Máša a Běta Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Máša a Běta Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Máša a Běta


Dvojice novel z roku 1978, v samizdatových vydáních též pod názvem Dvě novely, nebyla doposud tiskem publikována. Dva příběhy dvou ženských protagonistek jsou v komplementárním vztahu, byť na první pohled spolu nikterak nesouvisejí. Děj Máši je zasazen do československého reálu konce 40. let, tedy do doby po „Vítězném únoru". V atmosféře davové psychózy se odvíjejí osudy mladé nadšené svazačky, jejímž protihráčem je básník Egon Goldmann, vybavený četnými autobiografickými rysy. Ironický škleb nad tragikomičností doby, v níž skutečnost přerůstá v obludný sen. I v Bětě je zašifrováno mnoho dobových reálií, avšak děj je zde kontrapunkticky vsazen do polosnové "minulostní budoucnosti". Hrdinka přijíždí do "hraničního pásma", do městečka v blízkosti "pracovního tábora", a to s tajným úmyslem spatřit tu některé ze svých vězněných přátel. Perzifláž dobových rekvizit 70. let se posléze stává stejně zřejmou jako v Máše. Po beznadějných střetech s "byrokratickými překážkami" a po řadě prapodivných a varovných setkání se hrdinka rozhoduje pokusit se prchnout za hranice, což se jí nezdaří: po zoufalém úsilí se ocitá opět jen v místě, kde se její útěk započal. Bludný kruh se takto uzavírá, sen se vrací k obludné realitě. Závěrečný motiv bezvýchodnosti je ozvukem dnes ztracené Bondyho povídky z roku 1952, již zmiňuje Bohumil Hrabal v Něžném barbarovi. Ediční příprava Martin Machovec.Kniha v českém jazyce!


Stažení Máša a Běta zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Máša a Běta (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Máša a Běta zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Máša a Běta.pdf (EUR-0.00)

  Máša a Běta.epub (EUR-0.00)

  Máša a Běta.doc (EUR-0.00)

  Máša a Běta.txt (EUR-0.00)

  Máša a Běta.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Máša a Běta.PDF – (EUR 0.00);

  Máša a Běta.MOBI – (EUR 0.00);

  Máša a Běta.EPUB – (EUR 0.00);

  Máša a Běta.DOC – (EUR 0.00);

  Máša a Běta.TXT – (EUR 0.00);

  Žánr:
  Novely, Literatura česká
  Vydáno: , Akropolis
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (3)

  Přidat komentář

  mirektrubak

  03.04.2017

  Já jsem v této dilogii (to slovo se mi líbí!) nenašel nic, co by mě zvlášť upoutalo. Ani myšlenkově, ani použitím jazyka, ani atmosférou, ani příběhem.
  U Mášy jsem se zájmem četl Egonovo přemýšlení nad prvomájovým průvodem, ale toho bylo všehovšudy dvě stránky. Jinak mi bylo protivné, jak se autor Máše vysmívá, nadšená hloupá mladá holka mně příjde trochu laciný cíl (zde připouštím, že tohle mohl čtenář samizdatu v sedmdesátých letech vnímat odlišně).
  Běta mi padla do oka více, atmosféra byla kafkovsky pochmurná a příběh obsahoval mysteriózní momenty – to mě občas docela bavilo. Naopak teologické prvky mě zcela minuly – pokud měly obsahovat nějaké sdělení, pak jsem je nerozklíčoval.

  Knížka je útlá, přečetl jsem ji během krátké doby, navíc stála 20 Kč v antikvariátu – takže nijak neželím ani toho, že jsem si ji pořídil, ani času, který jsem s ní strávil. Ale obavám se, že na Mášu s Bětou velmi rychle zapomenu.

  antuka

  30.05.2016

  Dvě novely, dvě dívky žijící tak či onak ve snu. Povídka Máša je věcná a přízemní, skoro až strohá a skoupá na slovo a přece je to sen,kolektivní sen o spravedlnosti a rovnosti. Běta je naopak imaginativní a rozostřená, snové putování osamělé dívky hledající svého milého a možná i Boha.

  memphisz

  02.03.2016

  Dvě strhující novely, jež spojuje jisté poselství. Máša je příběh naivní svazačky propadlé budovatelské atmosféře roku 1949, který kontrastuje s mrazivým osudem básníka Egona, jež sám marxistou, odhaluje, že se Marxův komunismus nekoná.

  Běta popisuje útrapy přítelkyně odsouzence v pracovním táboře v pohraničí, která nestojí o nic, než být na blízku svému milému a je odhodlaná přetrpět i zkorumpovanou byrokracii a odsudky lidí ze zapomenutého maloměsta. Celý příběh se postupně vyvine v tajuplnou strast propletenou s hledáním Boha a končící v absolutním zmaru.

  To vše Bondy napsal jako ironickou reflexi pokřivených 70. let 20. století, které již plně ztratily vše, na čem režim stavěl.  TAGS:

  Online Máša a Běta ebook, Kniha Máša a Běta FB2, Download Máša a Běta PDF , Download Máša a Běta MOBI, Online Máša a Běta kniha, Zdarma Stažení Máša a Běta IPhone, Online kniha Máša a Běta PDF, Zdarma Máša a Běta DJVU, Zdarma Stažení Máša a Běta TXT, Stažení Máša a Běta RTF, Online Máša a Běta FB2 , e-kniha Máša a Běta stažení TXT, Zdarma Máša a Běta stažení kniha, e-kniha Máša a Běta download MOBI, Stažení Máša a Běta IPad, Číst Máša a Běta MOBI, Číst Máša a Běta DOC, Zdarma Máša a Běta AWZ, Download e-kniha Máša a Běta iPad , Zdarma Máša a Běta DJVU, Download Máša a Běta e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Máša a Běta DVD, Číst Máša a Běta TXT, Book Máša a Běta stažení DJVU, Máša a Běta stažení kniha zdarma, Máša a Běta stažení kniha pdf zdarma, Máša a Běta pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Máša a Běta pdf zdarma, Máša a Běta stažení kniha epub zdarma, Máša a Běta ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply