Norské dřevo Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Norské dřevo Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Norské dřevo


Po vydání Norského dřeva v USA vzrostl počet Murakamiho čtenářů z obvyklých statisíců na miliony, ačkoli někteří byli zklamáni tím, že autor napsal "jen" milostný příběh… Exotika, milostné vztahy, studentský život, nespoutaný sex – to vše lze v románu nalézt. Jeho název je zvolen podle známé písně Beatles, již si nechává od své spolubydlící Reiko v psychiatrické léčebně zahrát jedna z hlavních postav, dívka Naoko. Jakkoli se autor nesoustředí pouze na partnerské dvojice, ale spíše na trojice, oním styčným i nosným bodem zároveň je jedinec, student Tóru Watanabe. Musí převzít zodpovědnost za svůj život a naučit se sdílet pocity blízkého člověka. Největší výzvu však představuje – aniž by si to plně uvědomoval – otázka volby mezi životem a smrtí. Smrt je již v našem životě skryta, takové poselství mu předává jeho přítel Kizuki, než spáchá sebevraždu a zanechává zde vnitřně rozbitou Naoko s temnotou v duši, která v ní přetrvává od dětství, kdy sebevraždu spáchala její milovaná sestra. Poznává, že smrt má nejen svou tíži, ale i své kouzlo pro ty, kdož nemají kam jít.
Norské dřevo nabízí směsici japonských reálií a pohledů do nejhlubšího nitra duše; zároveň přibližuje exotické prostředí, charakteristické dramatickým příběhem, mistrovsky zvládnutou minimalistickou zkratkou i "nevyzpytatelností" hlavních postav.Kniha v českém jazyce!


Stažení Norské dřevo zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Norské dřevo (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Norské dřevo zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Norské dřevo.pdf (EUR-0.00)

  Norské dřevo.epub (EUR-0.00)

  Norské dřevo.doc (EUR-0.00)

  Norské dřevo.txt (EUR-0.00)

  Norské dřevo.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Norské dřevo.PDF – (EUR 0.00);

  Norské dřevo.MOBI – (EUR 0.00);

  Norské dřevo.EPUB – (EUR 0.00);

  Norské dřevo.DOC – (EUR 0.00);

  Norské dřevo.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  Noruei no mori (1987)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány
  Vydáno: , Odeon
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (362)

  Přidat komentář

  gulas

  včera

  Přečetla jsem, ale asi nepochopila. O co šlo? O vzpomínky na mládí v trapu, na přátele, kteří odešli a už se nikdy nevrátí, na léčbu sexem?
  A co se stalo s Extrémem?

  Rihatama

  22. ledna

  Norské dřevo byla moje první Murakamiho kniha, byť v knihovně už pár let mám řadu dalších. Ovšem teď si vůbec nejsem jistá, kdy je otevřu… Murakami píše s rozmyslem, člověk se ocitá v japonských reáliích doby hippies a vše do sebe zapadá, vč. zvolené beatlesovské písně Norwegian Wood, a to až do téměř samého konce. Četla jsem, že jde o nejaponský román od japonského autora. A já tom vidím právě japonskou mentalitu. U spisovatele i čtenářské obce, které byl román primárně, předpokládám, určen. Odpovídá tomu přehnaný důraz na sexualitu a afektované chování některých jednotlivců, ve snaze vybřednout z tradiční japonské loajality kolektivismu a z uniformity, které (ne zřídkakdy) končí sebevraždou. Murakami je zjevně dobrý spisovatel, psychologicky laděné romány mi více než imponují a smutek a smrt pokládám za přirozenou součást života. U japonské společnosti tento román ve své době nejspíš vyvolal docela bouřlivou reakci a myslím, že to chtělo odvahu jej napsat a publikovat. A přesto všechno mě Norské dřevo neoslovilo, přesněji mě jeho hlavní postavy mnohem častěji iritovaly, víc než cokoli jiného.

  cathyblack

  09. ledna

  Norske drevo od Murakamiho bylo skoro tak dobre jako samotna pisen od Beatles. Mam ji v ipodu uz jak dlouho. Ne, vlastne ne, bylo lepsi, protoze bylo delsi. Plne naramne krasnych vet, popisu a sam vzdalene neskutecny a pritom tak skutecny pribeh se odvijel pozvolna, stranku po strance a oteviral okna do duse hlavniho hrdiny. Chvili jsem plakala, chvili se smala, prahla po nocich v knihach a po kavarnach, myslela na sex a lasku, pratelstvi a taky na smrt a vsecko to tak nejak zustalo v hrudi, nejspis do te doby, nez najdu dalsiho uzasneho Murakamiho. Protoze takhle na me zapusobila i kniha, kterou sem cetla minuly rok. Uz podruhe mi naserviroval docela smutne pocteni, nemam rada zalaskovane pribehy, to ne, ale to co na Murakamim miluju, jsou jeho slova, vety, odstavce. Pise tak jinak, lehce jako by si hral na pericko a prirom tak vazne, jako by to pericko bylo perickem pravdy. Mozna starnu a knihy pro dospele mi konecne davaji smysl. Mozna je jen Murakami tak uzasny, ze je jen tim jednim, ktery mne bavi.

  LuckaH2

  03. ledna

  Trochu smutné, trochu ze života, trochu milé, trochu tajuplné…Murakami je mistr vypravěč. Jeho popisy jsou tak zhmotněné a skutečné, věříte mu každé slovo a slyšíte každou melodii…

  Bohii

  24.12.2017

  Má první kniha v životě přečtená na jeden zátah.
  Po dočtení posledních řádků husí kůže a slzy v očích. Silná, smutná a krásná kniha zároveň.

  lea25

  12.12.2017

  Číst tuhle knihu ve 20 letech,zřejmě by mě oslovila víc.Mnohem víc se mi líbila Kafka na pobřeží.

  Hrdlička1

  16.11.2017

  V necelých 40 letech samá vráska? Dokonce i po těle? No toto…

  Chesterton

  15.11.2017

  Poslouchala jsem audio a podepisují vše co píše Francesca14. Jen si nejsem jistá, zda se ještě k autorovi vrátím 😉

  eherbedeckt

  15.11.2017

  Snad nejlepší kniha, co jsem dosud četla.

  Aya81

  10.11.2017

  Nečekala jsem nic zázračného, o to víc jsem byla příjemně překvapena. První zkušenost s Murakamim hodnotím pozitivně. O co méně dává kniha do děje a příběhu, o to víc je v její atmosféře. Ta je melancholická až depresivní, a přesto optimistická. Hlavní hrdina Tóru je úplně obyčejný kluk, a přece je něčím výjimečný. Člověk se musí ptát, jestli je to jen rys díla tohoto autora, nebo zda jsou v Japonsku tak časté psychické problémy lidí a sebevraždy. Když tak o tom přemýšlím, v každém díle, které jsem četla a bylo z Japonska nebo zde nějací Japonci vystupovali, minimálně jedna osoba spáchala sebevraždu…

  Danka1975

  30.10.2017

  Přiznávám, že k této knize jsem přistupovala s předsudky. Ano, unávám, že mě nelákal japonský milostný příběh, přijde mi to hold jiná kultura, vzdálená, uzavřená (asi stále hodnotím dle turistických skupinek s kloboučky a foťáky 🙂 🙂 :-))..

  . . a nevěděla jsem, do čeho přesně jdu, nějak jsem si nemohla udělat obrázek a na přebalu jsem se tak nějak ztrácela :-(. .nebo jsem spíš nechtěla a chtěla počkat na samotné čtení.

  A ono ehle! Koukli na mě retro uhlazenější japonské hippes :-). .ale taky smutek, hledání sama sebe, prázdnota, volání o pomoc, kde to každý demostroje podle sebe (tady se ukazeje, že je jedno, jestli jsme Japonci, Amíci, Evropané, prostě to v tom období máme tak nějak podobné :-), ale tady to bylo echt pochmurné 🙁 )

  Taky v části, kde se Tóro setkal s Naoko v léčebně jsem nevěděla, kam se to posune dosti mě mrazilo..(že by snad i horor? . . mě napadalo :-))) . .

  Každopádně jsem si knihu musela trochu rozležet, i když jsem jí dala skorem na jeden zátah a pěti hvězdičkami jsem si stále nebyla jistá. Ale faktem zůstává to, že na ni určitě nezapomenu. . . . . .

  .. můžeme se rovněž zamyslet nad tím, kdyby tento příběh napsal někdo s anglickým jménem a místo Naoko a Toru bychom se potkali s Mikem a Kate. . například. . byl by dopad a boom stejný? :-).. za mě to fakt od japonského autora bylo překvápko, to jsem fakt nečekala 🙂

  . . .pak mi to přišlo najednou ustřihnuté a konec 🙁

  Takže doporučuji a jdu kouknout na film!!!

  Rea_Rea

  21.10.2017

  Moc se mi líbila, byla to taková správné oddechová knížka, pro podzimní večer. Strasti kolejního života, nerozhodnost co dál po škole, hledání místa ve světě a další zajímavé náměty.

  Host do domu

  19.10.2017

  Vyrovnaná chtivost a něžné srdce. Jak jinak popsat až nereálnou hlavní postavu? Vše, co se mu v životě připlete do cesty není nijak neznámé – je přetěžké vůbec proniknout do hlav jiných lidí. A ještě – jak se vás nemusí dění ve vaší zemi téměř ani dotknout, když není nijak převratné, když vás nezajímá a když jste ponoření do zcela jiných hlubin….

  Francesca14

  17.10.2017

  Knihu jsem poslouchala na cedéčku, takže jsem u toho mohla zároveň dělat i další věci, což bylo tak ideální. Bavilo mě to, oblíbila jsem si Midori, příběh byl zábavný, odsýpal, byla tam dobře vykreslena atmosféra, i spousta krásných myšlenek. Ale zároveň to na mě bylo příliš depresivní, takže číst to jako knihu – a obzvlášť na podzim – tak bych to asi nedočetla. Některé pasáže bych nejspíš přeskakovala a byla bych z toho smutná. Na mě tam bylo moc smrti, moc depresí a moc deště. Což má i své kouzlo, ale nejsem zrovna v období, kdy bych si ještě tím chtěla zatěžovat hlavu. Murakami ale jako autor rozhodně zaujal, nejspíš se k němu vrátím, až budu trochu starší a už v psané podobě.

  todilka

  13.10.2017

  Můj první Murakami a na nějaký čas nejspíš i poslední. Už dlouho jsem se chystala něco si od něj přečíst, a v rámci čtenářské výzvy sáhla po tomto románu. Na mě to bylo moc. Moc smutné, moc syrové, moc depresivní, moc temné, moc realistické…není to můj šálek kávy. Já čtu, abych si od starostí oddychla, abych nad nimi přestala hloubat a ne abych si nějaké další vytvořila. Přesto musím ocenit krásný jazyk a čtivost. Tento žánr má jistě mnohé příznivce. Jestli rádi dumáte nad úskalími lidského života, je to přesně pro vás. A možná do toho ještě někdy "dorostu" 🙂
  *čtenářská výzva 2017: kniha, která je starší než čtenář

  readah

  05.10.2017

  Výborný vstup do Murakamiho světa. Těším se na další knihy.

  Pistácie

  19.09.2017

  Dala jsem jí druhou šanci a jsem za to ráda. Nezklamala. Naopak, jsem z ní nadšená. Příběh mě po pár kapitolách vtáhnul a já se nemohla odlepit. I když je příběh někdy ponurý, někdy zdlouhavý a hodně popisný, i tak mě bavil. Postavy mi spíše přišly bez života, že pořád na něco čekají, něco oddalují a chybí tomu pořádná akce. I tak to bylo místy dost okořeněno erotickými scénami, které se tam jednoduše hodily. Nejvíc na mě z knihy ulpily dvě jasně definované role muže a ženy. neustále narážky na vlasy, a na sponky. Snad každá japonka má kratší sestřih a nosí sponku? A je tak vyhublá, jemná, a bezbranná? A muži jsou ti, kteří jsou silní a ochranářští, ale zároveň myslí jen na to jedno, a nevěra je pro ně denní chléb? Pořád mě to nutí myslet na všechny a všechno, co jsem ještě před chvílí měla rozečteno. I tak mě to pohltilo, a těším se na další Murakami literaturu.

  kahuda01

  19.09.2017

  Bylo to dobré, ale něco málo chybělo, abych se do příběhu ponořil. Lehké zklamání.

  Auer

  12.09.2017

  Srdcovka.

  denib

  11.09.2017

  Je to zajímavé a dojemné čtení, u kterého mi i slzička ukápla. Ale které ve mě také vzbuzuje rozporuplné pocity. Chvíli obdivuji, jak se některé postavy i přes své mládí chovají dospěle. A za chvíli mám chuť je poslat do háje, protože se chovají jako malá děcka. Člověk si musí vzpomenout na vlastní mladá léta a tehdejší myšlenkový chaos v hlavě, aby příběh docenil. I tak bych ale ubrala trochu sexu, místy mi připadal až rušivý …

  Miliarda

  02.09.2017

  Do knihy je poměrně těžké se začíst, avšak následně se čte poměrně dobře. Sýrový příběh "obyčejných" lidských problému mě poměrně zaujal a přes pomalejší rozjezd hodnotím velmi kladně. Murakami mě příjemně překvapil a určitě sáhnu po některé z jeho dalších knih.

  olle3

  30.08.2017

  Kdyby mi někdo shrnul, o čem kniha je, nikdy bych ji neotevřel. "Neobyčejně vyprávěný obyčejný příběh" nezní zrovna jako super šlágr.
  Ale to by byla škoda, protože kupodivu je.
  Sám nedokážu pořádně říct, co mě tolik uhranulo, ale asi to bude styl, jakým autor píše. Tak lehce, svižně a pozoruhodně výstižně, až se to stává návykovým.
  Jako brambůrky – dáte si jednu a i když zbytek schováte, na jazyku vám neustále lpí ta chuť… která vás nakonec stejně donutí dát si další.

  Příběh se nesl na jakési zádumčivé vlně, ale zároveň dokázal ukázat i syrovou realitu všedního života. Ačkoliv jsem doufal, že se zase objeví Extrém, (toho jsem měl rád), jako on i další postavy beze stopy mizely, stejně jako ve skutečném světě.

  Na to, jak moc odlišný žánr od mé obvyklé četby tohle je, se mi to četlo překvapivě krásně. Až budu mít někdy příště chuť pohroužit se do mělkých vod melancholického přemítání, sáhnu po dalším Murakamim.

  Hodnocení: 4/5
  Další recenze na knihy: http://sekerkatomas.cz

  kajdazajda

  19.08.2017

  Ale jo, bavilo mě to, i když postavy na mě byli občas trošku moc pasivní a svoje problémy řešili maximálně tak píchačkou, což se mi postupem času docela omrzelo. Těšila jsem se na pasáže s Midori, Tóru byl jako hlavní postava chvílemi až moc netečný a pro mě neztotožnitelný. I když je příběh zasazen v Japonsku, na nějaké prvky odlišné mentality tu nenarazíte a děj by se mohl odehrávat v kterékoliv jiné zemi, kde mají kina a automaty na cocacolu.
  !SPOILERY! Nechápu, proč se Tóru na konci knížky vyspal s Reiko (wtf). Četnost sebevražd pro mě byla až přehnaně vysoká (Je to snad nějakej japonskej lifestyle?).

  bakjo95

  16.08.2017

  Obyčejný kluk, kterého postihl neobyčejný osud. Často jsem se zamýšlel nad tím, co bych udělal já v té a oné situaci, co bych udělal lépe, jinak, ale pak mě to špekulování vždycky přešlo, protože sám nevím, jestli bych vůbec něco udělal…
  Výborný a originální nápad i postavy a děj se četl sám…skoro jako by to psaly život a smrt u jednoho stolu dohromady. Doporučuji – 100%

  Alchemi

  12.08.2017

  Norské dřevo je jedna z těch knih, u kterých od začátku vím, že mě bude bavit.
  Zaujaly mě postavy a jejich životní příběhy, hlavní hrdina mi byl sympatický svým pochopením pro Naoko, sympatická mi byla i Midori svou "živelností" (ačkoliv jindy jsem žasla nad jejím způsobem uvažování) a stejně tak mě i hodně bavily další scény, i když to možná nebyl primární účel.

  Spoiler ↓
  Povídka je postavená na kontrastech – život (tady vidím spojitost s Midori) a smrt (tady zase vidím Naoko) a to, co si náš hlavní hrdina Tóru vybere a jak těžký takový výběr dokáže být.

  Události na konci knihy mi přišly dost zvláštní. Oproti jeho další tvorbě v této schází ta abstrakce, která je pro Murakamiho typická. Každopádně je Norské dřevo kniha, která ve mně určitě mnohé zanechala a díky ní jsem si taky zamilovala podobně jako Naoko píseň stejného názvu od Beatles.

  amaenium

  02.08.2017

  Tato kniha byla opravdu jiná, než ostatní. Čtivá, originální a dokázala navodit zvláštní pocit, který se s vámi táhne až do konce příběhu, né-li dál. Celá kniha má pak svůj pomalý ráz, který mi vůbec nevadil (ba naopak) a nedokázala jsme se od knihy odtrhnout. Rozhodně doporučuji přečíst.

  krevetinka

  02.07.2017

  Kniha byla skvělá, četla se jedním dechem. Nevím, jak ostatní, ale já při čtení cítila takovou tu melancholii, smutek, ale bylo mi to jaksi příjemné v kontextu s příběhem. Všechna slova a věty mi přišly klidné, takové… nepopsatelné. Žádnou knihu, která by byla napsaná podobným stylem, jako píše Murakami, jsem zatím neobjevila. A možná, že je to i dobře.

  Vera Silent

  29.06.2017

  Muj prvni japonsky autor a proto jsem mela velka ocekavani, ktera se moc nevyplnila. Jak uz bylo zmineno, dopadlo by to lepe, kdyby clovek necekal nic.
  Cetba me nenudila ale ani nenadchla. Pribeh si me srdce proste neziskal. Se zadnou z postav jsem se nedokazala ztotoznit, snad jen Midori mi prisla jako hrozne fajn holka zijici v realnem svete. Vsechny ostatni postavy se zdaly zit ve svych kouzelnych mydlovych bublinach a spis proplouvaly zivotem nez skutecne zily. Toru je sice vcelku hodny clovek, ale taky je to flegmatik, nekdy ignorant, nekdy natvrdly a na muj vkus prilis pasivni. Celkem veskere postavy pro me postradaly schopnost akce, jednani ci konstruktivniho mysleni, snad az prave na Midori, ktera ma obdivuhodnou vydrz. Sebevrazda popsana zde se do schopnosti jednat moc pocitat neda, protoze se objevuje tak casto a neutralne stylem "uz me nebavi cekat, tak to vezmu zkratkou, at mam klid". Timto zpusobem se me smrt postav stejne jako jejich zivot nedotkla. A podobne neutralne pro me byly i spise vyjimecne a prilis vecne sexualni sceny. Vypravec pro me nedokazal navodit napeti, protoze k tomu by bylo zapotrebi smyslneho popisu a ne jen petkrat zminit nazvy pohlavnich organu. Kdepak, motiv sexuality je ve stovkach knih lepe a obsirneji zpracovan. Celkove proto hodnotim jako "zvlastni".

  Lama45

  24.06.2017

  Dal bych i čtyři… Kniha je velice čtivá, pár pěkných citátů se najde, ale já měl spíš problém s tím, že jsem nebyl schopen se vcítit do citů Tórua. Jako vypravěč mi přišel většinu času velice suchý, občas mi připomínal výmluvnějšího Mersaulta (Cizinec), jenže tam to aspoň bylo opodstatněné. Dalo by se říct, že jsem to nejspíš prostě nepochopil, vzhledem k tomu kolika lidem se Norské dřevo líbí. Druhé čtení je nejspíš povinné, ale počká to. Ale jde vidět, že se autor zlepšuje – Kafka na pobřeží je 3x tak lepší a opravdu mě chytil za srdce.

  Pikalenka

  24.06.2017

  Jedna z nejlepších knih co jsem četla. Neptejte se proč. Zkrátka jsem se zamilovala.
  TAGS:

  Online Norské dřevo ebook, Kniha Norské dřevo FB2, Download Norské dřevo PDF , Download Norské dřevo MOBI, Online Norské dřevo kniha, Zdarma Stažení Norské dřevo IPhone, Online kniha Norské dřevo PDF, Zdarma Norské dřevo DJVU, Zdarma Stažení Norské dřevo TXT, Stažení Norské dřevo RTF, Online Norské dřevo FB2 , e-kniha Norské dřevo stažení TXT, Zdarma Norské dřevo stažení kniha, e-kniha Norské dřevo download MOBI, Stažení Norské dřevo IPad, Číst Norské dřevo MOBI, Číst Norské dřevo DOC, Zdarma Norské dřevo AWZ, Download e-kniha Norské dřevo iPad , Zdarma Norské dřevo DJVU, Download Norské dřevo e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Norské dřevo DVD, Číst Norské dřevo TXT, Book Norské dřevo stažení DJVU, Norské dřevo stažení kniha zdarma, Norské dřevo stažení kniha pdf zdarma, Norské dřevo pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Norské dřevo pdf zdarma, Norské dřevo stažení kniha epub zdarma, Norské dřevo ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply