Nepravý Nero Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Nepravý Nero Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Nepravý Nero


Příběh nepravého Nerona je nejen tragikomickou epizodou z dějin římského císařství v době, kdy se v Římském impériu začaly projevovat první známky jeho příštího úpadku, ale především důmyslnou paralelou událostí, jež se v naší době, v polovině 30. let minulého století, odehrávaly v Německu. Tři hlavní postavy románu: hrnčíř Terentius čili nepravý Nero jako vůdce, setník Trebonius coby nejvyšší vojenský šéf se svou zálibou v uniformách a vyznamenáních a konečně mazaný a vychytralý Knops jako šéf propagandy, to je na první pohled portrét vůdčího trojlístku nacistického Německa: Hitlera Göringa a Goebbelse.Kniha v českém jazyce!


Stažení Nepravý Nero zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Nepravý Nero (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Nepravý Nero zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Nepravý Nero.pdf (EUR-0.00)

  Nepravý Nero.epub (EUR-0.00)

  Nepravý Nero.doc (EUR-0.00)

  Nepravý Nero.txt (EUR-0.00)

  Nepravý Nero.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Nepravý Nero.PDF – (EUR 0.00);

  Nepravý Nero.MOBI – (EUR 0.00);

  Nepravý Nero.EPUB – (EUR 0.00);

  Nepravý Nero.DOC – (EUR 0.00);

  Nepravý Nero.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  Der Falshe Nero

  Žánr:
  Literatura světová, Romány, Historie
  Vydáno: , Ikar (ČR)
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (6)

  Přidat komentář

  Peleus

  16.06.2016

  Kromě literárních kvalit mám na knihu hezké vzpomínky také proto, že jsem ji četl během dvoudenní návštěvy Říma. Ležíte si na posteli, čtete Nepravého Nera, přes otevřené okno k vám doléhá ruch města. Návštěva Kolosea, hromada sutin tvořících Forum Romanum, v ulicích proudy lidí. Večer jdete do náhodou objevené trattorie v zapadlé uličce, kam přes oběd chodí místní (ne do takové té přepinčené restaurace pro turisty) a před spaním si dáte ještě pár kapitol.

  No, luxusní!

  Levandulle

  10.11.2015

  Od Feuchtwangera jsem zatím četla a velmi se mi líbily knihy Židovka z Toleda, Jefta a jeho dcera, Oppermannové, Šimona. Nesmírně oceňuju, že autor má perfektně nastudovanou historii a do ní zasazené velmi uvěřitelné a silné životní příběhy. Ovšem kniha Nepravý Nero mě bohužel nezaujala, snad příliš vykonstruovaný děj, snažící se o atraktivnost; podle mě román postrádá hloubku a lidské poselství jiných autorových děl. Přiznávám, že knihu jsem nedočetla, možná se, na základě zdejších kladných hodnocení ještě pokusím a změním názor.

  xxDawexx

  16.07.2014

  Na začátku bylo 6000. Šest tisíc sesterciů, daň, pouhá almužna pro bohatého a váženého senátora Varrona, která stála u zrodu tohoto příběhu. A přesto jen díky pýše a touze po odplatě se na několik let znovu objevil na blízkém východě dávno mrtvý císař Nero. Tak nějak by mohla kniha začínat. A opravdu – v průběhu čtení si vlastně uvědomíte, jaká hloupost stála za tím vším, co se právě odehrává. Pýcha, sebevědomí, hrdost, ale také odplata, nenávist a vychytralost, to jsou vlastnosti, které hýbou osudy miliony lidí. Čert vem to, že Feuchtwanger knihu psal ne jako historický román, nýbrž jako paralelu na dění v jeho rodné zemi – ano, věděl jsem, co v příběhu hledat, našel jsem to vskutku jednoduše, ale kniha mě bavila ne kvůli tomu, ale kvůli skvěle vykreslené době, kdy se děj knihy odehrává. Protože jakou šarádu tam vysocí pánové spustili, to je opravdu… obdivuhodně? Fascinující? Troufalé, skandální, no prostě skvělé? Ano, opravdu je.

  PS: Do jisté míry (a to hlavně díky míněné paralele na předválečné Německo) chápu, proč jsou hl. postavami míněny Terentius, Trebonius a Knops, ale pro mě osobně Trebonius s Knopsem hrají vedlejší housle Terentinovi – Neronovi a hlavně Varronovi – Varro samotný je pro mě určitě nejdůležitější postavou a také spolu s Neronem nejzajímavější postavou celého příběhu, ačkoliv v anotacích knihy bývá úplně vypouštěn. Možná, že to je dobře, protože právě Varronův osud byl po celou dobu knihy tím spíše nejistý.

  Skip

  12.02.2014

  Autor literárně ztvárnil jisté události, o nichž byla zmínka v několika historických pramenech a které se odehrály v době vlády Fláviovců po pádu císaře Nerona. Pří čtení mě hned napadla paralela s nacistickým Německem. Námět jistě zajímavý, ovšem zpracování teda nic moc. Po předchozích skvělých Feuchtwangerových knihách, které jsem četl, bylo tohle docela zklamání. Přišlo mi to spíš jako takový nepříliš povedený dobrodružný román pro mládež, až na to, že pro mládež to primárně psáno nebylo.

  Malin

  19.08.2013

  Moc zajímavé čtení. Trochu mi sice vadilo, že se v knize neobjevovalo víc ženských postav, ale u historického románu o politice to asi jinak nejde.
  Každopádně Feuchtwanger si mě získal, jsem zvědavá na jeho další díla.

  assilem

  05.03.2013

  I do dnešní doby se hodí. Zajímavý citát: Bůh stvořil zlo, aby si lidé vážili dobra. My, starší generace, už máme obavy ze změn, které se ve společnosti dějí. Ale zdá se, že nic nového pod sluncem.  TAGS:

  Online Nepravý Nero ebook, Kniha Nepravý Nero FB2, Download Nepravý Nero PDF , Download Nepravý Nero MOBI, Online Nepravý Nero kniha, Zdarma Stažení Nepravý Nero IPhone, Online kniha Nepravý Nero PDF, Zdarma Nepravý Nero DJVU, Zdarma Stažení Nepravý Nero TXT, Stažení Nepravý Nero RTF, Online Nepravý Nero FB2 , e-kniha Nepravý Nero stažení TXT, Zdarma Nepravý Nero stažení kniha, e-kniha Nepravý Nero download MOBI, Stažení Nepravý Nero IPad, Číst Nepravý Nero MOBI, Číst Nepravý Nero DOC, Zdarma Nepravý Nero AWZ, Download e-kniha Nepravý Nero iPad , Zdarma Nepravý Nero DJVU, Download Nepravý Nero e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Nepravý Nero DVD, Číst Nepravý Nero TXT, Book Nepravý Nero stažení DJVU, Nepravý Nero stažení kniha zdarma, Nepravý Nero stažení kniha pdf zdarma, Nepravý Nero pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Nepravý Nero pdf zdarma, Nepravý Nero stažení kniha epub zdarma, Nepravý Nero ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply