Moje tajná válka s Hitlerem Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Moje tajná válka s Hitlerem Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Moje tajná válka s Hitlerem


Autobiografické vzpomínky německé antifašistky na léta 2. světové války, která prožila v Hamburku.
Claudia Strachanová, která v roce 1993 opustila Německo, se usadila v Anglii, kde se seznámila a spřátelila s osmasedmdesátiletou Gretel Wachtelovou-Mahoneyovou. Velmi ji zaujalo její poutavé a nepřikrášlené vyprávění o životě v nacistickém režimu, které se rozhodla literárně zpracovat a doplnit údaji z archivních dokumentů, knih a časopisů. Gretel vyrůstala v Hamburku s matkou, která opustila kvůli milenci svého staršího manžela, hannoverského velkoobchodníka s tabákem, a s prarodiči. Velmi ji ovlivnil její levicově orientovaný dědeček. Perzekuci Židů poznala prostřednictvím osudu své nejlepší přítelkyně Lydie. V roce 1941, když jí bylo 26 let, se vyučená prodavačka textilu po krátké známosti provdala za obchodníka Lutze Öhlgarta, zapojeného do protifašistického odboje, aby unikla nasazení v muniční továrně. Manželství se sobeckým a agresivním mužem nemělo dlouhého trvání. Podnikavá mladá žena se obchodováním na černém trhu snažila zajistit potraviny nejen pro svou rodinu, ale také obětavě pomáhala uprchlíkům a zachránila život židovskému rodinnému lékaři. Když byla v roce 1943 povolána do služby pro wehrmacht jako operátorka dálnopisu na Dopravním velitelství v prostoru nádraží Altona a později šifrovacího stroje Enigma, předávala některé depeše kapitánovi, zapojenému do operace Valkýra. Po skončení války se provdala za britského důstojníka a našla nový domov v Anglii.Kniha v českém jazyce!


Stažení Moje tajná válka s Hitlerem zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Moje tajná válka s Hitlerem (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Moje tajná válka s Hitlerem zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Moje tajná válka s Hitlerem.pdf (EUR-0.00)

  Moje tajná válka s Hitlerem.epub (EUR-0.00)

  Moje tajná válka s Hitlerem.doc (EUR-0.00)

  Moje tajná válka s Hitlerem.txt (EUR-0.00)

  Moje tajná válka s Hitlerem.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Moje tajná válka s Hitlerem.PDF – (EUR 0.00);

  Moje tajná válka s Hitlerem.MOBI – (EUR 0.00);

  Moje tajná válka s Hitlerem.EPUB – (EUR 0.00);

  Moje tajná válka s Hitlerem.DOC – (EUR 0.00);

  Moje tajná válka s Hitlerem.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  A different kind of courage (2009)

  Žánr:
  Literatura naučná, Biografie a memoáry
  Vydáno: , Paseka
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (5)

  Přidat komentář

  Melanka

  21.07.2014

  Bavilo mě, jakým stylem je kniha napsaná (nebo přeložená?), lehce, optimisticky, mladistvě. Gretel je sympatická postava a čtenář si s ní porozumí. S chlapama to asi uměla…

  katerina8245

  11.06.2014

  Skvělá kniha. Velmi dobře se čte. Zobrazení jak pocitů hl. hrdinky tak i postojů společnosti, autentičnost doby. SUPR! Jsem ráda, že jsem si jí koupila.

  valentýna

  14.09.2013

  Výborně napsaná kniha o autentických zážitcích z II. světové války. Je sice pravda, že Gretel v té době žila poměrně dobře vzhledem k situaci, ale přesto i drobnými sabotážemi a pomoci druhým se snažila tento systém podrýt, dávala všanc tak svůj život, což málokdo dokáže.

  Aimee1

  30.08.2013

  Výborná kniha, která skvěle popisuje život běžných lidí během 2. světové války. Když si člověk uvědomí, že to všechno jedna žena zažila, je to strašné. Vřele doporučuji všem, kteří si touží přečíst příběh, který chytne za srdce.

  Algren

  02.01.2013

  Kniha mi pripadala určená trochu pre ženy. To ale neznamená, že sa čítala zle. Príbeh zasadený počas druhej svetovej vojny opisujúci mladou Nemkou bol zaujímavý ale pre mňa neprinášal nič nové. Hlavná hrdinka sa nám snaží opísať život v Hamburku počas vojny, nálety, prenasledovanie židov a pod. Na druhú stranu ona sama si žije pomerne dobre a nezažije nejakú väčšiu stratu (okrem svojej židovskej priateľky Lýdie, ku ktorej sa vracia s úvahami čo sa jej asi stalo). Takéto úvahy po čase začnú liezť na nervy. Treba túto knihu brať tak, že je to príbeh jednej ženy, ktorá zaujala inú ženu.  TAGS:

  Online Moje tajná válka s Hitlerem ebook, Kniha Moje tajná válka s Hitlerem FB2, Download Moje tajná válka s Hitlerem PDF , Download Moje tajná válka s Hitlerem MOBI, Online Moje tajná válka s Hitlerem kniha, Zdarma Stažení Moje tajná válka s Hitlerem IPhone, Online kniha Moje tajná válka s Hitlerem PDF, Zdarma Moje tajná válka s Hitlerem DJVU, Zdarma Stažení Moje tajná válka s Hitlerem TXT, Stažení Moje tajná válka s Hitlerem RTF, Online Moje tajná válka s Hitlerem FB2 , e-kniha Moje tajná válka s Hitlerem stažení TXT, Zdarma Moje tajná válka s Hitlerem stažení kniha, e-kniha Moje tajná válka s Hitlerem download MOBI, Stažení Moje tajná válka s Hitlerem IPad, Číst Moje tajná válka s Hitlerem MOBI, Číst Moje tajná válka s Hitlerem DOC, Zdarma Moje tajná válka s Hitlerem AWZ, Download e-kniha Moje tajná válka s Hitlerem iPad , Zdarma Moje tajná válka s Hitlerem DJVU, Download Moje tajná válka s Hitlerem e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Moje tajná válka s Hitlerem DVD, Číst Moje tajná válka s Hitlerem TXT, Book Moje tajná válka s Hitlerem stažení DJVU, Moje tajná válka s Hitlerem stažení kniha zdarma, Moje tajná válka s Hitlerem stažení kniha pdf zdarma, Moje tajná válka s Hitlerem pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Moje tajná válka s Hitlerem pdf zdarma, Moje tajná válka s Hitlerem stažení kniha epub zdarma, Moje tajná válka s Hitlerem ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply