna DJVU, Zdarma Stažení Lucerna TXT, Stažení Lucerna RTF, Online Lucerna FB2 , e-kniha Lucerna stažení TXT, Zdarma Lucerna stažení kniha, e-kniha Lucerna download MOBI, Stažení Lucerna IPad, Číst Lucerna MOBI, Číst Lucerna DOC, Zdarma Lucerna AWZ, Download e-kniha Lucerna iPad , Zdarma Lucerna DJVU, Download Lucerna e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Lucerna DVD, Číst Lucerna TXT, Book Lucerna stažení DJVU, Lucerna stažení kniha zdarma, Lucerna stažení kniha pdf zdarma, Lucerna pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Lucerna pdf zdarma, Lucerna stažení kniha epub zdarma, Lucerna ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply