Nová Odysea Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Nová Odysea Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Nová Odysea


Evropa čelí vlně migrace, jakou nepoznala od konce druhé světové války, a jako všechno nepoznané, i tato situace vyvolává protichůdné názory a vypjaté emoce. Proto je důležité mít k dispozici objektivní informace a fakta, a právě ta Patrick Kingsley ve své knize přináší. Autor je zahraničním reportérem britského listu The Guardian, který byl pověřen sledováním uprchlické krize, a zná proto její pozadí i průběh zevrubněji než kdo jiný. V průběhu roku 2015 procestoval Kingsley sedmnáct zemí, kterými vedou nejfrekventovanější migrační trasy, a setkal se se stovkami uprchlíků, kteří putují přes pouště, moře i hory, aby dosáhli vytoužené Evropy. Kingsley s hlubokým pochopením věci vysvětluje, co jsou tihle lidé zač, proč odcházejí ze svých domovů a jakým způsobem to dělají. Z osobní zkušenosti píše o setkáních s pašeráky, s pobřežní stráží, s dobrovolníky i pohraničníky, a poměřuje situaci v terénu s vlažných přístupem vlád a úřadů, které by měly urychleně hledat optimální řešení. Jeho kniha přináší strhující zpravodajství o skutečných osudech jednotlivců podstupujících tuto nebezpečnou a strastiplnou pouť, a připomíná nám, že za bezejmennou masou se skrývají příběhy lidí stejných jako my.Kniha v českém jazyce!


Stažení Nová Odysea zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Nová Odysea (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Nová Odysea zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Nová Odysea.pdf (EUR-0.00)

  Nová Odysea.epub (EUR-0.00)

  Nová Odysea.doc (EUR-0.00)

  Nová Odysea.txt (EUR-0.00)

  Nová Odysea.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Nová Odysea.PDF – (EUR 0.00);

  Nová Odysea.MOBI – (EUR 0.00);

  Nová Odysea.EPUB – (EUR 0.00);

  Nová Odysea.DOC – (EUR 0.00);

  Nová Odysea.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  The New Odyssey (2016)

  Žánr:
  Literatura faktu, Politologie, mezinárodní vztahy
  Vydáno: , Kniha Zlín
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (6)

  Přidat komentář

  Škuch

  06.11.2017

  Výborný popis současné uprchlické krize, jednu hnězdičku ale ubírám za (podle mě) neobjektivní pohled autora na imigranty – jako by jejich chování bylo bezchybné a špatností se doupouštěli jen Evropané…

  melanie

  05.11.2017

  Rikat, ze autor zustal nestranny v teto tematice, je nakonec nepravdive tvrzeni o teto knize. Sympatie autora s prchlikama tryska z kazde kapitoly.Navrhy na zakonne upravy ve prospech uprchliku se prolinaji celym textem. Ja sama ziji jako cizinec v zahranici a snazim se maximalne prizpusobit nastavenym podminkam a ne je menit. Vadi mi, ze tito lide prijdou sem a chteji zde znovu zakladat svuj stat a mit svou uzavrenou komunitu a neszit se se situaci, jak je nastavena v jejich novem domove. Naucit se domaci jazyk, dodelat si skolu, pripojit se k existujicimu spolecenstvi. Tech lidi je tak moc v teto chvili a jejich hodnoty jsou casto tak od nasich odlisne, ze ten neporadek, ktery panuje v jejich zemi, muze za chvili byt i zde.

  simona5r

  09.10.2017

  Pokud chce být člověk alespoň trochu v obraze současné uprchlické krize, tak je tato kniha "must read". Jak autor poukazuje, není možné příliv uprchlíků zastavit, ale je možné ho lépe regulovat.

  MagdalénaD

  14.08.2017

  Absolutní MUST READ pro každého, kdo si myslí, že migrační krizi rozumí, nebo kdo ví, že by jí rozumět chtěl a měl! Za mě jde o nejlepší knihu z žánru literatury faktu, jakou jsem kdy četla.
  .
  Hlavní linkou celé knihy je příběh Hášima aš-Šaukího, který poté, co byl vybombardovaný dům jemu i jeho příbuzným, a poté, co byl vězněn, utekl s rodinou do Egypta a následně podnikl samostatně cestu do Švédska, aby zajistil sobě a své rodině bezpečí. Tento motiv je vak prokládán osudy jiných uprchlíků, které autor při svém "mapování" potkává.
  .
  Kniha se snaží ukázat, co vede lidi k tomu, aby opustili svůj domov, svou zem a podnikli riskantní cestu do Evropy. V roce 2015 mapuje dvě zásadní přechody – a to z Libye do Itálie a z Turecka do Řecka. Vše je poskládáno z autorova pozorování, z rozhovorů s migranty, pašeráky, úředníky i dobrovolníky. Zároveň se kniha snaží vysvětlit a mnohdy i vyvrátit představy, které si Evropa o celé migrační krizi utvořila.
  .
  Autor ukazuje, co uprchlíky na cestě potkává za nebezpečí a co vše musejí absolvovat – nepřímo tím ukazuje, že pouhá vidina větších peněz (my tomu rádi říkáme ekonomičtí migranti) může jen stěží představovat motiv, proč lidé podnikají cesty přes pouště, jsou okrádáni, zneužíváni, vězněni a často i zemřou. Čtenáři tak začne být hned jasné, proč se do Evropy často hrnou mladí muži ve značkovém oblečení se smartphonem v ruce? Vždyť kdo by ohrozil svoje děti cestou v nafukovacím člunu, kam je natěsnáno i 500 lidí? Kdo by cestoval do Evropy v otrhaných hadrech a riskoval tak, že bude zadržen prvním policistou ve vlaku? Mohl by si vůbec nějaký chudák dovolit zaplatit tisíce dolarů pašerákům? Autor také mnohokrát poukazuje na to, že stavění plotů nepřinese žádný výsledek v dlouhodobějším horizontu, neboť lidé, kteří se nemají kam vrátit, nemají příliš co ztratit, a tak se budou pokoušet hledat jen jiné cesty.
  .
  Jednoduše skvělá kniha, kterou bych nejraději nakoupila po 20 kusech a rozpůjčovala ve svém okolí.

  keselylenka

  25.07.2017

  Knihu podobného tématu jsem četla poprvé a rozhodně ji doporučuji dále. Jsem proti migraci a rozhodně nezvu uprchlíky do Evropy, ale autorovy připomínky jsou zajímavé a pomohly mi dívat se na situaci z jiných širších úhlů. Rozhodně nesouhlasím s jeho závěry, které uprchlíky vykreslují jako téměř chudáky, kteří musí prchat ze svých zemí, ale souhlasím s tím, že problematika není černobílá.

  vekune

  03.06.2017

  Za mě úplně super. Jde vidět, že autor s uprchlíky strávil nějaký čas a ví o čem mluví. Příběhy i fakta jsou psány poutavě. S některými závěry nesouhlasím, ale jinak doporučuji všem, co se jen trochu zajímají o dění okolo.  TAGS:

  Online Nová Odysea ebook, Kniha Nová Odysea FB2, Download Nová Odysea PDF , Download Nová Odysea MOBI, Online Nová Odysea kniha, Zdarma Stažení Nová Odysea IPhone, Online kniha Nová Odysea PDF, Zdarma Nová Odysea DJVU, Zdarma Stažení Nová Odysea TXT, Stažení Nová Odysea RTF, Online Nová Odysea FB2 , e-kniha Nová Odysea stažení TXT, Zdarma Nová Odysea stažení kniha, e-kniha Nová Odysea download MOBI, Stažení Nová Odysea IPad, Číst Nová Odysea MOBI, Číst Nová Odysea DOC, Zdarma Nová Odysea AWZ, Download e-kniha Nová Odysea iPad , Zdarma Nová Odysea DJVU, Download Nová Odysea e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Nová Odysea DVD, Číst Nová Odysea TXT, Book Nová Odysea stažení DJVU, Nová Odysea stažení kniha zdarma, Nová Odysea stažení kniha pdf zdarma, Nová Odysea pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Nová Odysea pdf zdarma, Nová Odysea stažení kniha epub zdarma, Nová Odysea ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply