Malý velký muž Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Malý velký muž Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Malý velký muž


Věřte tomu nebo ne, Jacku Crabbovi je 111 let. Věřte nebo nevěřte, Jack Crabb má dva otce: jednoho bílého a druhého, sice duchovního, zato nefalšovaného indiánského náčelníka kmene Čejenů, který mu také dal to nezapomenutelné jméno – Malý velký muž.
Malý velký muž Jack Crabb tak zdědil od každého svého předka něco a výsledkem je zábavný vypravěč, který si neláme hlavu s rasovými rozdíly a přepíná podle momentální potřeby mezi bílými a rudými návyky a zvyklostmi.
Podoben baronu Prášilovi, prožívá Jack Crabb naplno bouřlivé období amerických dějin – kolonizaci Divokého západu. Jako indián si se svými soukmenovci užívá do sytosti se čtyřmi manželkami, než se stane svědkem brutálního vyhlazení Čejenů kavalerií generála Custera.
Jako běloch se hlásí ke svému podílu na vyhubení bizonů, k podvedení legendárního hrdiny Divokého Billa Hickoka i k čachrům s Wyattem Earpem. Nakonec tak tak přežije bitvu u Little Bighornu, a přestože přísahal, že ho zabije, bojuje v ní nakonec po boku generála Custera…

Thomas Berger sepsal v 60. letech snad nechtěně jednu z knih, které se v americké literatuře zařadily mezi tzv. nesmrtelné. Vytvořil vyvážený amalgam fikce a historické skutečnosti, humoru k popraskání bránice a dějinného smutku nad osudy jednotlivců i národů. Nabídl čtenáři nadčasový příběh člověka, který se necítí dobře v žádném z nabízených kulturních chomoutů, protože – byť není ani svatý bez viny, ani nejpoctivější mezi hříšníky – nade vše si cení lidské svobody. Zřejmě víc pro tuto kvalitu než pro svůj striktně historický přínos se kniha stala na mnoha amerických školách součástí doporučené literatury. Její popularitu umocnila v 70. letech filmová verze s Dustinem Hoffmanem v hlavní roli, avšak nepřekonala ji. Takový už je osud filmů natočených však podle ještě lepších knih.

1. vydání.Kniha v českém jazyce!


Stažení Malý velký muž zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Malý velký muž (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Malý velký muž zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Malý velký muž.pdf (EUR-0.00)

  Malý velký muž.epub (EUR-0.00)

  Malý velký muž.doc (EUR-0.00)

  Malý velký muž.txt (EUR-0.00)

  Malý velký muž.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Malý velký muž.PDF – (EUR 0.00);

  Malý velký muž.MOBI – (EUR 0.00);

  Malý velký muž.EPUB – (EUR 0.00);

  Malý velký muž.DOC – (EUR 0.00);

  Malý velký muž.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  Little Big Man (1964)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány
  Vydáno: , Naše vojsko
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (19)

  Přidat komentář

  Ječmínek

  30.12.2017

  Zpočátku mě kniha bavila, postupně jsem se musel do čtení nutit. Některé pasáže dobré a zajímavé, jiné nudné. Rozhodně jsem definitivně pochopil, že indián není Pierre Brice.

  hroubek

  22.10.2017

  Ke knize jsem se dostal, když jsem prohrabával na chatě knihovnu a ten název mi připomněl stejnojmenný film(ještě jsem ho neviděl). A tak jsem si řekl, že by to mohla být příjemná změna a zkusit trochu jiný žánr. Chvilku mě trvalo, než jsem se prokousal prologem, ale pak mě to od první kapitoly hodně chytlo. Bylo to příjemně cynické, humorné, a místy až nepříjemně realistické. Líbil se mi styl jakým je kniha napsaná, jak graduje a o čem je. Hlavní hrdina je jako vypravěč parádní a jeho pohled na svět a co se mu neustále děje je velmi zajímavý. A zajímavý je i postoj samotného autora na téma "dobývání Západu" a "modernizace Ameriky". Místy jsem měl pocit, že je takový requiem za Indiany, jejich styl a postoj k životu, ale pak autor ukáže hrůzu, kterou byli ochotní spáchat, a vrátí čtenáře zpátky na zem. To je velké umění a Thomas Berger si za to zaslouží velké uznání. Jediné co mě na knize malinko zklamalo bylo to, že hlavní postava cestuje tam a zpět a po čase ty místa začnou splývat a je těžké se v nich orientovat. Malý velký muž je krásná knížka, která velmi příjemně překvapila a několikrát mě mile potěšila, dojala a rozesmála od srdce.

  mgeisselreiter

  16.09.2017

  Kdysi jsem viděl film, moc se mi líbil a bral ho tenkrát zcela vážně. Pak jsem film viděl po letech znovu a najednou mi přišel jiný – viděl jsem mnohem víc humoru a nadsázky. Uběhlo zase pár let a dostal jsem se ke knize. Ta na mě působila asi jako první shlédnutí filmu.
  Skvělá je hned úvodní kapitola, kde fiktivní spisovatel dává s krásným humorem na srozuměnou, že nás čeká vyprávění, které nelze brát zcela vážně. Pak následuje fascinující vyprávění, přinášející čtenáři velmi podrobný pohled na dějiny dobývání divokého Západu, je ale z velké části o životě indiánů. V příběhu je cítit humor i mírná nadsázka, ale ve skutečnosti jde o krutou realitu, velmi šikovně předloženou čtenáři. Závěrečné spisovatelovo uzavření nás utvrdí v tom, že šlo o smyšlený, přesto vlastně pravdivý příběh z let cca 1850-1880. Moc dobré počtení, podané čtivou a stravitelnou formou. 85%, 16.9.2017.

  zdenda75

  12.02.2017

  Úžasný styl vyprávění. Kniha odkrývá lidskou duši až na kost. Je vtipná, ale přitom mrazivá.

  nefernefer

  23.01.2017

  Okolo téhle knížky kroužím už spoustu let, protože je to jedna z neoblíbenějších knih mého tatínka. Ale teprve, když mi ji doporučil druhý mně moc blízký člověk, tak jsem se do ní konečně pustila. Musím se přiznat, že občas si pro odlehčení střihnu nějaký ten pořádně krvavý plnotučný brak a náramně se u toho bavím, ale to je něco jiného. Když o podobných masakrech čtete a víte, že takhle nějak to bylo nejspíš i ve skutečnosti a vlastně ne tak dávno, není to úplně příjemný pocit. Střet dvou tak diametrálně odlišných kultur, jakými byly svět bílých a svět indiánů, prostě nemohl dopadnout dobře. Tahle knížka je realistickým a nestranným pohledem na obě strany mince, a aniž by se snažila o nějaké senzační odhalení, uvádí na pravou míru veškeré zidealizované představy o Divokém Západě a zbavuje ho té aury romantiky, která se kolem něj časem vytvořila. Není to suchopárný výklad událostí, ale živý děj, který vás vtáhne do sebe a donutí přemýšlet o relativitě pojmů dobrý a špatný. A na závěr je ještě doplněná vynikajícím doslovem Jiřího Gojdy.

  "Jestli si někdy budete chtít doopravdy odpočinout, prostě padněte až na samý dno a budete šťastný lidi. Nejvíc nesnází pochází z toho, že člověk má nějakou úroveň."

  haki34

  20.11.2016

  Co dodat – myslim ze vystihnout to lepe jak pise tanuki nelze… Jackuv pribeh je az neuveritelny, cim vsim prosel , zmitajice se mezi bilyma a novou cervenou rodinou…kdyz uz si mysli ze naleza klid, za rohem ciha dalsi akce , boj, dobrodruzstvi… Aby prozil plodny zivot a dozil se svych 111 let…
  A ano, narozdil od Vinnetua jsou tady vykresleny syrove dusledky stretu civilizaci, bolest a smrt rozsevana bilym muzem…

  tanuki

  06.09.2016

  Chcete-li vštípit mladému člověku ideály cti, morálky a všech myslitelných ušlechtilých vlastností, dejte mu přečíst knihy o slavném náčelníkovi Apačů Vinnetouovi. Když je Vám 10 let, tak neexistuje lepší kniha. Až se posunete v čase o pár desetiletí dál a tématika Divokého západu Vás stále ještě neomrzela, měli byste sáhnout po knize, která více odráží skutečný život. Kde jsou indiáni špinaví a smradlaví, běloši samá verbež, každý se snaží na toho druhého vyzrát, oškubat ho a nepřijít přitom o vlastní krk. S úžasnou empatií Vám bude ukázáno, v čem se liší myšlení a životní styl původních amerických obyvatel od osadníků, budete trpět při pohledu na tenčící se stáda bizonů, budete na vlastní kůži cítit bezbřehou křivdu, která se indiánům děje při bezohledné rozpínavosti naší civilizace. Všechno je to ale podáno s nadhledem a smyslem pro humor. Tento styl vyprávění je natolik jedinečný, že Vám bezesporu nadlouho utkví v paměti.

  "Jistě, kdybychom se všichni hned vrátili do rezervací, pravděpodobně by běloši nezabili nikoho. Protože zabíjení je součást života, a oni život nenávidí. Nenávidí válku. Za starých časů se snažili zprostředkovat mír mezi námi, Vránami a Pauníji, a my si potřásli rukama a chvíli mezi sebou opravdu neválčili, ale všichni se z toho vážně roznemohli, ženy začaly být příliš drzé a my nemohli nosit všechno to krásné oblečení, protože byl mír. A tak jsme konečně zajeli do tábora Vraních indiánů a pronesli tam řeč: "Mívali jsme vás rádi, když jsme vás nenáviděli," řekl jsem těm Vranám. "Ale teď, když jsme přáteli, se nám velmi protivíte."
  "To nedává smysl," odpověděli mi.
  "No, náš nápad to nebyl."
  A oni na to: "Náš také ne. Myslívali jsme si, že jste vy, Čejeni, krásní lidé, když jsme s vámi bojovali. Teď ale vypadáte jako oškliví psi."
  Tomu nutkání nešlo zkrátka odolat a my se s nimi utkali ve velké bitvě."

  nygmasriddle

  13.02.2016

  K této knize jsem se dostala díky tátovi a musím mu za to poděkovat :).

  hladko

  16.10.2015

  Rudý přebal vydání z roku 1977 vlastně vůbec není od věci, zvláště završí-li naše myšlenky z četby epilog dr. Jiřího Gojdy, ve kterém je dotažena krvavá linie historie indiánského národa až do třetí čtvrtiny 19. století a často se v něm skloňuje slovo genocida. Pokud však v knize popsaná válečnická vášeň skutečně v indiánském životě hrála tak zásadní roli, snad je krvavý osud indiánských válečníků tou správnou cestou jejich odchodu na Druhou Stranu, protože takto tam snad mohou být šťastni. Před každým myšlenkovým závěrem se však vtírá otázka: Jak hluboko do indiánské duše Thomas Berger skutečně viděl? Kdo ví? Takže nám k posouzení opět zbývá pouhá beletrická kniha….“pouhá“.
  V hlavě mě tlačí mrcha paralela s Eskymo Welzlem. Crabbova a Welzlova rozpolcenost v obou případech pramenila z možnosti porovnávání dvou odlišných kultur. Té bílé – civilizované a expanzivní a té domorodé – žijících v drsných principech přírodních a tou první kulturou postupně utlačované. Zároveň oba dobroruzi jsou podobní svou svérázností, nadhledem, optimismem, humorem, daleci idealizovanému pohledu na svět, oba tlačení vnitřním principem svobody. Nebýt malého nedostatku – fikce – věřím, že se tito dva museli potkat a sami sebe zaznamenat. V každém případě jsem za oba rád. Tyto knihy totiž člověku odhalují to velmi podstatně, totiž vnější pohled na sebe sama coby zástupce jedné z popisovaných kultur. A chceme-li být kulatí, musíme naslouchat sami sobě i těm okolo. Takže čtverec, úsečka, nebo kruh? Pan Born to má v knize vyřešené 😉
  P.S. právě jsem dokoukal film a je mi z něj poněkud smutno. Je až obdivuhodné, jak se chlapcům od filmu podařilo zprasit většinu klíčových charakterů. Vskutku dílo hodné velmistra.

  Aniday

  08.08.2015

  chvíli jsem se doslova topila v záplavě informací a prožitků, které se až záhadným způsobem dokázaly vměstnat na pár stránek… přišlo mi, že se v knize vůbec nehýbu dál a přitom neustále vstřebávám moře překrásného dobrodružství… dnes jsem konečně dočetla a… bude mi chybět… indiánská vesnice a Stará Stanová Kůže i Jack…

  Silkwe

  25.06.2015

  A tohle je důvod proč se mi líbí Knižní výzva – nikdy by mě asi nenapadlo si tuhle knihu přečíst. Ale protože má protiklady v názvu, tak jsem se do ní pustila.

  Jednoznačně si zaslouží pět hvězd. Byl to krásný návrat do světa Divokého Západu, který jsem na základní škole tak zbožňovala. Myslím, že ji zařadím mezi knihy, které doporučuji, když se mě někdo zeptá. Až mě mrzí, že jsem na ní narazila takhle náhodou…

  klarian

  17.02.2015

  Nutil jsem se do ní dlouho, nakonec velmi mile překvapila.

  pastva

  03.01.2014

  Přečteno doslova jedním dechem.

  stdriverlc

  08.05.2013

  Zprvu mě kniha opravdu vtáhla do děje, přestože tento žánr nemám nijak obzvlášť rád. Později jsem se nutil ke čtení a čekal na další okamžik, který mě vtáhne. A dočkal jsem se. Opravdu působivě psané vyprávění. Ovšem nadšení trvalo do 3/4 knihy. Konec jsem četl víceméně už jen tak, abych knihu dočetl, protože mi bylo líto nechat ji ležet rozečtenou. Proto 3 hvězdy.

  gretka

  15.08.2012

  Výborně napsaná kniha; nejvíc mě bavil styl vyprávění.

  Ayllu

  19.01.2012

  Málo kdy se mi víc líbí filmové zpracování, přesto tady tomu tak bylo. Některé nezáživné pasáže byly vynechány a – pro mě někdy iritující – průpovídky Jacka rovněž.

  pepek

  10.09.2011

  Připomíná mi to styl Eskymo Welzla ovšm ne na severu ale na divokém západě !!

  pajonek

  ………občas mi databazeknih připomene, že bych se taky mohl podívat po filmech podle románů , dustin hoffman už je stažený ….. kniha je nekomentovatelná, přesně jako film – prostě jedním slovem ………………………………… podtržená +1

  Jíťa

  Hodně vtipný pohled na neslavnou etapu amerických dějin. Nevím, co k tomu napsat, je tam spousta akce, vulgarit, vtipu i tragédie, prostě všeho, co by měla správná kniha z prostředí divokého západu mít.  TAGS:

  Online Malý velký muž ebook, Kniha Malý velký muž FB2, Download Malý velký muž PDF , Download Malý velký muž MOBI, Online Malý velký muž kniha, Zdarma Stažení Malý velký muž IPhone, Online kniha Malý velký muž PDF, Zdarma Malý velký muž DJVU, Zdarma Stažení Malý velký muž TXT, Stažení Malý velký muž RTF, Online Malý velký muž FB2 , e-kniha Malý velký muž stažení TXT, Zdarma Malý velký muž stažení kniha, e-kniha Malý velký muž download MOBI, Stažení Malý velký muž IPad, Číst Malý velký muž MOBI, Číst Malý velký muž DOC, Zdarma Malý velký muž AWZ, Download e-kniha Malý velký muž iPad , Zdarma Malý velký muž DJVU, Download Malý velký muž e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Malý velký muž DVD, Číst Malý velký muž TXT, Book Malý velký muž stažení DJVU, Malý velký muž stažení kniha zdarma, Malý velký muž stažení kniha pdf zdarma, Malý velký muž pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Malý velký muž pdf zdarma, Malý velký muž stažení kniha epub zdarma, Malý velký muž ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply