Medvědí tanec Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Medvědí tanec Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Medvědí tanec


Irena Dousková napsala svůj nejlepší román o posledních měsících života enfant terrible české literatury Jaroslava Haška. V roce 1922 se nemocný Hašek uchýlil do Lipnice. Ještě v něm dřímá někdejší vtipálek a provokatér, který se uměl královsky bavit a trefně psát, avšak lipnická komunita je už jeho posledním protivníkem. Ještě píše pro přátele košilaté verše a pro místní ochotníky „skandální“ hru, ale za bezesných nocí mívá jeho tvář výraz vyděšeného dítěte.Kniha v českém jazyce!


Stažení Medvědí tanec zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Medvědí tanec (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Medvědí tanec zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Medvědí tanec.pdf (EUR-0.00)

  Medvědí tanec.epub (EUR-0.00)

  Medvědí tanec.doc (EUR-0.00)

  Medvědí tanec.txt (EUR-0.00)

  Medvědí tanec.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Medvědí tanec.PDF – (EUR 0.00);

  Medvědí tanec.MOBI – (EUR 0.00);

  Medvědí tanec.EPUB – (EUR 0.00);

  Medvědí tanec.DOC – (EUR 0.00);

  Medvědí tanec.TXT – (EUR 0.00);

  Žánr:
  Romány, Literatura česká
  Vydáno: , Druhé město
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (19)

  Přidat komentář

  lenka7348

  12.09.2017

  Nebudu hodnotit hvězdičkami, jelikož jsem knihu nedočetla. Nezaujal mě ani příběh, ani styl psaní, za mě nedoporučuji.

  Čičolina

  14.07.2017

  Dousková mě nadchla samozřejmě Buďžesem a svými povídkami, proto jsem se na román těšila, jen jsem měla obavy, jak se s touto formou popere. No, trochu rozpaky. Vyloženě mi lezlo na nervy neuvádění přímé řeči. Tápání v ději i postavách než jsem pochopila, kdo s kým a kde, mě kolikrát donutilo knihu zavřít. Strhující začátek v očekávání pogromu ,dopisy pánů Kafků, vynikající epilog, vůbec otázka židovství vlastně silnější než vyprávění o Haškovi…. ale mám Douskovou ráda a těším se na další knihy.

  Dajda

  25.06.2017

  Číst tuhle knihu byla prostě slast..představa posledních měsíců života Jaroslava Haška v Lipnici se spisovatelce opravdu zdařila. Vyhrála si s jazykem, dobovou atmosférou a moralizováním – kdo je víc – smutný a odsuzující pan farář, nebo bohémský a upřímný pisálek?

  lue

  08.12.2016

  Jó skvělý… "medoser" a "přisírka českomoravská menší" geniální..

  druzickaster

  02.11.2016

  Jaroslav Hašek je můj velmi oblíbený autor, proto volba této knihy byla jasná. Nevím jak to autorka dokázala, jestli měla kousek hadí kůže a pár vlasů a navštívila hrad nad Lipnicí, ale tak silný a pravdivě působící příběh jsem skutečně nečekal a Jsem rád, že jsem mohl s mistrem prožít jeho poslední chvíle na tomto světě.

  otlak

  14.04.2016

  Čte se samo. Bravo !

  medvedice3

  19.03.2016

  Jaký byl vlastně Hašek? Skvělá fabulace!

  simecef

  01.03.2016

  Kdo si chce přečíst něco o životě Jaroslava Haška, nechť přejde do oddělení historie. Medvědí tanec si s tématem pohrává lehce fabulačně. Haškův osud mohl být přesně takový, jak píše Irena Dousková. Anebo taky nemusel.

  Precizní psychologie hlavní postavy nám ukazuje genialitu, s níž Dousková ovládá spisovatelské řemeslo a postupné chřadnutí zdánlivě nesmrtelného humoristy, bohéma a rebela Haška dojímá čtenáře až k slzám.

  I s přihlédnutím k faktu, že jsem od Douskové nic jiného nečetl, považuji Medvědí tanec za jednu z nejlepších současných próz.

  Hombre

  25.02.2016

  Působivý vhled do pozdního období Haškova života. Ukazuje ho jako kontroverzní, pro mnohé nesnesitelnou, ale přesto fascinující a nepochybně geniální osobnost s tragickým osudem. Oficiálními literárními kruhy ve své době neuznaný a opovrhovaný autor, dnes klasik v čítankách… Pro mě krásná kniha s jednou podstatnou vadou. Jak už je zmíněno v předchozích komentářích, autorka vypráví většinou v ER formě, z nějakého záhadného důvodu ale na začátku kapitol odmítá postavy jmenovat nebo jinak identifikovat. Může tak trvat poměrně dlouho, než zjistíme, o kom se vypráví. Těžko říct, jestli je to záměr, zkouška čtenářovy inteligence nebo snaha o "moderní, neotřelý, svébytný prvek" (brr). Jisté ale je, že tím znesnadňuje čtení knihy, naladění na příběh, prostě ruší. Snad se příliš mnoho čtenářů nenechá odradit, byla by to škoda!!

  Vhrsti

  20.02.2016

  Porovnávání se známějšími, humoristickými díly autorky je naprosto nesmyslné. Bylo mi ctí prožít s mistrem Haškem poslední měsíce jeho života.

  ZdenkaK

  09.01.2016

  Realita Hašek. Chválím vystihnutí doby, jazyk. Doporučuji.

  Aniga

  12.10.2015

  Těžko hodnotit knihu, kterou bych jsem si ke čtení nevybrala sama, dle obsahu.
  Každopádně jsem ji měla v ruce a když už je doma, řekla jsem si, proč to nezkusit a třeba budu mile překvapena.
  Překvapení se ovšem nekonalo.
  Měla jsem problém se orientovat v kapitolách. Vůbec jsem někdy netušila, kde se děj odehrává a v jakém období a s kým vůbec. Samozřejmě pak mi to došlo (ale že to trvalo).
  Když se zamyslím nad celým obsahem knihy, bohužel mi to žádnou podstatnou myšlenku nepřineslo.
  Jedniný plus knihy pro mne bylo to, že ač jsem děj pořádně nechápala, překvapivě se mi četl snadno.
  Za mne dneska jen 1*. Možná bych po druhém přečtení dala více,ale na to už nemám chuť ani sílu.

  ivanaga

  15.08.2015

  S obsahem této knihy jsem se nějak minula, ač jsem se upřímně snažila o opak. Dočetla jsem ji celou, ale nenašla jsem k ní klíč. Asi uvažuji jinak, než autorka, nedokázala jsem se na ni přeladit. Neustále jsem tápala, kdo je kdo, čeho se jednotlivé kapitoly, jinak ale dobře napsané, vlastně týkají. Neboli – skvěle napsané detaily, celek se však totálně rozpadá. Je to dle mého mínění dáno i velkým množstvím krátkých kapitol, které těkají v místě i čase. Možná při druhém čtení by byl dojem lepší, ale už na to ani nemám chuť. A to jsem z kraje kolem Lipnice a na román jsem se těšila.

  Viki9

  11.07.2015

  "Tak třeba vy, vy jste slušný člověk, to já vím. Byl jste slušný, jste slušný a slušný zůstanete, i kdyby vás věšeli. Nebo kdybyste, nedej bože, někoho věšel vy. Pořád zůstanete svým způsobem slušným a pořád tomu budete věřit.“
  … kniha krutých pravd, které jdou v ledasčem proti srsti… dechberoucí zhmotnění tehdejší doby – která se od té dnešní zas až tak nelišila…

  Bránolog

  16.10.2014

  Nesrovnával bych s Budžesem, Oněginem a Dardou, jde o něco jiného. Poněkud nepřehledné, nicméně sugestivně popsané poslední týdny života Jaroslava Haška. Všudypřítomný déšť, lezavá zima a rychlé ubývání sil kdysi bohémského spisovatele a pábitele jsou nosnými motivy nové knihy jedné z mých oblíbených autorek. Zajímavé reminiscence na pobyt v Rusku, trochu mne ruší novinové fejetony a úvodníky, podle mne by kniha fungovala docela dobře i bez nich. Netuším, zda jsou Haškovy, nebo se jedná o autorčinu fabulaci.

  Zorka

  20.07.2014

  Pro mě byla kniha jakýmisi vzpomínkami na "milovaného i zatracovaného Haška", z níž na mě na jedné straně dýchal haškovský humor a na straně druhé syrový život, boj s alkoholem i podlomené zdraví. Za mě zajímavý pohled na klasika, který zas tak klasický nebyl 🙂

  Melanka

  11.07.2014

  V téhle knize jsem se s autorkou nějak nepotkala. Miluju Hrdého Budžese i Oněgina, ale tahle knížka mě prostě nebavila. Škoda.

  AlphaCrucis

  27.04.2014

  Po prvních dvaceti stranách jsem váhal, zda knihu odložit, či ne. Nějak jsem si s dialogy bez označení postav nedokázal poradit. Pak ale nastal zvrat a můj vztah ke knize se změnil v nadšení. S postavami jsem se již znal a po pár řádcích nové kapitoly je identifikoval. Dovedu si představit knihu coby předlohu k filmu. Jen za to, že mne kniha nedokázala chytnout už od první stránky, uberu jednu hvězdu.

  Paul

  17.04.2014

  Velké očekávání, velká reklama. Komu se líbí romány, v nichž se volně asociují představy, dějové linie a časové linie víceméně chaoticky a nenávazně, kapitoly začínají "zprostředka" bez identifikace postav a až po několika desítkách stran poznáte, kde a s kým vlastně jste… pak si to kupte. Pokud Vás tento způsob "umělecké literatury" nebaví…pak to nekupujte..Ale abych jenom nehaněl. Sem tam dobrá charakteristika, vtipná a trefná (Pokrokář), ironie (dopisy p. řídícího a dovětek mimo dopis)… atd. Taky pro mne něco nového, nebo znovu nového. Že se flamendr Hašek dožil cca 40ti let…a ke konci značně strádal…
  Nicméně, znovu se potvrdilo. Raději číst něco OD Haška než O Haškovi….a platí to pro velké světové literáty obecně…  TAGS:

  Online Medvědí tanec ebook, Kniha Medvědí tanec FB2, Download Medvědí tanec PDF , Download Medvědí tanec MOBI, Online Medvědí tanec kniha, Zdarma Stažení Medvědí tanec IPhone, Online kniha Medvědí tanec PDF, Zdarma Medvědí tanec DJVU, Zdarma Stažení Medvědí tanec TXT, Stažení Medvědí tanec RTF, Online Medvědí tanec FB2 , e-kniha Medvědí tanec stažení TXT, Zdarma Medvědí tanec stažení kniha, e-kniha Medvědí tanec download MOBI, Stažení Medvědí tanec IPad, Číst Medvědí tanec MOBI, Číst Medvědí tanec DOC, Zdarma Medvědí tanec AWZ, Download e-kniha Medvědí tanec iPad , Zdarma Medvědí tanec DJVU, Download Medvědí tanec e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Medvědí tanec DVD, Číst Medvědí tanec TXT, Book Medvědí tanec stažení DJVU, Medvědí tanec stažení kniha zdarma, Medvědí tanec stažení kniha pdf zdarma, Medvědí tanec pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Medvědí tanec pdf zdarma, Medvědí tanec stažení kniha epub zdarma, Medvědí tanec ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply