Mé dobré město Paříž Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Mé dobré město Paříž Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Mé dobré město Paříž


Kniha v českém jazyce!


Stažení Mé dobré město Paříž zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Mé dobré město Paříž (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Mé dobré město Paříž zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Mé dobré město Paříž.pdf (EUR-0.00)

  Mé dobré město Paříž.epub (EUR-0.00)

  Mé dobré město Paříž.doc (EUR-0.00)

  Mé dobré město Paříž.txt (EUR-0.00)

  Mé dobré město Paříž.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Mé dobré město Paříž.PDF – (EUR 0.00);

  Mé dobré město Paříž.MOBI – (EUR 0.00);

  Mé dobré město Paříž.EPUB – (EUR 0.00);

  Mé dobré město Paříž.DOC – (EUR 0.00);

  Mé dobré město Paříž.TXT – (EUR 0.00);

  Série:

  Dědictví otců (3.)

  Originální název:

  Paris ma bonne ville (1980)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány, Historie
  Vydáno: , Odeon
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (15)

  Přidat komentář

  Finn69

  09.07.2017

  Bartolomějská noc, co k tomu víc říct. Asi nejlepší díl celé série.

  Alizon

  03.03.2017

  I tato treti cast sagy Detictvi otcu byla vyborna. Pokud bych mela udelat svuj osobni zebricek vic se mi libila prvni polovina sagy (prvnich sest puvodne napsanych dilu) a z nich mi byly tak nejak nejmilejsi prave 2 a 3 dil, kdyz byl Petr v rozpuku mladi a objevoval svet. Ve tretim dile ale dostane mladicka nevinnost pekne na frak protoze se tento dil odehrava behem krvave Bartolomejske noci. A pokud si dobre pamatuji, prave tady poprve vystupuje moje oblibena "Alizon".

  braunerova

  03.12.2016odpad!

  Co mě v historických románech úplně vytáčí je falšování dějin a záměrné používání archaické mluvy. To druhé naplňuje tento román vrchovatou měrou viz ukázka níže. Po přečtení několika stránek putovala kniha do odpadu a dávám i stejné hodnocení.

  "Aj, přemyšloval jsem co kacířský hugenot a druhorozenec bez peněz, zdaližpak nechci znásilňovat osud, ucházím-li se o její ruku, byť v budoucnu, ačli ovšem pod tlakem stálého kyselení pana Montcalma bude ochotna tak dlouho čekat na mne, kterýž musím ještě projít všemi zkouškami a mám před sebou tolik let klopotné práce, prve než budu promován doktorem a zařídím se co lékař a budu mít sdostatek chleba v moučnici, abych se s ní mohl oženit dle jejího stavu a troufám si říci, i dle svého."

  alef

  18.10.2016

  „Chyběl jste mi ohavníče!“ … tak takhle bych Petra ze Sioraku přivítala, žít v jeho Francii 🙂 … po prvních dvou dílech této série jsem si dala krátkou pauzu a na chvíli změnila žánr … jenže „pravdu povědíno“ … tenhle úchvatný, krásným až geniálním jazykem napsaný příběh mi prostě nešel z hlavy … takže jsem se k němu zase „u velikém těšení“ vrátila 🙂 … a s radostí a nemalou zvědavostí spolu s Petrem ze Sioraku odcestovala do krásné a klevetivé Paříže, plné žvanění a klábosení, do Paříže někdy tuze nestoudné a jindy zase zcela posměšné, a jindy zase skrývající mnohá nebezpečenství … a vše dohromady poskytující mi mnohé přemyšlování … na mou duši, nemám ani ponětí, co budu dělat, až jednoho dne dočtu poslední díl :-).

  elizabeth_ba

  21.09.2016

  Okomentovat knihu, která popisuje Bartolomějskou noc, je vždy velmi těžké. Okomentovat knihu, která ji popisuje tak dobře a tak reálně, je ještě těžší, zvláště, když všechno přede mnou už řekli mí spolukomentátoři. Mohu stručně popsat děj, tedy kterak se Petr se Samsonem po svých slavných a velkolepých promocích v Montpellieru dostali do léčky svého souseda barona z Fontenacu, jak ji vyřešili a jak kvůli ní spolu se svými starými i novými přáteli, známými a nepřáteli unikali nástrahám města Paříže, celého francouzského království a jeho krále, k němuž přišli požádat o milost. Mohu se zamyslet nad tím, jak bych přijímala knihu, která by se snažila obhájit toto krveprolévání, které snad od starověkého Říma a pronásledování křesťanů za Nerona, Domitiana a Diokleciána nemělo obdoby. Zatím jsem ji několikrát (Královna Margot, Mládí krále Jindřicha IV. etc.) četla z pohledu pronásledovaných hugenotů, mám i Kroniku doby Karla IX., jejíž názor si nepamatuji (asi to nestálo za moc). Nebo mohu citovat kousek z knihy, kdy se pobratimstvo dozvědělo, jak se to má s city obou mladších Sioraků (podobně jako u toho staršího, Františka a stejně jako u pana otce, barona a hejtmana Jana ze Sioraku a také jak se ukáže v dalším díle jako u sestřičky Kateřiny) – "Jakže, tak daleko od Mespechu?" – "Jakže, další papeženka" – to doplním posléze přesně, nemám knihu právě teď k dispozici a jen lovím z paměti. Ve všech případech mi z toho ale vyplyne, že mám v ruce tu nejlepší historickou románovou sérii, kterou jsem kdy měla tu čest číst (no jo, řekla bych že i lepší než Lev a růže, kterou bych si ale před závěrečným posouzením, zda je tomu opravdu tak, měla zopakovat) a že od ní odcházím nikoli proto, abych rozchodila nesmysly v líčení událostí (jako se mi stává u Vondrušky), ale abych strávila nápor citů a geniálnost napsaného. No prostě, crede mihi experto Roberto (ať už je tím zkušeným Robertem, jemuž máme věřit, mistr van Gulik a nebo mistr Merle). A už vězím po uši v dalším díle, který jsem při své předchozí četbě hodnotila nejvýš, no ano, jelikož pojednává o mém (a Petrem ze Sioraku rovněž) vřele milovaném pánovi Jindřichu III.

  kristleko

  26.03.2015

  Moc se mi líbí, že každý díl ságy je trochu jiný. Nejlákavější na tomto díle je samozřejmě vykreslení Paříze jako tepajícího města zároveň odpudivého i neodolatelného, ohyzdného i nádherného. Petr se svými druhy se tam ocitá v srpnu 1572, tedy v napjaté době okolo sňatku katolické princezny Margot s hugenotem Jindřichem Navarrským. Nervózní atmosféra, kdy v ulicích Paříže bobtná nenávist proti náboženské menšině, vrcholí vražděním a rabováním během Bartolomějské noci. Pro její barvitý popis je kniha asi nejvíce proslulá, mě však více zaujalo postupné směřování událostí k masakru (štvaví kněží, označování domů hugenotů, obklíčení v nepřátelském městě apod.). Když totiž paralelně čtete vzpomínky na genocidu ve Rwandě (1994), je až neuvěřitelné, jak je podobná houstnoucí atmosféra končící masovým vražděním zcela nevinných lidí.

  Valyk

  28.12.2014

  Třetí díl ságy je rovněž výborný. Děj je strhující a vyprávění o útrapách Petra ze Sioraku v Paříži obsahuje nádherné metafory – ještě vybranější a ještě šťavňatější, než předchozí dva díly. Perfektní je vylíčení Louvru druhé poloviny 16. století a slabošského panovníka Karla IX v něm. Velmi jsem se bavil při hře krále v míčovně. Bartolomějská noc je vrcholem třetího dílu; na mé svědomí, hromské dílo!, jak přesvědčivé je Merleho podání těchto krutých událostí.

  Karel z Brna

  27.12.2014

  V knize je barvity popis sledu udalosti, ktere vedli k Bartolomejske noci. Cely dej je popsan tak dobre, ze je to jak sledovani filmu ve velmi vysokem rozliseni. Uz se tesim na dalsi dil.

  Richie1

  09.05.2014

  Petr ze Sioraku se vydává do Paříže, aby si vyprosil u krále milost za zabití urozeného soupeře při nepovoleném souboji. A přichází do Paříže právě v předvečer neblaze proslulé Bartolomějské noci, kdy propuknou naplno nenávistné postoje dvou náboženských táborů – katolíků a hugenotů. Petr jako příslušník hugenotské strany je v centru dění a ocitá se v přímém ohrožení života.
  Ani třetí díl Merleho historické série vůbec neztrácí na čtivosti. Petrovy peripetie na jeho cestách středověkou Francií i dobrodružství v Paříži čtenáře nutí neodtrhávat se od knihy. V příběhu se seznamujeme s význačnými šlechtici i členy královského rodu, poznáváme středověký život v hlavním městě francouzského království. Závěrečné scény z Bartolomějské noci jsou natolik výmluvné, že čtenáři nadlouho zůstávají v paměti.
  Kniha mě pohltila stejně jako při prvním přečtením před nějakými 25 lety.

  kryspin66

  31.01.2013

  Událostí "Bartolomějské noci" v srpnu 1572 došlo v Paříži k největšímu masakru hugenotů. Tento díl se mi velmi líbil dobře navazuje na předchozí díly. Byl znich nejpoutavější.

  Majdule

  31.12.2012

  Tentokrát se mladý Petr ze Sioraku ocitne ve spárech dobrého města Paříže, což je titul o to nečekanější, oč méně dobrého hrdinovi město přineslo. Centrem dění je neblaze proslulá Bartolomějská noc, v níž tekla krev hugenotů proudem. Ale ještě k hrdinovi, Petrova povaha vykrystalizovala v silnou osobnost plnou života a radosti, chytrosti i moudrosti. Sledovat jeho životní eskapády je čirou radostí, byť se ocitne ve smrtelném nebezpečí. Příběh má velké tempo, a přestože se jeho gró odehraje doslova v několika dnech, obsáhne celý tehdejší svět a jeho rozpory a komplikace. A je vůbec nutné dodávat, jak skvělým překladem je tato sága opatřena? Určitě je, děkujeme pane Drápale!

  Skawin

  14.06.2012

  Ságu Dědictví otců jsem četla před dvaceti lety a dlouho jsem plánovala, že se k ní vrátím. Nejvic se mi zafixoval v paměti právě tento díl Mé dobré město Paříž. Bartolomějská noc i to co jí předcházelo je zde vykresleno opravdu mistrně. Kniha mě znovu nezklamala. Doporučuji všem, koho zajímá toto období francouzských dějin.

  eraserhead

  05.09.2011

  Už jen pro tu Bartolomějskou noc stojí za to, obrnit se proti historickému nádechu (máte-li s tím problém) a přečíst to. Více politiky, ovšem i více náboženského fanatismu, přesto pořád hlavně román a příběh nejen jednoho člověka a několika vír, ale hlavně jednoho národa a jedné důležité a "významné" reálné historické události. I když to, jako žádná jiná z knih ságy, nedosahuje kvalit první knihy "Dědictví otců", jako pokračování je to ucházející a čtivé.

  kedalch

  21.03.2011

  Osudy Petra ze Sioraku na pozadí dramatických událostí "Bartolomějské noci" v srpnu 1572, kdy došlo v Paříži k největšímu masakru hugenotů. Tento díl se mi velmi líbil, na rozdíl od toho následujícího, který mi přišel nudný a tak jsem četby zanechal. Co se asi odehrává ve zbylých asi 10 dílech prozatím nevím. třeba se ale k této Merleho sáze ještě někdy vrátím.

  dusin

  14.02.2011

  Další ze série o Petrovi ze Sioraku. Tentokrát nádherně popsaná paříž. Rozhodně to chce mít přečtené dva předchozí díly..  TAGS:

  Online Mé dobré město Paříž ebook, Kniha Mé dobré město Paříž FB2, Download Mé dobré město Paříž PDF , Download Mé dobré město Paříž MOBI, Online Mé dobré město Paříž kniha, Zdarma Stažení Mé dobré město Paříž IPhone, Online kniha Mé dobré město Paříž PDF, Zdarma Mé dobré město Paříž DJVU, Zdarma Stažení Mé dobré město Paříž TXT, Stažení Mé dobré město Paříž RTF, Online Mé dobré město Paříž FB2 , e-kniha Mé dobré město Paříž stažení TXT, Zdarma Mé dobré město Paříž stažení kniha, e-kniha Mé dobré město Paříž download MOBI, Stažení Mé dobré město Paříž IPad, Číst Mé dobré město Paříž MOBI, Číst Mé dobré město Paříž DOC, Zdarma Mé dobré město Paříž AWZ, Download e-kniha Mé dobré město Paříž iPad , Zdarma Mé dobré město Paříž DJVU, Download Mé dobré město Paříž e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Mé dobré město Paříž DVD, Číst Mé dobré město Paříž TXT, Book Mé dobré město Paříž stažení DJVU, Mé dobré město Paříž stažení kniha zdarma, Mé dobré město Paříž stažení kniha pdf zdarma, Mé dobré město Paříž pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Mé dobré město Paříž pdf zdarma, Mé dobré město Paříž stažení kniha epub zdarma, Mé dobré město Paříž ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply