Mravenci Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Mravenci Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Mravenci


Povídkový soubor Mravenci (1949) představuje Vianovy texty, jejichž motivy se nedostaly do jeho velkých románů, jakými jsou například Pěny dní či Podzimu v Pekingu. Jednotlivé texty vznikaly v prvních poválečných letech, a tak bylo jen samozřejmé, že do nich dolehl bezprostřední prožitek válečného i poválečného období – povídka Mravenci je inspirovaná spojeneckým vyloděním v Normandii a povídky Rak či Leklé ryby jsou pro změnu obrazem degradace života v poválečné éře všeobecné chudoby a nedostatku…Kniha v českém jazyce!


Stažení Mravenci zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Mravenci (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Mravenci zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Mravenci.pdf (EUR-0.00)

  Mravenci.epub (EUR-0.00)

  Mravenci.doc (EUR-0.00)

  Mravenci.txt (EUR-0.00)

  Mravenci.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Mravenci.PDF – (EUR 0.00);

  Mravenci.MOBI – (EUR 0.00);

  Mravenci.EPUB – (EUR 0.00);

  Mravenci.DOC – (EUR 0.00);

  Mravenci.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  Les fourmis (1949)

  Žánr:
  Literatura světová, Povídky
  Vydáno: , Volvox Globator
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (7)

  Přidat komentář

  Izzurr

  27.01.2017

  Kniha povídek, které jsou jak komické/satirické, tak vážné. Místy se v textu vyskytují cizí slova a většina povídek je dost absurdní, ale není to náročné čtení.

  Ay.Le

  20.04.2016

  Vian je prostě unikát. Jeho neskutečně bohatá až absurdní fantazie mě nepřestává udivovat a bavit ani po tolika letech, kdy se mi poprvé dostala do ruky Pěna dní.

  TheCiko5

  23.04.2015

  Při čtení jsem si představoval dobu, kdy pařížským bulvárům a kavárnám vládl Boris Vian a marně jsem dumal, kde bral to obrovské množství energie pro svoji práci v tolika uměleckých oborech.
  Povídky jsou sarkastické, tajemné, ironické, na první pohled jakoby komicky nesmyslné, ale mnohdy až vizionářské, plné absurdit, neotřelých gagů a přirovnání… ale hlavně nasycené autorovou elegantně barevnou fantazií. Ten člověk byl génius.

  Varvara

  10.06.2013

  Absurdita nejvyššího kalibru! Než jsem začala číst, vůbec jsem nevěděla, do čeho jdu. Ale knihu jsem si zamilovala a ráda se k ní sem tam vracím. Aspoň k některým povídkám. Lazařina!

  eraserhead

  17.02.2013

  Kdysi před lety mě s Vianem seznámil koupel si dvající flanďák a bylo to seznámení velmi příjemné. Pak mi Vian cestu skřížil ještě dvakrát Rozruchem v Ardenách a Pěnou dní, které mě moc nepřesvědčily a spíše mě přivedly k myšlence, že krása Flanďákovy koupele byla čistou náhodou. Mravenci, respektive vetší část jejich povídek, mě přesvědčili, tyto pochybnosti rozehnaly a utvrdily mě v tom, že Vian je poměrně zajímavý, svérázný a fantazií kypící kujón. Prvních pět povídek sbírky (Mravenci, Učenliví žáci, Cesta do Konostrova, Rak a Instalatér) mě naprosto rozsekaly. Naprosto. Během jejich čtení jsem se vznášel v literárním nebi a prožíval všechny slasti, které je dobře napsané a vhodně napsané slovo a z nich skládané věty schopno poskytnout. Vrněl jsem blahem. Až mi přišla obrovská škoda, že další povídky již byly trochu slabší a "nejnormálnější" Komparsista pak jaksi obsahově (ale i to je pro Viana typické) vyprázdněný. Možná kdyby nebyl tak dlouhý, bylo by to lepší. Ocenit musím i závěrečný medailonek Jiřího Pelána. Precizní, procítěná a oduševnělá práce.

  Amelie.

  28.10.2012

  Změna pohledu na mravence.
  Velmi poutavá kniha s určitě originálním námětem. K mojí smůle musím teď číst na nastávající maturitu, takže přečtení dalších kousků odkládám do budoucna.

  Skip

  26.04.2012

  Po delší době jsem si znovu přečetl tuto sbírku povídek a skvěle jsem se bavil Vianovým smyslem pro humor a neskutečné absurdno. Možná má tato kniha malou nevýhodu: čtenář nepřipravený na Viana může být za chvíli tím vším absurdnem jaksi přehlcen a ono se to pak hůř pobírá. Ale jinak to prostě nemá chybu.  TAGS:

  Online Mravenci ebook, Kniha Mravenci FB2, Download Mravenci PDF , Download Mravenci MOBI, Online Mravenci kniha, Zdarma Stažení Mravenci IPhone, Online kniha Mravenci PDF, Zdarma Mravenci DJVU, Zdarma Stažení Mravenci TXT, Stažení Mravenci RTF, Online Mravenci FB2 , e-kniha Mravenci stažení TXT, Zdarma Mravenci stažení kniha, e-kniha Mravenci download MOBI, Stažení Mravenci IPad, Číst Mravenci MOBI, Číst Mravenci DOC, Zdarma Mravenci AWZ, Download e-kniha Mravenci iPad , Zdarma Mravenci DJVU, Download Mravenci e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Mravenci DVD, Číst Mravenci TXT, Book Mravenci stažení DJVU, Mravenci stažení kniha zdarma, Mravenci stažení kniha pdf zdarma, Mravenci pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Mravenci pdf zdarma, Mravenci stažení kniha epub zdarma, Mravenci ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply