Osvícení Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Osvícení Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Osvícení


Kniha v českém jazyce!


Stažení Osvícení zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Osvícení (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Osvícení zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Osvícení.pdf (EUR-0.00)

  Osvícení.epub (EUR-0.00)

  Osvícení.doc (EUR-0.00)

  Osvícení.txt (EUR-0.00)

  Osvícení.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Osvícení.PDF – (EUR 0.00);

  Osvícení.MOBI – (EUR 0.00);

  Osvícení.EPUB – (EUR 0.00);

  Osvícení.DOC – (EUR 0.00);

  Osvícení.TXT – (EUR 0.00);

  Série:

  Osvícení (1.)

  Originální název:

  The Shining (1977)

  Žánr:
  Literatura světová, Horory
  Vydáno: , Laser-books (Laser)
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (304)

  Přidat komentář

  Aerine

  17. ledna

  Čteno až po filmu, možná proto jsem neměla ten správný pocit "děsu" či napětí. Ale líbilo se mi, že v knize je jasně vysvětleno proč "Osvícení" a jak to funguje. Konec v knize je pro mě uspokojivější než ten filmový.

  Adam99

  08. ledna

  POZOR SPOILERY : Nevím co na to říct. V této knize jsem našel všechno.
  Ze začátku pobavení a obliba Jacka.
  Dále začínající pocit strachu.
  Mrazení při části v pokoji číslo 217.
  V kapitole, kdy je Jack opilej na maškarním plese, jsem měl pocit, že i mě začíná šplouchat na maják.(A všechno ovládla Rudá smrt…)
  A nakonec obrovská lítost nad Jackem, který chtěl pro svou rodinu udělat vše a dopadl jak dopadl..
  Nemám co bych tomu vytkl. Prostě skvělá kniha.

  amaenium

  07. ledna

  Osvícení pro mě byla kniha zatím tou nejlepší od Kinga, dokonce mě více oslovila než slavné “To”.
  Jako první jsem viděla film, takže jsem se nevyhnula srovnávání, obojí však mělo svoje kouzlo a oba konce mi přišli uspokojující.
  Všechny postavy mi přišli skvěle vykreslené, atmosféra byla celou dobu napnutá a knihu jsem musela přečíst téměř na jeden zátah. Nemám nic, co by se mi na ní nelíbilo.

  Lili000

  02. ledna

  Bylo zde velké napětí po celou dobu.

  adelaska

  01. ledna

  Pro mě první od Kinga. Moc se mi líbila, bála jsem se a zároveň nemohla přestat číst.

  Vlk.kh

  31.12.2017

  Myslím, že toto asi nepotřebuje větších komentářů 🙂 milovníci hororu určitě všichni znají a kdo tento žánr teprve zlehka ohmatává, měl by se do Osvícení rozhodně pustit a neprohloupí. Já už to četl třikrát, pokud mě paměť neklame a určitě si to přečtu znovu.

  slunicko1958

  22.12.2017

  Byla jsem "rozdováděná" ze Řbitova zviřátek a chtěla jsem ještě…
  Nevím proč, ale nebylo to ono. Řbitov mě bavil víc. Když byla v ostatních příspěvcích řeč o filmu, ten jsem uviděla až nedávno. Nad knížkou jsem si tu hlavní postavu představovala úplně jinak, Nicholson byl starý a jako magor vypadal už od začátku filmu…

  werewolf88

  07.12.2017

  Když slyšim Osvícení, okamžitě se mi vybaví Jack Nicholson. Ten jeho ksicht prostě nejde vymazat. Viděl jsem totiž jako dítě a nikdy nezapomenu. Geniální kniha…prostě Old School King .-)

  Sarka25

  05.12.2017

  Osvícení byl moje první kniha kterou jsem od Kinga četla a opravdu se mi velice libila. Knihu jsem precetla jednim dechcem a rozhodne jsem se u ni nenudila.

  kahuda01

  29.11.2017

  Po Hadrovém panákovi jsem si musel něčím spravit chuť…

  Gustik5

  10.11.2017

  Jako mnoho dalších jsem i já nejprve viděl Kubrickův film a až poté četl knihu. Proto se nevyhnu jejich porovnávání. I přes to, jak byl snímek "osekán" si myslím že se po právu jedná o jeden z nejlepších hororů všech dob. Ač je to vskutku nepříliš přesná adaptace, jež je v porovnání s knihou, která velice jasně ukáže pravou tvář Overlooku, dosti mlhavá ve vysvětleních. Člověk tak při filmu dosti přemýšlí, domnívá se, co to či ono znamení mělo vlastně znamenat, zatímco při čtení v knihy se každý zaměří na to, jak by za daných okolností uvažoval on. O uzavřenějším a přívětivějším konci který si po děsivém čtení zasloužíme, ani nemluvě (a i tady byl pro mne velmi děsivý moment: Halorann v garáži a "lákající" palice). S politováním mohu říci, že bych byl podobně snadnou kořistí, jako Jack… Kniha za mne 100%- emotivnější, lepší empatie vůči postavám, pomalejší Jackova proměna v loutku hotelu, Film- 80%, i přes skvělého Nicolsona jsem měl pocit, že jeho Jack je tak trochu šílenec už od začátku. A herečka, hrající Wendy byla jednou z nejděsivějších stránek filmu. 🙂

  dadako

  09.11.2017

  Na tuto knihu jsem se dlouho odhodlával a těšil. Ale takovou jízdu jsem nečekal. Od prvních řádků mě atmosféra pohltila, sežvýkala a vyplivla po dočtení posledního slova. Další z kingovek, před kterou nezbývá než smeknout.

  Dominik106

  02.11.2017

  Kniha podle mého názoru patří mezi nejlepší knihy od Stephena Kinga.

  Blafoun

  01.11.2017

  Tak nějak moc nevím jak to zhodnotit. Děj je zajímavě vymyšlený, bohužel po několikáté knize zjišťuji, že Kingův styl psaní mi úplně nesedí. V podstatě 80% je příprava a posledních 20% se něco děje. Člověk má pocit, že po tom co překousal přípravu rozvedenou do nejmenších podrobností je konec najednou strašně rychle pryč a tak nějak odfláknutý. Nechci vyloženě kritizovat rozvleklost těch prvních 80%, i tak je to celou dobu zajímavé a občas i trocha napětí, jen ten poměr by mohl být alespoň 50/50.

  … nesnášel jsem postavu Jacka, nechuť postupně narůstala a od cca 60% knihy už se mi o něm ani nechtělo číst…. takže asi tak, musel jsem to napsat, hned je mi lépe 😀

  Gabi.K

  24.10.2017

  Osvícení kritici označují , jako nejlepší knihu od Stephena s tím sice úplně nesouhlasím nicméně nebudu popírat, že je to výborná kniha a patří mezi nejlepší, jsem opět nadšená.

  Příběh manželů, kteří se se synem , který má mimosmyslové nadání, jak nápaditě nazvala Dickova babička "osvícení" stěhují na zimu do honosného hotelu, kde má otec Jack dělat zimního správce a stráví celou zimu jen oni tři….

  Hotel samozřejmě skrývá mnohá tajemství od sebevražd, vražd po mnoha majitelů mezi kterými nechyběli ani muži z podsvětí. Tím si autor připravil skvělou půdu pro příběh, s takovým nápadem by knihu napsal snad každý… teď samozřejmě nadsazuji.

  Příběh je děsivý, tajuplný a plný drobností, který knihu dělají celistvou.

  V dobrém smyslu mě pobavil titulek na knize "Nečtěte o samotě a ve tmě" to sice úplně pravda nebyla, ale bylo to vtipné a originální .

  Viděla jsem i film Osvícení s Jackem Nicholsonem a film byl skvělý, líbil se mi , bohužel s knihou zas tak společného neměl, změnili hodně podstatných věcí , odebrali plno skvělých drobností a přidali pár zajímavých momentů.

  Knihu tedy moc doporučuji.

  sali13

  18.10.2017

  Byla to moje myslím čtvrtá knížka od Kinga. Tenkrát jsem ho ještě moc neznal, proto mě docela překvapil velmi rozvleklý začátek. Spousta popisů atd. Ale přišlo mi, že to k tomu tak nějak patří. Nemluvě o tom, že u Kinga jsou rozvleklé začátky docela zvykem. Ale příběh super, postavy taky (docel překvapení, že hlavním hrdinou je malý chlapec) a oceňuju taky propracovanou psychologii jednotlivých postav. Film jsem ještě neviděl, ale určitě se na něj chystám.

  Hary

  16.10.2017

  Tak mam za sebou jiz nekolikatou knihu od mistra kinga. A musim konstatovat ze osviceni pro me neni zadny zazrak. Jedna se o klasickou ducharinu (coz pro lidi, kteri veri na duchy je paradni cteni) ale pro me slaby jak hermankovy cajicek. V knizce je pro me zajimave – otec vs. alkohol,matka vs. manzel a syn ktery spojuje lasku cele rodiny. A k tomu ti duchove kteri pro me nehraly zadnou poucnou roli.

  Nikola149

  10.10.2017

  Kniha plně naplňuje slova Stephena Kinga : "Když postavíte na jedné straně realitu a na druhé fantazii, pak je mým úkolem tyto hranice smazat. Chci vám to maximálně ztížit, smazat rozdíly, když už nevíte, jestli jste zde, nebo jinde." !

  stryko007

  04.10.2017

  Čteno na služební cestě. Ani nemusím psát jaké se mi na hotelu přitom honily myšlenky

  anisek989

  11.09.2017

  Za mě je to mnohem lepší než film. I ten je samozřejmě skvělá klasika, ale jsou to podle mě už 2 rozdílný díla. V knize je na rozdíl od filmu mnohem líp vidět jak Jack spadá do šílenství, důvody zakořeněné v minulosti.. A ne jen bum prásk, jsme v hotelu a zblázní se nám taťka.

  krejzina

  11.09.2017

  Chvílemi zdlouhavé čtení, ale i tak to stálo za to 🙂

  Kirrie

  28.08.2017

  Taak dočetla jsem a jsem z toho mírně rozpačitá. Posledních 100 stránek jsem si náramně užila, překousala, přežvýkala za jeden den. Prvních 300 jsem louskala týden. Ach jo. Stephenovy rozjezdy jsou pomalejší než já na kole. Ale i tak si kniha zaslouží 4 hvězdičky! Ta atmosféra byla dokonalá. Nemohu říct, že bych se při čtení bála, ale v jednu chvíli jsem měla pocit, že slyším hlasy a představovala si postavu, jak mi vtrhává do pokoje a chce mě umlátit. Takže za mě fajn kniha, která u vás vzbudí jisté pocity, když překonáte dlouhé pasáže minulosti a nic-se-neděje pasáží.

  JanaHadačová

  28.08.2017

  Na drtivé, pochvalné recenze jsem se s chutí vrhla do četby. Nevím, asi jsem zhýčkaná dnešními horory, ale nepochopím, jak se někdo u tohohle mohl bát. Měla jsem nepříjemný pocit u keřových zvířat. Ale co jsem dočetla, cca před půl hodinou. Zavřela jsem knihu, řekla ehmm a uložila na poličku, toť vše. Žádné velké emoce (natož strach) se bohužel nedostavil. Teď se vrhnu na jeho nové dílo TO, tak snad to bude lepší

  ujunka

  24.08.2017

  Na tuhle knížku jsem se dlouho těšila. První půlka prostě nějak plynula. Ale potom, když se děj rozběhl, tak to byla jízda. Jen je mi líto, že Jack skončil tak, jak skončil. Že se s tím nedokázal poprat. Jinak super.

  EDUmach

  14.08.2017

  Moje první "kingovka"

  krausmary

  11.08.2017

  Kdysi jsem viděla film (měli jsme to školou povinné) a kvůli tomu jsem se prostě nemohla na plno ponořit do jinak skvělého příběhu. Pořád jsem měla před sebou ten šílený xicht Jacka Nicholsona jak se snaží rozmlátit dveře sekerou… Nic proti, Nicholsona mám ráda a pro film to byla rozhodně výborná volba, nicméně kvůli tomu jsem si knížku nevychutnala tak jak bych chtěla. I přesto doporučuji jak knihu tak i film – v tomto pořadí!

  Heisenberg

  09.08.2017

  Další skvělá kniha od Mistra Hororu, Stephena Kinga. Zde je vidět, že King není jen spisovatel, ale i docela slušný psycholog. On sám je ale i tak trochu psycho. Nic ve zlém, jen v tom dobrém. Po přečtení určitě doporučuji zhlédnout stejnojmenný film.

  alfinha2321

  08.08.2017

  Zrovna nedávno jsem se vrhla na Kinga, protože jsem od něj zatím četla jen málo děl. Bylo mi doporučeno Osvícení jako stěžejní Kingovo dílo, a tak jsem neváhala. Ale upřímně řečeno mě zase tak neoslnilo (zatím od Kinga pořád vede Nespavost). Mě hlavně u těchto děl štve fakt, že hrdinové mají možnost katastrofu odvrátit a neudělají to – to je jako když hrdina v hororu leze do temných děr a podobně. A ten konec mě docela zklamal, takový hepáč (čili happy end) jsem nečekala.

  PeM

  07.08.2017odpad!

  Ne, ze mě Kingista prostě nebude….neberte to, Kingisté teď osobně, ale…..za mě to byl blábol…nevím jestli je větší psychopat Jack nebo King sám….

  123Lussy

  06.08.2017

  Jak to říci. Tady čtu samé pochvaly, ale mně se ta kniha zase tolik nelíbila, i když mě bavila nejvíc ze všech Kingových knih, co jsem četla. Zpátky ale k Osvícení. Příběh byl samosebou perfektní, ale kniha mě začala bavit až na tom konci, kdy se z Jacka začal stávat ten blázen. Takové mrazení jsem ale nezažila, tudíž já prostě 5 hvězdiček dát nedokážu.
  TAGS:

  Online Osvícení ebook, Kniha Osvícení FB2, Download Osvícení PDF , Download Osvícení MOBI, Online Osvícení kniha, Zdarma Stažení Osvícení IPhone, Online kniha Osvícení PDF, Zdarma Osvícení DJVU, Zdarma Stažení Osvícení TXT, Stažení Osvícení RTF, Online Osvícení FB2 , e-kniha Osvícení stažení TXT, Zdarma Osvícení stažení kniha, e-kniha Osvícení download MOBI, Stažení Osvícení IPad, Číst Osvícení MOBI, Číst Osvícení DOC, Zdarma Osvícení AWZ, Download e-kniha Osvícení iPad , Zdarma Osvícení DJVU, Download Osvícení e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Osvícení DVD, Číst Osvícení TXT, Book Osvícení stažení DJVU, Osvícení stažení kniha zdarma, Osvícení stažení kniha pdf zdarma, Osvícení pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Osvícení pdf zdarma, Osvícení stažení kniha epub zdarma, Osvícení ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply