Náměsíčníci – Jak Evropa v roce 1914 dospěla k válce Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Náměsíčníci – Jak Evropa v roce 1914 dospěla k válce Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Náměsíčníci - Jak Evropa v roce 1914 dospěla k válce


Okamžiky, v nichž Gavrilo Princip přistoupil k automobilu, který zůstal bezmocně stát na místě, a zastřelil arcivévodu Františka Ferdinanda i jeho choť, snad patří k nejosudnějším v celém novověku. Teroristický čin ohromující účinnosti dosáhl svého cíle – původně chtěl osvobodit Bosnu od habsburské vlády a nakonec vytvořil silné moderní Srbsko, ale zároveň způsobil pád čtyř významných impérií, smrt milionů lidí a zkázu civilizace.
Hrozné následky zřetězení událostí, jež ten čin rozpoutal, jsou dobře známé, zato faktory, jež způsobily, že zdánlivě prosperující a samolibá Evropa nedokázala odolat důsledkům zmíněného atentátu, jsou mnohem méně zřejmé a sporné. Christopher Clark v knize Náměsíčníci líčí, jak došlo k vypuknutí první světové války a jaké byly její příčiny.
Práce čerpá z četných nových pramenů a ukazuje Evropu, jež se velice liší od obrazu, jaký známe, a soustřeďuje pozornost na Srbsko a Balkán. Clark začíná zavražděním srbského krále Alexandra I. v roce 1903 a ukazuje, že tehdejší Evropa nebyla, alespoň jak nám připadá, dnešním ostrovem záviděníhodné stability, nýbrž ji sužovaly chronické problémy. Ve skutečnosti se poté, co Německo roku 1890 odmítlo prodloužit platnost zajišťovací smlouvy s Ruskem, postupně změnila z multipolárního světa 80. let 19. století v bipolární systém rozdělený ve dvě aliance – Dohodu, uzavřenou Francií a Ruskem, k níž se později volně přidružila Velká Británie, a Trojspolek Německa, Rakouska-Uherska a jejich nespolehlivého spojence Itálie – v svět plný terorismu, bojechtivosti a nestability, v němž se „volná síť aliancí na Evropském kontinentu zapletla do konfliktů, jež se odehrávaly na Balkáně“, což dodalo sarajevskému atentátu vpravdě seismickou sílu, a který politicky řídila řada neuvěřitelně neschopných politických představitelů. Autor odhaluje, že se muži, kteří vládli Evropě a pyšnili se svou moderností a rozumností, chovali jako náměsíčníci, potáceli se od jedné krize ke druhé a nakonec sami sebe přesvědčili, že jediným východiskem je válka.Kniha v českém jazyce!


Stažení Náměsíčníci – Jak Evropa v roce 1914 dospěla k válce zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Náměsíčníci – Jak Evropa v roce 1914 dospěla k válce (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Náměsíčníci – Jak Evropa v roce 1914 dospěla k válce zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Náměsíčníci – Jak Evropa v roce 1914 dospěla k válce.pdf (EUR-0.00)

  Náměsíčníci – Jak Evropa v roce 1914 dospěla k válce.epub (EUR-0.00)

  Náměsíčníci – Jak Evropa v roce 1914 dospěla k válce.doc (EUR-0.00)

  Náměsíčníci – Jak Evropa v roce 1914 dospěla k válce.txt (EUR-0.00)

  Náměsíčníci – Jak Evropa v roce 1914 dospěla k válce.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Náměsíčníci – Jak Evropa v roce 1914 dospěla k válce.PDF – (EUR 0.00);

  Náměsíčníci – Jak Evropa v roce 1914 dospěla k válce.MOBI – (EUR 0.00);

  Náměsíčníci – Jak Evropa v roce 1914 dospěla k válce.EPUB – (EUR 0.00);

  Náměsíčníci – Jak Evropa v roce 1914 dospěla k válce.DOC – (EUR 0.00);

  Náměsíčníci – Jak Evropa v roce 1914 dospěla k válce.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  The Sleepwalkers: How Europe Went to War in 1914 (2012)

  Žánr:
  Literatura světová, Literatura faktu, Historie
  Vydáno: , BB art
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (2)

  Přidat komentář

  jarmik

  19.07.2014

  Sleduji hodně německá média a mohu dosvědčit, že "Náměsíčníci" se staly prvotřídním hitem a jsou soustavně prohlašováni za nový standard myšlení o příčinách vzniku první světové války.

  Kniha končí vyhlášením války; začíná zhruba kolem roku 1900 s výpady do starší doby 19. století, zejména při popisu vzniku Trojspolku a Trojdohody. Jak je v moderní literatuře zvykem, úvodní pasáž je naprosto absolutně a definitivně dechberoucí: začíná popisem vraždy královského páru v Srbsku v roce 1903, kdy skupina důstojníků vpadla do královského paláce a zuřivě hledala krále Alexandra a královnu Dragu (jejímž prvním manželem byl český inženýr Inž. Svetozár Mašín); když je našli schované v komoře u ložnice, rozsekali je na kousky. Tato první třetina či polovina knihy, která objasňuje dění na Balkáně a snaží se nově ukázat Rakousko-Uhersko, je skutečně naprosto fascinující.

  Knihu rozhodně doporučuji, jedná se dle mého názoru o skvělé dílo. Český národní dějinný příběh je s "Náměsíčníky" nepříliš kompatibilní, ale je požitkem a ctí mít takovouto oponenturu.

  Celý článek na blogu zde: http://jarmik-pise.blogspot.cz/2014/07/sleepwalkers-namesicnici-christopher.html

  lubosh

  18.07.2014

  Kniha je výborná. Ale zasloužila by si lepší, méně kostrbatý překlad.  TAGS:

  Online Náměsíčníci – Jak Evropa v roce 1914 dospěla k válce ebook, Kniha Náměsíčníci – Jak Evropa v roce 1914 dospěla k válce FB2, Download Náměsíčníci – Jak Evropa v roce 1914 dospěla k válce PDF , Download Náměsíčníci – Jak Evropa v roce 1914 dospěla k válce MOBI, Online Náměsíčníci – Jak Evropa v roce 1914 dospěla k válce kniha, Zdarma Stažení Náměsíčníci – Jak Evropa v roce 1914 dospěla k válce IPhone, Online kniha Náměsíčníci – Jak Evropa v roce 1914 dospěla k válce PDF, Zdarma Náměsíčníci – Jak Evropa v roce 1914 dospěla k válce DJVU, Zdarma Stažení Náměsíčníci – Jak Evropa v roce 1914 dospěla k válce TXT, Stažení Náměsíčníci – Jak Evropa v roce 1914 dospěla k válce RTF, Online Náměsíčníci – Jak Evropa v roce 1914 dospěla k válce FB2 , e-kniha Náměsíčníci – Jak Evropa v roce 1914 dospěla k válce stažení TXT, Zdarma Náměsíčníci – Jak Evropa v roce 1914 dospěla k válce stažení kniha, e-kniha Náměsíčníci – Jak Evropa v roce 1914 dospěla k válce download MOBI, Stažení Náměsíčníci – Jak Evropa v roce 1914 dospěla k válce IPad, Číst Náměsíčníci – Jak Evropa v roce 1914 dospěla k válce MOBI, Číst Náměsíčníci – Jak Evropa v roce 1914 dospěla k válce DOC, Zdarma Náměsíčníci – Jak Evropa v roce 1914 dospěla k válce AWZ, Download e-kniha Náměsíčníci – Jak Evropa v roce 1914 dospěla k válce iPad , Zdarma Náměsíčníci – Jak Evropa v roce 1914 dospěla k válce DJVU, Download Náměsíčníci – Jak Evropa v roce 1914 dospěla k válce e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Náměsíčníci – Jak Evropa v roce 1914 dospěla k válce DVD, Číst Náměsíčníci – Jak Evropa v roce 1914 dospěla k válce TXT, Book Náměsíčníci – Jak Evropa v roce 1914 dospěla k válce stažení DJVU, Náměsíčníci – Jak Evropa v roce 1914 dospěla k válce stažení kniha zdarma, Náměsíčníci – Jak Evropa v roce 1914 dospěla k válce stažení kniha pdf zdarma, Náměsíčníci – Jak Evropa v roce 1914 dospěla k válce pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Náměsíčníci – Jak Evropa v roce 1914 dospěla k válce pdf zdarma, Náměsíčníci – Jak Evropa v roce 1914 dospěla k válce stažení kniha epub zdarma, Náměsíčníci – Jak Evropa v roce 1914 dospěla k válce ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply