Mansfieldské panství Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Mansfieldské panství Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Mansfieldské panství


Třetí ze šesti románů Jane Austenové má všechny znaky, pro něž se dílo této klasické anglické autorky dodnes těší značné oblibě a porozumění u širokého okruhu čtenářů: atmosféra venkovského šlechtického sídla dýchá starosvětským kouzlem, osudy jednotlivých členů rozvětvené rodiny se prolínají v cituplných vztazích, láskyplná a poklidná perspektiva vyprávění je prodchnuta jemným, shovívavým humorem a ironií. Hlavní hrdinka Fanny Priceová, která přišla do rodiny Bertramových v útlém věku jako chudá příbuzná a musela někdy snášet i drobná pokoření a ústrky, nakonec dochází ke štěstí díky svým pevný morálním zásadám a neochvějné věrnosti utajovanému citovému vztahu, který se dloho jevil jako zcela beznadějný…

Tedy příběh se šťastným koncem, ale přitom brilantně napsaný a poskytující čtenáři rozkoš z vyprávění, vypovídající barvitě o době, která je pro nás dnes z mnoha důvodů velmi přitažlivá, a především příběh mladé ženy, která si přes odpor konvencí dokázala vybojovat právo na samostatné rozhodování o vlastním životě. Mnohé konvence jsou ty tam a životní styl se od základů změnil, ale toto téma, téma člověka usilujícího o vybudování a uchování vlastní identity a svobody, zůstává stále blízké a důležité pro každého z nás.

1. vydáníKniha v českém jazyce!


Stažení Mansfieldské panství zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Mansfieldské panství (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Mansfieldské panství zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Mansfieldské panství.pdf (EUR-0.00)

  Mansfieldské panství.epub (EUR-0.00)

  Mansfieldské panství.doc (EUR-0.00)

  Mansfieldské panství.txt (EUR-0.00)

  Mansfieldské panství.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Mansfieldské panství.PDF – (EUR 0.00);

  Mansfieldské panství.MOBI – (EUR 0.00);

  Mansfieldské panství.EPUB – (EUR 0.00);

  Mansfieldské panství.DOC – (EUR 0.00);

  Mansfieldské panství.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  Mansfield Park (1814)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány, Pro ženy
  Vydáno: , Odeon
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (32)

  Přidat komentář

  Eeli

  07. ledna

  Tento román se nečte snadno. Je přesycen plytkými dialogy a děj je nezáživný. Na druhou stranu je velkým přínosem, že se lze blíže seznámit se smýšlením tehdejší doby. Můžeme si udělat obrázek o tom, co bylo v popředí zájmů společnosti, jaké bylo postavení žen včetně nároků na ně, jak byl tráven volný čas, co bylo chápáno jako společenský poklesek (zejména ve srovnání s dnešními normami) apod. Toto vše je však vykoupeno celkovou nečtivostí příběhu.

  MerryA

  29.09.2017

  Miluju Jane Austenovou bezmezně, a proto jsem se donutila Mansfield dočíst až do konce. Nakonec to nebylo tak nezáživné, jak se mi ze začátku zdálo. Přesto se mi ale děj vlekl, a když se něco konečně stalo, to "něco" bylo vlastně spíš nic. Ještě tak nejzajímavější pro mě byly proměny Henryho Crawforda. Taky se umím částečně sžít s Fanny – vím, co to je neumět někomu DLOUHOU dobu vyznat lásku.

  Pro mě nejslabší Austenová. Přesto převyšuje většinu romantických příběhů dnešních autorek.

  LMFantasy

  28.09.2017

  Pre mňa jeden z najnezáživnejších románov od J. Astenovej a to som jej verná fanúšička. Teraz som prikúpila Emmu, tak snáď nesklame.

  Elerrina

  31.07.2017

  Málo známý a zpravidla nedostatečně pochopený román královny romantických dramat, přesto patří k jejím nejlepším.
  Hlavní hrdinka Fanny je pasivní, pokorná, jemná, nevýbojná a citlivá (tedy přesně taková, jaká tehdy skutečně většina dívek byla). Je těžké se s ní ztotožnit, protože dnes už si nedokážeme představit, jaké to je, žít v tak závislém a nesvéprávném postavení, v jakém ona byla. Přesto si zaslouží naše sympatie, pokud pochopíme, že její síla je skrytá hluboko pod navenek podřizujícím se povrchem. Fanny je ze všech austenovských hrdinek vystavena největším zkouškám a ponížením, často trpí, přesto nikdy neustoupí z toho, co považuje za správné.
  Téměř dvě třetiny tohoto obsáhlého příběhu je Fanny jen pozorovatelkou každodenního života v sídle svých bohatých urozených příbuzných, je však pozorovatelkou velmi bystrou, a to jí dává schopnost odhalit důvody jednání ostatních lidí. Sama nesmí dát najevo své city, pocity a záměry ostatních však pro ni nejsou žádným tajemstvím. Když se najednou nechtěně dostane do centra dění, jsou jí právě tyto nabyté vědomosti o skutečné povaze nechtěného nápadníka jedinou oporou, jak čelit nekompromisnímu nátlaku rodiny, které dluží svoji vděčnost. Zkrušující události se na ni valí jedna za druhou a i její pevné odhodlání začíná nakonec povolovat. Jsme ale naštěstí v austenovském světě, kde se zhýralost na poslední chvíli odkryje ve své pravé podobě a pevný charakter může po všech trpkých zkouškách slavit vítězství 🙂
  Úžasný román, který ale vyžaduje trpělivost a pochopení pro to, že většina mezilidských dramat se napřed odehrává zdlouhavě a skrytě pod povrchem, než vybublají a naplno zasáhnou. A také uvědomění, že hrdinství může mít mnoho podob, včetně té, která spočívá v udržení si vlastní sebeúcty při každodenním čelení nepříjemným okolnostem.

  Audrina

  27.12.2016

  Další klasická Austenovka. Obecně nejsem zas takový fanda Austenové, ale čas od času si nějaký ten její příběh ráda přečtu. V Mansfieldském panství mi trochu lezla na nervy samotná Fanny. Nemastná, neslaná, občas bych ji nejradši profackovala aby se probrala z té své hloupé naivity. Vlastnosti typické pro hrdinky podobných románů, pro Austenovou však dost nezvyklá.

  roso.mak

  12.11.2016

  Fanny má svatou trpělivost, i když jako schovanka bez vindry, pardon, bez šilinku, si asi nemohla moc vyskakovat. Nicméně, té knize chybí odpich, potřebovala by být asi tak o třetinu tenčí. Jinak příběh se mi líbil, kdo chce přečíst něco dalšího od Austenové po PP, doporučuji.

  kklepkaa

  17.09.2016

  Zcela upřímně jsem se tři čtvrtě knihy nudila. Nepamatuji si, že bych v nějaké z knih Austen četla tolik nudných dialogů. Ani jedna z postav mi vyloženě nepřirostla k srdci. Možná až na Williama, který vůbec nedostal prostor. Fanny mě svojí uťáplostí vyloženě rozčilovala. Nejednou jsem si vzpomněla na okouzlující Lizy. Rozhodně řadím mezi slabší díla Austen.

  fereny

  25.08.2016

  Krásná kniha. První polovinu jsem si užívala popisu situací, krajin i doby, kterou mám ráda. Užívala jsem si i rozhovory hrdinů, mám dojem, že je jich zde více, než v ostatních knihách. Druhou polovinu jsem už byla napjatá, jak věci dopadnou a zda je šance, že by mohly dopadnout podle mého přání, v což jsem chvíli ani nedoufala. S Fanny jsem uměla soucítit, její křehká postava a dobré srdíčko na mě působilo mile. Knihu rozhodně stavím nad Rozum a cit, který mě od autorky zaujal téměř nejméně.

  Vercutka

  12.08.2016

  Kniha mě chytla asi tak od poloviny. Něco ten příběh v sobě musí mít, protože se mi kniha četla špatně , ale přesto jsem jí dočetla do konce. Nejvíc se mi líbilo vykreslení hlavních postav. Jinak mi chybělo, že autorka nedala větší prostor Fanny a její lásce.

  Aingeal

  28.05.2016

  Hlavní hrdinka opravdu neodpovídá třeba charakteru Lizzy Bennetové, na druhou stranu mi svým způsobem byla sympatická a dokázala jsem ji pochopit. Zápletka byla velmi zajímavá, charaktery postav opět mistrně zpracované… a konec? Klasicky austenovský :). Moc doporučuji k přečtení!

  TaLu

  06.05.2016

  S trochou překvapení jsem si přečetla komentáře. Právě jsem knihu dočetla a moc jsem si její čtení užila. Ale je pravda, že hlavní hrdinka je z těch, se kterými se jako čtenáři máme problém ztotožnit – to není jen o jiné době ( protože emoce jsou si podobné v každé době), ale zřejmě o tom, že poněkud nevýrazná, milá a poddajná hrdinka nevzbuzuje tolik odezvy, jako je tomu u hrdinek silných, bojujících a vítězících. Přesto jsem po dočtení knihy vzala okamžitě do ruky další román od autorky a určitě se vrátím i k jejímu románu Pýcha a předsudek, který jsem přečetla před mnoha lety.
  Proč? Nu…protože – Jane Austen píše způsobem, jež nezestárne, své hrdiny provádí situacemi, které jsou sice na hony vzdálené současnému přetechnizovanému světu, ale je v nich něco, co se dotýká něčeho velmi vzácného v nás samých.
  Zajímalo by mne, jak by spisovatelka vnímala dnešní dobu – chci věřit, že by její hrdinky vstaly čas od času od počítače ( místo od vyšívání) a bojovaly za lepší vztahy a život svých blízkých a nevzdávaly se naděje na pravdivou lásku.
  A nemohu než doporučit, vždyť její hraní se slovy je prostě naprosto úžasné : " Návštěva podle obecného soudu proběhla příjemně, jelikož mezi přítomnými byl vyvážený počet těch, kdo se rádi vypovídali, a těch, kdo raději poslouchali" ….naslouchejme tedy :o)

  haWranka

  14.04.2016

  Tahle knížka pro mě byla trochu oříšek. Ještě než jsem ji četla, viděla jsem dvě filmová zpracování. Příšernou verzi z roku 2007 a moc milý film z roku 1999. U obojí jsem však měla tušení, že to ta Austenová napsala jinak. Podezření se mi potvrdilo! Na rozdíl od filmů je v knihách Fanny velice "slabá", tichá, uťápnutá. Možná je to i tím, že je vlastně jen na pozadí příběhu. Přišla mi jako vedlejší postava, která nějakým způsobem propojuje mozaiku životních osudů členů její rodiny a přátel. Ve výsledku mě pak zajímali všichni ostatní, jen samotná Fanny mi byla víceméně ukradená. A to je pro mě tím matoucím faktorem. Ve všech ostatních knihách od Austenové jsem si hlavní hrdinky zamilovala a dýchala s nimi, tady ne. Nejsem si jistá, jestli jsem s tím spokojená… Možná při příštím čtení.

  DarkLady

  04.03.2016

  K této knize jsem si dovolila napsat místo komentáře spíše článek…

  https://medium.com/p/1f2a6cbb7408

  AnnieBarming

  24.09.2015

  Já nevím…První věc, která mi vadila, byla hlavní hrdinka, která mi prostě k srdci nijak nepřirostla. Místo ní jsem tedy téměř po celou dobu fandila slečně Crawfordové, která byla značně živější a zábavnější, byť možná ne tolik morální. V knize mi jako taková potvora nepřipadala, ve filmu (viděla jsem ten z roku 1999) už ano. Na rozdíl od Pýchy a předsudku, kde byla většina postav alespoň trochu sympatických, tady o takové postavy byla nouze. Pro mě zatím nejslabší kniha od Austenové.

  Lenu04

  09.09.2015

  Kniha se mi až tolik nelíbila jako jiné knihy od Jane Austen. Začátek mi přišel pomalý, druhá půlka knihy je mnohem lepší, i když konec byl zase příliš zrychlený. Hlavní hrdinka Fanny mi přišla příliš plachá a moc morální. Hezky je popsán vztah Fanny a jejího bratra Williama – myslím, že tam Jane Austen popisuje svůj vztah k bratrovi Charlesovi, který mimochodem dovezl Jane a její sestře topasový kříž (v knize Fanny dostává od Williama jantarový přívěšek).

  Monul.ka

  04.09.2015

  Tahle kniha od Austenové není oblíbená? Mě se líbila a moc! Ve vlastním žebříčku si ji dávám na stejné místo jako Pýchu a předsudek. Je pravda, že začátek je takový rozvláčný. Pořád jsem čekala, kdy nastane ta hlavní zápletka – kdo s kým (nečetla jsem obsah). Kniha má plynulý a pro některé dost pomalý děj (kromě konce). Řekla bych, že i díky tomu, se podařilo autorce tak skvěle vystihnout charaktery postav. V tom je Austenová úžasná. Ta její "něžná ironie".

  Těžko jsem se srovnávala se skutečností, která v té době byla naprosto normální……Od první chvíle jsem prostě odmítala, že by se Fanny mohla zamilovat do vlastního bratrance. Kvůli tomu jsem i trochu doufala, že se z pana Crawforda vyklube něco zajímavějšího…

  lenkazelena

  19.07.2015

  Mansfieldské sídlo nezklamalo, což se od Austinové dalo čekat. Anglická próza? Považuji to za její vrchol!

  Pallando

  09.02.2015

  Četla jsem od Jane Austenové všechno a Mansfieldské panství mi přišlo nejslabší. Myslím, že je to především kvůli hlavní hrdince, která mi nepřirostla k srdci, ve srovnání s hrdinkami autorčiných dalších románů mi přišla až příliš "ušlápnutá". Nicméně i tak kniha podle mne stojí za přečtení, i když na seznámení s tvorbou J. Austenové bych silně doporučila něco jiného.

  ivzu77

  14.08.2014

  KLASIKA, VIKTORIÁNSKÁ ANGLIE – MILUJI A DOPORUČUJI !!!!!

  Imor

  18.05.2014

  Mansfieldské panství – první polovinu jsem tak trochu protrpěla, ale druhou polovinu jsem statečně dočetla. Nic naplat, každému se čte dobře něco jiného.

  rusalka123

  03.03.2014

  Já osobně také nerozumím tomu, proč je Mansfieldské panství nejméně oblíbené… Před ním jsem četla jenom Pýchu a předsudek, ráda si to srovnávám jako nejoblíbenější a nejneoblíbenější knihu Austenové. Mansfield neměl oproti Pýše takový spád, některými rozhovory jsem se prokousávala dost bezmyšlenkovitě. Nicméně stejně mě nezklamal – Příběh byl hezký, i ta roztomilá ironie tam byla (i když někdy možná až moc, ale to je zřejmě pro Austenovou typické).

  Postavy mě zaujaly velmi. Nebyly tak líbivé, jako v Pýše a předsudku, ale plastické byly taky hodně.
  Fanny byla pravý opak Elizabeth, ale stejně jsem ji měla moc ráda a velmi jsem jí fandila (v tom možná ještě víc, protože o Elizabeth jsem nemusela mít starost, ta narozdíl od Fanny vše bravurně zvládla.:)) Asi mi na ní byla sympatická právě ta plachost, díky které byla velmi originální. Zdá se mi, že takový typ hlavní hrdinky není moc častý – a není divu, do Fanny by se asi nikdo nechtěl vtělit – řekla bych, že spisovatelé si většinou vyberou za hrdinu někoho, kdo je jim nějak blízký. Možná proto mi přišla taková zvláštní. (I když těžko říct, jak se na ní dívala sama Austenová).
  Edmund… No co si budeme povídat, nebyl to žádný romantický pan Darcy, ale já ho přesto měla ráda. Byl hodný, milý, uvážlivý a to musí stačit.:)
  No a jinak jsem měla moc ráda Sira Thomase. Nevím, ale já mám asi nějakou zvláštní slabost pro tyhle (nejen) austenovské táty… 😉 Přišel mi svým způsobem podobný panu Bennetovi, ten byl taky skvělý.:)

  !SPOILER!
  Co se mi na Mansfieldu hodně líbilo, bylo to, že nebyl předvídatelný. Ne, já jsem si opravdu nedokázala představit, kde by se na těch pár stránkách, co mi zbývaly do konce, mohl udát nějaký zlom. A přesto tam v anotaci pořád byla ta větička "Fanny dozrává v osobnost, která si i v prostředí sešněrovaném konvencemi dokáže držet svých zásad i ideálů, a proto získá lásku, v niž vlastně neměla doufat…". A ta mě nutila doufat.:) Slečna Crawfordová mi přišla docela sympatická a milá a přestože jsem fandila Fanny, věděla jsem, že pokud to dopadne tak, jak má, tak že mi jí bude líto… Nepřišla mi ani tak hrozně zkažená, jak o ní na konci mluvil Edmund. Aspoň na rozdíl od téměř všech ostatních.

  Jak už tu někdo psal, škoda, že nebyl trochu víc rozepsaný konec. Ale na to už si asi budu muset u Austenové také zvyknout…

  Pokud to stručně shrnu, Mansfield možná není knížka pro ty největší romantiky, co čekají něco jako Pýchu a předsudek, tý se v tom už nic nevyrovná, ale příběh je to krásný a v mnohém originální.

  Vojslava

  01.03.2014

  Mansfieldské panství je přece jen trochu jiná Austenová, i když nepostrádá typické znaky. Rozvíjí se hodně pomalu, chybí tu často ta "jiskřivá" konverzace, morální vyznění je hodně výrazné… ale přesto je to pěkná četba s trochu jinou hrdinkou, než jsem byla zvyklá. Trochu těžce jsem se knihou "prokousávala", ale rozhodně zklamaná nejsem. Kdo Austenovou rád, jistě si i tento titul náležitě užije.

  MiaVanAcid

  28.10.2013

  Dle mého názoru nejslabším románem od Jane Austen.

  zipporah

  30.06.2013

  Včera som prešla 28 km a slečna Priceová neprejde ani míľu a je zoslabnutá. Som rada, že nepochádzam z tých anglických dôb, kedy dámy boli chorľavé a dengľavé.

  tatruszka

  06.04.2013

  Kniha popisuje život stydlivé dívky, která díky své uzavřenosti prožívá spousty smutků a trápení. Příběh byl milý a poutavý, pro mě spíše oddechová četba. Jako všechny příběhy od Austenové končí příběh pro hlavní hrdinku dobře.

  malazluta

  20.03.2013

  Obsáhlejší kniha Jane Austenové a poněkud odlišná od jejích ostatních děl.

  Yalka

  01.01.2013

  Takhle knížka mě držela od první do poslední stránky. A to tím, jak často mě hlavní hrdinka (spíš nehrdinka) štvala :-). Jak se liší od (jistě všemi a nejen mnou) oblíbené Lízinky z Pýchy a předsudku! Všechno jsem jí ale vždy odpustila, znám takovéto tiché statečné lidi ze svého okolí a tenhle způsob čelení osudu a problémům je dle mě stejně legitimní, jako jakýkoli jiný.
  Nádherně plastická postava, pro mě opravdu jako živá.

  Jediné čím mě Fanny opravdu nakrkla a co jsem jí neodpustila: jak odsuzovala chování své matky a rodiny. Mně byla její rodina tedy velmi sypatická, na rozdíl od tetičky a strýčka, kterým by patřilo nakopat. Ale i to svědčí jistě hodně jak o Austenové, tak o její době: nepochopitelný odmítavý postoj Fanny k životnímu stylu jejích rodičů a sourozenců, který byl nahlíženo z pohledu hlavní hrdinky skandální (přitom šlo většinou jen o formální a vnější věci, nebyli to žádní záporáci, jen byli tak trošku rozjívení). A jak se těšila zpět k tetičce! Netrpěla ona ta Fanny nakonec Stockholmským syndromem? 😉

  Celkové vylíčení reálií bylo jedním slovem dokonalé a také to, jak se v knížce vlastně nic nedělo (nepočítám zápletku s manželstvím sestřenice, to je jediné drama, které mi ze čtení utkvělo) a přitom se od ní nedalo odtrhnout.

  Mansfieldské panství jsem četla o hodně roků později než ostatní knížky od Austenové. Myslím, že to bylo dobře, že bych si je v telecích letech nevychutnala ani z desetiny. Můžu vřele doporučit! Už se těším, až budu mít zase někdy příležitost si ho přečíst.
  Pokud se potřebujete s hrdiny knížek ztotožňovat, tak opatrně, odečtěte si od mého hodnocení klidně i dvě nebo tři hvězdy, dle vlastní úvahy 🙂

  Atuin

  28.10.2012

  Má druhá nejoblíbenější kniha od Jane Austen a mám stejný problém jako Eseter pochopit proč si tak nesnadno nachází cestu k srdcím, protože to je naprostý unikát se všemi citovými,dramatickými i životními proporcemi na jaké lze u J. Austen narazit. Za další v podaní nezhýčkaném a nesebelítostivém, což už dnes člověk nevidí, tady se člověk ještě dostává do propastných hlubin které se dnes líčí – až na vyjímky -velmi zploštěle. Velmi si této knihy cením.

  Eseter

  03.10.2012

  Mansfield Park patří k mým vůbec nejoblíbenějším knihám. Chápu, proč je z šestice románů Jane Austen nejméně oblíbený, já to tak však necítím. Pro mě je z jejich děl nejlepší vždy to, které právě čtu a to platí i pro Mansfield Park. Mám ráda jeho odlišnost od ostatních pěti, hlavně to jak moralistický je. Mám ráda Fanny, jsem ráda, že i člověk jako ona může být hrdinkou. Jane Austen opět dokázala vykreslit úžasné postavy, například se mi moc líbí Henry Crawford a jeho dvoření, či Mary, kterou bychom někdy i mohli pokládat za hrdinku, leč ona si to vzápětí něčím pokazí. Je trochu škoda, že jsme ochuzeni o podrobnější vyprávění o tom, jak se dá Fanny s Edmundem dohromady, ale takhle to má Jane Austen ve zvyku.

  dada108

  03.04.2012

  Bylo těžké tu knihu dočíst.. .
  TAGS:

  Online Mansfieldské panství ebook, Kniha Mansfieldské panství FB2, Download Mansfieldské panství PDF , Download Mansfieldské panství MOBI, Online Mansfieldské panství kniha, Zdarma Stažení Mansfieldské panství IPhone, Online kniha Mansfieldské panství PDF, Zdarma Mansfieldské panství DJVU, Zdarma Stažení Mansfieldské panství TXT, Stažení Mansfieldské panství RTF, Online Mansfieldské panství FB2 , e-kniha Mansfieldské panství stažení TXT, Zdarma Mansfieldské panství stažení kniha, e-kniha Mansfieldské panství download MOBI, Stažení Mansfieldské panství IPad, Číst Mansfieldské panství MOBI, Číst Mansfieldské panství DOC, Zdarma Mansfieldské panství AWZ, Download e-kniha Mansfieldské panství iPad , Zdarma Mansfieldské panství DJVU, Download Mansfieldské panství e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Mansfieldské panství DVD, Číst Mansfieldské panství TXT, Book Mansfieldské panství stažení DJVU, Mansfieldské panství stažení kniha zdarma, Mansfieldské panství stažení kniha pdf zdarma, Mansfieldské panství pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Mansfieldské panství pdf zdarma, Mansfieldské panství stažení kniha epub zdarma, Mansfieldské panství ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply