Manifest komunistické strany Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Manifest komunistické strany Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Manifest komunistické strany


„Manfest Komunistické strany“ je nejvýznamnější programový dokument vědeckého komunismu. „Tento nevelký spisek vydá za celé svazky: jeho duch žije a dodnes pobízí vpřed všechen organisovaný a bojující proletariát civilisovaného světa“ (Lenin). „Manilst Komunistické strany“, který Marx a Engels napsali jako program Svazu komunistů, vyšel poprvé v Londýně v únoru 1848 jako brožura o 23 stranách. V březnu až červenci 1848 vycházel v demokratickém orgánu německých emigrantů „Deutsche Londoner Zeitung“ [„Německé londýnské noviny“]. Německý text pak byl téhož roku vydán v Londýně jako třicetistránková brožura, v níž byly opraveny některé tiskové chyby prvního vydání a upravena interpunkce. Tento text pak brali Marx a Engels za základ dalších autorisovaných vydání. Roku 1848 byl „Manifest“ přeložen i do mnoha evropských jazyků (do francouzštiny, polštiny, italštiny, dánštiny, vlámštiny a švédštiny). Jména autorů „Manifestu“ se ve vydáních z roku 1848 neuváděla; poprvé byla uvedena v tisku roku 1850, při uveřejnění prvního anglického překladu v chartistickém orgánu „Red Republican“ [„Rudý republikán“], v předmluvě redaktora tohoto listu George Juliana Harneye.

Roku 1872 vyšlo nové německé vydání „Manifestu“ s menšími autorskými úpravami a s Marxovou a Engelsovou předmluvou. Toto vydání, stejně jako další německá vydání z roku 1883 a 1890, vyšlo pod názvem „Komunistický manifest“.

První ruské vydání „Manifestu Komunistické strany“ vyšlo roku 1869 v Ženevě v překladu Bakunina, který na několika místech text zkomolil. Nedostatky prvního vydání byly odstraněny ve vydání, jež vyšlo v Ženevě roku 1882 v Plechanovově překladu. Zásluhou Plechanovova překladu začaly se ideje „Manifestu“ šířit v celém Rusku. Marx a Engels, kteří pokládali propagaci marxismu v Rusku za velice důležitou, napsali k tomuto vydání zvláštní předmluvu.

Po Marxově smrti vyšlo několik vydání „Manifestu“, přehlédnutých Engelsem: roku 1883 německé vydání s Engelsovou předmluvou; roku 1888 anglické vydání v překladu Samuela Moora, které Engels zredigoval a opatřil předmluvou a poznámkami; roku 1890 německé vydání s novou Engelsovon předmluvou. K tomuto vydání napsal Engels rovněž několik poznámek. Roku 1885 byl v listu „Socialiste“ uveřejněn francouzský překlad „Manifestu“, pořízený Marxovou dcerou Laurou Lafarguovou a přehlédnutý Engelsem. Engels napsal rovněž předmluvu k polskému vydání „Manifestu“ z roku 1892 a k italskému vydání z roku 1893.Kniha v českém jazyce!


Stažení Manifest komunistické strany zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Manifest komunistické strany (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Manifest komunistické strany zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Manifest komunistické strany.pdf (EUR-0.00)

  Manifest komunistické strany.epub (EUR-0.00)

  Manifest komunistické strany.doc (EUR-0.00)

  Manifest komunistické strany.txt (EUR-0.00)

  Manifest komunistické strany.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Manifest komunistické strany.PDF – (EUR 0.00);

  Manifest komunistické strany.MOBI – (EUR 0.00);

  Manifest komunistické strany.EPUB – (EUR 0.00);

  Manifest komunistické strany.DOC – (EUR 0.00);

  Manifest komunistické strany.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  Manifest der Kommunistischen Partei (1848)

  Žánr:
  Literatura naučná, Politologie, mezinárodní vztahy
  Vydáno: , SPN – Státní pedagogické nakladatelství
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (13)

  Přidat komentář

  hanak_v_exilu

  20.11.2017

  V době kdy Karel Marx psal svůj Manifest komunistické strany, vypadala budoucnost dělníků vcelku jasně. Buď skončí kapitalismus, nebo stále rostoucí bída a bezvýchodná situace dožene dělníky ke vzpouře. Politické špičky se zachovaly racionálně. Kapitalismus se přizpůsobil a přežil. Převzal spoustu z původně nepřijatelných požadavků dělnického hnutí. Zdravotní a sociální pojištění, dovolená, důchody, zákaz dětské práce, výpovědní lhůta, právo na odbory. Aneb jak kdysi řekl Václav Cílek "Není alternativa k systému, jehož podstatou je alternativa." Manifest komunistické strany je, jakkoliv už dávno zastaral, stále zajímavá literatura. Minimálně jako výpověď o situaci, kterou by nikdo z nás nechtěl zažít. Á propos, ti kdo nevěří, že by se kapitalismus mohl zhroutit kvůli stoupající bídě, deziluzi a pocitu bezvýchodnosti, ať si připomenou, proč se zhroutil socialismus.

  mcleod

  11.05.2017

  Na to, že mělo jít o text burcující proletariát k boji za svá práva, byla poměrně zarážející nečtivost textu. Když pak navíc porovnám jeho značný rozsah s určitou zkratkovitostí a nepřehledností některých pasáží, kdy je nutné studovat další díla, aby člověk vůbec pochopil, co kterou kritikou autoři mysleli, nezdá se mi většina textu příliš povedená. Ale pro seznámení s podmínkami, za kterých vznikl komunismus, a s dialektickým myšlením autorů je tento manifest vcelku dobrým zdrojem. A některé pasáže jsou nezapomenutelné včetně stylisticky vzato úžasných posledních vět, které prostě musím objektivně ocenit, když jsem se sám tolikrát pokoušel napsat podobně vzletný závěr (odborného) textu: "Nechť se panující třídy třesou před komunistickou revolucí! Proletáři v ní nemají co ztratit, leda své okovy. Dobýt mohou celý svět. Proletáři všech zemí, spojte se!"

  timelady

  16.03.2017

  Ponechávám bez hodnocení. Beru v potaz časový horizont a to, že byla zkrátka jiná doba. Odchýlím se tedy od hodnocení myšlenky díla a přejdu k tomu, že po literární stránce je to děs. Na můj vkus místy až moc chaotické a naopak, místy mi přišlo, že je to nedodělané. Stejně tak mi přišlo úsměvné, kolikrát se v celém Manifestu objevilo slovo "buržoazní." Asi si Manifest projedu ještě jednou a za každé "buržoazní" si napíšu čárku.

  YouthDecay

  31.10.2016

  Je zaujímavé všimnúť si, že väčšina kritikov Marxa sa odvoláva na udalosti, ktoré sa stali až dekády po jeho smrti a nie je schopná alebo sa ani nesnaží diskutovať o Marxových myšlienkach a súdiť jeho diela na základe ich literárnych a filozofických kvalít. Manifest der Kommunistischen Partei tu má len 63% a veľa negatívnych hodnotení, ale nie je tu ani jeden inteligentný komentár ktorý by dokázal sformulovať, prečo sú myšlienky ktoré tu Marx a Engels prezentujú vlastne zlé. Je to to isté ako kritizovať Nietzscheho filozofiu či Wagnerovu hudbu na báze toho, že nimi bol inšpirovaný Hitler a absolútne ignorovať čo chceli vyjadriť vo svojich dielach samotní autori predtým, ako ich tvorbu niekto upravil podľa svojej potreby. Z intelektuálneho a kritického hľadiska má takýto prístup k filozofii a umeniu extrémne nízku hodnotu.

  octavio2082

  02.10.2016

  V době, kdy Marx s Engelsem psali stránky Manifestu, byla situace úplně jiná než dnes (Marx ji podrobně líčí v Kapitálu). Pracovní doba byla běžně víc než 12 hodin denně, do jídla se přidával písek a žíraviny, celé dělnické rodiny spaly v jediné místnosti atd. – přičemž tu byla enormně bohatá buržoazie. Z historického hlediska je toto dílo naprosto pochopitelné.
  Dnes už komunismus spočívá tak trochu v něčem jiném, stále má však jako myšlenka něco do sebe a doufám, že se jí jednou chytí rozumní a uvážliví lidé.

  Petas17

  18.08.2016

  Já se nestačím divit nad komentáři lidí typu lucie.8, newtory, JohnMiller apod. Ano, je sice hezké, že jste tu knihu přečetli, ale co jste zjistili? Pochopili jste ji vůbec? Kdybych se vás zeptal na historický materialismus, což byl mj. hlavní a podstatný námět pro tuto knihu, jak jste jej pochopili, co byste odpověděli? Že ta kniha byla tak špatná, až jste na to zapomněli? Směšné. Nebo Marxovo a Engelsovo krátké vyjádření k Robertu Owenovi, přečetli jste od něj alespoň odstavec, abyste věděli, proč je na místě ta kritika. U hodnocení knihy se mají vyjasnit její nejzávažnější části, podat konkrétní kritika, a ne říct, že je to taková mina v zemi. Je to stejné jako u Kanta, Hegela a dalších, kde lidé jsou schopni říct špatný nebo dobrý, ale dál nic. Filosofické myšlenky jsou hezké, když člověku dodají na pravdě, ale není hezké, když někteří lidé demagogicky propadají potřebě zkompromitovat jedny z největších myslitelů všech dob. Pozor, pozor, lidé jež jsou oslepení nenávistí k levicovým názorům, dejte si bacha, abyste za účelem zesměšnění určitých filosofických disciplín, nezesměšnili sami sebe.
  Krátce ke knize. Dobré podání tehdejší doby. Základy marxismu, které nám mohou osvětlit Marxovu cestu za osvobození zbídačených dělníků.

  lucie.8

  26.02.2016

  Jako komentář se hodí poznámka ke Karlu Marxovi v Ďáblově slovníku ekonomie a financí (Pavel Kohout): Pokud své celoživotní dílo postavíte na chybném předpokladu, budete se už navždy mýlit.
  Co se týče obsahu a formy knihy: je plná nesmyslů a i Mein Kampf je čtivější. Tu jednu hvězdičku dostala za svůj historický význam (i když zhoubný).

  newtory

  27.04.2015odpad!

  Niektoré knihy sú ako míny v zemi, dlhé roky trpezlivo čakajú na svoje obete a toto je kniha, ktorá ničomu nepomohla, ale zničila milióny životov. V zaostalejších častiach sveta tak činí dodnes. Ktohovie či by ju autori napísali, keby vedeli čo svojou brožúrkou spôsobia, pretože "myšlienky,majú následky". Perom sa dá vraždiť rovnako efektívne, ako zbraňou. Milióny anonymných hrobov usvedčujú ako odtlačky prstov.

  Marbo

  19.11.2014

  Jedna z nejvýznamnějších knih v historii lidstva. V podstatě se jedná o jakýsi úvod do marxismu, nákres jeho ideí, což vede k jisté zkratkovitosti v porovnání s jinými díly Marxe či Engelse – ovšem pro první seznámení s marxismem se jedná o ideální čtivo.

  gladya

  08.10.2014

  Je to reakce na realitu té doby, ale kam vedlo nabízené řešení.?

  JohnMiller

  01.10.2014

  Je až zarážajúce ako sa mohol takýto hrozný škvár ktorý sa, vo svojich niekoľko pár strán, vyhýba najdôležitejším otázkam a dokonca ich úboho a drzo označí za absolútne nepodstatné veci mohol stať tak populárny že ho nasledovali mnohé veľmoci sveta.. Tam kde židia Marx a Engels svoje myšlienky nedokážu sformovať a tím pádom ani reagovať na chúlostivé otázky relatívne dobre znejúceho teoretického sveta socializmu taký MEIN KAMPF Adolfa Hitlera odpovedá na úplne všetko. To jevýborná kniha a nie toto. . Áno, nepopieram že spravodlivý svet kde má každý rovnosť a rovnaké právo znie dobre ale v praxi a konečnom dôsledku to je absolútne nemožný a nerealizovateľný nápad ktorý dopadol tak ako dopadol. Ľudia mali, majú a vždy budú mať chtíč po vlastnom súkromnom majetku. Je to prirodzená ľudská vlastnosť ktorá nič nezmení.

  hiresm

  02.12.2012

  Dobře jsem se u toho pobavil.

  Fatima

  26.01.2011

  Zajímavé pojetí reaity… Zkrátka kvůli eseji jsem to přelouskala.  TAGS:

  Online Manifest komunistické strany ebook, Kniha Manifest komunistické strany FB2, Download Manifest komunistické strany PDF , Download Manifest komunistické strany MOBI, Online Manifest komunistické strany kniha, Zdarma Stažení Manifest komunistické strany IPhone, Online kniha Manifest komunistické strany PDF, Zdarma Manifest komunistické strany DJVU, Zdarma Stažení Manifest komunistické strany TXT, Stažení Manifest komunistické strany RTF, Online Manifest komunistické strany FB2 , e-kniha Manifest komunistické strany stažení TXT, Zdarma Manifest komunistické strany stažení kniha, e-kniha Manifest komunistické strany download MOBI, Stažení Manifest komunistické strany IPad, Číst Manifest komunistické strany MOBI, Číst Manifest komunistické strany DOC, Zdarma Manifest komunistické strany AWZ, Download e-kniha Manifest komunistické strany iPad , Zdarma Manifest komunistické strany DJVU, Download Manifest komunistické strany e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Manifest komunistické strany DVD, Číst Manifest komunistické strany TXT, Book Manifest komunistické strany stažení DJVU, Manifest komunistické strany stažení kniha zdarma, Manifest komunistické strany stažení kniha pdf zdarma, Manifest komunistické strany pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Manifest komunistické strany pdf zdarma, Manifest komunistické strany stažení kniha epub zdarma, Manifest komunistické strany ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply