Nekonečná, téměř průzračná modř Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Nekonečná, téměř průzračná modř Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Nekonečná, téměř průzračná modř


Oceňovaná próza japonské literární hvězdy Rjú Murakamiho popisuje život mládeže v japonském městečku ovlivněném přilehlou americkou základnou. V knize najdete sex, drogy a rokenrol po japonsku.
Samotný příběh je ponurý, nihilistický, obsahuje řadu násilných scén, popis předávkování drogami i sebevraždy a vyjadřuje celkovou deziluzi mladé generace. Za tuto knihu Murakami obdržel v roce 1976 jak cenu v literární soutěži časopisu Gunzó pro nové autory, tak i prestižní literární cenu Akutagawa šó.Kniha v českém jazyce!


Stažení Nekonečná, téměř průzračná modř zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Nekonečná, téměř průzračná modř (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Nekonečná, téměř průzračná modř zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Nekonečná, téměř průzračná modř.pdf (EUR-0.00)

  Nekonečná, téměř průzračná modř.epub (EUR-0.00)

  Nekonečná, téměř průzračná modř.doc (EUR-0.00)

  Nekonečná, téměř průzračná modř.txt (EUR-0.00)

  Nekonečná, téměř průzračná modř.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Nekonečná, téměř průzračná modř.PDF – (EUR 0.00);

  Nekonečná, téměř průzračná modř.MOBI – (EUR 0.00);

  Nekonečná, téměř průzračná modř.EPUB – (EUR 0.00);

  Nekonečná, téměř průzračná modř.DOC – (EUR 0.00);

  Nekonečná, téměř průzračná modř.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  Kagirinaku tómeini čikai burú (1976)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány
  Vydáno: , Argo
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (31)

  Přidat komentář

  Marekh

  12.12.2017

  V určitých částech se mi kniha líbila, nelíbila se mi však pornografická linka, tu si mohl autor odpustit a v mých očích to snižovalo kvalitu knihy.

  DnyNK

  17.01.2017

  Keďže mám rada feťácke a niekedy priam nechutné jazdy, táto kniha bola pre mňa zaujímavých počítaníčkom, ktoré ma bavilo. Áno je to surové, detailné ale má to v sebe neočakávanú silu, ktorá ma opantala a nedovolila mi od knihy odtrhnúť oči.

  Farao

  17.12.2016

  Ačkoliv mám Rjú Murokamiho rád, tak tohle je jeden z jeho slabších počinů. Možná i proto, že to byla jeho první vydaná knížka, i když myslím, že za ní získal nějakou cenu. Z mého pohledu je tahle knížka nudná a o ničem. Oproti knížkám jako "V polévce miso" a "Piercing" je to jak nebe a dudy.

  jiri0728

  18.10.2016

  Syrová próza o mládeži propadlé drogám, kde jakákoliv snaha o únik je předem odsouzena k neúspěchu. Jedná se o debut a kapitoly sice na sebe navazují, ale příběh je lehce roztříštěn na sérii několika drogových party a následujících dní, kdy účinky odeznívají. Drsný jazyk i nekompromisní chování hrdinů možná ledaskoho vyděsí, ale autor se pouze snaží o autentičnost a většinou se mu to daří.

  hellena1523

  18.09.2016

  Tenhle Murakami mě narozdíl od jmenovce vážně baví! Z knih, které jsem od japonských autorů měla možnost číst, na mne vyzařovala až příliš ona pověstná melancholie, která je příjemná, pokud člověk nemá dostatek své vlastní. Rjú Murakami sice není až takovou výjimkou, přesto jsou jeho velmi surrealistické, syrové sondy do zvrácených duší japonského podsvětí daleko výraznějším motivem. Je to síla a emocionální záhul!
  Každému se určitě líbit nebude, přesto jsem přesvědčená, že stojí za přečtení. 🙂

  BernardBlack

  01.06.2016

  Nekonečná, téměř průzračná modř..spíš"všepohlcující černočerná tma"aneb"sex drogy a rock n roll po japonsku"..Harukiho"mladší brácha"se s tím nemaže a emociálně Vás rozmázne jak rozteklé máslo:)

  Sparkling

  20.05.2016

  Chtěla jsem dát jednu * za občasné téměř filozofické odstavce, protože nic jiného v knize nemá pro mě žádný literární význam, ale za povedený závěr dávám **.

  yxioma

  14.05.2016

  Fascinující sonda do feťácké mysli. A stejně hlavního hrdinu musíte milovat 🙂

  DomYume

  14.01.2016

  Po několika knižkách od Haruki Murakamiho, jsem se rozhodl zkusit i knížky od Rjú Murakamiho… Hned z okraje mohu říct, že spolu nemají nic společného, až na jednu, jedinou věc. Oba píšou fantasticky.
  Popravdě jsem vůbec nevěděl co mám od jeho knížek čekat. Po prvních pár stránkách jsem sice byl v obraze co se týče děje. Postavy se mi však hodně pletly. Po dalších několika stránkách jsem již znal naše hrdiny. Hrdiny?
  Spíše osamělé bytosti vržené do světa. Důvod proč brali drogy si můžeme jen zkoušet odhadnout. Každý z nich měl určitě nějaký důvod. My vidíme pouze "jejich vlastní svět" navozený díky drogám. Je to šílený svět.
  Já osobně jsem neměl zkušenosti s těmito stavy. Až do teď. Po dočtení této knihy. Mám pocit jako bych byl "sjetý". Opravdu výborně popsaný svět a pocity zdrogovaného člověka.
  Takže děkuji, pane Rjú Murakami

  Inozuka

  24.05.2015

  Celkem zklamání. Když o tom zpětně přemýšlím tak na této knize je nejlepší její název. Jinak je to pouze nesouvislý popis drogových a sexuálních parties. Děj věškerý žádný, vcelku problém identifikovat se s některou z postav, nějaký emoční dopad pouze minimální. Fetovací, násilné (zas až tolik jich není) a sexuální scény popsané naturálně, ale ve srovnání třeba s Bukowskim přesto čajíček… V roce 1976 možná extrémně šokující, a tím asi i úspěšné, ale dnes nic zvláštního. Velké plus za částé zmínky o hudbě (hlavně DOORS)… je vidět, že pro autora je důležitá a má ji spojenou s požitky nejpříjemnějšími.

  f.enjoy69

  28.03.2015

  Drogy, sex, násilí, naturalismus a život připomínající svým způsobem beatníky, ale je to zase úplně jiné. Něco "magického" na té knize je, to se musí nechat, ale Piercing na mne zapůsobil mnohem lépe (= po přečtení této knihy jsem v pohodě :-).

  Není to obsahově nic skvostného, ale NĚCO to na člověku zanechá…
  3-4 *

  Tejuš

  09.09.2014

  Souhlasím s ostatními komentáři v tom, že mě příběh dokázal vtáhnout tak, že jsem si připadala, že jsem tam s nimi a všemu tam přihlížím. Chápu autorovo ocenění za jeho výkon, ale téma mi není blízké a kniha se mi prostě celkově vůbec nelíbila. Je pravda, že ve mě něco zanechala, protože si ještě dnes po několika letech, co jsem ji četla, vybavuji některé scény, ale rozhodně ne v tom smyslu, že bych knihu otevřela a ty scény si přečetla znovu. Na mě asi až příliš vulgární a drsné, ačkoli knih s drogovou tématikou jsem se zálibou přečetla desítky.

  chiara

  03.08.2014odpad!

  Drogy, sex, násilí, vulgarita a to vše stále dokola….to je jediný děj této knihy, nedočetla jsem. Od knihy oceněné nejprestižnější japonskou literární cenou jsem očekávala prostě něco jiného.

  barbora4696

  17.06.2014

  Má srdcovka. Ráda bych se tu dlouze rozepisovala o tom, jak mám tuhle knížku ráda, a jak si v ní neustále listuji a čtu oblíbené pasáže, ale stejně by to asi nikdo nečetl 😀 Takže stručně. Tahle knížka mě hluboce zasáhla a je to má nejoblíbenější knížka od tohoto autora.
  Nejoblíbenější část je, jak Rjú popisuje vnitřní svět, svůj hrad. To je prostě nádhera.

  PS: nejsem promiskuitní feťák

  lushi

  02.11.2013

  Murakamiho prvotinu jsem přečetla jako poslední z dosud přeložených knih a líbila se mi nejméně. Řekla bych, že psaní Nekonečné, téměř průzračné modři bylo pro autora spíše terapií, zatímco v jiných dílech se už mnohem více projevuje literární styl, promyšlenost díla.

  R. Murakami je jeden z mých oblíbených autorů, ale musím uznat, že toto dílo se mi moc nelíbilo, nadchla mě pouze roztříštěnost hovorů postav, protagonistovo soustředěné uvažování a zároveň všímání si dění okolo (a jeho ignorování).

  "Třídy, které jsme viděli za okny, jako by se nás chystaly sežrat. Přesně vyrovnané řady lavic a židlí připomínaly hroby neznámých vojínů na společném hřbitově." (s. 66)

  evelinaevelina

  06.08.2013

  Zklamání. Nechala jsem se nalákat na anotaci slibující kontrast novodobé japonské generace a starých tradic – a to se tedy nekonalo. A popis života beat generation jsem četla mnohem lepší od jiných autorů.
  Možná číst to v době, kdy to autor napsal – to tam byl asi v Japonsku průlom, ale nyní ….

  evickakyticka

  29.06.2013

  Příběh ze života mladých lidí, kde každý spí s každým a při každé příležitosti si neváhá něco píchnout či slupnout nějakou tu pilulku,aby bylo veseleji. Prostě divočina 🙂 Pak se ale nesmíme divit následkům – hádky, krachy vztahů, bití, blití…

  PS: Kdo by se snad chtěl nad tímto stylem života pohoršovat, ať jde radši do kostela a tuto knihu ROZHODNĚ nečte!

  cessy

  14.05.2013

  Dlho som váhala s hodnotením tejto novely. V jednom momente som dokonca rozmýšľala kam ju vlastne zaradiť – či do kategórie s názvom brak, alebo medzi knihy s určitou literárnou hodnotou. Kniha u mňa musí spĺňať dve hlavné kritéria z hľadiska náročnosti – musí byť dobrá po stránke obsahovej i formálnej. Minimálne druhá zložka je tu zastúpená a nemám k nej výhrady, preto „Modř“ nemôžem nazvať brakom. Po umeleckej stránke je tu pár pekných náznakov, vidieť to najmä v závere knihy, ale tiež v charaktere samotnej ústrednej postavy, v tajomnom názve, v zvláštnej poetickosti textu. Neprekážali mi ani, pre niekoho možno až príliš, naturalistické opisy. Kniha celkovo sa číta veľmi dobre a ľahko. Preto je mi fakt ľúto nižšieho záverečného hodnotenia, no ak „Modř“ porovnám so svojím hodnotením Murakamiho „Čár“, musím zvoliť takéto hodnotenie, nakoľko Čáry sa mi nápaditosťou formy páčili o niečo viac. Menej príťažlivá pre mňa bola obsahová stránka. Téma mi nie je blízka, nemám osobnú skúsenosť s promiskuitou (v tomto prípade doslova každý s každým) a drogami (všetko, v akomkoľvek množstve a kombinácii), a ani poňatia o živote, problémoch, pocitoch japonskej mládeže v súčasnosti a ani v dobe, ktorú Murakami opisuje. Neiritovali ma ani tak Murakamiho postavy – ich otupenosť, nezáujem, žiaden rešpekt, nedostatok vôle v niečom vytrvať a niečo dosiahnuť, surovosť, násilné sklony a pre mňa absolútne nepochopiteľná absencia akéhokoľvek pudu sebazáchovy – ale skôr fakt, že ich správanie bolo výsledkom obyčajnej hlúpej nudy, ktorou sa všetko začalo.

  twigxi

  13.12.2012

  Nekonečná…nuda! Rjú Murakami omílá dokola stále stejná témata sexu, násilí a drog. I když mu nemůžu upřít odvahu šokovat, nenašla jsem v knize žádný hlubší smysl, bez kterého to na mě celé působí jen jako křik dítěte, které na sebe chce za každou cenu strhnout pozornost.

  Slovanka

  22.11.2012

  Tohle opravdu není můj šálek čaje. Na každé stránce jen šok, hrůza a hnus. Autor si prostě vybral tak ošemetné téma, že ani není divu.

  tsal

  21.11.2012

  Murakami zde opět šokuje násilím, sexem a velkou spoustou drog. Avšak na rozdíl od dalších knih, které jsem od něj četla, za onou snahou šokovat nic dalšího není. Žádný příběh, žádné poselství, nic co by mě donutilo se zamyslet nad současnou společností. To, co jinde funguje jako kulisy, postavil v této knize autor do role herců a ono to překvapivě moc nefunguje.

  Lzicenka

  09.10.2012odpad!

  Oceňované to mohlo být ve své době, kdy byl asi na trhu nedostatek knih s podobnou tematikou. Dnes už je to ztráta času se touhle knihou zabývat.

  pistalka

  22.09.2012

  Narovinu přiznávám, že jsem se do Murakamiho pustil, protože mám přečtené všechny česky vydané knihy jeho jmenovce a mého velkého oblíbence Harukiho a zastesklo se mi po něčem japonském. Ostatně, kdybych od něj měl co číst i nadále, pravděpodobně bych se do žádné Rjúovy knihy nepouštěl, neboť mě popisem žádná nijak zvlášť nezaujala. Na druhou stranu, je tu vždycky ta zvědavost, jaký ten ‘druhý Murakami’ je. Do četby jsem šel s čistým štítem, nic jsem neočekával.

  A právě toho se mi dostalo. Nekonečná, téměř průzračná modř je autorova prvotina, text rozsahu novely. Poprvé vyšel v roce 1976, kdy bylo autorovi čtyřiadvacet let, jen o málo více než postavám příběhu. O čem je? O sexu, o drogách, o sexu, o drogách, o sexu, o sexu a ještě jednou, o sexu. Když se nad tím zamýšlím, drog v knize o nic méně než sexu není, doplňuji tedy: Nekonečná, téměř průzračná noc je o drogách, je o drogách, o drogách. V jednoduchém příběhu jde prakticky o jedno, zfetovat se a následně vyspat s kýmkoliv, kdo je poblíž. A nejlépe, když vám k tomu hraje ta správná hudba; The Doors, Led Zeppelin či Rolling Stones. Osobně nemám problém s podobnými tématy a nevadí mi naturalisticky popsané scény zvracení, násilí, rozmačkavání švábů, fetování, perverze a podobně. Něco bylo popsáno věrohodně a zdařile, na druhou stranu, je-li kniha jen o tomto, kolik stránek vás to ještě bude bavit? Aby mě kniha zaujala více, musela by kromě syrových scén obsahovat i něco navíc, především kompaktnější příběh, který mi chyběl. Takhle je to jen porno-sonda do mladé generace Japonců začátku sedmdesátých let, popsána díky autorovým zkušenost opravdu věrohodně, ale co víc? Mimochodem, nejednou jsem si vzpomněl na prózu Hitomi Kaneharové (Japonka, která debutovala podobně laděnou novelou již ve dvaceti).

  Rjú Murakami nepřekvapil, neurazil, nenadchnul. ‘Průzračná modř’ je přibližně taková, jak anotace hlásají, oproti výše zmíněné knize Kaneharové (Hadi a náušnice) je však z Murakamiho prvotiny cítit o dost více literárního talentu. Vzhledem k tempu, kterým Odeon knihy Harukiho Murakamiho vydává, nebude tohle mé poslední setkání s autorem.

  (19. září 2012 – 21. září 2012)

  Heyyy

  30.08.2012

  Nemám nic proti sexu v knížkách, nic proti knížkám o narkomanech, nic proti knížkám o mládeži. Ale… čeho je moc toho je příliš. Tohlecto bylo opravdu jen o tomto, děj veskrze žádný, zkrátka celkem nuda. Opravdu mě nebaví číst o nymfomankách a o tom jak š.kaj černoši s Asiatkama, Asiati s černoškama, černoši s Asiaty,… Nebaví mě dlouhé popisy o tom, co vidí najednou člověk na drogách za obyčejnými věcmi… Ani mě nebaví číst o hulvátech a ztroskotancích, kteří si vyskakují na kohokoli kdo se jim jen trochu znelíbí. Japonská literatura mě baví, Rjú Murakami mě zatím také bavil, ale třetí kniha, kterou jsem od něj četla mě stručně řečeno zklamala.

  turbosound

  16.05.2012

  Jedna z mála knih, kterou jsem nedokázal přečíst až do konce a i ta polovina, kterou jsem zvládl, mi dala zabrat. Ne pro její syrovost, (na tu jsem od Murakamiho zvyklý z jeho Polévky Miso i Čar), ale pro tu nudu, která čiší z každé stránky. Naturalistické pojetí není vždy tím, co bezpodmínečně dělá knihu čtivou a v této knize prakticky o nic jiného nejde. Téměř žádná přítomnost jakéhokoliv děje, postavy, které mi byly protivné a bezmezný pocit ztráty času čtením něčeho, co jsem četl již mnohokrát, ale daleko lépe. Tuto knihu nebudu hodnotit.

  Clash

  16.03.2012

  Nekonečná, téměř průzračná modř a Rjú Murakami. Od názvu až po příjmení autora jsem si říkal, zda se mi naskytne tak skvělá doba několika stránek, kterou mi už podává delší čas Haruki Murakami. Omyl. Naskytla se mi kniha a styl psaní, který jsem od japonského autora nečekal. Syrovost a šedá ponurost, která je zde vepsána mi otevřela oči. Od první stránky se nedočteme o ničem jiném než o heroinu, zvratkách a šoustačkách. Hlubokou myšlenku tu nenajdeme, ale jak se kniha blíží ke konci, zanechává v nás divnou nostalgii. Zde je opravdu nastíněna doba zážitků, kterou si autor musel projít, a za pomocí těchto 132 stránek na nás poslal pořádně omamnou dávku vzpomínek, kterou prožijeme s ním. Pro mne veliké překvapení.

  tondavon

  22.02.2012

  Nemyslím si, že kniha, která je postavena na obrazech nasilí, sodomie a popisu všech možných drog
  a jejich "nájezdů", je něčím vyjímečná. Děj je plytký až běda, celé je to napsáno syrově, aby
  se to četlo víc cool, než to doopravdy je. Pro mě osobně to je příliš prvoplánová četba, se záměrem
  se zalíbit čtenáři explicitními výjevy násilí a sexu. A k tomu všemu mi to celé připomínalo knihu Nicka Cavea
  Smrt Zajdy Munroa, kterou mám mnohem radši.

  Violetti

  14.01.2012

  Je to HODNĚ drsné, bez příkras a bez jakéhokoliv nadhledu, syrová skutečnost, do které jste prostřednictvím Murakamiho velmi sugestivního a strhujícího stylu zataženi a všechen ten hnus a špatný pocit a deprese vám zalézají v průběhu čtení až do morku kostí. Nutno podotknout, že jsem se opravdu cítila dost pod psa, během četby.
  Ale na druhou stranu mi tentokrát chyběl ucelenější příběh, začátek, konec, nebo pointa.

  ichinose

  06.10.2011

  Ani Murakamiho první kniha mě nedokázala zklamat. Tak syrové, nechutné, detailní scény jsem v žádné jeho jiné knize nečetla. Jsem dosti odolná povaha a přece jsem se při některých scénách otřásala zhnusením. Je skvělé, když kniha dokáže zapůsobit i na vaše nejniternější touhy, fobie, úchylky a tady se to povedlo dokonale. Výborné!

  p.mihoc

  20.08.2011

  Naturalisticky napsané porno šesti japonských feťáků. Kde se v Murakamim při jeho debutu vzala ta syrovost? To musel prožít. A my následně s ním. Fuj. Výborné.
  TAGS:

  Online Nekonečná, téměř průzračná modř ebook, Kniha Nekonečná, téměř průzračná modř FB2, Download Nekonečná, téměř průzračná modř PDF , Download Nekonečná, téměř průzračná modř MOBI, Online Nekonečná, téměř průzračná modř kniha, Zdarma Stažení Nekonečná, téměř průzračná modř IPhone, Online kniha Nekonečná, téměř průzračná modř PDF, Zdarma Nekonečná, téměř průzračná modř DJVU, Zdarma Stažení Nekonečná, téměř průzračná modř TXT, Stažení Nekonečná, téměř průzračná modř RTF, Online Nekonečná, téměř průzračná modř FB2 , e-kniha Nekonečná, téměř průzračná modř stažení TXT, Zdarma Nekonečná, téměř průzračná modř stažení kniha, e-kniha Nekonečná, téměř průzračná modř download MOBI, Stažení Nekonečná, téměř průzračná modř IPad, Číst Nekonečná, téměř průzračná modř MOBI, Číst Nekonečná, téměř průzračná modř DOC, Zdarma Nekonečná, téměř průzračná modř AWZ, Download e-kniha Nekonečná, téměř průzračná modř iPad , Zdarma Nekonečná, téměř průzračná modř DJVU, Download Nekonečná, téměř průzračná modř e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Nekonečná, téměř průzračná modř DVD, Číst Nekonečná, téměř průzračná modř TXT, Book Nekonečná, téměř průzračná modř stažení DJVU, Nekonečná, téměř průzračná modř stažení kniha zdarma, Nekonečná, téměř průzračná modř stažení kniha pdf zdarma, Nekonečná, téměř průzračná modř pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Nekonečná, téměř průzračná modř pdf zdarma, Nekonečná, téměř průzračná modř stažení kniha epub zdarma, Nekonečná, téměř průzračná modř ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply