Ostrov tučňáků Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Ostrov tučňáků Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Ostrov tučňáků


„Ostrov Tučňáků“ A.France vyšel koncem roku 1908 a způsobil rozruch na poměrně dlouhou dobu.
Byl totiž parodií a satirou na kdeco v – soudobé, minulé a dokonce budoucí společnosti, zejména francouzské. „Tučňáci“ jsou vlastně Francouzi. Vznikli jednoduše: zbožný a ctihodný mnich Mael ztroskotal ďábelským řízením na jakémsi arktickém ostrově. Po všech strastech bezmála slepý a hluchý nepodléhá nicméně svému trudnému osudu a jme se hledat lidi. Nevěřící, které by mohl obrátit na víru křesťanskou. Ve své nevidomosti považuje právě tučňáky za pohany, jejichž duše je nutno spasitKniha v českém jazyce!


Stažení Ostrov tučňáků zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Ostrov tučňáků (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Ostrov tučňáků zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Ostrov tučňáků.pdf (EUR-0.00)

  Ostrov tučňáků.epub (EUR-0.00)

  Ostrov tučňáků.doc (EUR-0.00)

  Ostrov tučňáků.txt (EUR-0.00)

  Ostrov tučňáků.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Ostrov tučňáků.PDF – (EUR 0.00);

  Ostrov tučňáků.MOBI – (EUR 0.00);

  Ostrov tučňáků.EPUB – (EUR 0.00);

  Ostrov tučňáků.DOC – (EUR 0.00);

  Ostrov tučňáků.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  L’Île des Pingouins (1908)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány, Náboženství
  Vydáno: , SNKLHU – Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (7)

  Přidat komentář

  MOu598

  05.10.2017

  Četla jsem v dubnu 2002. Podle mých poznámek:
  Nepřečetla jsem ani celý úvod. Nedá se číst – alegorie.

  Lessana

  25.03.2016

  Kniha je ostrou kritikou cirkvi, spoločnosti i politiky. V každom prípade ide o pútavú alegóriu, v mnohom aktuálnu i dnes. Písané nádherným štýlom a s ľahkosťou sú zhruba dve tretiny knihy. Pre lepšie zorientovanie sa v následnom deji (a postavách) je vhodná (a potrebná, ba až nevyhnutná) znalosť súdobých francúzskych dejín (obdobie Napoleona Bonaparteho, zákulisie tzv. Dreyfusovej aféry a v nej zainteresovaného Émila Zolu…).

  "Dejepisci odpisujú jeden od druhého. Ušetria si tak námahu a vyhnú sa tomu, aby o nich niekto vravel, že sú namyslení. Robte to tak aj vy a neusilujte sa byť originálny. Originálnemu dejepiscovi sa všeobecne nedôveruje, všetci ním opovrhujú a sú ním znechutení."

  Salci

  01.08.2015

  Je mi líto, ale tato kniha mě příliš neoslovila. Pochválit lze autorovy znalosti dějin a zvláštní smysl pro humor, kterým na ně reaguje. Kdybych měl být konkrétní, velmi mě fascinuje, jak důkladně Anatole France přistoupil k napodobení středověkých kronik.
  Naopak za největší mínus považuji nevyrovnanost v obtížnosti rozpoznání odkazů na jednotlivé historické události. Některé události dějin rozpoznáme až příliš rychle, zatímco u některých (pod)kapitol jsou naopak vyžadovány velice hluboké znalosti francouzské historie, čímž se domnívám, že dílo pro většinu z nás ztrácí své kouzlo, které by podle mě jinak mělo.
  Pokud autor touto knihou mířil především na francouzskou čtenářskou obec, pak jsem schopen uznat, že se jedná o velmi vydařené dílo. Já však nejsem Francouz (ani znalec francouzských dějin), tudíž nemohu dát v hodnocení více než 2*

  jardadr

  29.05.2013

  Jen jsem četl a zíral jak prozřetelný a nestranně satirický dokázal být tento pán. V tomto dílku sepsul celé slavné dějiny nejen Francie, nýbrž i lidstva jako takového. Monumenty srazil se svých podstavců, mnohé ctnosti odhalil jako nepravosti, nenechal na nikom niť suchou, jak se říká a do svědomí sáhnul snad každému. Ale hlavně si z okázalé, tolik opěvované lidské společnosti udělal pěknou legraci, sebe z toho nevyjímaje. Ze sama sebe udělal starého spisovatele, zastánce nespravedlivě stíhaného, kterého dav, proti jeho vůli jednou vleče na ramenou na onu stranu, podruhé na opačnou.
  Je v tom tolik sarkasmu až cynismu, neúcty k autoritám a mohlo by se z toho, při hodnocení současné politické situace beze všeho citovat i dnes. Věřím, že touhle knihou by (pokud by byla napsána dnes, nějakou stejně uznávanou osobností jakou byl ve své době France) premiéři a namyšlení prezidenti, zlostně podpalovali v kamnech. A je jasné, že ještě v nějakém 17. století by ho za ni od církve stihla hranice. Ve dvacátém byl "jen" exkomunikován. 🙂
  Snad bych knize vytkl jen poněkud protáhlejší a nudnější třetí čtvrtinu, kde se opravdu hodně politikařilo. Ovšem konec byl zase skvělý.

  "No a co na tom, že jsme válku prohráli, polovina obyvatelstva je mrtva a země zničená!? Ale byla to slavná válka a byla naše!"

  macek166

  10.04.2013

  Knihu jsem začal číst s obavami, že se bude jednat o nezáživné dílo, ale zpletl jsem se. Četlo se to dobře, je k tomu potřeba jen základních informací z francouzské, případně evropské historie. Satirické dílo s mnohdy vtipným rázem, za kterým se skrývá zoufalost lidské rasy. Nejlepší jsou jména, která si dostatečně zadají s jmény zeměplošských postav. 🙂

  maryzka

  01.06.2012

  Utéto knihy by opravdu člověk potřeboval znát dějiny a udalosti, které předcházeli tomuto dílu.

  Madluska

  31.10.2011

  U Ostrova tučňáků mě mrzelo především to, že nemám širší kulturně-historický rozhled, abych dovedla odhalit všechny náznaky, které Anatole France do svého díla zakomponoval. Prostřednictvím pokřtěných a polidštěných tučňáků si totiž střílí ze všeho možného: od zatraceně světských světců (svatá Orberosa a veškeré její osudy jsou toho důkazem), přes dvorské intriky po události z autorovy současnosti (tragikomický proces s Ohňovcem). I přes svou neznalost jsem se ale dobře pobavila především díky jeho vyprávěcímu stylu plnému kousavých poznámek, vtipných jmen (královna Hlupka, princ Hlupan, hrabě Psíhubka z Vlkochrupů) a neskutečných výčtů, které by mohly v lecčems inspirovat absurdní drama. 🙂  TAGS:

  Online Ostrov tučňáků ebook, Kniha Ostrov tučňáků FB2, Download Ostrov tučňáků PDF , Download Ostrov tučňáků MOBI, Online Ostrov tučňáků kniha, Zdarma Stažení Ostrov tučňáků IPhone, Online kniha Ostrov tučňáků PDF, Zdarma Ostrov tučňáků DJVU, Zdarma Stažení Ostrov tučňáků TXT, Stažení Ostrov tučňáků RTF, Online Ostrov tučňáků FB2 , e-kniha Ostrov tučňáků stažení TXT, Zdarma Ostrov tučňáků stažení kniha, e-kniha Ostrov tučňáků download MOBI, Stažení Ostrov tučňáků IPad, Číst Ostrov tučňáků MOBI, Číst Ostrov tučňáků DOC, Zdarma Ostrov tučňáků AWZ, Download e-kniha Ostrov tučňáků iPad , Zdarma Ostrov tučňáků DJVU, Download Ostrov tučňáků e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Ostrov tučňáků DVD, Číst Ostrov tučňáků TXT, Book Ostrov tučňáků stažení DJVU, Ostrov tučňáků stažení kniha zdarma, Ostrov tučňáků stažení kniha pdf zdarma, Ostrov tučňáků pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Ostrov tučňáků pdf zdarma, Ostrov tučňáků stažení kniha epub zdarma, Ostrov tučňáků ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply